ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Τα τραγούδια του Τελικού

    mary_omikron
    09.05.2013, 01:32

    @ Ναταλία-Νεφέλη παραφέρεσαι...

    Λες ασυναρτησίες που δεν ευσταθούν και δεν τις τεκμηριώνεις.. Εχεις ξεκινήσει μια  στείρα αντίθεση -Κύριος οίδε- σε ποιόν τομέα και έναντι ποιων ατόμων. Ο καθένας μπορεί να υποθέσει οτιδήποτε γιατί δεν κατονομάζεις.

    Λασπολογείς μια σελίδα στην οποία βρίσκεσαι καθημερινά, μπαινεις στο chat, συνομιλείς και χαριεντίζεσαι με τα ίδια άτομα που εδώ έξω στο forum τα θεωρείς εν δυνάμει κλίκα και ραδιούργους.

    Θίγεις, διασύρεις και προσβάλλεις -χωρίς αποδείξεις και στοιχεία- την σελίδα στην οποία ΔΕΝ σε υποχρέωσε ούτε σε κρατά κανένας με το ζόρι. Αν δεν σου αρέσει περιφρόνα την και φύγε.

    Σου ξαναέκανα απ΄ευθείας ερώτηση την πρώτη φορά που μίλησες για στημένο διαγωνισμό και για συμφέροντα. Σου ξανακάνω λοιπόν κι εδώ την ίδια ερώτηση : 

    - Ποιός είναι κλικα? Ποιός έστησε τον διαγωνισμό? Τι κερδίζει από αυτό? Ποιός ευνοείται και τι κέρδος αποκομίζει?

    Αν και τώρα δεν απαντήσεις και ξεφύγεις με την γελοία προηγούμενη δικαιολογία σου "απαξιώ να απαντήσω" επωμίζεσαι ολόκληρο τον χαρακτηρισμό της κακοήθους προσωπικότητας που παρεισέφρυσε στο Musicheaven με σκοπό να δημιουργεί εντυπώσεις εκ του μη όντος. Εχουν περάσει κι άλλοι κατά καιρούς σαν και σένα και είχαν την αντιμετώπιση που τους έπρεπε.

    Επί πλέον απ΄αυτούς εσύ έχεις  και το θράσος να χαριεντίζεσαι (το ξανατονίζω) με όλους εμάς που αορίστως και γενικολογώντας καταγγέλεις.

    Την γνώμη σου ασφαλώς και μπορείς να την πεις ελεύθερα σχετικά με το αν σου άρεσε ή δεν σου άρεσε κάτι, όταν όμως καταγγελεις στησίματα προωθήσεις και κλικες ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ αλλιώς είναι φτηνό χυδαίο και κολάσιμο. 

    Επίσης ένας σοβαρός άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του αποχωρεί από ένα χώρο πόυ θεωρεί διεφθαρμένο και δεν καλύπτει τις περί ηθικής και αξιοπιστίας απαιτήσεις του.

    Και κάτι τελευταίο... αν θεωρείς οτι αδικήθηκε ή δεν εκτιμήθηκε ανάλογα το αριστούργημα κάποιου "κολλητού" σου, άφησε τον ίδιο να μιλήσει. Μην κάνεις κινήσεις που σε καθιστούν βασιλικότερη του βασιλέως.

    ΥΓ. Αρκετά με τις λάσπες. Μάθετε να χάνετε με αξιοπρέπεια, δεν υπάρχουν μάγισσες τζάμπα αναλώνεστε στο κυνήγι τους.


    mary_omikron
    09.05.2013, 07:34

    Kαι για να μην απορούν όσοι διαβάσουν το προηγούμενο post και αναρωτιούνται τι μ΄έπιασε ξαφνικά και ανακαλώ στην τάξη την Ναταλία-Νεφέλη, παραθέτω συγκεντρωτικά αυτά που έχει γράψει η ίδια :

    _____________________________________________________________________

    1)  Στο θέμα "Ψηφοφορία 3ος διαγωνισμός τραγουδιού" σελίδα 9  # 175


    "" Είναι όλα τόσο άθλια στημένα σε αυτόν το διαγωνισμό!!! Φάνηκε από την αρχή τι παιχνίδι παίζεται! Ωστόσο μπήκαν και καλλιτέχνες αξίας τόσο από τους επαγγελματίες καλλιτέχνες όσο και από τοους ερασιτέχνες και προσωπικά χάρηκα για αυτή τους την παρουσία, γιατί με έκανε να ξεχάσω για λίγο τη βρωμιά που κρύβεται πίσω από τους δήθεν καλλιτεχνικούς κύκλους!!! Ευχαριστώ ΜΟΝΟΝ αυτές τις ψυχές που με κάνανε περήφανη με την ανθρωπιά τους, συμμετέχοντας στον διαγωνισμό!!! Οι υπόλοιποι ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ!!! ""

    ______________________________________________________________________

    2) Στο θέμα "Τα τραγούδια του τελικού"  σελίδα 1  # 20

    "" Λυπάμαι βαθύτατα για το επίπεδο ορισμένων μέσα στο τσατ! Δεν μίλησα ποτέ υβριστικά σε κανέναν την γνώμη μου είπα χωρίς να είμαι φερέφωνο κανενός! επειδή με θεώρησαν φερέφωνο απαξίωσα να απαντήσω!!! Τα συμπεράσματα δικά σας. ""

    _______________________________________________________________

    3) Στο θέμα "Τα τραγούδια του τελικού" σελίδα 2  # 31

    "" Χααχαχαχαχαχα τελικά κολητικό είναι ή είναι ιδέα μου πως κάποια σαϊνια αρχίζουν και ξυπνάνε;; ""

    ________________________________________________________________

    4) Στο ίδιο θέμα σελίδα 3  # 44

    "" Όσο για μένα δεν συμμετείχα ούτε σε λασπολογίες ούτε σε αυτόν τον διαγωνισμό!!! Με θεωρώ άκρως τυχερή!! Οι αληθινοί Δημιουργοί ας χαίρονται για την αξία τους ακόμα κι αν προκρίθηκαν αντιγραφείς τραγουδιών ή απλά εκείνοι για τους οποίους εξ' αρχής δημιουργήθηκε ο διαγωνισμός!!!! ""

    ________________________________________________________________


    5) Στο ίδιο θέμα  σελίδα 3  # 45

    "" Ρε παιδιά έλεος!!!Το σ' αυτόν τον πλανήτη αυτή τη στιγμή , ειναι ένα αριστούργημα!! Η θέση του με πείθει για άλλη μια φορά για το λόγο που στήθηκε όλο αυτό το θέατρο!! Τι να πω;;; λυπάμαι για την κατάντια κάποιον εδώ μέσα!!! ""

    ________________________________________________________________________


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 09-05-2013 07:37 ]


    alpatman
    09.05.2013, 08:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Natalia-Nefeli στις 09.05.2013, 00:46 έγραψε...

    Ρε παιδιά έλεος!!!Το σ' αυτόν τον πλανήτη αυτή τη στιγμή , ειναι ένα αριστούργημα!! Η θέση του με πείθει για άλλη μια φορά για το λόγο που στήθηκε όλο αυτό το θέατρο!! Τι να πω;;; λυπάμαι για την κατάντια κάποιον εδώ μέσα!!!

    προς τι  το 'ελεος ' ?  

    το κομματι ειναι πολυ ομορφο οντως (θα ειναι αναμεσα σε αυτα που θα ψηφισω) και βρισκεται στις πρωτες θεσεις της βαθμολογιας , παει καλα δηλαδη , ομως δεν ειναι υποχρεωτικο να αρεσει στους παντες . 

    ακομα ο διαγωνισμος εχει δρομο και μπορουν να υπαρξουν αλλαγες , το συγκεκριμενο κομματι ειναι μεσα στα πρωτα οποτε η εκφραση δυσαρεσκειας στο σημειο αυτο το πολυ πολυ να του κανει κακο αντι καλο .  

    δεν σου εχει τυχει , καποια μουσικη που αλλοι θεωρουν αριστουργημα, εσενα να μην σου αρεσει καθολου ? 

    Κομματι που να γινεται παγκοσμια επιτυχια και να απορεις ? 

    εδω ολα τα κομματια που θα τερματισουν στις πρωτες θεσεις περασαν απο 2 δοκιμασιες , μια στο γκρουπ τους και μια τωρα , οποτε τα πρωτα 20 για παραδειγμα  θεωρω οτι δικαια ολα θα βρεθουν εκει . Οι ακριβεις θεσεις θεωρω οτι δεν εχουν και τεραστια σημασια .  Ολα θα ειναι ισαξια . 


    thanosrozos
    09.05.2013, 11:41

    Ενα μεγάλο ευχαριστώ για την φιλοξενία,για το ταξίδι και για την εμπειρία.

    Ζήλεψα κάποια κομμάτια .......

    Αγάπησα κάποια άλλα ......

    ταξίδεψα με όλα ..........

    Καλή επιτυχία σε ολα τα παιδιά του τελικού.

    Ρόζος Θάνος

     


    https://www.youtube.com/watch?v=PZaqcGTN2_8

    Link
    >
    blogarismenos-enge-falos
    09.05.2013, 12:50
    Αγαπητή mingrelia μια διόρθωση αν μου επιτρέπεις...το δικό σου κομμάτι δεν μπορείς να το θεωρείς αντικειμενικά απο τα καλύτερα αλλα "υποκειμενικά". Αντικειμενικά κρίνεται ήδη στον διαγωνισμό... ευχαριστώ
    jorge
    09.05.2013, 13:39
    Μια μικρή παρένθεση. Παρατηρώ πως μεμονωμένοι δημιουργοί ή φίλοι αυτών, έχουν ξεκινήσει ένα παιχνίδι εντυπώσεων, εις βάρος άλλων δημιουργών, της διοργάνωσης και των διαδικασιών.

    Έχουν κάθε δικαίωμα να πιστεύουν οτι θέλουν.

    Θα τους παρακαλέσω όμως, εφόσον έχουν αρνητικη άποψη για τον διαγωνισμό, να ζητήσουν επίσημα την άμεση απόσυρση της συμμετοχής τους. Ένας αξιοπρεπής δημιουργός, εφόσον έχει βγάλει αρνητικά συμπεράσματα, παίρνει το τραγουδάκι του και φεύγει. Δεν "κράζει" και ταυτόχρονα περιμένει πονηρά "μήπως το τραγούδι ανέβει".

    Δεν θα επιτρέψουμε να γίνει κάτι τέτοιο, από κανέναν, ειδικά σε αυτό το topic, το οποίο είναι αφιερωμένo στα τραγούδια του Τελικού και μόνο. Γι' αυτό και τα αρνητικά posts λίγο παραπάνω. Αν θέλετε ανοίξτε νέο topic και θα τα πούμε εκεί. Όλα. Όχι εδώ.
    DONARAKONTINTINA
    09.05.2013, 14:03
    Ας αφήσουμε κατά μέρος τις κόντρες και τις κακίες, και ας απολαύσουμε τα τραγούδια του τελικού,και εγώ πήρα μέρος στο διαγωνισμό,και το τραγούδι μου,δεν έφτασε στα τελικά. Και λοιπόν τη έγινε? Έκανα το κέφι μου,το άκουσαν κάποιοι, και όλα μιά χαρά.Και ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου έδωσαν.Και αν γίνει και του χρόνου, πάλι θα πάρω μέρος.καλή επιτυχία σε όλους..
    nvluc
    09.05.2013, 14:17

    Αγαπητοί φίλοι, όλα τα παραπάνω δεν είναι τίποτε περισσότερο από γνώμες και απόψεις.

    Παραφράζοντας έναν γνωστό αστεϊσμό : "Οι απόψεις είναι σαν τις μύτες...ο καθένας έχει και από μία".

    Αυτό που με ενόχλησε προσωπικά, ήταν η απουσία κρίσης στον στίχο.

    Οι περισσότεροι ψήφισαν "ωραία" τραγούδια. "Ομορφα" στο άκουσμα χωρίς να δίνουν ιδιαίτερη βάση στους στίχους.

    Τρανταχτό παράδειγμα κατά την ταπεινή μου γνώμη, το τραγούδι "Λέω λόγια" που είναι και το πρώτο μέχρι στιγμής στην κατάταξη.

    Είναι όντως όμορφο τραγούδι, καλά ενορχηστρωμένο και με υπέροχη απόδοση των φωνών στην επωδό (ρεφραίν). Μόνο που δεν έχει να "πει κάτι".

    Βασική παράμετρος για εμένα, που καταξιώνει ένα τραγούδι, είναι οι στίχοι. Εάν μόνο η ανάγνωση των στίχων χωρίς το στόλισμα της μουσικής και της ενορχήστρωσης, είναι ικανή να μας κάνει να νιώσουμε κάτι διαφορετικό , να σκεφτούμε κάτι καινούργιο, να αναγνωρίσουμε δικά μας πράγματα μέσα τους, τότε πιστεύω ότι ο δημιουργός του τραγουδιού έχει καταφέρει κάτι πολύ σημαντικό.

    Θα καταλάβετε πολύ καλύτερα αυτό που λέω, εάν ακούσετε με προσοχή τραγούδια όπως ο "Φόβος" ή το "Σ'αυτόν τον πλανήτη αυτή τη στιγμή" - ή ίσως και το τραγούδι μου από την 4η ομάδα με τίτλο "Το Πρώτο Βήμα".

    Και σίγουρα υπάρχουν πολλές πραγματικά όμορφες δημιουργίες, που δεν προκρίθηκαν στην τελική φάση ούτε καν κατέλαβαν μια καλή θέση στις επιμέρους ομάδες (group).

    Δεν με εκπλήσσει αυτό.

    Το σύνολο των ψηφοφόρων δεν διαφέρει και πολύ από το σύνολο της κοινωνίας. Ισως δε να είναι το ίδιο και το αυτό.

    Εάν κρίνουμε από τις επιλογές της κοινωνίας μας, που μας έχουν φέρει στο σημείο που είμαστε - εγώ θα το χαρακτηρίσω κατάντημα - δεν υπάρχει κάτι που θα με έκανε να πιστεύω ότι η μικρογραφία της κοινωνίας που ψήφισε σε αυτόν τον διαγωνισμό, θα δρούσε διαφορετικά.

    Κλείνοντας το μακροσκελές αυτό σχόλιο, θέλω να μοιρασθώ την γεύση που μου άφησε αυτή η διαδικασία.

    Μια μικρή απογοήτευση...

    Οχι γιατί δεν υπήρξαν αξιόλογες δημιουργίες. Υπήρξαν πολλές. Μόνο που χάθηκαν στο αβυσσαλέο πλήθος της μετριότητας.

    Δεν είναι κακό να είσαι μέτριος. Μια μέτρια τραγουδιστική δημιουργία έχει μέτρο σε όλα. Καλή μουσική, καλή  απόδοση, καλούς στίχους. Ολα με μέτρο. Ολα μέτρια.

    Αυτές οι μέτριες δημιουργίες όμως θα έπρεπε να ορίζουν αυτό ακριβώς που είναι.Ενα μέτρο σύγκρισης μέσα από το οποίο θα αναδειχθούν τα αριστουργήματα.

    Ολα τα παραπάνω είναι απλώς μια προσωπική άποψη χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν από τους συμμετέχοντες.

    Στους μέτριους ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθειά τους και μια ευχή να προσπαθήσουν να κατακτήσουν ακόμα υψηλότερες κορυφές.

    Στους άριστους ένα μεγάλο ευχαριστώ.


    nayths
    09.05.2013, 14:30

    Δε θεωρώ σκόπιμο να αναφέρω ποια τραγούδια ξεχώρισα και μου άρεσαν, ωστόσο, η συμμετοχή για πρώτη φορά στο διαγωνισμό, θεωρώ ότι είναι κέρδος, διότι άκουσα δύο πολυ ωραίες αντρικές φωνές και μια πολύ ωραία γυναικεία. Επίσης άκουσα πολύ καλές δουλειές από απόψεως ενορχήστρωσης και ηχητιού αποτελέσματος που αγγίζουν επαγγελματικές δουλειές! Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και χρόνια πολλά, με υγεία και εμπνευση για όλους!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την nayths, 09-05-2013 14:31 ]


    SakisKouroupos
    09.05.2013, 14:30
    Θεωρώ ότι θα έπρεπε να αφήσουμε τα τραγούδια στη τύχη τους μέχρι το τέλος του διαγωνισμού ....Γιατί και αν κάποιος πει ότι ενα τραγούδι του αρέσει ή ότι είναι καλό, δυστυχώς μερικοί το εκλαμβάνουν ότι του κάνει διαφήμιση και έτσι αντί καλό του κάνει κακό!!!! Τα τραγούδια που αξίζουν άσχετα αν θα πάρουν ή όχι την θέση που τους ταιριάζει μέχρι το τέλος τα γνωρίζουμε ...οι περισσότεροι !!!!!! Καλή επιτυχία σε όλους διακριθέντες και μη !!!!!
    kwstasagas
    09.05.2013, 14:42

    {#emotions_dlg.eek}

    Παράθεση:

    Το μέλος DONARAKONTINTINA στις 09.05.2013, 14:03 έγραψε...

    και εγώ πήρα μέρος στο διαγωνισμό,και το τραγούδι μου,δεν έφτασε στα τελικά. Και λοιπόν τη έγινε? Έκανα το κέφι μου,το άκουσαν κάποιοι, και όλα μιά χαρά.Και ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου έδωσαν.Και αν γίνει και του χρόνου, πάλι θα πάρω μέρος.καλή επιτυχία σε όλους..

    Α μπράβο, συμφωνώ απολύτως με την τοποθέτησή σου !!!Έτσι το βλέπω κι εγώ το ... "ζήτημα" : Μακάρι να γινοταν ανά  ... 2-3 μήνες διαγωνισμός τραγουδιού ΜΗ, για να σας προσφέρω κάθε φορά για ακρόαση κι από ένα τραγούδι μου, κι ας έπαιρνε κάθε φορά ... και την τελευταία θέση στα προκριματικά του διαγωνισμού!!! Μόνο το γεγονός ότι θα το ακούσουν το τραγούδι μου ... 5, 10, 20, 50, κι εγώ δεν ξέρω πόσοι, παραπάνω ακροατές και στη συνέχεια, όταν με το καλό αποκλεισθεί, θα έχω τη χαρά σε αυτούς τους ακροατές να διηγηθώ την ιστορία του τραγουδιού [όπως έπραξα στο φετινό διαγωνισμό] ... μου φτάνει και μού περισσεύει !!!

    Και κάτι ακόμη πολύ σημαντικό - κατά την ταπεινή μου άποψη - που πρέπει να επισημανθεί : Τα τραγούδια μας, ακόμη κι όταν αποκλεισθούν, εξακολουθούν να παραμένουν στη διάθεση των ακροατών του ΜΗ για ακρόαση !!! Δηλαδή αυτή τη στιγμή μπορεί κάποιος να ακούει τα τραγούδια του τελικού που διαγωνίζονται, αλλά να ακούει και κάποιο τραγούδι που αποκλείσθηκε [π.χ. εγώ ανατρέχω συνεχώς στον 1ο όμιλο για να ακούω ξανά το "Για τον Αλέξη" που μού αρέσει πολύ] !!! Κι αυτό ... δεν είναι και λίγο πράγμα ... μπράβο στους διοργανωτές που το θέσπισαν για το φετινό διαγωνισμό [διότι ... σε κάποιους ανθρώπους, που κοπίασαν για να στηθεί αυτό το μουσικό πανηγύρι, ας λέμε κι ένα μπράβο για ό,τι πράξανε σωστά ...] ... Αν το καλοσκεφθείτε, με αυτόν τον τρόπο τα τραγούδια μας, παρόλο που αποκλείσθηκαν απ' τον τελικό, είναι ... σαν να είναι ακόμη διαγωνιζόμενα, μιας και, ακόμη,  μπορεί να τα ακούσει και να τα κρίνει ο οποιοδήποτε !!!   

    Όσο για τα τα τραγούδια του τελικού [για να έρθω στο θέμα μας] ... συμφωνώ κι εγώ για όσα γραφτήκανε παραπάνω για το "Σ' αυτόν τον πλανήτη αυτή τη στιγμή" !!! Άλλο ένα τραγούδι για το οποίο περιμένω πώς και πώς να αποκαλυφθούν τα ονόματα του δημιουργού του [γίνομαι κουραστικός αλλά θα το επαναλάβω για μια ακόμη φορά : δεν τον γνωρίζω και δεν με γνωρίζει] για να τον παρακολουθώ σε ό,τι κάνει : λάιβ, δίσκους κλπ κλπ ....

     


    -----------------

    In violent times, you shouldn't have to sell your Soul [Shout - Tears For Fears]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kwstasagas, 09-05-2013 14:45 ]


    Silverstrike
    09.05.2013, 14:50

    Άποψη μου είναι οτι ο φετινός διαγωνισμός χάλασε την εικόνα των προηγούμενων

    για ένα πολυ απλό και αδιαμφισβήτητο λόγο.Δεν μπορεί (λογικά μιλώντας) κομμάτια

    που συμμετέχουν σ'ένα διαγωνισμό,να ανήκουν στη χορηγό εταιρεία του διαγωνισμού..

    Είναι τόσοαπλό.Όσο αγνά και να προσπαθήσω να το δω,ε πως να το κάνουμε σε βάζει 

    σε υποψίες αυτό και μόνο το γεγονός.

    Δίνω τα εύσημα για όλη τη διαδικασία και το πώς στήθηκε φέτος,αλλά αυτό που προανέφερα

    μου άφησε μια πικρή γεύση.Και πριν πέσετε να με φάτε,και πριν θεωρηθεί αρνητικό το ποστ και 

    άλλα τέτοια γραφικά..Τα κομμάτια που βρίσκοντα αυτή τη στιγμή πρώτα,και τα οποία παρατήρησα

    ότι πολλές φορές ψηφίστηκαν μεμωνομένα(ανέβαιναν μόνο οι πόντοι των συγκεκριμένων δηλαδή),

    έχουν διαφημιστεί στη σελίδα μας και όποιος θέλει μπορώ να του δώσω τα λινκ.Βασικά αρκεί να γράψετε τους τίτλους στην αναζήτηση του σάιτ και θα τα βρείτε.Ποιά?Τα άρθρα αφιερώματα που έγιναν για τους συγκεριμένους καλλιτέχνες και τους δίσκους τους πριν τελειώσει αλλά και πριν καν αρχίσει ο διαγωνισμός.

    Αυτό που αναφέρω ΔΕΝ θίγει ούτε την αξία των τραγουδιών ούτε αμφισβητεί τη θέση τους.Είναι ένας λάθος χειρισμός κατα τη γνώμη μου,που είναι απολύτως λογικό να δημιουργεί αυτές τις παρεξηγήσεις

    που βλέπουμε...

    Αγαπητέ Διαχειριστή, με το να αποσύρει κάποιος το κομμάτι του και να φύγει,δε θα λυθεί το πρόβλημα.

    Για μένα έγινε λάθος χειρισμός που οδήγησε κάποια κομμάτια ν'ακουστούν περισσότερο απο τα άλλα,εδώ μέσα στην ιδια σελίδα που διεξάγεται ο διαγωνισμός και να δημιουργηθούν αρνητικές εντυπώσεις...Δεν έιναι οτι βλέπω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος καχύποπτα τα πράγματα,είναι οτι απλά αν το ξέραμε οτι θα είναι έτσι ο διαγωνισμός,οτι δηλαδή θα συμμετέχουν κομμάτια της χορηγού εταιρείας ,ε φυσικά δεν θα μπαίναμε στη διαδικασία να κριθούμε και μεις μαζί τους.

    Απλά το επισημαίνω γιατί κάποιοι μιλάνε γενικά και δεν εχουν καταλάβει ποιο ακριβώς είναι το θέμα.Προσωπικά δεν ξανασχολούμαι με το ζήτημα και ούτε έχει σημασία πλέον.Ο καθένας ότι ήταν

    να καταλάβει το κατάλαβε.Αλλά θα παρακαλούσα κάποιους να μη μιλάνε για κακία..Άλλο κακία άλλο στοιχειώδης παρατηρητικότητα και κριτική σκέψη..Δεν ήρθαμε εδώ ούτε να μαλώσουμε,ούτε να βγάλουμε ο ένας το μάτι του άλλου,αλλά ούτε και να μας κοροιδέψουν..

    Αυτά!Καλη συνέχεια απο μενα.{#emotions_dlg.ban}


    jorge
    09.05.2013, 15:16

    Silvesrstrike, μας ζητάς να γίνουμε αυτό που αποφεύγουμε δια ροπάλου από την έναρξη των διαγωνισμών: Αστυνομικοί-ελεγκτές του τι γίνεται στο διαδίκτυο, ποιός γράφει τι, ποιός βγάζει δίσκο με ποιόν, αν σε ένα δίσκο υπάρχει τραγούδι που συμμετέχει στο διαγωνισμό και άλλα.

    ΔΕΝ μπορούμε να το κάνουμε. Το έχουμε πει από την αρχή και φαίνεται και από τους όρους τους διαγωνισμού.

    Επίσης τα τραγούδια που λες δισκογραφήθηκαν ΑΦΟΥ άρχισε ο Διαγωνισμός. Εκεί τι ακριβώς θέλεις να κάνουμε ως διοργανωτές; Να ακυρώσουμε τα τραγούδια; Να απαγορεύσουμε στην δισκογραφική να τα εκδώσει; Να υποχρεώσουμε τη δισκογραφική να μας ενημερώνει πριν βγάλει ένα νέο δίσκο; Τι ακριβώς θα έκανες εσύ; Εδώ σε θέλω. Μπες στη θεση μας και απάντησε μας.

    Επίσης, λέτε για τα Δελτία Τύπου που δημοσιεύσαμε, στα οποία ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρεται οτι κάποιο τραγούδι συμμετέχει στο διαγωνισμό, ώστε να καθοδηγήσουμε τον κόσμο. Προσοχή: είναι απλά Δελτία Τύπου που έχει παράθεση τίτλων και τίποτε άλλο.

    Επίσης ΠΟΥΘΕΝΑ στο Διαγωνισμό δεν εμφανίζονται τα ονόματα των καλλιτεχνών, ώστε να γίνει κάποια συσχέτιση - ταύτιση. Απλά δημοσιεύσαμε 2 Δελτία Τύπου, όπως κάνουμε για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο θεωρούμε πως αξίζει να δημοσιευθεί. Αν ψάξεις, θα βρεις και άλλα άρθρα με τίτλους τραγουδιών που συμμετέχουν στο διαγωνισμό.

    Όπως λοιπόν δεν απαγορεύσαμε ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ να γράψει για το τραγούδι του, έτσι δεν πρέπει να θέλετε να μας φιμώσετε επειδή δημοσιεύσαμε 2 Δελτία Τύπου ή επειδή κάποιοι δημιουργοί συνεργάστηκαν με μια δισκογραφική, πόσο μάλιστα ΜΕΤΑ την έναρξη του Διαγωνισμού.

    Ξαναλέω για να το καταλάβουν όλοι: Δεν μπορούμε να γίνουμε αστυνομικοί και να ελέγχουμε οτι κινείται, όποιο συμβόλαιο υπογράφεται, όποιο post ή Δελτίο Τύπου αναδημοσιεύουμε.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 09-05-2013 15:18 ]


    Silverstrike
    09.05.2013, 15:30

    Σε παρακαλώ μη συνεχίζεις τις ανακρίβειες..Δεν συνεργάστηκαν ΜΕΤΑ την εναρξη.Η συνεργασία ηταν γνωστή πολυ πριν και το γνωρίζω καλά.Και δεν είναι οτι γίνεσαι αστυνομικός ουτε ελεγκτής,για την ιδια σου τη σελίδα μιλάμε τωρα.Αν είναι να μιλάμε,ας μη το ρίχνουμε στον εντυπωσιασμό και στις βαρύγδουπες εκφράσεις.Σου είπα και προσωπικά οτι δεν στέκει αυτο που έγινε.

    Όπως και να χει δε συνεχίζω ν'ασχολούμαι με το ζήτημα το ξαναλέω.

    Απλά να μη λέμε κι οτι θέλουμε.Οτι έγραψα το έχω καρατσεκαρισμένο.


    -----------------

    Χ για τη παρέα Ψ για μουσική

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Silverstrike, 09-05-2013 15:38 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Silverstrike, 09-05-2013 15:39 ]


    sapounofouska
    09.05.2013, 15:42

    Δηλαδη Ημαρτον.... ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!! ΜΟΝΟ ΜΙΑ !!! Να ξεκινησουμε κατι ομορφο σε αυτην την σελιδα και να μην υπαρχουν φτυρια..! ! ! 

    Γιατι γεμιζετε τοση μα τοση λασπη τις τοσο ομορφες προσπαθειες που εχουν γινει ? 

    Γιατι ? Τι οφελος εχετε με το να θαβετε τους υπολοιπους και να γεμιζετε πραγματικα χολη μια σελιδα που δημιουργειται μονο απο την αγαπη των μελων της στη μουσικη ? 

    Γιατι, αντι να ενωθειτε σε εναν κοινο σκοπο τα καταστρεφετε ολα ? ?{#emotions_dlg.nono} 

    Ποιο το οφελος για τοση κακια! Μονο αυτη θα σας μεινει...Να το προσεξετε !  

    Ακουσα ολα τα τραγουδια .Αλλα μου αρεσαν αλλα οχι ! Φυσικο λογικο και επομενο ειναι ο καθενας μας να εχει διαφορετικη ακουστικη αντιληψη .Αντι να επιβραβευσουμε ο καθενας, ξεχωριστα τον αλλον , τι κανουμε ? Αμαυρωνουμε την διαθεση κ το μερακι ολων! και εμας που ακουμε σαν ψηφοφοροι αλλα και αυτων που γραψανε τα τραγουδια! 

    {#emotions_dlg.thumbdown} 

    Ενα τεραστιο μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες...! Ειναι μια πολυ ομορφη προσπαθεια με μαγικα αποτελεσματα!


    Silverstrike
    09.05.2013, 15:56

    Για του λόγου το αληθές,

    Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου 2012(ΠΡΙΝ το διαγωνισμό)

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=3654

    ''το Music Heaven είναι χορηγός επικοινωνίας''

    Πωπω τι κακία,πωπω τι λάσπη...

    Πωπω τι καθαρά και διάφανα είναι όλα και τα λερώνουμε μεις..

    Προτιμώ χίλιες φορές την αλήθεια απ'τις δηθεν τυπικούρες και τα ευχολόγια.

    Αυτά μας έφαγαν.

    Καλό Απόγευμα.


    jorge
    09.05.2013, 16:05

    Παράθεση:

    Το μέλος Silverstrike στις 09.05.2013, 15:30 έγραψε...

    Δεν συνεργάστηκαν ΜΕΤΑ την εναρξη.Η συνεργασία ηταν γνωστή πολυ πριν και το γνωρίζω καλά.

    Να επαναλάβω τώρα αυτά που έγραψα πριν; Οτι μας ζητάς να γνωρίζουμε πράγματα που δεν έχουν δημοσιευθεί; Μήπως να βάλουμε και κοριούς; Μήπως να μυρίσουμε και τα νύχια μας;

    Και αφού λοιπόν γνωρίζεις τόσο πολύ καλά κάποια πράγματα και έχεις και καλές πηγές, κάτσε ρώτα αυτές τις πηγές αν έχει γίνει προσπάθεια αλλοίωσης αποτελεσμάτων ή έστω προσέγγισης των διοργανωτών προκειμένου να "σπρώξουμε" οποιοδήποτε τραγούδι. Και αν ναι, πόσα ευρώ πήραμε, οκ φίλε μου; Αφού μπορείς και "καρατσεκάρεις" πράγματα, θα μπορέσεις να κάνεις και αυτό.

    Επίσης, αφού ήξερες για το θέμα αυτό εδώ και ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ, που ήσουν τόσους μήνες; Γιατί περιμένεις τον Τελικό για να καταγγείλεις τη διοργάνωση; Δεν θέλω να σκεφτώ οτι έχεις τραγούδι που έχει πάει στον Τελικό και περίμενες να δεις πως θα πάει το τραγούδι σου, πριν το κάνεις θέμα. Όχι.


    jorge
    09.05.2013, 16:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Silverstrike στις 09.05.2013, 15:56 έγραψε...

    Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου 2012(ΠΡΙΝ το διαγωνισμό)

    Ο Διαγωνισμός ξεκίνησε τον ΟΚΤΩΒΡΙΟ. Σταμάτα να δημιουργείς εντυπώσεις.


    Silverstrike
    09.05.2013, 16:13
    Οι υποβολες ξεκινησαν τοτε,όχι ο διαγωνισμος.Εσυ σταματα να το συνεχιζεις.Διαγωνισμος λεγεται το διαγωνιστικο κομματι..ΓΕΙΑ ΣΑΣ
    jorge
    09.05.2013, 16:23
    Κι αυτό που κάνεις λέγεται ερμηνεία κατά το δοκούν. Θα περιμένω τις απαντήσεις σου στα ερωτήματα που μπήκα στον κόπο να σου υποβάλλω.