ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.828 μέλη

    Επιλογή ηλεκτροακουστικής άπο...

    trelojohn
    11.07.2013, 20:55

    Θέλω να πάρω μια ηλεκτροακουστική απο Thomann μέχρι 200Ε.Έχει κανείς καμιά σε προτίμηση;


    TheSokin13
    11.07.2013, 21:20

    Κοίτα τίποτα σε cort ή J&D

    http://www.Thomann.de/gr/cort_earth_70e_westerngitarre.htm

    Εγώ έχω την παλιά της έκδοση, είναι λίγο πιο πάνω πάνω από το bugdet που θες να διαθέσεις αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένος με τις cort. Αλλιώς σε κάτι πιο φτηνό προτείνω αν βρεις πάλι καμία cort ή J&D http://www.artmusic.gr/product_info.php?products_id=1031

    Έχω και αυτή και έχω μείνει έκπληκτος από την ποιότητα για αυτά τα λεφτά!! Αν είσαι αθήνα κάνε εκεί σε αυτά τα μαγαζιά καμια βόλτα και ψάξε. Καλύτερα πρώτα να δοκιμάσεις μερικές και να καταλήξεις σε αυτήν που σε ευχαριστεί εσένα!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την TheSokin13, 11-07-2013 21:21 ]


    trelojohn
    11.07.2013, 21:24
    Γερμανία είμαι γιαυτό και θέλω απο Thomann,αν παραγγείλω τώρα αύριο θα είναι στο σπίτι μου
    TheSokin13
    11.07.2013, 21:34
    Ωραίος!! Λογικά γλιτώνεις και τα μεταφορικά. Και πάλι αν μπορείς να δοκιμάσεις πρώτα καλό θα είναι. Το καλό με το θόμανν είναι ότι σου δίνει και 30 ημέρες περιθώριο να επιστρέψεις το προϊόν με επιστροφή χρημάτων. J&D το Thomann δεν έχει! Οπότε κοίτα σε cort για εμένα!!
    trelojohn
    11.07.2013, 21:45
    αχα οπότε cort λές εσυ.Μήπως έχεις δοκιμάσει ποτέ τις harley benton να πάρω και απο αυτες μια γνώμη;ή τις Epiphone;
    TheSokin13
    11.07.2013, 21:54
    harley benton τις φέρνει ο Thomann και δεν έχω δοκιμάσει, ούτε Epiphone. Σε φτηνά μοντέλα έχω δοκιμάσει και κάτι ashton και Yamaha apx. Οι Yamaha συμπαθητικές είναι και οι ashton για τη κατηγορία τους. Γενικά οι cort kai oi J&D είναι πολύ καλές σε value for money και το έχω δει σε πολλά μοντέλα τους και σε ηλεκτρικές και ακουστικές κιθάρες. Αλλά όπως είπα καλό είναι δοκιμάσεις πρώτα γιατί και τα γούστα διαφέρουν
    trelojohn
    11.07.2013, 21:59
    ωραίος,ευχαριστώ για την βοήθεια.Εχώ βρεί κατάστημα που έχει Epiphone βέβαια δεν θα πάρω απο εκεί απλά θα την δοκιμάσω.