ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Συνελήφθη πολίτης που είπε γαϊδούρι τον Πάγκαλο

    mixalis-kleanthis
    08.04.2013, 05:15

    Αποκάλεσε τον Πάγκαλο «γαϊδούρι» και συνελήφθη

    pagkalos

    Στο Α.Τ. Βουλιαγμένης κρατείται αυτή την ώρα ένας πολίτης μετά από μήνυση που υπέβαλε εναντίον του ο κ.Θεόδωρος Πάγκαλος.

    Σύμφωνα με πληροφορίες είπε λίγο πριν από τις 12 το μεσημέρι ο πολίτης είδε τον πρώην υπουργό στην λίμνη της Βουλιαγμένης και σχολίασε «Δείτε το γαϊδούρι που έχει το θράσος να έρχεται και για μπάνιο», ο Πάγκαλος τον πλησίασε «με το μπουρνούζι του» και του ζήτησε να επαναλάβει. “Οταν ο πολίτης επανέλαβε όσα είχε πει ο πρώην υπουργός κάλεσε τον αστυνομικό της ασφάλειάς του ο οποίος ζήτησε τα στοιχεία του και όταν εκείνος αρνήθηκε κάλεσε την άμεση δράση.

    «Αμέσως ήρθαν 5 περιπολικά της αστυνομίας και δύο μοτοσικλετιστές της ομάδας «ΔΙΑΣ» λέει ο Κ.Ρ. και προσθέτει «Με έφεραν στο Α.Τ. της Βουλιαγμένης όπου ενημερώθηκα ότι ο κ.Πάγκαλος υπέβαλε μήνυση εναντίον μου,ρώτησα αν μπορούσα να υποβάλω κι εγώ μήνυση κατά του πρώην υπουργού και αν θα έμενε και εκείνος μαζί μου στο αστυνομικό τμήμα, «εμείς πάντως θα τον αναζητήσουμε» μου απάντησαν οι αστυνομικοί με τους οποίους δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί αντιλαμβάνονται και εκείνοι την αγανάκτησή μου ως πολίτη αυτής της χώρας» καταλήγει ο Κ.Ρ. εκφράζοντας ταυτόχρονα το παράπονο «Κανένας από τους ανθρώπους που βρίσκονταν στην λίμνη δεν αντέδρασε στην σύλληψή μου,μου έκανε τρομερή εντύπωση».

    http://www.fimes.gr/2011/10/pagkalos-limni-vouliagmenis/ (Δείτε φωτογραφίες)

    Γιατί ? Τα γαιδουράκια είναι απλώς πεισματάρικα !!!

    Μιλάμε για άλλου είδους "Ζώα" τώρα ! Παρακαλώ ανακαλέστε!!!!!


    atreu73
    08.04.2013, 08:57

    Παράθεση:

    Το μέλος mixalis-kleanthis στις 08.04.2013, 05:15 έγραψε...

     «Κανένας από τους ανθρώπους που βρίσκονταν στην λίμνη δεν αντέδρασε στην σύλληψή μου,μου έκανε τρομερή εντύπωση».

     Ας ελπίσουμε ότι ο κύριος αυτός θα καταλάβει ότι οι διαμαρτυρίες μπορούν να είναι μόνο συντονισμένες και με ωράριο.

    Ας ελπίσουμε ότι θα έχει καταλάβει επίσης ότι οι περισσότεροι αξιότιμοι συμπολίτες του είναι γενικά για τον πούτς.

      


    TRAVELOGUE
    08.04.2013, 09:57

    Μήπως ο Πάγκαλος αντέδρασε άσχημα, επειδή δεν τον είπε μπουχέσα; Επίσης, ο Κ.Ρ. μήπως εκείνη την ώρα έτρωγε καμιά τυρόπιτα, σάντουϊτς, πιτόγυρο και δεν προφέρθηκε να κεράσει;

    Δεν μπορεί... Κάποιο λάκκο έχει η φάβα! Ίσως γι΄αυτό αντέδρασε! Αν ο λάκκος αντί για φάβα είχε κοψίδια, ο Πάγκαλος δεν θα αντιδρούσε έτσι!!

    Όσο για τους συμπολίτες μας, 1-2 μετρίως ανοιξιάτικες μέρες έκανε, κι αμέσως πήραν τους δερμάτινοι καναπέδες απο το ΙΚΕΑ και πήγαν στην παραλία;

    Την καλημέρα μου!


    noizreduction
    08.04.2013, 10:08

    Ειναι ξεκαθαρο πως ο Παγκαλος δεν προσβληθηκε, αλλα θεωρησε προσβολη να συγκρινουν τους γαϊδαρους με το προσωπο του. Ειναι καθαρα μια φιλοζωικη προσεγγιση σε μια προστυχη αναφορα των αγαπητων τετραποδων προς τον κ.Παγκαλο!

    Εγω θα τον κρεμαγα, θα τον εδερνα επι 3 μερες και θα του εβαζα προστιμο για εξυβριση ζωου!


    Ner0
    08.04.2013, 11:32
    Αίσχος..
    Hastaroth
    08.04.2013, 12:06

    Γιά να μήν ξεχνάμε ποιός είναι ο άνθρωπος που προσεβλήθη απ'την παρομοίωσή του πρός όνον:


    https://www.youtube.com/watch?v=mCLOmyz_l9w

    Link
    >
    mary_omikron
    08.04.2013, 14:34

    Ετρεξαν 5 περιπολικά και 2 μοτοσυκλεττες της ομάδας Δίας επειδή κάποιος είπε τον Πάγκαλο γαϊδούρι??? Μεγαλείο!!!! 

    Αυτό θα πει προστασία του πολίτη σε ευνομούμενη πολιτισμένη χώρα !!... γιατί διαμαρτυρόμαστε για έλλειψη?


    KRISTHESS
    08.04.2013, 18:41
    Τον Πάγκαλο γιατί δεν τον συνέλαβε κανείς όταν με κατηγόρησε ότι "τα έφαγα μαζί του" ?? ΕΕΕ???Γιατί είχε την ανάγκη να μοιραστεί μαζί μου το φαϊ του?Εγώ πάντως είμαι ..μια χαρά γομάρα που τα ανέχομαι όλα αυτά! Απαιτώ να τον συλλάβουν ως ηθικό αυτουργό αφού νιώθω έτσι!!Ε ρε κάτι μηνιύσεις που του χρειάζονται!!
    gikostas
    08.04.2013, 18:45
    Προσβολή προς τα καημένα και παρεξηγημένα γαϊδουράκια,να τα συγκρίνουν με αυτό το υποκείμενο.
    Hastaroth
    08.04.2013, 19:21

    Ενα άλλο σημείο που μού προκαλεί εντύπωση είναι πως ο Πάγκαλος έχει "αστυνομικό τής ασφάλειάς του".

    Δηλαδή εμείς,οι φορολογούμενοι πολίτες,πληρώνουμε έναν αστυνομικό που αντί να ασχολήται με την σύλληψη κακοποιών που επιβουλεύονται την ζωή και την περιουσία αθώων πολιτών,ασχολείται με την προστασία ενός ανθρώπου που αποδεδειγμένως και ομολογουμένως έβλαψε την χώρα.....

    ΥΓ.Δέν είναι νέο φαινόμενο το να ζητάνε και τα ρέστα οι λεχρίτες πολιτικοί τύπου Πάγκαλου.Ηδη την αρχή είχε κάνει ο ίδιος ο πάτρωνάς τους,ο μέγας "αλλαγάρχης" Ανδρέας,όταν είχε δώσει εντολή να συλληφθή ένας πολίτης που τον είχε αποκαλέσει "Καντάφι".Ο πολίτης,όπως ήταν φυσικό,αθωώθηκε-το περιστατικό όμως έγινε γνωστόν ανά το Πανελλήνιον,αφού ο "Ανδρέας" με την πράξη του αυτή εμμέσως υποδήλωσε πως θεωρούσε ύβριν να τον συγκρίνουν με κάποιον που ο ίδιος αποκαλούσε "αδελφό".Ούτω δε έγινε ρεζίλι...


    panzou
    08.04.2013, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 08.04.2013, 19:21 έγραψε...

    Ενα άλλο σημείο που μού προκαλεί εντύπωση είναι πως ο Πάγκαλος έχει "αστυνομικό τής ασφάλειάς του".

    Δηλαδή εμείς,οι φορολογούμενοι πολίτες,πληρώνουμε έναν αστυνομικό που αντί να ασχολήται με την σύλληψη κακοποιών που επιβουλεύονται την ζωή και την περιουσία αθώων πολιτών,ασχολείται με την προστασία ενός ανθρώπου που αποδεδειγμένως και ομολογουμένως έβλαψε την χώρα.....

    Γι΄αυτό έχουν ανάγκη από αστυνομικό ασφαλείας και αν ήμασταν λίγο πιο  αυστηροί μαζί τους, θα είχαν ανάγκη από.... στρατό ασφαλείας.


    rigas
    10.04.2013, 09:40
    Ρε ουστ... Κοπρόσκυλο είναι κι όχι γάϊδαρος. -- Καλά να περνάτε.