ελληνική μουσική
    784 online   ·  210.851 μέλη

    Ψηφοφορία - 3ος Διαγωνισμός Τραγουδιού

    alpatman
    31.01.2013, 16:32

    θα συμφωνησω σε αρκετα με τα παραπανω , καθε διαγωνισμος περιλαμβανει και το στοιχειο της τυχης και της συγκυριας .

    η βιαστικη ψηφος δεν αποτρεπεται με την καθυστερηση στην ψηφοφορια αφου καλιστα μετα το ανοιγμα της ψηφοφοριας καποιος θα μπορουσε να μπει και να ακουσει τα κομματια για πρωτη φορα βιαστικα και να ψηφισει αρπα κολα .

    Βιαστικες ψηφοφοριες πιθανων υπαρχουν και την τελευταια μερα απο καποιον που αμελουσε να ακουσει τα κομματια προσεκτικα και τελευταια μερα το επραξε επισης αρπα κολα . 

    ενω υπαρχει και περιπτωση καποιος σε 2 ωρες ακουγοντας τα κομματια ,να δωσει ακριβως την ιδια ψηφοφορια στα κομματια με το αν τα ακουγε πολλες μερες .  

    επισης θεωρω οτι και  οι βαθμοι στο καθε γκρουπ δεν μπορουν να ομογενοποιηθουν και να συγκριθουν γιατι οι συνθηκες σε καθε γκρουπ ειναι διαφορετικες .Π.χ σε ενα γκρουπ με  19 ροκ και ενα λαικο , το λαικο θεωρω 'τσιμπαει ' ευκολοτερα  μεγαλυτερη βαθμολογια απο το αν το ιδιο τραγουδι  ηταν σε ενα γκρουπ μαζι με 18 λαικα και ενα ροκ .  

    ο χωρισμος σε κατηγοριες ειναι μια ενδιαφερουσα λυση .   

    επισης θεωρω οτι δεν πρεπει να υπαρχει διαχωρισμος  ερασιτεχνη-επαγγελματια , η μουσικη ειναι καταθεση ψυχης απο οποιον και αν προερχεται . 

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alpatman, 31-01-2013 16:49 ]


    AR-ON
    31.01.2013, 16:37

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 31.01.2013, 15:51 έγραψε...

    Αν προσεξεις στο δευτερο γκρουπ παρολο που λεγεται οτι ηταν το καλυτερο, βλεπουμε οτι με τον τροπο που λες τα 2 τελευταια τραγουδια θα μενανε εκτος.

    Έχεις δίκιο, δεν το ανέλυσα ολοκληρωμένα. Αυτό λύνεται εύκολα με αναγωγή, όπως είπε ο Jorge:

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 31.01.2013, 15:01 έγραψε...
    Θα πρέπει να μπουν άλλες παράμετροι (πχ μέση βαθμολογία/ψηφοφόρο κλπ) που ίσως στο τέλος μπερδέψουν πολλούς.

    Αλλά όπως πολύ σωστά είπε, "θα μπερδέψουν πολλούς", οπότε μην το συζητάμε καν... Βέβαια η απόλυτη "απλότητα" είναι να μην υπάρχουν γκρουπ, πάρε να'χεις μια λίστα από 300-400 τραγούδια, αλλά θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα...

    Όσο για την κατηγοριοποίηση ανά είδος, πιστεύω είναι δύσκολο λόγω των προβλημάτων κατηγοριοποίησης (εδώ οι ίδιοι οι δημιουργοί δεν μπορούν να κατατάξουν σωστά όπως παρατηρώ το τραγούδι τους), άλλωστε ούτε μπορούμε, ούτε πρέπει να βάζουμε ταμπέλες στη μουσική.

    Ίσως κακώς - έστω και καλοπροαίρετα - άνοιξα τέτοιες συζητήσεις. Οπότε με καλύτερη σκέψη, υπαναχωρώ από τις προτάσεις μου αφήνοντας όπως σοφά λέει η sillia "τους ακροατές και τα τραγούδια να κάνουν το δικό τους παιχνίδι" και αδιαφορώντας για τις τελικές κατατάξεις, θα συνεχίσω να απολαμβάνω τα διαμαντάκια που ανακαλύπτω στις συμμετοχές.

    Και πάλι, {#emotions_dlg.rockon}.


    geo321
    31.01.2013, 16:43

    φιλε κωστα συμφωνω με οσα λες στο τελος.Ομως οπως και εσυ ο ιδιος παραδεχεσαι οτι οντος συμβενει οσο περναει ο χρονος να υπαρχει κοιλια.

    Καλως η κακος δεν ειμαστε ολοι οι ιδιοι!δεν μπορουμε να σκεφτουμε σαν το κωστα,εγω προσωπικα πιαστικα απο το ποστ του αρ-ον,και εγραψα οπως ειπε και ο ιδιος τροφη για σκεψη.

    Εμενα προσωπικα αν με ρωτουσες δεν εχω κανενα παραπονο,ισως απλα στο οτι ειναι μακροχρονιος ο διαγωνισμος.

    Απλα πιστευω πως εαν ηταν πιο συντομος θα μπορουσαν να γινουν κι αλλοι διαγωνισμοι!και χωρις βραβεια!!!!


    geo321
    31.01.2013, 17:25

    Ωπα παιδια ωπα!!!!το πηρατε στραβα...........δεν εθεσα ζητημα καταταξης,αν και προσωπικα δεν θα ηθελα να ειμαι ο τελευταιος αυτου του διαγωνισμου.

    Εν πασει περιπτωσει εγω μιλησα για πιο γρηγορη διαδικασια και ενα διαχωρισμο.

    Καλος η κακως πρεπει να παιρνουμε τα δεδομενα και οχι ισως αυτα που θα θελαμε!!!ταμπελες υπαρχουν και θα υπαρχουν,και για μενα δεν ειναι παντα κακες!!!καθε τραγουδι εχει την δικια του δομη,αλλη δομη εχει ενα λαικο και αλλη ενα ποπ,για μενα προσωπικα δεν μπορεις να τα συγκρινεις,ειναι σαν να συγκρινεις ομορφια μεταξυ ενος αντρα και μια γυναικας σαν ζευγαρι η μακαρονια με μια παστα!!!

    Νομιζω πως αυτο που λεω δεν αφαιρει σε καμια περιπτωση οτι ενα τραγουδι δεν μπορει να ειναι διαμαντι η οχι!!!

    Καλο ειναι να παιρνουμε τα δεδομενα που υπαρχουν εστι ωστε να μπορουμε να κανουμε καλυτερους διαγωνισμους και να μπορουμε οσο το δυνατον να μειωνουμε τις οποιες ατελεις υπαρχουν!!!!

    Οσο αναφορα αυτο που λεει ο αρ-ον οτι ουτε οι ιδιοι οι συμμετεχοντες δεν μπορουν να καταταξουν τα τραγουδια τους,αυτο ειναι μια ευθυνη των ιδιων.

    Δεν μπορει αυτος που διοργανωνει ενα διαγωνισμο να ειναι και υπευθυνως για αυτο.


    cineboy
    31.01.2013, 19:54

    Αυτο που θα ήθελα να πω και νομίζω ότι παίζει σημαντικό ρόλο στην πρώτη ακρόαση των τραγουδιών και πριν την τελική μας βαθμολογία γιά όσους έχουν την δυνατότητα, (και εαν δεν την έχουν ίσως μπορούν να την βρούν κάπου αλλού..)είναι ότι, πρέπει να προσπαθούμε να ακούμε τα τραγούδια απο ένα σχετικά καλό σύστημα ηχείων, γιατί οι διαφορές είναι πάρα πολύ μεγάλες απο ότι σε ένα χαμηλής ποιότητας σύστημα.

    Γιά παράδειγμα ακούω τα τραγούδια απο ένα σύστημα με sub στο pc και πολύ καλά υπόλοιπα ηχεία και απο ένα απλό tablet,η απο το iphone και οι διαφορές απλά δεν παίζονται.

    Ειδικά σε αυτα τα τραγούδια που δεν τα έχουμε ξανακούσει, όσοι μπορείτε να δοκιμάστε και τους δύο τρόπους θα εκπλαγείτε απο το πόσο διαφορετικά μπορεί να ακουστεί το κάθε τραγούδι στα αυτιά σας,και πόσο σημαντική μπορεί να είναι αυτη η διαφορά στην τελική σας βαθμολογία.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 31-01-2013 19:57 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 31-01-2013 19:57 ]


    spimosch
    31.01.2013, 22:42

    Kαλησπέρα σε όλους. Μετείχα και εγώ στο διαγωνισμό με το τραγούδι "Πάντα εδώ" στο πρώτο group. Γενικά μου φαίνεται πολύ καλά οργανωμένη η διαδικασία της ψηφοφορίας .Καταρχήν αποφέυγονται/αποκλείονται πολλαπλές ψήφοι απο τα ίδια μέλη, επίσης τα τραγούδια "εκτίθονται" για τον κάθε "ψηφοφόρο" σε τυχαία σειρά, κλπ. Φαίνεται πως έγινε αξιόλογη προσπάθεια απο τους οργανωτές να γίνεται δίκαιη και αμερόληπτη ψηφοφορία.

    Επίσης , για το σασπένς της υπόθεσης, είναι καλό που βλέπουμε σε πραγματικό χρόνο τα αποτελέσματα. Ωστόσο νομίζω πως το "κερασάκι "στην "τούρτα" της αμερόληπτης ψηφοφορίας θα ήταν εαν ο κάθε ψηφοφόρος είχε την δυνατότητα να δει τα αποτελέσματα του τρεχοντος διαγωνισμού ΑΦΟΥ ψηφίσει. Αυτό ίσως να εξαφάνιζε την πιθανότητα επιρροής του ψηφοφόρου (αν υπάρχει τέτοια επιρροή) απο την εικόνα της κατάταξης των τραγουδιών. (Να ακουσει πρώτα τα τραγούδια που πάνε καλά η και μόνο αυτα..)

    Αυτά, πάντως συγχαρητήρια για την ιδεά και το στήσιμό της!

     


    alkyoni
    07.02.2013, 21:50

    Υπαρχει ενα τραγουδι στο 3ο γκρουπ, το οποιο κοβεται αποτομα στα 3:03 {#emotions_dlg.sad}

    Ετσι σταλθηκε? Υπαρχει δυνατοτητα να το ακουσουμε ολοκληρο?{#emotions_dlg.confused1}

    Κατι παρομοιο ειχε γινει και με ενα αλλο τραγουδι σε προηγουμενο γκρουπ και διορθωθηκε.

    Ευχαριστω, καλη συνεχεια! {#emotions_dlg.beer}


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 22:00-23:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 07-02-2013 21:51 ]


    jorge
    09.02.2013, 11:15
    Ο δημιουργός το ξαναστείλε και πλέον μπορείτε να το ακούσετε κανονικά, αφου πρώτα καθαρίσετε την cache (F5). Ευχαριστούμε :)
    JULIOS
    09.02.2013, 13:19

    Καταλαβαινω την αγωνια ορισμένων να ξεχωρισουν,αλλα πραγματικά εχω βαρεθει τα μην. του στυλ "ειμαι ο ταδε,με αυτο το τραγουδι κτλ"

    το παρακάτω μου ήρθε εις διπλουν 

    "

    Γεια χαρά συμμετέχω στο διαγωνισμό του Music Heaven  με το τραγούδι

    ''....................'' στο 3ο group, ακουσέ το αν θέλεις και αν σου αρέσει

    θα είναι χαρά μου να το ψηφίσεις.Mπορείς

    να ψηφίσεις μεχρι 13\2.Σε ευχαριστώ πολύ και καλή σου ακρόαση...

    (περιεχει κ λινκ στο youtube ) "

    ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΦΙΛΙΑΣ.απο το πουθενα.

    Δεν με χαλαει οι ανθρωποι να αγαπανε αυτο που κάνουνε αλλα αυτο το πραγμα γινεται συνέχεια απο τον πρωτο διαγωνισμό μεχρι κ αυτον.Τεσπά,καλο θα ήταν κατι να γινει γιατι εμενα τουλαχιστον με ενοχλει αφανταστα.(ονομα δεν εβαλα του ανθρωπου για ευνοητους λογους.παρολο που με ενοχλει η κινηση αυτή,δεν θέλω να επηρρεασω την κριση σας πανω στο τραγουδι του μονο κ μονο γιατι τα χωνω λογο της  συμπεριφορας του αυτης.)Θα μου πειτε "τι γραφω τωρα?γνωστά ειναι αυτα".

    Γνωστα μεν αλλα κατι πρεπει να γινει επιτελους.


    -----------------

    http://www.myspace.com/juliosd

    [ τροποποιήθηκε από τον/την JULIOS, 09-02-2013 13:22 ]


    kwstasagas
    09.02.2013, 13:50

    Παράθεση:

    Το μέλος JULIOS στις 09.02.2013, 13:19 έγραψε...

    Δεν με χαλαει οι ανθρωποι να αγαπανε αυτο που κάνουνε αλλα αυτο το πραγμα γινεται συνέχεια απο τον πρωτο διαγωνισμό μεχρι κ αυτον.Τεσπά,καλο θα ήταν κατι να γινει γιατι εμενα τουλαχιστον με ενοχλει αφαντασταΘα μου πειτε "τι γραφω τωρα?γνωστά ειναι αυτα".

    Γνωστα μεν αλλα κατι πρεπει να γινει επιτελους.




     

    Εγώ, αγαπητέ συμφορουμίτη, έκανα την πρότασή μου όταν ανακοινώθηκαν οι όροι του διαγωνισμού : Να βλέπουμε τα ονόματα των συντελεστών των τραγουδιών διαρκούσης της ψηφοφορίας των ομίλων και του τελικού !!! Αφού πολλοί διαγωνιζόμενοι δεν "αρέσκονται" στην ανωνυμία !!! Προσοχή : αυτό δεν είναι ούτε μεμπτόν, ούτε κατακριτέον !!! Όταν έχεις γράψει τραγούδια - ιδίως όταν είσαι "φρέσκος" δημιουργός - θέλεις να το "διαλαλήσεις" παντού, θέλεις να το μάθουν όσο το δυνατόν περισσότεροι !!!

    [[[[Κι επειδή έχω κι εγώ το "μικρόβιο του γραψίματος των τραγουδιών" δεν εξαιρώ τον εαυτό μου απ' αυτήν την κατάσταση !!! Όταν άρχισα να σκαρώνω τα πρώτα μου τραγουδάκια ως φοιτητής του ΑΠΘ, τα έγραφα σε κασέτες - με το απλό κασετόφωνό μου που είχα στο φοιτητικό δωματιάκι μου - τις οποίες τις αντέγραφα σε άλλες κασέτες κ.ο.κ.!!! Κι όταν έβγαινα απ' το φοιτητικό μου διαμέρισμα, μέχρι να πάω μέχρι τη Σχολή μοίραζα τις κασέτες δεξιά κι αριστερά,όπου έβρισκα. Ήθελα να μάθει ... όλος ο κόσμος ότι (τρομάρα μου) "γράφω τραγούδια" !!! Με την πάροδο του χρόνου, όμως, έμαθα να αντιμετωπίζω και να "διαχειρίζομαι" αυτήν την "κατάσταση" πιο ώριμα, πιο ψύχραιμα και, προπαντός, πιο "διακριτικά" !!! Έτσι, τη συμμετοχή μου στον παρόντα διαγωνισμό δεν πρόκειται να την μάθει κανένας, μέχρι το τραγούδι μου να ολοκληρώσει την πορεία του και να αποκαλυφθούν τα στοιχεία του δημιουργού του ... ]]] .....

    Γι' αυτό λοιπόν ... προτείνω στον επόμενο διαγωνισμό να φαίνονται τα στοιχεία των διαγωνιζομένων κάτω απ' τους τίτλους των τραγουδιών !!! Αν το καλοσκεφθείτε ... είναι πιο έντιμο, απ' το να διαδίδουν οι δημιουργοί τους τη συμμετοχή τους με "μηνυματάκια", στα κρυφά κλπ κλπ ....    


    -----------------

    In violent times, you shouldn't have to sell your Soul [Shout - Tears For Fears]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kwstasagas, 09-02-2013 13:51 ]


    JULIOS
    09.02.2013, 14:12

    Φιλε Κωστα,συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.ετσι ειναι το πραγμα.

    Κ εγω ειχα παρει μερος στον πρωτο,με μια πρόχειρη ηχογράφηση σε ενα τραγουδάκι που σκάρωσα μεσα σε 5 λεπτα,κ εγραψα σπιτι στο pc σε 8 λεπτα,με στιχους ενος φίλου.

    Η λογική ηταν απλα να παρουμε μερος,ετσι,απλα γιατι γουσταρουμε να το κανουμε.

    Δεν μπηκαμε ομως ποτε στην διαδικασια να στελνουμε μνμ σε ολα τα μέλη του φορουμ κ να παρακαλάμε για ψηφους.

    Κ παρολο το προχειρο της ολης δουλειάς μας κ αν θες κ το γεγονος οτι δεν μπηκαμε καν στην διαδικασια να μαζευουμε απο δω κ απο κει ψηφους (+ το γεγονος οτι τραγουδουσα ο ιδιος,παρολο οτι εχω αθλια φωνη,μουσικός ειμαι αλλωστε οχι τραγουδιστης) ειχαμε καταφέρει να μπουμε τα πρωτα 30,πραγμα που εμενα τουλαχιστον με εκαναν χαρουμενο σε σχέση με το ποσο χρονο μας ειχε παρει να σκαρωσουμε το εν λογο τραγουδάκι.

     Αυτό που θελω να πω ειναι στην τελική (και φανταζομαι πως ολοι μα ολοι στο forum εχουν αναλογη εμπειρια) ειναι οτι δεν χρειαζεται οι διαγωνιζόμενοι να παρακαλάνε για ψηφους.

    Οσο κ να το θελει ο αλλος αν εγω δεν γουσταρω το τραγουδάκι του δεν πρόκειται να παρει ψηφο.ισα ισα ευχομαι να επαιζε κ αρνητική ψηφος να την εριχνα σε κατι τετοιες περιπτώσεις.Όπου ειναι φανερο δλδ,οτι εχει πέσει χρήμα στην ολη διαδικασια κ ο "ταδε" προσπαθει να προωθήσει την καριερα του μεσα απο διαγωνισμους σαν κ αυτο.Θα μου πεις δικαιωμα του κ καλα κανει.Ναι.Αλλα οταν βλέπω εναν τυπο,με ντυσιμο αλλα Ρουβα,στυλακι "ειμαι σουπερ αντρας",προφανώς εχοντας εμπειρια σε λαικοσκυλαδικα μαγαζια (αυτο δεν το λεω για κακο,το μεροκαματο να βγαινει),αλλα ταυτοχρονα αναπαράγει τις ιδιες κ ιδιες ποπ-σκυλαδικες μουσικές κ ταυτοχρονα μου στέλνει μνμ του στυλ "ειμαι ενα απλο μέλος του forum,εγραψα ενα τραγουδάκι,κανε με φιλο σου κ ψηφισε με..." ε, τα παιρνω λιγο.

    Υ.γ.Τα σχολια ειναι γενικά,με αφορμή ομως ενα πολυ ειδικό mail,που μου ήρθε ουτε μια ουτε δύο φορες και οχι μονο απο εναν χρηστη.

    Υ.γ.Τα μηνυματα τα εσβησα με το που τα ειδα,απο τα νευρα μου κ απλα δεν προκειται να παρουν ψήφο απο μενα ακόμα κ αν κατα την γνωμη μου εχουν κανει καλη ή πολυ καλη δουλεια.Μονο κ μονο εξαιτιας αυτής της συμπεριφορας,που δειχνει κ τον χαρακτήρα εν μέρη των συγκεκριμένων διαγωνιζόμενων (τουλάχιστον κατα την γνώμη μου)


    DONARAKONTINTINA
    09.02.2013, 14:46
    Καλησπέρα και από εμένα,,το θεωρώ ανέντιμο να πλασάρω το τραγούδι μου με αυτόν το τρόπο..έχω πάρει μέρος στο διαγωνισμό, αλλά ούτε καν αιτήματα φιλίας στέλνω ,όσο να ολοκληρωθει η διαδικασία ,,,αν αξίζει έχει καλώς ,αν όχι ας πάει πάτο..με αθέμιτα μέσα δεν θέλω να κερδίσω..
    jorge
    09.02.2013, 15:53
    Η επιρροή να ψηφίσεις βάσει συναισθήματος και όχι βάσει αυτού που ακούς είναι μεγαλύτερη όταν βλέπεις οτι το τραγούδι Α το έχει γράψει το γνωστό σου μέλος Β, παρά όταν μόλις 2-3 από τους 300, σου γνωστοποιούν το τραγούδι τους.
    JULIOS
    10.02.2013, 13:17

    Συμφωνώ.Εφοσον ομως σε επηρεάζει μια τετοια κατασταση κ με την προυπόθεση οτι ο Α γνωστος σου εχει καποια συμμετοχή στον διαγωνισμό.

    Αλλα εγω δεν μιλάω μονο για επηρροή αλλα για την προσπαθεια να μαζεψει καποιος εναν-δυο ή 100 ψηφους παραπάνω,χρησιμοποιόντας άκομψους κατα την γνώμη μου τρόπους.

     


    jorge
    10.02.2013, 22:01
    Στόχος κάθε σοβαρού διαγωνισμού πρέπει να είναι η ελαχιστοποίηση της επιρροής άλλων παραγόντων, πλην του ίδιου του ακούσματος. Να ακους τη μουσική και να αξιολογείς αυτό που ακους, χωρίς να ξέρεις αν αυτός που το έγραψε είναι χοντρός, όμορφος, μετανάστης, αριστερός, φίλος σου, εχθρός σου, πρώην γκόμενος της φίλης σου, αυτός που μπαίνει και βρίζει στο τσατ κλπ.

    Γι' αυτό και δεν εχουμε βάλει ονόματα. Τώρα, αν θέλετε να γίνουμε και "μπάτσοι" και να κυνηγάμε ή να κάνουμε ban όποιον γράφει για το τραγούδι του στο MH, στο FB ή στέλνει email, sorry αλλά έχουμε και άλλα πράγματα να κάνουμε.
    delta66
    10.02.2013, 23:07

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 10.02.2013, 22:01 έγραψε...

    Στόχος κάθε σοβαρού διαγωνισμού πρέπει να είναι η ελαχιστοποίηση της επιρροής άλλων παραγόντων, πλην του ίδιου του ακούσματος. Να ακους τη μουσική και να αξιολογείς αυτό που ακους, χωρίς να ξέρεις αν αυτός που το έγραψε είναι χοντρός, όμορφος, μετανάστης, αριστερός, φίλος σου, εχθρός σου, πρώην γκόμενος της φίλης σου, αυτός που μπαίνει και βρίζει στο τσατ κλπ.

    Γι' αυτό και δεν εχουμε βάλει ονόματα. Τώρα, αν θέλετε να γίνουμε και "μπάτσοι" και να κυνηγάμε ή να κάνουμε ban όποιον γράφει για το τραγούδι του στο MH, στο FB ή στέλνει email, sorry αλλά έχουμε και άλλα πράγματα να κάνουμε.

    Εχεις απολυτο δικιο, αλλα το 2ο σκελος δεν το εθεσες κομψα.

    Το ιδιο μπορει να πουν και συνθετες που ισως συμμετειχαν στον επομενο διαγωνισμο αν δεν τους αρεσουν καποια πραγματα σχετικα με τη τηρηση των "κανονων".

    Νομιζω η τηρηση της ανωνυμιας ηταν καποιος απο τους ορους στη "διαδικασια αξιολογησης και ψηφοφοριας"
    "9. Οι ψηφοφόροι δεν θα βλέπουν στοιχεία του τραγουδιού ή των καλλιτεχνών, ώστε να δώσουν προσοχή μόνο στο ίδιο το τραγούδι".

    Αποστελωντας καποιοι ΠΜ για προωθηση του τραγουδιου τους μαζι με τα στοιχεια τους, δεν τηρουν τουλαχιστον τους ορους (δεν συζηταμε καν για τη δεοντολογια), και θα επρεπε να βρεθει καποια λυση να αντιμετωπιστουν με καποιο ευκολο τροπο χωρις να καταναλωνει πολυ χρονο απο τους συντονιστες.


    jorge
    10.02.2013, 23:18
    Σπύρο δεν έχεις δίκιο. Αυτό που παραθέτεις ΔΕΝ είναι οι όροι. Είναι η διαδικασία. Οι όροι αναφέρονται πιο πάνω. Δες το λίγο αν θες. Και φυσικά ΔΕΝ υπάρχει όρος που να λέει πως να προωθήσει ή να μην προωθήσει κάποιος το τραγούδι του. Επομένως όποιος στέλνει ΠΜ γνωστοποιώντας τη συμμετοχή του ΔΕΝ παραβιάζει τους όρους. Είναι όμως πέρα για πέρα αντιδεοντολογικό, όπως σωστά αναφέρεις.
    delta66
    10.02.2013, 23:39

    ΟΚ.

    Μηπως ομως δεν χρειαζεται πλεον επι της διαδικασιας να μενουν ανωνυμοι αυτοι που δεν στελουν spam PM?

    (εννοω δεν χρειαζεται το 9. Οι ψηφοφόροι δεν θα βλέπουν στοιχεία του τραγουδιού ή των καλλιτεχνών, ώστε να δώσουν προσοχή μόνο στο ίδιο το τραγούδι").


    -----------------

    ....Spyros Delta....Μαθήματα Κιθάρας....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την delta66, 10-02-2013 23:40 ]


    delta66
    10.02.2013, 23:46

    Θελω να πω, οτι εγω ειχα ακουσει ενα τραγουδι και ειχα φανταστει το δημιουργο του ενα ευαισθητο καλλιτεχνη.

    Θα του εδινα 12αρι αλλα ελαβα ενα spam pm απο το δημιουργο αυτο και μου γκρεμισε ολη την εικονα που ειχα σχηματισει επηρεαζοντας με αρνητικα στην ψηφο μου, μη αφηνωντας με να δωσω "προσοχή μόνο στο ίδιο το τραγούδι" {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------

    ....Spyros Delta....Μαθήματα Κιθάρας....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την delta66, 10-02-2013 23:49 ]


    delta66
    10.02.2013, 23:58

    Ασφαλως ειναι για γελια αυτα, και καταλαβαινω (συντονιζω σε φορουμ με αλλο θεμα) τον κοπο σας και τη δυσκολια διαχειρησης ενος διαγωνισμου με τοσο πολλες συμμετοχες και μαλιστα ποιοτικες στο μεγαλυτερο ποσοστο τους.

    Ομως αυτον σκεφτομαι (τον κοπο σας) και προετρεψα προς καποια μετρα αντιμετωπισης των μελων που απαξιωνουν τη δεοντολογια της διαδικασιας που θεσατε.

    Συγχαρητηρια και παλι για το διαγωνισμο και την επιτυχια που εχει, εστω και με τη συμμετοχη καποιων που δεν τιμουν την συμμετοχη τους.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την delta66, 10-02-2013 23:59 ]