ελληνική μουσική
    510 online   ·  210.844 μέλη

    Γνωμες-κριτικη για Μουσικες δημιουργιες

    BiLLyZ
    08.04.2013, 17:33

    https://soundcloud.com/billyz-hardcorebeatz


    Καλησπερα στην παρεα του MusicHeaven.

    Ερασιτεχνης κιθαριστας-πιανιστας θα μπορουσα να αυτοαποκαλεστω που πειραματιζεται με διαφορα DAW's, κυριως με το Cubase και σκεφτηκα πως θα ηταν πολυ χρησιμο και ενδιαφερον να μοιραστω τους καρπους των πειραματισμων μου,οπως και πολλοι αλλοι αλλωστε, με την κοινοτητα του MusicHeaven.

    Παρακαλω μονο εποικοδομητικη κριτικη και γνωμες διοτι απεχθανομαι τα ανουσια σχολια που πραγματικα δεν εξυπηρετουν σε τιποτε.

    Το καναλι μου στο Soundcloud ειναι νεο με αποτελεσμα να μην εχω ανεβασει αρκετο περιεχομενο.

    Ευχαριστω πολυ και περιμενω γνωμες που θα με βοηθησουν να βελτιωθω σε μουσικο επιπεδο.

    Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος!


    noizreduction
    08.04.2013, 17:39

    Θα περιμενω κι αλλα κομματια, γιατι αυτη τη στιγμη εχεις ανεβασει μονο δυο, τα οποια ειναι στην ουσια μεγαλες loop απο συγκεκριμενες γραμμες. Ειναι ωραια η μοτιβικη μουσικη, αλλα περιμενω να ακουσω κατι πιο ολοκληρωμενο!

    {#emotions_dlg.smile}


    BiLLyZ
    08.04.2013, 21:09

    Σιγουρα φιλε θα ανεβασω και τα υπολοιπα που εχω ετοιμα/υπο παραγωγη.Τα κομματια οπως καταλαβες ειναι ακριβως αυτο..περισσοτερο κομματια-loops παρα ολοκληρωμενα tracks.Δεν εχω συνηθισει στο να ακολουθω το συγκεκριμενο μοτιβο των τραγουδιων π.χ intro,riff,κουπλε κτλ και αυτο μαλλον γιατι μου αρεσει να παιζω με την εμπνευση της στιγμης και να πειραματιζομαι με loops.Ευχαριστω παντως για το σχολιο και ελπιζω να σου αρεσουν τα παροντα/μελλοντικα κομματια {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    World is Mine

    [ τροποποιήθηκε από τον/την BiLLyZ, 08-04-2013 21:10 ]


    BiLLyZ
    08.04.2013, 22:58
    Νεα κομματια προστεθηκαν