ελληνική μουσική
    573 online   ·  210.848 μέλη
    dimosz
    22.07.2013, 19:11

    Πρωτη φορα δοκιμάζω κάτι τέτοιο..Δεκτή κάθε αποψη!

    Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας..Ειμαι αυτοδίδακτος


    mary_omikron
    22.07.2013, 20:13
    Μου άρεσες !!
    dimosz
    22.07.2013, 22:01
    Ευχαριστώ πολυ!
    loukas76gr
    22.07.2013, 22:49

    Μπράβο Δήμο! Πιστεύω ότι 'στηρίζεις' το συγκεκριμένο τραγούδι τέλεια!

    {#emotions_dlg.thumbup}


    dimosz
    23.07.2013, 15:03
    Ευχαριστώ πολύ!!
    DONARAKONTINTINA
    24.07.2013, 10:15
    Μπράβο κι απο μένα,,
    freddieKrueger
    24.07.2013, 15:05

    Πού και πού παρακολουθώ τα ποστς σου αγαπητέ μου και θα σου πω ειλικρινέστατα τι βλέπω...ένα πολύ ταλαντούχο 21 χρονο παιδί με υπέροχη χροιά να προσπαθεί να προωθήσει τη δουλειά του μέσω των ηλεκτρονικών μέσων...Θεμιτός ή αθέμιτος ο τρόπος σου δεν θα το κρίνω.Όμως προσωπικά εκτιμώ κάποιον που βγαίνει με τσαμπουκά και λέει 'ακούστε με,γιατί έχω κάτι να σας τραγουδήσω που πιστεύω πως αξίζει' παρά με πλάγιους τρόπους τύπου 'είμαι καλός??Σας αρέσω???Τραγουδάω σωστά???Δεν έχω κάνει μαθήματα!!' να μου 'πλασσάρεται'...

    Σου ξαναγράψαμε πως ναι,έχεις ωραία φωνή...σε κάποιο άλλο θρεντ ρωταγες αν ειναι σωστη η τεχνικη σου...γιατι δεν ρωταγες απευθειας ενα δασκαλο???Μας έχεις τόσο μεγάλη εμπιστοσύνη??...η τεχνική άλλωστε δεν φαίνεται μόνο από το άκουσμα...μπορεί να μην έχεις καθόλου σωστή τεχνική,αλλά να ακούγεσαι καλά γιατί έχεις χαρισματική φωνή...

    Σταμάτα να λες συνέχεια πως είσαι αυτοδίδακτος και κάνε κάτι για να προστατέψεις τη φωνή σου...πήγαινε σε δάσκαλο φωνητικής,κατόπιν προσεκτικής επιλογής...υπηρέτησε αυτό που αγαπάς ταπεινά,για να σε υπηρετήσει κι αυτό με μεγαλείο...Μην επαναπαυτείς ποτέ σε κανένα ''μπράβο'' που θα ακούσεις από κανένα freddiekrueger,nicknameX κτλ εδώ...το τραγούδι είναι ένα ταξίδι ατελείωτο...ένα ψάξιμο προς όλες τις κατευθύνσεις και μια πολή καλή γνωριμία όχι μόνο με το λαρυγγι σου,αλλά με το σώμα σου ολόκληρο!!

    Καλή συνέχεια φίλε!

     

    ΥΓ Η εμηνεία σου ήταν καλή...όμως  το να βλέπω σε φωτό τον ιερό Μάνο Χατζιδάκι και από πάνω του ένα...subscribe και δίπλα του εσένα σε φωτό ίδιου μεγέθους είναι κάτι που με ενοχλεί προσωπικά...Γιατι υπονοεί πως δεν είσαι ταπεινός...είναι σαν να κρίνεις τον εαυτό σου άξιο να σταθεί δίπλα στον Χατζηδάκι...

    Προσωπικά θα ηταν προτιμότερο να κάνεις κάποιο βιντεάκι που να δείχνει κάποιες φωτογραφίες η ζωγραφιές σχετικές με τη θεματολογία του τραγουδιού...Διότι δεν τραγουδάς 'Χατζηδάκι'...τραγουδάς ένα από τα πιο υπέροχα τραγούδια του...

     

     


    -----------------


    Link

    >

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 24-07-2013 15:16 ]


    dimosz
    25.07.2013, 03:32
    Aν υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος για προωθηση..Ευχαρίστως να τον ακούσω!..Το οτι ακούστε κάτι που αξίζει είναι αντικειμενικό για τον καθένα..Γιατι ο σωστός δάσκαλος βρίσκεται δύσκολα..Και στην Καστορια που σπουδάζω δεν διακυνδυνεέυω να πάρω την λάθος κατεύθυνση.Ξέρω οτι η πλειοψηφία αυτου του site είναι απο εμεπιρους του χόρου και μουσικούς οποτε ναι θα χρειαζόμουν μια δευτερη γνωμη..To να πω οτι είμαι αυτοδίδακτος πάει σε κάποια μέλη που τειχόν δεν έχουν δει παλιοτερες αναρτήσεις μου..Ενοοείται πως το αγαπάω!!..Οσο για το τελευταίο που είπατε για τον Χατζιδάκι έχετε μεγάλο δίκιο..Αν και απο οτι είδα κάποιος ακόμα το έχει ερμηνεύσει στο youtube οποτε προσπάθησα να δώσω τον δικό μου χαρακτήρα στο κομμάτι...Σε ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σου!
    kwnstantinos40
    03.08.2013, 01:01

    Αν δε σ'είχα ακούσει στο raise me up (δες σχετ. σχόλιο) δε θ'άφηνα αυτό το κομμάτι να τελειώσει. "Στη Μοσούλη, στη Βασόρα" πήγες να τραγουδήσης τη 2η φράση "κι ένας νέος από σόι" και το μάζεψες 'οπως - όπως... Το φραζάρισμα ώρες - ώρες είναι σχεδόν σιλαβισμός. Υπάρχουν λίγες επισφαλείς νότες. Γεννικά δεν είναι αυτό που θα μπορούσες.

    Πρ'οκειτε για ένα Ελληνικό lied,εφάμηλο των lieder των Schubert, Schuman κ.λ.π. πάνω σ'ένα αφηγηματικό αριστουργηματικό ποίημα του Ν.Γκάτσου. Ο ερμηνευτής πρέπει να το αντιμετωπίσει σα θεατρικό μονόλογο. Ειν'απ'τα ελάχιστα Ελληνικά τραγούδια που χρειάζωντε πραγματική μελέτη!!!

    Αν το τελειοποιήσεις ανέβασε το πάλι. Θα χαρώ να το ακούσω.

                                                                                       Καλή συνέχεια κι από 'μένα!


    Xenaki100
    14.08.2013, 22:44
    Σε αυτό το βίντεο πιστεύω ότι φαίνεται πόσο αδικείς τον εαυτό σου μην κάνοντας μαθήματα. Ξέρω ότι εκεί που βρίσκεσαι δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, όμως ψάξε για όλα υπάρχει λύση. Είσαι πολύ καλός και εγώ πιστεύω ότι σου λείπει η θεατρικότητα εδώ πράγμα που σε μερικά τραγούδια είναι πολύ σημαντικό. Πάντως , μπράβο για την προσπάθεια σου και το πείσμα σου!
    agnwsthskilouXD
    21.08.2013, 15:40
    Mπραβο! Πολυ καλη δουλεια!:)
    dimosz
    04.09.2013, 03:56
    Σας ευχαριστώ πολύ!..Τι ενοοείς Θεατρικότητα στην φωνή?
    marita-q
    04.09.2013, 19:58
    Μπράβο σου! :)
    dimosz
    19.09.2013, 03:42
    Ευχαριστώ!!