ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Κραουνάκη κάποιος να σε μαζέψει μήπως?

    Post αρνητικής αξιολόγησης
    tallos
    22.06.2013, 20:26
    για να γδαρεις τον κραουνακη χρειαζεσαι ΦΑΛΑΙΝΟΘΗΡΗΚΟ.σατιρα κανω.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    trelakias
    22.06.2013, 20:56

    Από τη μία γράφουμε για το αρχαίο δράμα με μια τάση να διδάξουμε τι είναι πολιτισμός και από την άλλη μας τελείωσε η κριτική στον Κραουνάκη και άρχισε η κριτική προς τους άλλους...

    5 σελίδες για το "έξω απ τα δόντια" και "επαναστατικό" έργο του Κραουνάκη. 

    Για την ΕΡΤ γράψαμε 10 σελίδες... μπορούμε άνετα να το ξεπεράσουμε.

    {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------

    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 22-06-2013 21:53 ]


    KRISTHESS
    22.06.2013, 20:58

    Παράθεση:

    Το μέλος HP στις 22.06.2013, 20:19 έγραψε...

    Ναι δεν συγκρίνονται η Βαρβάρα με τον Άδωνη, η Βαρβάρα είναι τραγουδάρα με Τσαούς και Στέλιο, δεν έχει κακές λέξεις αλλά έχει υπονοούμενα-σεξουαλικά- για την κόρη  του μεταξά, όχι για τον ίδιο. Άλλη εποχή. άλλοι άνθρωποι, ίδια ανάγκη. Διάθεση σαφώς παιχνιδιάρικη και όχι πολεμική.



    Εγώ τώρα...αυτή την  κοινή "παιχνιδιάρικη" διάθεση που αναφέρεις...γιατί δεν τη βλέπω??Μάλλον το I Q μου είναι περιορισμένο..{#emotions_dlg.eek}αλλά θα μου άρεσε πολύ αν τα "έχωνε" στον Άδωνη με ένα κείμενο σαν αυτό της Βαρβάρας..Δεν το έκανε ... δική του η επιλογή..και δικαιολογημένοι για μένα και όσοι ενοχλήθηκαν από το τρόπο σάτιράς του..ουδέν παραπάνω σχόλιονSmile


    DrLove
    22.06.2013, 20:59

    Ένα γαμημένο θέμα όπως αυτό, κλασικά, μονοπωλεί το ενδιαφέρον των χρηστών ηλεκτρονικών κυκλωμάτων και μικροτσίπ, που έχει αποδείξει ουκ ολίγες φορές ότι διψάει για άρτο και θεάματα.

    Ζούμε μία οικονομική κατοχή, κόσμος αυτοκτονεί, τρώει από τα σκουπίδια, πεθαίνουν άνθρωποι επειδή δεν υπάρχουν γάζες ή δεν έχουν λεφτά για φάρμακα, νέοι πεθαίνουν από την πρέζα επειδή δεν έχουν όνειρα και δεν βλέπουν το μέλλον τους, μας δουλεύουν γελοία και άχρηστα ανθρωποειδή και μας πηδάνε ΟΠΩΣ και ΟΣΟ θέλουν, αλλά ΟΧΙ!!!!

    Το σημαντικό και ουσιώδες, ειδικά αυτές τις στιγμές, είναι οι προσωπικές επιθέσεις, οι ειρωνείες, οι αλληλοταπεινώσεις, οι αυτοπροβολές, τα φιμώματα, τα "αρνητικά χεράκια", το αν ο Κραουνάκης έπρεπε να πει "γαμιέται η φάρα", το τι είναι "Τέχνη", το τι είναι "σάτιρα", το βρακί της Άδωνας κτλ. ακολοθούμενα από βροντερές δηλώσεις εγωκεντρισμού, αναλύσεις σχετικά με την σχετικότητα των εννοιών, ποιος τις ξέρει καλύτερα κ.α.

    Ναι, ποιος είμαι εγώ για να σας κρίνω και να λέω με τι θα ασχολείστε, υπάρχουν θέματα που έχουμε μιλήσει γι αυτά που λες, "εγώ κατεβαίνω και σε πορείες άμα λάχει", "είσαι χυδαίος", "είσαι αυθάδης", "είσαι ξερόλας" και ίσως πιο ενδόμυχα "είσαι μαλάκας"...

    Μισόγελα παντού κι η ξεφτίλα χωρίς αναπαμό.

    Oι ίδιοι που φωνάζουν, οι ίδιοι βγάζουν το σκασμό.

    Σαματερά ξεφτίδια σάς χρωστάμε ένα ευχαριστώ·

    ξεπουληθήκατε όλοι μα όλοι, εκατό τοις εκατό.

    Κι έτσι κάποια όμορφα και κάποια αγίνωτα,

    τα βρήκαμε εμείς απείραχτα, ξεκλείδωτα

    κι αμέσως γίναμε η φωνή όσων δεν έχουν φωνή,

    σύντομα κρυφά μονοπάτια και δρόμοι κοντινοί,

    μικρές βλάστημες φωνές στων φιλάρεσκων την ησυχία.

    Είμαστε εδώ ακόμα ζωντανοί - τι ειρωνεία.

    Απέτυχε η προπαγάνδα σας και τα ψευτοφτιαξίματα,

    σκάβατε λάκκους γι’ άλλους, μα το όνομα σας θα μπει στα μνήματα

    και φταίτε όλοι κουφάλες, φταίτε όλοι,

    κι ο πολιτισμός σας μια γυάλα με φορμόλη.

    Φθαρμένα ταριχευμένα ανθρωπάκια αφορίστε μας,

    όλους εμάς τους ασυγχώρητους επικηρύξτε μας.

    Έξω υπάρχουν ακόμα λίγοι κυνηγοί, ζωσμένοι μ’ ασκήμιες.

    Ίσως προλάβετε απ’ το στόμα μας τις πιο μεγάλες βλαστήμιες.

    Απόψε δίπλα σας άναψε το φυτίλι

    - γλεντήστε το· άλλο λίγο μένει, αγαπητοί μου φίλοι.

    Λευτεριά στις φιμωμένες φωνές που μάχονται τις ασκήμιες.

    Φωτιά - απ’ του λαιμού μας τις χορδές οι πιο μεγάλες βλαστήμιες.

    Λευτεριά, τώρα σε γεύονται οι αποκλεισμένοι, οι προδομένοι κι οι άσημοι.

    Φωτιά στη γενιά του μπλα - μπλα, τώρα σειρά έχουν οι βλάσφημοι.


    AR-ON
    22.06.2013, 21:04

    Μάλιστα. Γίνονται γύρω μας σημεία και τέρατα, αλλά στο Musicheaven μετά από τόσο καιρό γίνεται τρελό flame, ποιο θέμα; Η υιοθέτηση από τον Κραουνάκη και η δημόσια εκτέλεση μπροστά στους διαμαρτυρόμενους για το κλείσιμο της ΕΡΤ μιας υβριστικής απέναντι στην οικογένεια Μπουμπούκου διασκευής του τραγουδιού "Πάμε στον Άδωνι για καφέ" που είχε κάνει κάποιος στο youtube. Γιατί περί αυτού πρόκειται, δεν άλλαξε ο ίδιος τους στίχους. Άρα ή θα το μετέφερε ως έχει, ή θα το αγνοούσε. Επέλεξε το πρώτο, καλώς ή κακώς.

    Κατά τη γνώμη μου, πιο πολύ θα άξιζε να μας ενοχλεί ο τρόπος που ο Κραουνάκης (και άλλοι πολλοί, ειδικά του "εντέχνου") κάνουν δημόσιες σχέσεις με ευλάβεια από την αρχή της καριέρας τους και το σε σημαντικό βαθμό κρατικοδίαιτο παρελθόν τους. Όχι το αν μετέφερε αυτούσια την παραποιημένη εκδοχή ενός δικού του τραγουδιού, επειδή βρίζει - έστω και χυδαία - τους συγκεκριμένους φελλούς (για να μην πω κάτι πιο αιχμηρό και θίξω το "politically correct" αίσθημα πολλών), την ώρα που εκείνοι οι φελλοί έχουν ξεσκίσει - στην πράξη και όχι μόνο στα λόγια - τις ζωές τις δικές μας και όλης μας της φάρας). Οι συγκεκριμένοι μάλιστα, δεν είναι απλά κάποιοι "γραφικοί", όπως κάποιοι "αθώα" μας παρουσιάζουν. Αυτή τη στιγμή αποτελούν την αφρόκρεμα της πολιτικής και "πολιτιστικής" σκηνής της χώρας: ο Γεωργιάδης μαζί με τον Βορίδη είναι οι επισημότεροι εκφραστές της κυβέρνησης στα ΜΜΕ, η Μανωλίδου και οι όμοιές της πλασάρονται μονίμως και εντέχνως ως πρότυπα στα ιδιωτικά κανάλια, τα οποία αφέθηκαν πια μόνα κι ανενόχλητα να μας τρέφουν με άρτο, θεάματα και πολιτισμό του κώλου (ουπς, συγνώμη, διαβάζουν και μικρά παιδιά).

    Η υποκρισία, συνειδητή ή ασυνείδητη, έχει χτυπήσει κόκκινο σε αυτή τη χώρα… Καταδικάζουν π.χ. τη βία "απ' όπου κι αν προέρχεται", χωρίς να συμπεριλαμβάνουν μέσα της τη χειρότερη βία που υπάρχει, τη μαζική βία της εξουσίας απέναντι στους πολίτες, δηλαδή τις μαζικές απολύσεις, τη μαζική φτωχοποίηση, το μαζικό ξύλο και τα χημικά, τα μαζικά κλεισίματα χιλιάδων κλινών κι ολόκληρων νοσοκομείων, δημόσιων καναλιών και μουσικών συνόλων, σχολείων και πάει λέγοντας (και γ@μιώντ@ς...).

    Λοιπόν, ναι, με απωθεί πολύ η γενικότερη αισθητική του Κραουνάκη, έστω κι αν εκτιμώ το ταλέντο και το έργο του. Πέραν όμως των προσωπικών μας προτιμήσεων, είναι υπερβολικό το να αφορίζουμε και να "κυνηγάμε μάγισσες": όποιος δε γουστάρει, δεν παρακολουθεί, δεν ασχολείται. Άντε να γράψουμε κανένα ειρωνικό σχολιάκι για την αισθητική του όλου "δρώμενου", αλλά μέχρι εκεί. Το να "τρελαίνεται" κανείς με ακραίες εκφράσεις και ταυτόχρονα να μην εξοργίζεται ΕΞΙΣΟΥ (γράφοντας αντίστοιχης καυστικότητας και έντασης σχόλια) για άλλες ακραίες εκφράσεις (έστω και χωρίς βωμολοχίες) και κυρίως τς πράξεις των ανδρεικέλων που μας έχουν κυριολεκτικά γονατίσει, είναι λυπηρό και δείγμα της μαζικής μας ύπνωσης ως κοινωνία.

    Τέλος, προβληματίζομαι που ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να χρησιμοποιηθεί ως τίτλος το "Κραουνάκη μαζέψου", προτιμήθηκε το "Κραουνάκη κάποιος να σε μαζέψει". Οι λέξεις έχουν τη σημασία τους. Αν έβαζα προσωπικά τον τίτλο αυτό, θα σκεφτόμουν ότι εύκολα κάποιος θα σκεφτεί πως υπονοώ ότι βρε αδερφέ, δεν θα 'ταν κακό να παρέμβει και κανένας εισαγγελέας να μας προστατεύσει (από το πλήγμα που δέχτηκε ο καθωσπρεπισμός μας;). Εκτός αν συνεχώς κατακεραυνώνω π.χ. τη δικαιοσύνη που δεν είναι ανεξάρτητη αλλά πολιτικά κατευθυνόμενη, που αφήνει στην ατιμωρησία τα μεγάλα λαμόγια, που θεωρεί ok τον βιασμό του συντάγματος με Πράξεις Νομοθετικού Περιεχομένου, τις προληπτικές επιστρατεύσεις, την πλήρη κατάργηση κάθε έννοιας Εργασιακού Δικαίου κλπ. κλπ. , ναι, τότε ίσως δεν θα φοβόμουν ότι θα παρεξηγηθώ...

    Αυτά. Κι επειδή σε αυτή τη μικρή κοινότητα (κι όμως μικρογραφία της κοινωνίας) βλέπω συχνά αντιπαραθέσεις εκτός ορίων σε θέματα που μάλλον είναι γελοία κι επειδή αρκετοί γνωριζόμαστε, ελπίζω ότι υπάρχει η ωριμότητα να διακρίνουμε πως άλλο είναι το ποιον εκτιμούμε γενικότερα σαν άνθρωπο και άλλο το με ποιον συμφωνούμε ή διαφωνούμε στο α' ή β' επιμέρους θέμα…


    maspa
    22.06.2013, 21:39

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22.06.2013, 17:24 έγραψε...

    Μια χαρά το κοιτάμε και το δέντρο και κυρίως το δάσος, κάποιοι.

    Όσο μένουν "ψηλά" topics όπως αυτό εδώ με αυτόν τον τίτλο, δε θα το έλεγα...

    Όταν κολλάμε σε καθωσπρεπισμούς δίχως νόημα.

    Ενώ κάποιων τα αυτιά βιάζονται από τη βωμολοχία, κάποιων άλλων οι ζωές βιάζονται από την άδικη πολιτική δραστηριότητα κάποιων, μέρος των οποίων είναι και ο χ-ψ Άδωνις.

    Κι επειδή δεν έχει νόημα να προσπαθήσω να τεκμηριώσω την άποψή μου, όταν πολύ εύστοχα το έχει κάνει ήδη ο φίλος TRAVELOGUE εκφέροντας τη δική του άποψη επί του θέματος, παραθέτω τα δικά του γραφόμενα, στα οποία θεωρώ ότι πρέπει να δοθεί βάση:

    Παράθεση:

    "του γαμιέται όλη η φάρα του..." του Αδώνιδος, ε; Εξαιρετικό έχω να δηλώσω!! Διότι αν πω ότι με ενόχλησε, θα είναι το μεγάλο μου πολιτικό ψέμα! Smile

    Οι λόγοι που δεν με ενόχλησε;

    Επειδή, η σάτιρα είναι θεμιτό να χρησιμοποιεί πρόσωπα για να σατιρίσει ευρύτερες καταστάσεις. Δε διέκρινα προσωπική επίθεση σε άτομα, αλλά σε στάσεις ζωής και σε ό,τι αυτές εκφράζουν.

    Επειδή, ο ίδιος συλλήβδην έχει κατηγορήσει το λαό ως τεμπέλη, κλέφτη και άλλα τινά.

    Επειδή, η πολιτική που ασκεί αυτός και το κόμμα του (βέβαια, έχει περάσει από 3 κόμματα είτε δεξιά είτε ακροδεξιά) είναι πολύ περισσότερο πρόστυχη από τις λέξεις και ασκώντας τη, γαμάνε με λαγνεία βιαστή έναν ολόκληρο λαό.

    Επειδή εξαίρει τη σημασία του αρχαίου ελληνικού πολιτισμού, όπως για παράδειγμα τον Ικτίνο και τον Καλλικράτη για το επίτευγμα του Παρθενώνα, παραλείποντας να αναφέρει πως ό,τι έχει αναδείξει η αρχαία ελληνική αρχιτεκτονική είναι προϊόν της σκληρής εργασίας των δούλων. Άρα είναι και καπηλευτής της ιστορικής γνώσης.

    Επειδή υποτίθεται πως είναι ευγενής και δεν βωμολοχεί. Ωστόσο, όταν βαριέται το ρόλο βιαστή, μεταμφιέζεται σε νταβά απέναντι στο λαό, σε εμένα, στη μάνα μου, στον πατέρα μου, εξαναγκάζοντας μας να λειτουργούμε ως πουτανάκια του, χωρίς καμία πρόθεση ή επιδίωξη από πλευράς μας.

    Κάποια στιγμή λοιπόν, θα πρέπει και οι πόρνες να γαμάνε τον εξουσιαστή-νταβά τους και την πολιτική του φάρα!!! Κι αυτό είναι απόλυτα θεμιτό ως πράξη, δεν θα κολλήσω στην λεκτική διατύπωση!

    Όσο για την Ευγενίτσα, η συμπεριφορά της, οι επιλογές της "επαγγελματικά", συμβάλλουν στη διατήρηση μίας αισθητικής υποβάθμισης & ευτέλειας. Αυτή η υποβάθμιση δεν είναι καθόλου ασύνδετη με τις πολιτικές που ασκούνται. Στη Μανωλίδου και τις όμοιές της αντικατοπτρίζεται ο χαμηλής αισθητικής μέσος όρος της ιδιωτικής τηλεόρασης που μαγειρεύει νυχθημερόν στους τηλεοπτικούς δέκτες 1.500.000 άνεργων ανθρώπων, μπουγιαμπέσες και άλλα ακαταλαβίστικα, δείχνει Gala όταν υπάρχουν παιδιά που με δυσκολία πίνουν.... Gala και που ως μοναδικό αντίποδα είχε ως τώρα τη δημόσια τηλεόραση.


    [ τροποποιήθηκε από τον/την maspa, 22-06-2013 22:36 ]


    sillia
    22.06.2013, 22:45

    O Άδωνης χρεωκοπημένος πολιτικός και η κυρία του αν δεν κάνω λάθος έχουν παιδιά!

    Πως λέτε να ένοιωσαν αν λέμε αν σερφάροντας έπεφταν πάνω σε αυτό το άθλιο βιντεο και άκουγαν για το τέτοιο της μάνας τους και την φάρα του πατέρα τους γιατί αποκλείεται το παιδικό τους μυαλό να πήγε στην πολιτική φάρα του πολιτικού πατέρα !

    Γιατί εκτός απο αποτυχημένος πολιτικός και ψωνιισμένη κυρία είναι και γονείς !

    ΟΚ

    Μπορείτε πολύ εύκολα να πείτε .....τέτοιοι που είναι ας μην έκαναν παιδιά οι άχρηστοι και πολλά άλλα όμορφα !

    Και αφού τα έκαναν απο φασκιά πρέπει να είναι σκληραγωγημένα κι έτοιμα για τέτοια φτυσίματα του έντεχνου κ.Κραουνάκη και κάθε έντεχνου!

    Προς Θεού οχι Παντελίδης όχι Οικονομόπουλος οχι αυτοί είναι σκυλολαικούρες !

    ΟΚ

    Κάποιοι γιατί διάβασα σχόλια του τύπου ....έλα καλέ σας πείραξαν οι λέξεις !!

    Είναι δυνατόν ?Αυτό καταλάβατε?

    Προσωπικά δεν είμαι απόφοιτη  μονής Γεροβάσιου!

    Μια χαρά τα ρίχνω  εκει που πρέπει !

    Δεν γνωρίζω απο σατιρα ναι .... τέτοια σάτυρα δεν την θέλω !!!!!!!!!! 

    Εκείνο που κατάφερε ο Κραουνάκης είναι το εξής τρελό !

    Εκεί που τον διαολοστέλναμε τον Άδωνη όποτε τον βλέπαμε σε κάποιο πανελ και αλλάζαμε κανάλι κι εκεί που γελούσαμε με τα καμώματα της Ευγενίας ...μας έκανε να ταλαιπωρούμε πληκτρολόγιο υπερασπίζοντάς τους !

    ΟΚ

    ............................... 

    Και άντε να εξηγήσω στους δικούς μου ότι δεν με βάρεσε η ζέστη .............


    -----------------

    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το ΤΙ ελκύω!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 22-06-2013 22:59 ]


    atreu73
    22.06.2013, 23:16

     

    Α ρε νεοέλληνα που σε πείραξε ένα γαμοσταυρίδι.

    Τράβα μια τζούρα κι από δω να γουστάρεις.

     


    KRISTHESS
    22.06.2013, 23:24
    εμένα πάντως με ενοχλεί η βωμολοχία..απ'όπου κι αν προέρχεται!! με ενοχλεί πάντα..με συγχωρείτε γι'αυτό και την αρνητική ψηφο στο παραπανω..
    despinakontogianni
    22.06.2013, 23:24

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 21.06.2013, 09:07 έγραψε...

    ΟΧΙ Δέσποινα δεν μαζεύω τίποτα απο τον τίτλο ! 

    Δεν είπα να μαζέψεις, αλλά πως τον βρίσκω υπερβολικό..

    Παράθεση:

    Το μέλος Thanasis-Gioglou στις 21.06.2013, 08:35 έγραψε...

    Αναρωτιέμαι γιατί την πέσανε όλοι στον Κραουνάκη, μετά από τη διασκευή του "Άδωνι"... Πολύ απότομα απέκτησε όρια η σάτιρα μου φαίνεται....Θυμάμαι πολύ καλά, πως πριν από μερικά χρόνια,κάποιοι από αυτούς που τώρα σκίζουν τα ιμάτιά τους κατά του Κραουνάκη, λέγανε πως η σάτιρα είναι ελεύθερη και ο καθένας μπορεί να λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι...Εκείνο το περιβόητο "παιδί του Σατανά" που έλεγε κάποτε ο Τζιμάκος (όπως σας αρέσει να αποκαλείτε τον εθνικό σας γελωτοποιό) το ξεχάσατε; Εκείνο ήταν σάτιρα και τα περί Άδωνι είναι προσβολή; Τι έγινε ρε λεβέντες κι αλλάξατε γνώμη; 

    Θυμόμαστε ακριβώς τα ίδια πράγματα. 

    Παράθεση:

    Το μέλος TRAVELOGUE στις 21.06.2013, 11:14 έγραψε...

    Πριν μας ενοχλήσουν οι βρώμικες λέξεις, ας σκεφτούμε πόσες χυδαίες πράξεις ανεχόμαστε από τους... "Ευγενικούς" Αδώνιδες και τις "Ευγενίες" τους χωρίς καμιά αντίδραση!!

    *applause* {#emotions_dlg.smartass}

    (Έπρεπε να συμφωνήσω με κάποιο περιττό post. Δεν το 'χουμε τραβήξει ακόμα από τα μαλλιά το όλο θέμα.)

    Ερώτηση(θα απαντήσετε ειλικρινά): άμα εγώ πω "σου γ@μώ τη φάρα" θα καταλάβετε ότι θέλω να το κάνω αυτό στην οικογένειά σας; Αλήθεια;..

    Επίσης, η γυναίκα του Άδωνι είναι δημόσιο πρόσωπο. Αν δεν ήταν αυτή που είναι, δε νομίζω να την συμπεριελάμβανε κανένας στίχος guys. 


    atreu73
    22.06.2013, 23:34

     

    Χριστινάκι μην το βλέπεις σαν βωμολοχία. Δες το σαν εξάσκηση στην φυσικότητα.

    Για δοκίμασε αυτό και πες μου πως νιώθεις.


    noizreduction
    22.06.2013, 23:45

    Μετα απο τοσο ξεκατινιασμα, νομιζω πως αυτο ειναι το μονο που μπορω να βαλω στη συζητηση και να κολλαει με ολα...

    Λυπαμαι μονο που ξαφνικα ολοι ανακαλυψαμε, μεσω του Κραουνακη, που φτανουν τα ορια μας και τι καλλιτεχνες θελουμε.

    Το μονο που θα πω ειναι ενα μπραβο στον Κραουνακη, γιατι ο κ.ΜΚΟ επι εποχης ΝΔ, σημερα βριζει βουλευτη της ΝΔ ( ασχετα με το ποιος ειναι, πουειναι και απο που προηλθε... ). Κοινως, στο χερι που μας ταϊζει, δεν φτυνουμε με τοοοσο θρασος κ.Κραουνακη.

    Μονο που αυτη τη φορα ολα εγιναν στην εθνικη "δημοσια" τηλεοραση κι οχι σε καποια αναρτηση του fb που μετα ετρεξαν αλλοι να μαζεψουν!

    Χορτασαμε επαναστατες ρε γαμωτο ( ουπς, εβρισα... )


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    23.06.2013, 02:59
    Παρακαλώ ασχοληθείτε με το θέμα. Πείτε τη γνώμη σας, με σεβασμό στη γνώμη του άλλου. Επίσης, όσοι έχετε ήδη εκφέρει άποψη, μην λέτε συνέχεια τα ίδια, είναι κουραστικό για όλους (και κυρίως για εσάς). Τέλος, το αν θα αλλάξει ο τίτλος ή αν θα τιμωρήσουμε κάποιον, είναι δουλειά δική μας ή του εισηγητή και όχι δική σας. Εσεις μπορείτε να πατήσετε το report, πάνω από το post που σας ενοχλεί κι εμείς θα το εξετάσουμε.

    Συνεχίζουμε στο θέμα.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης