ελληνική μουσική
    594 online   ·  210.844 μέλη
    ORFEASMIRSINIS
    16.01.2013, 01:33

    "έτσι κανείς δεν  μπορεί να αγοράσει ή να πουλήσει, εκτός αν είναι ένα σημάδι ... "

     " συναλλαγές πάνω απο 500 ευρώ θα γίνονται πλέον μέσω τραπέζης", υποχρεωτικά, δια νόμου.


    Hastaroth
    16.01.2013, 08:42

    Ναί είδες;Το καταραμένο το 666 είναι πάλι,έργο τών εβραιομασόνων...{#emotions_dlg.tt2}

    Στο εξωτερικό,συναλλαγές αξίας μεγαλύτερης από καθωρισμένο όριο γίνονται με τραπεζικές επιταγές εδώ και δεκαετίες,ώς μέτρο πάταξης τής φοροδιαφυγής.Εδώ απλώς εφαρμόσαμε το μέτρο αυτό με προχειρότητα,ώς συνήθως (το όριο είναι πολύ χαμηλό διότι ακόμα και ένα σέτ τύμπανα να θές να πάρης,γύρω στο 500ρικο έχει).

    Οπότε ούτε γιά "σημάδι" πρόκειται,ούτε γιά σημεία,τέρατα και κέρατα....

    ΥΓ.Ντροπής πράγματα,κοτζάμ οδοντίατρος επιστήμονας άνθρωπος,να πιστεύης αυτές τίς δοξασίες....

     


    mary_omikron
    16.01.2013, 09:01

    ""Στο εξωτερικό,συναλλαγές [...] γίνονται [...] εδώ και δεκαετίες...""


    Συμπέρασμα : Στο εξωτερικό το 666 άρχισε εδώ και δεκαετίες. Και σ΄αυτό η Ελλάδα καθυστερημένη & τριτοκοσμική!!! {#emotions_dlg.tt2}


    ORFEASMIRSINIS
    16.01.2013, 10:54

     Βρε σεις, κακώς με "παίρνετε απ τα μούτρα"! Παραθέτω τον προβληματισμό κάποιων ... . Δεν σημαίνει οτι τον ασπάζομαι κιόλα.

     Έπειτα ... είναι "ωραίο" αυτό το κλίμα ... τρομολαγνείας ... ειδικά ... αν είναι βράδυ και ...  βρέχει καταρακτωδώς!{#emotions_dlg.biggrin}

       Και αν θέλετε την γνώμη μου ο "666"  είναι  το παγκόσμιο τραπεζικό σύστημα, όπου εκεί είναι καθαρά εβραιομασονικό το παιχνίδι, φίλε Hastaroth, μια και το ανέφερες.


    dina83
    06.11.2013, 21:35
    ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΘΑ ΕΚΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ. Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΕΞΟΥΘΕΝΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΟΤΥ ΘΕΟΥ.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    06.11.2013, 22:04

    Kαλησπέρα, dina83. Το τι πιστεύει ο καθένας και που είναι δικό του θέμα. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πιστεύει ότι και ο διπλανός του. Υποχρέωση και γούστο  του καθένα είναι να σέβεται τα πιστεύω του συνανθρώπου του. Ε.Σ.


    optiras
    07.11.2013, 19:26

    Η κυβέρνηση αποφάσισε να θέσει το όριο για τις ηλεκτρονικές συναλλαγές στα 666 ευρώ...Ποιος ξέρει γιατί...


    dina83
    07.11.2013, 20:41
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ.
    dina83
    07.11.2013, 20:43
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    07.11.2013, 21:04

    Καλησπέρα, dina83. Kάνε ότι θέλεις, πίστευε όπου θέλεις, εγώ τραβώ το δικό μου μονοπάτι και δεν θέλω ακόλουθους. Ε.Σ.


    tallos
    07.11.2013, 21:13
    εγω δεν ανησυχω γιατι όπως παει δεν θα εχω 500 ευρω να αγορασω κατι ουτε κατι που κοστιζει τοσο για να το πουλησω.
    dina83
    07.11.2013, 21:54
    ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
    optiras
    08.11.2013, 08:51

    Φιλική παρατήρηση:μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις!

    Σε ένα ορθολογικό σύστημα το γεγονός είναι ένα:ισχύει κάποιο πράγμα-δεν γίνεται όμως να ισχύει ταυτόχρονα και το αντίθετό του...Η ερμηνεία του μπορεί να είναι διαφορετική...

    Είμαστε όμως σίγουροι ότι η ελληνική είναι μια ορθολογική κοινωνία;

    Έχω τις επιφυλάξεις μου...