ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.844 μέλη
    acanthor
    24.04.2007, 23:06
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ παράσταση...Αν ήταν και καλύτερος ο Ιούδας τότε θα άξιζε διπλά....Highlights: ο Πιλάτος με τη ΦΟΒΕΡΗ ερμηνεία του, ο Καϊάφας και με τη φωνή από τον κάτω κόσμο, η Μαρία Μαγδαληνή με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φωνή και φυσικά ο Ιησούς που σε έκανε να ανατριχιάζεις από την παρουσία του και μόνο.

    Ενθουσιάστηκα όπως καταλάβατε....
    melody-music
    25.04.2007, 11:30
    αυριο θα παω να το δω!!! οτι εχει ερθει απεξω το εχω δει...τι να θυμηθω.. cats,rokky horror, chicago...τους tap dogs τους ειδατε;;; ευτυχως που κατα καιρους ερχονται τετοιες παραστασεις...μεγαλο καημο εχω το φαντασμα της οπερας που ενω εχω παει αγγλια 4 φορες δεν εχω καταφερει να το δω.πολυ ακριβο το εισητηριο..
    gogere17
    29.04.2007, 10:39
    για πειτε εντυπωσεις απο την φοβερη αυτη παρασταση....εγω παντως τρελαθηκα....
    Eliza21
    29.04.2007, 19:27
    καμιά φωτογραφιούλα παίζει βρε παιδιά? Γιατί με αυτά που λέτε με έχει πιάσει περιέργια.............
    gogere17
    29.04.2007, 21:17
    το εψαξα και αμα εχεις τοση περιεργια παιζεται μεχρι τις 14/5,το προτεινω ανεπιφυλακτα.φωτο εχω κανα δυο αλλα εχω και τραγουδια αμα θες στειλε με πμ το μαιλ σου να στα στειλω! μπορεις να κανεις και αναζητηση στο google για foto "jesus christ superstar"
    WildCat
    30.04.2007, 10:38
    Παράθεση:

    Το μέλος acanthor στις 24-04-2007 στις 23:06 έγραψε...

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ παράσταση...Αν ήταν και καλύτερος ο Ιούδας τότε θα άξιζε διπλά....Highlights: ο Πιλάτος με τη ΦΟΒΕΡΗ ερμηνεία του, ο Καϊάφας και με τη φωνή από τον κάτω κόσμο, η Μαρία Μαγδαληνή με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φωνή και φυσικά ο Ιησούς που σε έκανε να ανατριχιάζεις από την παρουσία του και μόνο.

    Ενθουσιάστηκα όπως καταλάβατε....



    Συμφωνώ στο "ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ παράσταση", διαφωνώ στο σχόλιο για τον Ιούδα: μου άρεσε καλύτερα από όλους!!! Στα highlights να προσθέσω και τον Ηρώδη, ήταν ευχάριστη έκπληξη.
    renabill
    30.04.2007, 12:52
    Τέλεια.
    Προλαβαίνω να παω...............Θα σας πω και τη γνώμη μου.

    gogere17
    30.04.2007, 18:33
    Παράθεση:

    Το μέλος WildCat στις 30-04-2007 στις 10:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος acanthor στις 24-04-2007 στις 23:06 έγραψε...

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ παράσταση...Αν ήταν και καλύτερος ο Ιούδας τότε θα άξιζε διπλά....Highlights: ο Πιλάτος με τη ΦΟΒΕΡΗ ερμηνεία του, ο Καϊάφας και με τη φωνή από τον κάτω κόσμο, η Μαρία Μαγδαληνή με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φωνή και φυσικά ο Ιησούς που σε έκανε να ανατριχιάζεις από την παρουσία του και μόνο.

    Ενθουσιάστηκα όπως καταλάβατε....



    Συμφωνώ στο "ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ παράσταση", διαφωνώ στο σχόλιο για τον Ιούδα: μου άρεσε καλύτερα από όλους!!! Στα highlights να προσθέσω και τον Ηρώδη, ήταν ευχάριστη έκπληξη.

    και γω πιστευω οτι ο ιουδας ηταν αν οχι ο καλυτερος,παρα πολυ καλος,τωρα ο ηρωδης δν με εωθουσιασε και πολυ παντως εδινε μια ευχαριστη νοτα στο ολο σκηνικο γιατι και σε εκεινο το σημειο που μπηκε τα πραγματα δυσκολευαν για τον Ιησου!να πατε να το δειτε οπωσδηποτε,και οσοι εχουν εισητηρια και δεν μπορουν να πανε μην ανησυχειτε καθολου,εγω ειμαι εδω!
    12plus
    01.05.2007, 00:51
    Πολύ καλή παράσταση, τουλάχιστον... Για τα δικά μου μέτρα πάντα. Γεμάτες ερμηνείες, ζωηρή (ζωντανή) μουσική που σου μένει και το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος. Επειδή η αίθουσα ήταν σχεδόν άδεια (που λέει ο λόγος), με τα φοιτητικά των 15€ καθίσαμε στις θέσεις που αξίζουν 75€ ... Όλοι μετακινήθηκαν από τα πάνω διαζώματα προς τα κάτω μιας κ ο χώρος ήταν άπλετος για όλους!

    Υ.Γ. Όμορφος χώρος, ευχάριστος, μοντέρνος κ φιλόξενος...
    arwen1985
    02.05.2007, 20:48
    Εγω τρελαθηκα με την ερμηνεια του Ιουδα! Ξερει κανεις που θα μπορουσα να βρω φωτογραφιες του απο την παραστασή; Θα ειμαι πραγματικα ευγνωμων!
    gogere17
    03.05.2007, 21:05
    νομιζω οτι απο την συγκεκριμενη παρασταση ειναι πολυ δυσκολο να βρει κανεις....μετα απο κανα μηνα πιστευω οτι κατι θα εχει δημοσιευθει....και εγω θελω παντως,αμα εχει κανεις.....
    melody-music
    04.05.2007, 15:11
    τρομερή παράσταση!!! την ευχαριστήθηκα πάρα πολύ! ο ιούδας με απογοητευσε... πολύ! ο καιαφας ολα τα λεφτα!!! μπασσος μπάσσος! τρελάθηκα με την φωνή του. ο χριστός φοβερός!!! παρεπιπτώντως ο χριστός ήταν τραγουδιστής σε metal μπάντα και κατάγεται απο τη ν. αφρική! η μαγδαληνή δεν με τρέλανε. καλή φωνή αλλα όχι κ για να τρελαίνεται κανείς. ο άννας είχα απίστευτη τεχνική!! δεν είχα ξανακούσει live αυτό το είδος του τενόρου και μου άρεσε πάρα πολύ! ο πιλάτος ήταν αυτο που λέμε η απόλυτη ορθοφωνία! η απόλυτη όμως!όσο και να ψιθύριζε ή ανέβαινε φηλά ακουγες όλα τα φωνήεντα κ όλα τα σύμφωνα! καταπληκτικός! επίσης γ ερμηνεία της γεσθημανής απο τον συγκεκριμένο χριστό ήταν η καλύτερη που έχω ακούσει! ανατρίχιασα! παντως όλο το έργο ήταν πιστό με την ταινία, είχε κρατήσει το σωστό ειρωνικό του ύφος κ γενικώς πολύ καλό! επίσης τα κουστούμια φοβερακ ο ήχος πολύ καλός!σορυ αν μακρυγόρησα αλλά θέλω να πω κ το εξής:το θέατρο του badmington είναι απο τα καλύτερα που έχουμε!
    gogere17
    04.05.2007, 17:32
    ρε παιδι γιατι δεν σας αρεσε ο ιουδας?????φοβερος ηταν!!!!!!!Δεν ξερω αν ο ηθοποιος που εκανε τον χριστο καταγοταν απο την νοτια αφρικη(μηπως τα μπερδεψες?) παντως ο καϊαφας οντως καταγεται απο την νοτια αφρικη και το δειχνει μπασος μπασος και μαυρος μαυρος....(χωρις ρατσιστικο υπονοουμενο)Αλλα γιατι δεν σας αρεσε ο Ιουδας....?
    gogere17
    04.05.2007, 17:34
    α ...και η γεσθημανη ηταν κατα τη γνωμη μου το καλυτερο τραγουδι ολης της παραστασης!
    arwen1985
    04.05.2007, 20:59
    Ο ηθοποιος που υποδυεται τον Ιουδα (Ρομπερτ Φινλεισον), ειναι απο τους πιο αναγνωρισιμους στην Αγγλια, με βραβεια σε διαφορα ειδη μουσικου θεατρου, απο το Φαντασμα της Οπερας μεχρι το Ηαιr και το Camelot, και εχει τιμηθει με βραβεια στο Λονδινο και τη Νοτια Αφρικη για την ερμηνεια του ως Ιουδας. Αυτο μαλλον λεει αρκετα για το αν ηταν καλος...
    gogere17
    05.05.2007, 12:05
    ayto dn to 3era,του δινει ακομα ενα κινητρο!
    melody-music
    07.05.2007, 13:33
    Παράθεση:

    Το μέλος arwen1985 στις 04-05-2007 στις 20:59 έγραψε...

    Ο ηθοποιος που υποδυεται τον Ιουδα (Ρομπερτ Φινλεισον), ειναι απο τους πιο αναγνωρισιμους στην Αγγλια, με βραβεια σε διαφορα ειδη μουσικου θεατρου, απο το Φαντασμα της Οπερας μεχρι το Ηαιr και το Camelot, και εχει τιμηθει με βραβεια στο Λονδινο και τη Νοτια Αφρικη για την ερμηνεια του ως Ιουδας. Αυτο μαλλον λεει αρκετα για το αν ηταν καλος...




    δεν διαφωνω για το αν ο ιουδας ειναι καλος η απο τους καλυτερους! μπορει να ειναι αλλα τα φαλτσα που ακουσα εγω δεν μπορει να μου τα αμφισβητησει κανεις! μπορει το παλικαρι να ηταν σε κακια μερα (λεω εγω τωρα...) αλλα κ αλλοι που πηγαν κ το ειδαν τα ιδια μου ειπαν για τον ιουδα. ηταν απογοητευτικος... κ ναι ο συγκεκριμενος που επαιζε τον χριστο ειναι απο ν αφρικη. δεν χρειαζετε να εισαι μαυρος για να εισαι απο αφρικη! στη νοτια πλευρα μενουν παρα πολλοι ασπροι. απο την αποψη κ μονο οτι παιζει σε τετοια παρασταση με τετοιο επιπεδο κ ισως κ επειδη εχω δει κ αλλους που εχουν ερθει απεξω τετοιου επιπεδου γιαυτο απογοητευτικα απο τον ιουδα. οχι οτι δεν ηταν καλος αλλα δεν ηταν αυτο το απολυτο που περιμενα να ακουσω. ε μα τωρα φαλτσο;; τουλαχιστον 6 φορες σε ολη την παρασταση!
    arwen1985
    07.05.2007, 19:35
    Προς Θεου, δεν προκειται να διαφωνησω μαζι σας, ισως να ξερετε και καλυτερα απο μενα, κι ισως ολα τελικα να ειναι και υποκειμενικα. Παρεα μουσικων ειχαν την ιδια αποψη που εξεφρασα εγω, και ειναι γεγονος οτι οι ρομαντικοι, πιο μελωδικοι ρολοι του ταιριαζουν καλυτερα, καθως τον εχω δει στο ρολο του Raoul, στο Λονδινο. Οπως ειπα, πολλα πραγματα ειναι υποκειμενικα.