ελληνική μουσική
    622 online   ·  210.826 μέλη

    Αυλαία στον 3ο Διαγωνισμό! Τα τραγούδια των δημιουργών!

    THANOS35
    18.05.2013, 00:09

    Καλημέρα σας! Είναι η πρώτη φορά που επιχειρώ να “ανοίξω” ένα θέμα στο Musicheaven!Ο διαγωνισμός έφτασε στο τέλος του με πολλά όμορφα τραγούδια...και νομίζω ήρθε η ώρα να μιλήσουν για τα τραγούδια τους ..οι ίδιοι οι δημιουργοί!! Ας κάνω λοιπόν εγώ πρώτος την αρχή!Ακούστηκαν και ειπώθηκαν πάρα πολλά..Τα παρακολουθούσα βέβαια.. στο λιγοστό,πάντα, ελεύθερο χρόνο μου.. πάντα όμως διακριτικά και συνειδητά από κάποια απόσταση!Προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω τους διοργανωτές για την ευκαιρία που μου έδωσαν να γίνει η δουλειά μου, η αγάπη μου για τη μουσική, λίγο πιο γνωστή στο ευρύ κοινό.Όπως θέλω να ευχαριστήσω και όσους με τίμησαν με την ψήφο τους!

    Έβγαλα πολλά και χρήσιμα συμπεράσματα.Λέγοντας ταυτόχρονα ένα μεγάλο μπράβο και τα συγχαρητήριά μου στους νικητές , θα ήθελα να πω ότι συνειδητά και όσο μπορούσα βέβαια, προσπάθησα να κρατήσω μυστική την ταυτότητά μου (όσο βέβαια το επέτρεπε και το youtube..γιατί το τραγούδι μου υπήρχε ήδη εκεί)ακόμα και από φίλους μου,στους οποίους δεν είχα πει ότι συμμετέχω, προκειμένου να βγάλω όσο το δυνατόν αντικειμενικά και χρήσιμα συμπεράσματα για το δημιούργημά μου!

    Για μένα πραγματικά ο διαγωνισμός ήταν μία πολύ μεγάλη δημοσκόπηση(αυτός ήταν και ο αρχικός λόγος που έστειλα τραγούδι) και μετά από όλο αυτό νιώθω σίγουρα κερδισμένος και παίρνω δύναμη για ακόμα πιο όμορφα πράγματα στο μέλλον..Κάθε δημιουργός νιώθει ευτυχής όταν αρέσει το δημιούργημά του!..Και θέλω να πιστεύω...ότι άρεσε σε πολλούς!!!

    Θέλω λοιπόν εδώ να σας μιλήσω λίγο για το κομμάτι με το οποίο έλαβα μέρος, τα ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΑΘΩΟΤΗΤΑΣ.. Το τραγούδι αυτό ήταν η δική μου μελωδική έκφραση “οργής” για την εποχή μας, για την αθωότητα που έχει πια χαθεί....για τα χρόνια που διανύουμε και που ουσιαστικά έχουν αποτελέσει “φρένο”σε κάθε τι όμορφο και αγνό..... Η δική μου έκφραση οργής για την κατάσταση που επικρατεί γύρω μας..την αδικία, τη φτώχεια..τα ψέματα που μας κατακλύζουν..από πολιτικούς και μη...για τα όνειρα που κάνουμε ως άνθρωποι..και που πρασπαθούμε να τα πραγματοποιήσουμε με όσο γίνεται , καλύτερη διάθεση..έχοντας τα χέρια μας πάντα απλωμένα..την καρδιά μας ανοιχτή..και που τελικά όχι λίγες φορές..μένουν ανεκπλήρωτα..γιατί τα φτερά μας, κάποιοι μας τα κόβουν.. έστω κι αν δεν έχουμε δώσει ουσιαστικά εμείς την αφορμή για να συμβούν όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας..

    Όμως αν και το τραγούδι μου θα μπορούσε να θεωρηθεί ως απαισιόδοξο..το μόνο που θα μπορούσα να πω εγώ είναι ότι απλά ήταν η δική μου ανάγκη περιγραφής της πραγματικότητας..και η “διοχέτευση” της δικής μου “οργής” στη μουσική..άλλωστε λένε πως όταν πιάσεις πάτο..όταν συνειδητοιήσεις την πραγματικότητα..τότε μόνο μπορείς να πάρεις δύναμη για να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα πάντα..Ενστερνίζομαι δε ,αυτό που ο Ντίνος Χριστιανόπουλος έχει πει.. “και τι δε κάνατε για να με θάψετε..όμως ..ξεχάσατε πως ήμουν ..σπόρος!” Κάπως έτσι λοιπόν νιώθω και εγώ!

    Παρακάτω λοιπόν,σας παραθέτω το “αρχικό βίντεο” που είχα κάνει για να εκφραστώ..(επιτρέψτε μου το link!)σε μία έκδοση του τραγουδιού αυτού..μόνο με μία κιθάρα..και ένα πιάνο..και πριν κυκλοφορήσει σε ψηφιακή μορφή, πολύ πρόσφατα στo itunes με δικά μας έξοδα!(η εκδοχή που έστειλα στο διαγωνισμό..δεν ήταν επίσης τελείως έτοιμη ως μίξη..αλλά δεν πειράζει!!)Το τραγούδι αυτό δε, θα παρέμενε στο συρτάρι μου..αν δεν γοήτευε μία καλή μου φίλη που μου ζήτησε να το τραγουδίσει..Το όνομά της..Έλενα Ζανταρίδου ,την οποία ευχαριστώ επίσης πολύ που το ανέδειξε με την όμορφη φωνή της!

    Πραγματικά ευχαριστώ το Musicheaven για τη φιλοξενία όλο αυτό το διάστημα και φυσικά να δώσω για μία ακόμα φορά συγχαρητήρια στους Νικητές , αλλά και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν με πολύ όμορφα τραγούδια!Ελπίζω να μη σας κούρασα με όσα είπα!Καλή συνέχεια και καλή καρδιά σε όλους μας!!{#emotions_dlg.clap}


    -----------------

    Θ.ΧΑΣΙΩΤΗΣ

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 18-05-2013 01:29 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 18-05-2013 01:30 ]


    mary_omikron
    18.05.2013, 01:10

    Πολλά συγχαρητήρια Θάνο για το τραγούδι σου και πάνω απ΄όλα για το ήθος σου. Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι παρ΄όλο που ήσουν συχνός θαμώνας στο δωμάτιο επικοινωνίας και σε βλέπαμε, μόλις τώρα που άνοιξαν τα ονόματα με την λήξη του διαγωνισμού είδα οτι τα "Χρόνια Αθωότητας" ήταν δικό σου τραγούδι. !!!!!


    eliasmavroskoufis
    18.05.2013, 01:24

    Μάλλον έπρεπε να περιμένω να γίνει αυτό το θέμα για να το στείλω..οπότε συγχωράτε με για το copy paste :)

    Συγχαρητήρια κι ένα μεγάλο ευχαριστώ στο ΜΗ για την φιλοξενία και για αυτήν την όμορφη διοργάνωση :)) Ελπίζω να τα ξανα πούμε  :)

    Συγχαρητήρια κι ένα ακόμα πιο μεγάλο ευχαριστώ σε όσους πήραν μέρος και ιδιαίτερα σε όσους, χωρίς εγωισμό και μικρότητες απέδειξαν ότι η ζωή τους δεν κρεμιέται από αυτόν τον διαγωνισμό :)) Για τους υπόλοιπους καλή τύχη :)

    Ένα τιτανοτεράστιο ευχαριστώ σε όσους άκουσαν το τραγουδάκι μου είτε το τίμησαν με την ψήφο τους είτε όχι :)

    Για τον Μάνθο Σάββαρη τι να πω;; Η βοήθειά του και η φιλία του είναι ανεκτίμητη, εννοείται πως χωρίς αυτόν δεν θα είχαν πάρει ποτέ αυτή τη μορφή τα τραγουδάκια μου :)) 

    Πραγματικά η ευκαιρία (να ακουστούμε) ήταν μεγάλη και χαίρομαι που πήρα μέρος :) 

    Καλή συνέχεια σε όλους, καλές δημιουργίες, και ...

    καλή αντάμωση :)

    Με εκτίμηση

    Ηλίας Μαυροσκούφης

    Υ.Γ. επιτρέψτε μου να σας αφιερώσω το κρυφό φεγγάρι, αυτό το φεγγάρι που άλλαξε τη δική μου ζωή :) 


    Silverstrike
    18.05.2013, 16:30

    Ευχαριστούμε όλους τους ανθρώπους που συμμετείχαν,

    για το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες!

    Σαν τσαλαπετεινοί σας εύχομαστε να χετε πάντα έμπνευση

    και φτερά στη καρδιά να πετάτε!!

    Καλό Καλοκαίρι!!!{#emotions_dlg.clap}


    bouzoukiz
    18.05.2013, 16:31
    γεια σου τσαλαπετεινε
    athenachioti
    18.05.2013, 18:09

    Με μεγάλη χαρά και τιμή γράφω εκ μέρους της μπάντας μας Strovili για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την 2η θέση που μας χαρίσατε στην τελική κατάταξη και την απίστευτη μουσική εμπειρία που ζήσαμε μαζί σας όλους αυτούς τους μήνες μέσα από τον διαγωνισμό του Music Heaven!

    Δεν ξέρω ειλικρινά με ποιο τρόπο μπορώ να εκφράσω όλη την ευγνωμοσύνη που νιώθουμε όλα τα μέλη της μπάντας μας. Είναι πραγματικά αμέτρητοι αυτοί που θέλουμε να ευχαριστήσουμε και είναι ακόμα πιο δύσκολο να σας πούμε με πόσο ωραία συναισθήματα μας κατακλύσατε!

    Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές του MusicHeaven για την σπουδαία πρωτοβουλία που πήραν με αυτό τον διαγωνισμό, για την ανάδειξη του καλλιτεχνικού έργου τόσων ανθρώπων, για το μεράκι με το οποίο δούλεψαν, για την υπομονή με την οποία πορεύτηκαν τόσους μήνες και για τη ζεστή φιλοξενία!

    Μεγάλο ευχαριστώ οφείλουμε ακόμα σε όλους, μα όλους τους συμμετέχοντες του διαγωνισμού! Είναι εντυπωσιακό το πόσα ωραία τραγούδια ακούστηκαν και αναδείχτηκαν μέσα από αυτό τον διαγωνισμό! Πραγματικά τους ευχαριστούμε γιατί ομόρφυναν με την παρουσία τους τις μέρες μας και μας γέμισαν με ελπίδα για την πορεία του Ελληνικού τραγουδιού! Όσοι αμφισβητούν ότι υπάρχει νεό αίμα (πολλά υποσχόμενο), ας μπουν να ακούσουν τα τραγούδια του φετινού διαγωνισμού και νομίζω ότι θα ξεχωρίσουν πολλά διαμάντια (ανεξαρτήτως τι ρεπερτόριο τους αρέσει). Ο πήχυς ήταν πολύ ψηλά στο φετινό διαγωνισμό!

    Να πω ακόμη ότι για εμένα κερδισμένοι είναι όλοι οι συμμετέχοντες.

    Τέλος, να ευχαριστήσουμε απ'την καρδιά μας όλους όσους μας στήριξαν με την ψήφο τους, πραγματικά μας συγκίνησε πολύ που αν και δεν μας γνωρίζατε μας αγκαλιάσατε τόσο θερμά!

    Να είστε όλοι καλά! Ευχαριστούμε πολύ για την αγάπη σας!     

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την athenachioti, 18-05-2013 18:10 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την athenachioti, 18-05-2013 18:11 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την athenachioti, 18-05-2013 18:12 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την athenachioti, 18-05-2013 18:13 ]


    kwstasagas
    18.05.2013, 21:26

    Μπράβο Θάνο, πολλά συγχαρητήρια για το τραγούδι σου και την πορεία του !!! Και το άλλο που ανακάλυψα στο YouTube με την πολύ γλυκιά φωνή της Καλλιοπης Ηλιοπούλου, το "Πού είναι η πίστη σου για μένα", πολύ όμορφο !!! Καλή συνέχεια στα μουσικά σου !!!

    Για το "Μαστίχα Μύρισα" ήδη έγραψα σε άλλο τόπικ !!! Θα συμπληρώσω με το εξής : Αυτό που κάνουν οι Strovili πρέπει να αποτελέσει παραδέιγμα για εμάς τους "τραγουδοφτιάχτες" όποτε προσεγγίζουμε το παραδοσιακό τραγούδι !!! Αφενός "σεβασμος" στις κατακτήσεις του παραδοσιακού μας τραγουδιόύ και στις ρίζες μας εν γένει ... αφετερου να το ανανεωνουμε, ήτοι να το εμπλουτίζουμε με πρωτοτυπια και "με τη δική μας άποψη", η οποία δεν πρέπει να ξεφεύγει απ' τα 'ορια της "ευπρέπειας" και της "ευγένειας" !!! Προσέξτε την ενορχήστρωση του τραγουδιού : ΄΄Εγινε με ... όχι "παραδοσιακά" όργανα [περισσότερο ... "τζαζέ"] !!! Κι όμως ... το "παραδοσιακό μέλος" όχι μόνο δεν "παραμορφώνεται", αλλά, απεναντίας, αναδεικνύεται περισσότερο !!!


    athenachioti
    19.05.2013, 01:40

    Ευχαριστούμε πολύ Κώστα για το λεπτομερέσταστο σχολιασμό σου στο τραγούδι μας! Είναι πολύ τιμητικά τα λόγια σου για εμάς και έπεσες διάνα! Επειδή έχουμε επιρροές τόσο από Jazz, όσο και από την Ελληνική παραδοσιακή μουσική, προέκυψε αυτό το αποτέλεσμα.   

    [ τροποποιήθηκε από τον/την athenachioti, 19-05-2013 01:42 ]


    jorge
    19.05.2013, 13:41
    Αθηνά συγχαρητήρια και από εδώ σε σένα και στους Strovili :)
    nayths
    19.05.2013, 17:45
    Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες! Ευχαριστώ στο φίλο Βασίλης "blogarismeno egefalo" χωρις αυτόν δε θα είχε ηχογραφηθεί το ¨ΦΕΓΓΑΡΙ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ¨, ευχαριστώ στα παιδιά του STUDIO TERRA, ΑΚΗ ΣΤΑΘΗ και ΣΩΤΗΡΗ που προσέθεσε τα κρουστά! Ευχαριστώ στους καλούς φίλους μουσικούς Ξένια Τσέλιγκα (Μπαγιάν), Φώτη Κότσιφα (κιθάρα), Βαγγέλη Χριστοδούλου (Κόντρα Μπάσσο). Πιο πολλά ευχαριστώ όμως στην Αγαπημένη φίλη μου την Άννα από τη Θεσσαλονίκη η οποία υπήρξε η αφορμή της έμπνευσης! Αγαπητοί φίλοι να είμαστε όλοι καλά αισιόδοξοι, δημιουργικοί και να συμμετέχουμε σε τέτοιες εκδηλώσεις που είναι από τις λιγοστές ευκαιρίες δημιουργικής έκφρασης, αμιλλας και αισιοδοξίας, σε μια εποχή διασποράς του φόβου και της κατάθλιψης!
    athenachioti
    20.05.2013, 00:34
    Ευχαριστούμε πολύ Jorge! Να'σαι καλά που πήρες αυτή την πολύ σπουδαία πρωτοβουλία!
    nayths
    20.05.2013, 11:08

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΛΑΙΚΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗ?

     


    kwstasagas
    20.05.2013, 11:53

    Ωωωωπ, καλή σου μέρα και καλή σου εβδομάδα Ναύτη μου !!! Παρελειψα να πω μια καλή κουβέντα και για το δικό σου το γλυκύτατο τραγούδι, το "Φεγγάρι του Γενάρη" !!! Βγάζει μιαν αφοπλιστική αθωότητα και μια εντιμότητα & ειλικρίνεια που ... δεν γίνεται να μη σε συγκινήσει !!! Και μάλιστα, βλέποντας το βιντεάκι στο YouTube μού θύμισες ... τον εαυτό μου, όταν προν πολλάαα χρόνια έπιανα το μπουζούκι μου και, μπροστά στο κασετόφωνο που είχα στο δωμάτιό μου [ξέρεις ... με πάτημα REC + play] ηχογραφούσα τα πρώτα μου πονήμτα με μπουζούκι και φωνή [και μετά ... με λαχτάρα να δώσω την κασέτα από δω κι από εκεί : από την κοπέλα που αγαπούσα μέχρι ... τον "ιθύνοντα" δισκογραφικής εταιρίας , χε χε χε ... ] ....

    Σίγουρα, το "Φεγγάρι του Γενάρη" είναι ακόμη πρωτόλειο και χρειάζεται να δουλευτεί περισσότερο !!! Όμως ... αυτό να μη σε ανησυχεί, η "μαγιά" του & "πρώτη ύλη" του είναι από πολύ καλό υλικό !!!


    Link

    ">

     

    Όσο για τα άλλα που ρωτάς με το ποστ σου καλέ μου συμφορουμίτη ... δεν χρειάζεται να τα ψάχνουμε περισσότερο !!! Ας αφήνουμε να μιλάνε μόνο τα τραγούδια μας ... Άλλωστε, εμείς που ... "έχουμε προσβληθεί" από το "μικρόβιο του γραψίματος τραγουδιών" έτσι μιλάμε : με τα τραγούδια μας και μόνο !!! Αυτα θα [ας] μείνουν ....


    kwstasagas
    20.05.2013, 11:57

    Το παρακατω κείμενο το έγραψα σε άλλο τόπικ !!! Το μεταφέρω εδώ για να είναι "on topic" !!!

     

    "Εγώ δεν θα ασχοληθώ ούτε με το αν ο Δημήτρης Παπαγεωργίου παρεκτράπη και είπε καμιά "κουβέντα παραπάνω", ούτε με το "αν είχε δίκιο ή όχι" σε όσα έγραψε !!! Σε αυτά δεν πρόκειται να πάρω θέση, ας τα κρίνουν άλλοι ....

    Θα ασχοληθώ, ως απλός ακροατής, με τον Δημήτρη Παπαγωεργίου ως τραγουδοποιό !!! Αυτό, λοιπόν, που "εισέπραξα" είναι ότι ο Δημήτρης, ως δημιουργός, πλούτισε τους διαγωνισμούς του ΜΗ με τρία τραγούδια "υψηλής ποιότητας", ένα σε έκαστο διαγωνισμό !!! Το φετινό του τραγούδι "Τέρμα οι άνθρωποι" ... ναι, το ομολογώ, μόλις το άκουσα το ζήλεψα, πολύ θα ήθελα να το έχω γράψει εγώ [δεδομένου ότι το όργανο που, νομίζω ότι ξέρω, είναι το μπουζούκι και, συνεπώς, όποτε γράφω και τα δικά μου τραγουδάκια κινούμαι σε λαϊκούς δρόμους] !!!

    Περισσότερο, όμως, απ' το τραγούδι του που ακούσαμε στο φετινό διαγωνισμό, μάς είχε συγκινήσει με το τραγούδι που παρουσίασε στον προηγούμενο διαγωνισμό, με τον απλό τίτλο "Μάνα" !!! Κι αυτό δεν το "βγάζω απ' τη γκλάβα μου" !!! Αν ανατρέξετε στα τόπικς του προηγούμενου διαγωνισμού, θα το διαπιστώσετε !!! Ενδεικτικά αναφέρω τα ποστς ενός 50χρονου συμφορουμίτη μας, του dinoskaloudis, και της συμφορουμίτισσας Emmanuela [τότε ήταν μαθητρια, τώρα είναι φοιτήτρια], οι οποίοι με τα κείμενά τους εξέφρασαν τη συγκίνησή τους για το τραγούδι του Δημήτρη [τι να κάνουμε ... αυτή η "άχρηστη μνήμη" μου θυμάται τα πάντα] !!! Γι' αυτό, προσωπικά, θα του απευθύνω ενα "ευχαριστω" που μάς προσέφερε τα τραγούδια του για ακρόαση στους διαγωνισμούς του ΜΗ, και είχαμε την ευκαιρία να τα γνωρίσουμε, και θα του ευχηθώ ολόψυχα "καλή συνέχεια και καλή δύναμη" στην καλλιτεχνικη του δημιουργία [που σιγουρα θα υπάρξει] !!!

    Κι αν ο Δημήτρης διεγράφη απ' το ΜΗ ... όοολο και κάπου θα συναντηθούμε !!! Και κυρίως ... στην πραγματική και όχι στην ιντερνετική ζωή !!! Άλλωστε, υπάρχει καλύτερος "τόπος" για να συναντηθείς με έναν δημιουργό από την ίδια τη μουσική σκηνή όπου θα παίζει ζωντανά τα τραγούδια του ???

    Για τέλος ... να το υπέροχο τραγούδι του Δημήτρη, το οποίο στον προηγούμενο διαγωνισμό αγκαλιάστηκε - αβιαστα και τελείως φυσιολογικά - από εμάς τους "μιουζικχεβενίτες" !!! Από τα ωραιότερα τραγούδια που έχουν γραφτεί για το, "ιερό προσωπο" για όλους μας, που λέγεται "μάνα" !!! Δημήτρη, ευχαριστούμε .....


    Link

    ">

    "


    jotagerogiorgi
    20.05.2013, 13:30

    συγχαρητήρια στους νικητές,μπράβο σ όλους τους συμμετέχοντες και τους διοργανωτές!!!ηταν ενα ευχαριστο ταξιδι και μια μεγάλη ευκαιρία ν ακουστούν τα τραγούδια μας..ΘΈΛΩ ΑΠΟ ΕΔΏ να ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΣΩ όλους όσους αφιερωσαν χρόνο ν ακούσουν ,κι ιδιαίτερα όλους όσους ψήφισαν το ΚΙ σ ΕΦΤΑΙΞΑ ,σε μουσική κι ερμηνεια Γιώργου Μπερσίμη και στίχους δικούς μου.. ευχαριστούμε απο καρδιάς..

    align=right>[ τροποποιήθηκε από τον/την jotagerogiorgi, 20-05-2013 13:33 ]


    KOSTASPARTA
    21.05.2013, 15:23
    Συγχαρητήρια και από εμάς στους νικητές!Ευχαριστούμε επίσης για μια ακόμα φορά το Musicheaven για την ευκαιρία όπως και όσους τίμησαν τους "ΔΡΟΜΟΥΣ ΦΩΤΙΑΣ" με την ψήφο τους!!Ευχόμαστε ο Διαγωνισμός αυτός να καθιερωθεί γιατί αξίζει και να γίνεται από δω και στο εξής κάθε χρόνο!
    Mita
    24.05.2013, 17:40

    Kαλησπέρα και απο τους sessions και το ''Για πάντα'',θέλαμε για ακομα μια φορά να ευχαριστησουμε ολους εσας που μας στηριξατε με την ψηφο σας και την musicheaven για την φιλοξενία της σ'αυτο το διαγωνισμο, ήταν μια ομορφη περιπέτεια για μας καθως απο την 1η εως και την 19 μέρα της ψηφοφορίας του τελικού ,κινηθήκαμε μεταξύ της 1ης και της 6ης θέσης, την 20η και τελευταια μέρα πεσαμε στην 8η θέση...η τελική βαθμολογία ειναι το τελευταιο που μας ενδιαφέρει καθως το πιο σημαντικο απ'ολα ειναι πως διαπιστώσαμε,μέσα απ'αυτο το διαγωνισμο, οτι στην χώρα μας υπάρχουν τοσο πολυ σπουδαίοι καλλιτέχνες που δυστυχως ειναι στην αφάνεια ακόμα...αυτα απο μας, σας ευχομαστε καλο καλοκαιρι με αισιοδοξία και χαμογελο...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Mita, 24-05-2013 17:41 ]




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία