ελληνική μουσική
    524 online   ·  210.840 μέλη

    Σε συναυλία της Λέσβου...

    mary_omikron
    19.01.2013, 20:16

    ΣΆΒΒΑΤΟ, 19 ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ 2013

    Αποκλειστικό: Ο Παπά Στρατής τραγουδάει «ας την να λέει»!!!

    Ακόμα μια έκπληξη επιφύλασσε στο κοινό της Λέσβου ο Παπά Στρατής καθώς μετά και τα τραγούδια του στην πρώτη ημέρα της συναυλίας (Δείτε εδώ)...
    χθες μας εντυπωσίασε τραγουδώντας το γνωστό τραγούδι του Καρά «ασ΄τη να λέει» ξεσηκώνοντας το κοινό της Μυτιλήνης, ο Παπά Στρατής Γιουσμάς τραγούδησε ακόμα 2 επιτυχίες του Φ.Πλιατσικα ενώ εντύπωση προκάλεσε και το γεγονός ότι όταν τραγουδούσε ο Παπά Στρατής, ο Φ.Πλιατσικας έπαιζε κιθάρα καθήμενος σε μια βαλίτσα από τον εξοπλισμό του..


    Τελικά το πολύ το Κύριε ελέησον το βαριέται ο παπάς?


    PHILIPPOSSM
    19.01.2013, 21:01
    Γενικά η εικόνα που έχουμε για τους παπάδες δεν είναι και η καλύτερη, αλλά άνθρωποι σαν τον παππα Στρατή είναι αυτοί που αλλάζουν προς το καλύτερο την εικόνα της εκκλησίας.
    mary_omikron
    19.01.2013, 21:14
    Κι εγώ θετικά το είδα Φιλ.. ευχάριστα αποδεκτός ένας κοινωνικοποιημένος παπάς που συνυπάρχει αρμονικά με το ποίμνιο από τους απόμακρους δογματικούς με στενή προσήλωση και αποχή.
    panzou
    19.01.2013, 21:38

    Κι αυτοί άνθρωποι είναι και όταν δείχνουν την ανθρώπινη πλευρά τους, πλησιάζουν καλύτερα τους ανθρώπους. Έχω δει εγώ παπά να ρίχνει ζεΐμπεκιά, και είχε φανατικούς οπαδούς.