ελληνική μουσική
    534 online   ·  210.845 μέλη

    Χριστούγεννα στη Θεσσαλονίκη!

    xarakotsa
    23.12.2012, 23:14

    >

    Παιδιά πολλοί θα πείτε τώρα ''Και τι μας το λες''. Απλά θέλω κάπου να εκφράσω και εγώ τα συναισθήματα μου. Και επείδη στον καιρό που ζούμε λίγα είναι τα κοντινά μας άτομα που δεν μας περιγελούν για ότι λέμε, λέω να τα πω σε σας...σάμπως και θα με δείτε ποτέ...(ποτέ δεν ξες βέβαια....)

    Λοιπόν εγώ είμαι σερραία!Πριν 4 μήνες αναγκάστηκα να μετακομίσω στη θεσσαλονικη. Μέχρι πριν λίγο καιρόοο??ΠΙΚΡΑΑΑΑΑΑΑ... Ήθελα να γυρίσω πίσω!Σιχαινόμουν την θεσσαλονίκη. Ξαφνικά απο μια μικρή κοινωνία, όπου γνώριζα και με γνώριζαν όλοι , όπου πήγαινα απο το ένα μέρος στο άλλο και γυρνούσα μέχρι ότι ώρα ήθελα, ήρθα σε μια πόλη τεράστια για τα κυβικά μ,που ένοιωθα εγκλωβισμένη!Κι ομως με τον καιρό... ένα θα σας πω!Θεσσαλονίκη με φεγγάρι!Εκεί για πάντα να με πας!Χριστούγεννα στη θεσσαλονίκη!Δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι πιο όμορφο!Μια πόλη πραγματικά μαγική!Αρκεί και μόνο μια βόλτα στην παραλία και ένας ζεστός καφές με φίλους στα ήσυχα καφενεία της πόλης!(δεν μιλώ βέβαια για τα γκλαμουρατα της παραλίας,ιουυ)!!


    -----------------

    Είσαι υπόδουλός?Τότε δεν δύνασαι να είσαι φίλος!Είσαι τύρανος?Τότε δεν δύνασαι να έχεις φίλους!(Νίτσε)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 23-12-2012 23:47 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 24-12-2012 01:59 ]