ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.828 μέλη

    Βοηθεια για επιλογη ωδειου για πιανο και φωνητικη

    konstantin-a
    27.12.2012, 04:28

    ψαχνω ενα καλο ωδειο για να συνεχισω τα μαθηματα φωνητικης στο μοντερνο τραγουδι και να ξεκινησω μαθηματα πιανου που ουτως η αλλως προβλεπεται μεχρι τη μεση για την ολοκληρωση των φωνητικων σπουδων.εχω κανει ηδη 8 μηνες φωνητικη.εμπειρια απο πιανο εχω αλλα εχουν περασει καμια 20αρια χρονια...θα ηθελα να μπορω στο μελλον να παιζω και να δημιουργω και τη δικη μου μουσικη.

    δε νομιζω οτι θα μου εκανε καλο καποιος καταπιεστικος δασκαλος/α,οπως θα εβρισκα για παραδειγμα στο Αθηναικο ωδειο,συμφωνα με ο,τι εχω ακουσει παντα...θα με μπλοκαρε...

    φυσικα το κοστος ειναι ενα σημαντικο θεμα...στο ωδειο που εκανα φωνητικη, εδινα 80 το μηνα για το δευτερο ετος.τωρα δεν θα ηθελα ενα ωδειο στο οποιο θα χασω το χρονο μου φυσικα,αλλα οι καιροι ειναι δυσκολοι ,θα πρεπει να λαβουμε κ το οικονομικο υποψιν μας.

    κατι διαβασα για το ωδειο "μουσικη δημιουργια",αν εχει κανεις καποια εμπειρια...αλλα περιμενω κι αλλες προτασεις σας.μενω κεντρο αθηνα...

    ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την konstantin-a, 29-12-2012 01:05 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την konstantin-a, 29-12-2012 01:06 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την konstantin-a, 30-12-2012 21:36 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την konstantin-a, 30-12-2012 21:37 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την konstantin-a, 10-01-2013 18:07 ]


    konstantin-a
    27.12.2012, 17:06
    υπαρχει κανεις που να θελει να μου απαντησει? :)
    konstantin-a
    28.12.2012, 02:07
    ουτε ενας???δεν γνωριζει κανεις?
    Taniapapanik
    10.01.2013, 13:47
    Εγω παω στη μουσικη δημιουργια!ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το κλιμα απο τους δασκαλους.
    Taniapapanik
    10.01.2013, 14:03
    Και ειΝαι πολυ καλες οι τιμεσ ξεχασα να σ πω.Εγω ειμαι ενθουσιασμενη και με τα μιουζικαλ που κανει η χορωδια...πηγαινε να ρωτησεις δν εχεις να χασεις τπτ!ελπιζω να βοηθησα.
    konstantin-a
    10.01.2013, 18:04

    επιτελους μια απαντηση!πηγα κι εγω και μιλησα...μου φανηκε κι εμενα το κλιμα πολυ καλο και οντως οι τιμες ηταν πολυ καλες επισης!εχω την εντυπωση οτι δεν εχει τοσο εμπορικο χαρακτηρα.ειναι πιο cool αρα ισως και πιο ποιοτικοι απο αλλους... αν εβρισκα κατι εξισου καλο πιο κοντα θα ηταν καλυτερα,γιατι θα υπαρχει και θεμα με τις απεργειες...αν και πιστευω οτι θα μου τ αναπληρωνουν καπως.απλως θα ειναι λιγο παιδεμα.εγω μενω πατησια.αν δεν βρω κατι καλυτερο πιο κοντα θα παω εκει!ευχαριστω πολυ Τανια...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την konstantin-a, 10-01-2013 18:05 ]


    marilloumajore
    10.01.2013, 19:04

    Ανω Πατήσια είναι το Σκαλκώτας.

    Γινεται σοβαρή δουλεια, κ εχουν εξαιρετικούς καθηγητές, ειδικα στο πιανο. Τωρα για τιμες...τι να πω? ολα σχετικα ειναι.....


    konstantin-a
    14.01.2013, 00:22
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.γραφτηκα ηδη στη μουσικη δημιουργια τελικα,αλλα θα το εχω υποψιν μου σε περιπτωση που δεν μεινω ικανοποιημενη η υπαρξει προβλημα με τη μεταφορα.