ελληνική μουσική
    614 online   ·  210.826 μέλη

    Mary_Omikron On Air : Έπεα πτερόεντα....

    AlfaWolf
    16.04.2013, 03:20
    Τι ευχάριστα νεα ειναι αυτα ??? Μπράβο Μαίρη :)) ποσο σε ζηλεύω :)))) την επομενη Δευτερα θα ειμαι παρων !!!
    pastella
    16.04.2013, 13:09

    Αυτά είναι νέα! Τώρα που είμαι και σπίτι θα μπορώ να σε απολαμβάνω :D


    IronGirl
    20.04.2013, 11:04

    Καλή αρχή και από μένα  {#emotions_dlg.rockon}


    mary_omikron
    21.04.2013, 00:01

    Η θερμή υποδοχή βλέπω οτι συνεχίζεται και σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ {#emotions_dlg.beer}

    Ετοιμάζομαι.....


    Deos
    21.04.2013, 01:00

    Πήρες υλικά για τα φραπεδάκια αυτής της Δευτέρας?
    Καλή αρχή με πολυ χαρά και όρεξη :)
    Μέτριο με γάλα παρακαλώ..


    mary_omikron
    21.04.2013, 17:12

    Αύριο Δευτέρα 22 Απριλίου, το πρωί στις 10 και -αν αντέξετε- μέχρι τις 12 το μεσημέρι, θα ξεκινήσουμε μαζί την πρώτη ραδιοφωνική εκπομπή "Δύο frappe με παγάκια" 


    ΥΓ. Μόλις τώρα πρόσεξα οτι παρά τρίχα γλίτωσα την 21η Απριλίου {#emotions_dlg.happycrazy} παναϊαμ


    Kristalo
    21.04.2013, 17:31

    Παιζει επαναληψη καποιο απόγευμα η εκπομπή σου Μαιρη;


    trelakias
    22.04.2013, 02:43

    Τα παγάκια μπήκαν στην κατάψυξη και το ξυπνητήρι μακριά από το κρεβάτι για να καταφέρει να με σηκώσει. 

    Τα λέμε στις 10 με φραπέ σκέτο... σε μπυροπότηρο!

    Καλή αρχή στις 2 φραπες!!!

    Όλοι μαζί στηρίζουμε τον παραδοσιακό καφέ Θεσσαλονίκης...!

    edit:  τελικά τέτοια ώρα που πάω για ύπνο δεν νομίζω ότι θα με ξυπνήσει το ξυπνητήρι... {#emotions_dlg.wacko}


    -----------------

    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 22-04-2013 06:26 ]


    sillia
    22.04.2013, 08:46

    Kαλημερούδια Smile

    Εναν ελληνικό κατά προτίμηση λουμίδη παρακαλώ{#emotions_dlg.rolleyes}

    Αντε ναναι καλή η μέρα μας Smile

    Μαίρη καφεδάκια και φύγαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    TRAVELOGUE
    22.04.2013, 16:11

    Από τα 6 μου χρόνια μέχρι σήμερα , η Δευτέρα ήταν πάντα η χειρότερη μέρα της εβδομάδας. Ίσως λίγο το απόγευμα της Κυριακής να την ξεπερνούσε, κι αυτό επειδή όσο σουρούπωνε, η Κυριακάτικη νύχτα μου θύμιζε ότι θα ξημερώσει τη Δευτέρα! (Μοναδική περίοδος εξαίρεσης τα πρώτα φοιτητικά κοπροσκυλέικα χρόνια!)

    Πλέον υπάρχει ένας λόγος για να περιμένει κανείς τη Δευτέρα...

    Να είσαι καλά, Μαρία! Καλή συνέχεια ! ! !{#emotions_dlg.thumbup}

    Υ.Γ. Μη μας ζαλίζεις κάθε λίγο, ζητώντας συγγνώμη που δεν προλαβαίνεις να γράφεις στο chat.{#emotions_dlg.biggrin} Αφέσου στον ωραίο λόγο σου, στις μουσικές επιλογές σου (εξαιρετικές, που δεν ακούγονται και συχνά στο ραδιόφωνοκαι σ' αυτό το ταξίδι που το γουστάρεις, τουλάχιστον έτσι φάνηκε. Άσε εμάς στην ησυχία μας, να τα λέμε, να σε ακούμε και να ταξιδεύουμε μαζί σου στα τραγούδια!Smile


    -----------------

    When the music 's over, turn out the lights For the music is your only friend Dance on fire as it intends Music is your only friend until the end...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την TRAVELOGUE, 22-04-2013 16:12 ]


    mary_omikron
    22.04.2013, 19:13

    Η πρώτη εκπομπή "Δύο frappe με παγάκια" είναι έτοιμη εδώ σε κονσέρβα για όποιον ενδιαφέρεται να διασκεδάσει με σαρδάμ... κομπιάσματα... ξεχασμένο ανοικτό μικρόφωνο για 4-5 δευτερόλεπτα... εμφανέστατο άγχος... και υπέρβαση χρόνου κατά 5 λεπτά πέραν του δίωρου {#emotions_dlg.biggrin} (νταξ, όλα επίτηδες έγιναν μη με πιάσει το "μάτι" {#emotions_dlg.tt2})

     

     https://archive.org/details/MaryOmikron122042013

    ΥΓ1.  Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για την ακρόαση και την συμπαράσταση και κάποιους/κάποιες (ξέρουν αυτοί/ες) εντελώς ιδιαίτερα για την βοήθεια.... ήταν πολύτιμη !!! 

    ΥΓ2. Τραβελάκο, ακόμη κι εγώ -να φανταστείς- σε βρίσκω υπερβολικό {#emotions_dlg.lol}


    kallia-
    22.04.2013, 19:51

             

           Καποιος/α ψαχνει για φιλοφρονησεις.....?

           Μαιρη μας ασε τις μετριοφροσυνες. Η δουλεια σου ηταν υπεροχη!!! Καταπληκτικα σχολια

           κ μουσικες επιλογες!!! Την επομενη φορα να φροντισεις για τους καφεδες μας και συνο-

           δευτικα (κεικ, κρουασανακια, τυροπιτακια κλπ) !!!!!  {#emotions_dlg.rolleyes}

          

           Παναγιωτη μας (travelouge).......επαυξανω !!!!!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------

    "Υπαρχουν φορες που η καλυτερη απαντηση ειναι η σιωπη"


                                                                                              Dalai Lama  

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kallia-, 22-04-2013 19:53 ]


    mary_omikron
    22.04.2013, 20:17

    Ναι Κάλλια, άγρα κοπλιμέντων είναι... μην το πεις όμως και συγκρατήσου, είμαι επιρρεπής.... {#emotions_dlg.lol}


    hp
    22.04.2013, 22:14

    Καλή αρχή, άκουσα σε κονσέρβα  την εκπομπή (δύσκολη η ώρα που είσαι στο αέρα) και αναμένω τις έκτακτες βραδυνές με τσιπουράκι ελπίζω (χωρίς γλυκάνισο) και απο όσο μπορώ να φανταστώ πολλά μεράκια, νταλκαδάκια, αμανέδες ζεϊμπεκάκια και ξέρεις εσύ....ατελείωτο χρουτς..χρουτς


    Καλή συνέχεια


    mary_omikron
    27.04.2013, 14:52

    Σήμερα Σαββατόβραδο 10:00 με 12:00

    Αυθεντικά Μικρασιάτικα ρεμπέτικα απ΄τις αρχές του 1900 μέχρι -το πολύ- 1938, ούτια μαντόλες λύρες κανονάκια αρμόνικες σαντούρια και βιολιά στενή παρέα με ζήλια κουταλάκια και κομπολόγια στα ποτήρια... στριμώχνονται βιαστικά στη λίστα μου... 

    Ποιό να πρωτοπάρει σειρά? Ποιό να μείνει απ΄έξω? 

    Δύσκολη η επιλογή... "δύσκολο" και το άκουσμα για αυτιά μη εξασκημένα στο είδος και στα "στολίδια" του.....

    Ωστόσο αξίζουν...  και κουβαλάνε ήχους παράδοση σεβντάδες-νταλγκάδες και τρόπο ζωής....

    Ζωής παλιάς ξεθωριαμένης και περασμένης από 40 κύμματα... !!!

    Θα σας περιμένω {#emotions_dlg.beer}


    antwnispatra
    27.04.2013, 15:38

    Κατάφερα να κατεβάσω από το ράφι τα φραπεδάκια...

    τα μετέτρεψα σε μπύρα βέβαια αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που περίμενα!

    Άνθρωπος που αγαπάει τη μουσική τόσο πολύ,λογικό ήταν να μας φέρει ευχάριστα αποτελέσματα Smile.

    Μπράβο Μαιρού,καλώς μας ήρθες.


    ilio
    27.04.2013, 16:38

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 27.04.2013, 15:38 έγραψε...

    Κατάφερα να κατεβάσω από το ράφι τα φραπεδάκια...

    τα μετέτρεψα σε μπύρα βέβαια αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που περίμενα!

    Άνθρωπος που αγαπάει τη μουσική τόσο πολύ,λογικό ήταν να μας φέρει ευχάριστα αποτελέσματα Smile.

    Μπράβο Μαιρού,καλώς μας ήρθες.



    Αυτό το "Μπράβο Μαιρού" πάει κατά το "Μπράβο Χαρού";Γιατί αυτό μου θύμισε {#emotions_dlg.biggrin}

    Κατεβάζω από το ράφι τα φραπεδάκια λέει ... {#emotions_dlg.biggrin}

    Μαίρη καλή εκπομπή!!!!(Πήρες φόρα!!!{#emotions_dlg.biggrin}) Μια χαρά σε βρίσκω!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    mary_omikron
    27.04.2013, 16:49

    @ Ερατούλα μου μια παροιμία λέει, πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά οι συνήθειες τα γούστα και το χούϊ... Εντάξει τα πρωϊνά -δε λέω- αλλά είναι κι αυτό το "εσωτερικό" που ψάχνει διέξοδο κι είπα να εκμεταλευτώ την απουσία του Δημήτρη, αν δεν καταφέρει τελικά να μας κρατήσει συντροφιά ο ίδιος.

    @ Αντουανίνο μου εσύ δεν το γλιτώνεις το σκορβούτο απ΄τις κονσέρβες που θα τρως -αναγκαστικά- λόγω δουλειάς.  Θα σου στρώσω χαλί σπέσιαλ σήμερα, ανατολίτικο σαν αυτό που πετάει...  να αράξεις σαν πασάς και να μας ξενυχτίσεις στην συνέχεια μαζί με τα Νυχτοπούλια σου {#emotions_dlg.biggrin}

    Στη γειά μας παίδες {#emotions_dlg.beer}


    loukas76gr
    27.04.2013, 23:56

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 27.04.2013, 16:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 27.04.2013, 15:38 έγραψε...

    Μπράβο Μαιρού,καλώς μας ήρθες.


    Αυτό το "Μπράβο Μαιρού" πάει κατά το "Μπράβο Χαρού";Γιατί αυτό μου θύμισε {#emotions_dlg.biggrin}


    Και κατά το Ραλλού... ψειρού... {#emotions_dlg.blush}


    mary_omikron
    28.04.2013, 00:23

    χαχαχχαα.... Λούκυ αυτά είναι τα συμμορικά μας, Μαιρού από Μαιρούλα.... όπως λέμε V from Veronica {#emotions_dlg.lol}