ελληνική μουσική
    1139 online   ·  210.851 μέλη
    montechristos-ole
    07.02.2009, 15:05

    Οι Metallica ξεκινησαν πολυ ευοιωνα.Μεχρι το Black album ολα ηταν υπεροχα.Απο κει και περα αρχισαν να καταρρεουν,σε αντιθεση με τους Megadeth που εχουν βγαλει απο τους ωραιοτερους metal δισκους.Ειναι το αγαπημενο μου metal συγκροτημα,θαυμαζω την δουλεια τους και πιστευω πως εχουν δωσει πολλα.Ψηφιζω Megadeth δαγκωτοοοοο!!!!! 


    ExploitedAnarchy
    07.02.2009, 17:31

    MEGADETH,και μην απορειτε....δειτε τι δισκους βγαζουν ακομη και τι δισκους βγαζουν τωρα οι λεφταλικα...


    revelation
    08.02.2009, 11:27

    εμένα μου αρέσουν και οι δύο πάρα πολύ αν και θα πω Megadeth. Οι Metallica μέχρι το το Black Album ήταν πολύ καλοί αν και το καινούργιο είναι πολύ ωραίο άσχετα αν είναι κουραστικό στις εισαγωγές 2 λεπτών σε κάθε τραγούδι. Αυτό που έχει μείνει όμως θεϊκό στους MEgadeth είναι οι κιθάρες και επιτρέψτε μου να πω ότι ο Friedman kai o Mustaine και όλοι οι άλλοι που είχαν οι Megadeth έκαναν καλύτερα σόλο από ότι οι Metallica. Kαι τέλος, o Heitfield μπορεί να τραγουδά καλύτερα από τον Mustaine (αν και πλέον ο Ηeitfielld δεν μπορεί να τραγουδήσει και πολύ ενώ ο Mustaine έχει βρει τα πάνω του βλ Blood in Water στο Youtube) αλλα ο Mustaine γράφει καλύτερα μέρη ( μελωδίες ή όπως αλλιώς λέγεται) φωνιτικών  από τον Heitfield.


    revelation
    08.02.2009, 11:29

    καλά από στίχους από την άλλη ο Mustaine έχει γράψει για κάποιο καιρό 7 χρόνων πολύ καλούς και για διάφορα θέματα πολιτικα κ.α. αλλά ο Heitfield ζήτημα να έχει γράψει πάνω από 10 τόσα χρόνια και τα 7 είναι για τους στρατιώτες, το στρατό τους πολέμους κ.τ.λ.


    fireroc
    08.02.2009, 20:18

    εγω λεω Kreator!ουτε metallica ουτε megadeth!


    revelation
    08.02.2009, 21:01

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 08-02-2009 στις 20:18 έγραψε...

    εγω λεω Kreator!ουτε metallica ουτε megadeth!



    Οι Kreator είναι Thrash/german metal ενώ οι άλλοι δύο βασίζονται πολύ στο speed πέρα από το thrash. είναι λίγο διαφορετικά.


    tatsis
    14.04.2009, 18:07

    Vasika den exei patisei to podi tis stin gi megaliteri band apo tous megadeth..KAi oso gia to kreas pou leei oti ta megadeth riff einai koroidia....NA!!!PARE MIA MOUTZA OLI DIKIA SOU!!!!Oi megadeth apo to proto mexri to teleytaio album tous eixan TA KALITERA RIFF EVER!!!!!!!!!!!!


    freakhood
    15.04.2009, 01:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Ania στις 28-10-2005 στις 20:40 έγραψε...

    pleon exoun kseftilistei k ta 2 groups...ta girateia k ta narkwtika kaine ta kalitera myala..

    nirvgirl και Ania θα συμφωνήσω πως οι ΛΕΦΤΑΛΙΚΑ και οι άλλοι ξεφτιλισμένοι, έχουν ξεφτιλιστεί πλήρως μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο, εδώ και πολλά χρόνια.

    Ωστόσο ούτε τα drugs ούτε τα γηρατειά έχουν σχέση με αυτό τον απόλυτο ξεπεσμό.

    υγ: Δυστυχώς ασχολούμαστε ακόμα με αυτούς τους ανύπαρκτους πλέον.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freakhood στις 15-04-2009 01:59 ]


    tatsis
    08.07.2009, 19:10

    A kai gamw kai ton vlaka p eipe gia ton mustaine tetoia pramata!!!o mustaine einai o megaliteros anthropos pou patise to podi tou stin gi...Ai akou mlk kana so far na deis ti tha pei mousiki xatzimetalla...........