ελληνική μουσική
    668 online   ·  210.831 μέλη

    Αντώνη Ρέμο ...μαζέψου

    KRISTHESS
    25.07.2013, 00:28

    Την πέταξε την κοτσάνα ο Αντωνάκης...

    εδώ κολλά το ..καλύτερα να μασάς ..παρά να μιλάς.. όταν φοροδιαφεύγεις και ζεις στη χλίδα .. δε βγαίνεις και από πάνω κάνοντας  βλακώδες "χιούμορ" με την αναπηρία κάποιου..έστω κι αν αυτός ο κάποιος λέγεται Σόιμπλε.. κατά τα άλλα ..ο Σφακιανάκης ..να μαζευτεί...για μαζέψου και συ λίγο..όταν τη λες σε κάποιον ..τότε οφείλεις να είσαι άψογος και συ...Μη μου το παίζεις "έξυπνος" και χιουμορίστας..αλλά εμείς φταίμε που σας ακούμε...τόσο ζώα είμαστε και μεις...
    -----------------

    με μπουνάτσες και μποφόρια..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 25-07-2013 00:45 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 25-07-2013 02:08 ]


    jorge
    25.07.2013, 02:25
    Αν και το ζώα είναι υπερβολικό, εκτιμώ την διάθεση αυτοκριτικής και συμφωνώ.
    mary_omikron
    25.07.2013, 02:57

    Αυτά που φαίνονται στο βίντεο είναι τα κιβώτια με τις σαμπάνιες των 25.000 ευρώ εκάστη, όπως έλεγε το ρεπορτάζ? Συμφέρουσα η αγορά σε χονδρική, παραδέχομαι.

    Το χιούμορ/σάτιρα/χλευασμός του Ρέμου απαράδεκτα και εκτός διάθεσης κριτικής... πρέπει να το 'χεις για να το τολμήσεις και η λεπτότητα στις εκφράσεις δεν διδάσκεται... ή είναι αυθύπαρκτη ή είναι κάπως έτσι.


    atreu73
    25.07.2013, 08:06

    Όλοι ξέρουν πως στην Ελλάδα κάποιες χρήσεις του πούστης αποτελούν προσφιλή προσφώνηση ως προς το ιδιαίτερο κάποιας ποιότητας συνεπούς του εν λόγω ατόμου. Π.χ. πόσες φορές δεν έχετε αναφωνήσει στο αγαπημένο σας ματς.

    Α) βρε τι έκανε …. Ο πούστης.

    Ή εκθειάζοντας κάποιον φίλο σας.

    Β) Μα τι...  πούστης που είσαι.

    Ή ακόμα και αναφερόμενοι στον εαυτό μας.

    Γ) είμαι μεγάλος ... πούστης. (ή πουτάνα, εδώ οι γνώμες διίστανται)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 25-07-2013 08:07 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 25-07-2013 08:08 ]


    KRISTHESS
    25.07.2013, 09:16
    Μάλλον δεν κατάλαβες κάτι...εδώ δεν κρίνεται τόσο η λέξη...αλλά η αηδία που προκαλεί η χρησιμοποίησή της μέσα στο όλο σκηνικό..Με ακριβές σαμπάνιες με λαμόγια που τις κερνανε στην πρώτη σειρά και με ιστορικό φοοροφυγά δε μου το παίζεις προστάτης των αδυνάτων κάνοντας και χιούμορ αποτυχημένο για την αναπηρία κάποιου παίζοντας το συμπαραστάτης και προστάτης του λαουτζίκου..για πες τώρα..ποιος είναι πρώτα π.. είναι ο Ρεμος συνεπής...και κατηγορεί για ασυνέπεια??Αηδία μου προκαλεί..και όπως ήδη είπα εμείς φταίμε που πάμε ακόμα στα κέντρα και τους ακούμε κι όλας
    tallos
    25.07.2013, 09:26
    ειναι και καταχρεωμενος,ηθελε να παρει ποδοσφαιρικη ομαδα και την πατησε.
    sillia
    25.07.2013, 09:27

    Έχουμε ακούσει και χειρότερα...{#emotions_dlg.whistling}

    Μπράβο Αντωνάκη μπήκες κι εσύ στην λίστα  "μεγαλώνουμε ψιλοτοχάνουμε"{#emotions_dlg.rolleyes}

    Βγάλαμε το κοστούμι που φορούσαμε στο ξεκίνημα μας και χαλαρώσαμε  μέχρι γλώσσας .....{#emotions_dlg.tt2}


    TRAVELOGUE
    25.07.2013, 10:46

    Δεν μπορεί να έχει άποψη ο άνθρωπος; Εξάλλου, ως  άνθρωπος των... τεχνών είχε παρευρεθεί μαζί με τον άλλο πνευματικό άνθρωπο, ονόματι Μιχάλη Χατζηγιάννη τον Απρίλιο του 2012 στο Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης όπου ο πρόεδρος της ΝΔ και σημερινός Πρωκτυπουργός (δηλ. υπουργός του κώλου) Αντώνης Σαμαράς, παρουσίασε την πρότασή του για ένα ενιαίο υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού.

    Επίσης, ζήτησε από τους ανθρώπους των γραμμάτων και των τεχνών (δηλ. Ρέμος και Χατζηγιάννης) να βοηθήσουν έτσι ώστε "να απενοχοποιηθούν όροι και έννοιες όπως είναι η πατρίδα, ο θεός, η επιχειρηματικότητα, η ανάπτυξη και η ασφάλεια". Έτσι, για να ξέρουμε πως ορίζει το κυβερνών κόμμα και συνεπώς οι υποστηρικτές του την έννοια του πολιτισμού, της παιδείας και του αθλητισμού, εφόσον όπου επιχειρηματικότητα στην καπιταλιστική οικονομία σημαίνει κέρδος για τον έναν (ως επιχειρηματικότητα δεν εννοώ βεβαίως τα μικρομάγαζα).

    Η αλήθεια πάντως είναι πως από το ξεκίνημά του μέχρι τώρα, ένας τραγουδιστής της εύκολης επιτυχίας, της κλαψοκαψούρας και του lifestyle υπήρξε και τίποτα περισσότερο. Όσοι λοιπόν, πήγαιναν τότε, πηγαίνουν τώρα και γκρινιάζουν, ας φρόντιζαν να είναι ενήμεροι και πιο προσεκτικοί.

    Η έκφραση δεν με ενοχλεί. Το "πούστης" είναι κάτι που χρησιμοποιείται κατά κόρον. Εγώ ακόμη και για να χαρακτηρίσω εμένα το αναφέρω. Δεν κολλάω στις λέξεις. Ακόμη και το σχόλιο περί αναπηρίας δεν το αντιλήφθηκα με μία καθολικότητα που απευθύνεται σε όλους τους ανάπηρους.

    Δεν είναι όλοι οι ανάπηροι καθαγιασμένοι εξ ορισμού. Εφόσον θεωρείται ρατσιστικό να μιλάμε υβριστικά για ανθρώπους με κινητικά προβλήματα αναφερόμενοι στο πρόβλημά τους, είναι εξίσου ρατσιστικό να τους αντιμετωπίζουμε με μία μοιρολατρεία και "διακριτικά", ως κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους. Σκεφτείτε, ακόμη και με διάθεση αυτοκριτικής, αν έχετε γυρίσει το βλέμμα σας αλλού ή έχετε δει άλλους να το κάνουν, πέφτοντας στο δρόμο, στο λεωφορείο, στο τρένο πάνω σε έναν άνθρωπο με κινητικά ή νοητικά προβλήματα. Ο έμμεσος παραγκωνισμός αυτών των ανθρώπων, είναι μία ακόμη αιτία για να μην υπάρχουν υποδομές, ώστε αυτοί οι άνθρωποι να νιώθουν αληθινά ίσοι με τους "υγιείς", να αυτοεξυπηρετούνται και να βιώνουν σε ένα σαφαλές περιβάλλον.

    Ο Σόιμπλε και οι όμοιοί του (όπου όμοιοι δεν εννοώ ανάπηροι, αλλά τα συμπολιτευόμενα & ιδεολογικά τσιράκια του), συμπεριφέρονται σε εκατομμύρια κόσμου σαν να είναι πνευματικά ανάπηροι και με τις πολιτικές τους οπωσδήποτε, στρέφονται εναντίον τόσο αρτιμελών όσο και αναπήρων ανθρώπων εκμηδενίζοντας την όποια ασθενική κοινωνική πολιτική ασκούσαν, βάζοντας λουκέτο στην ΕΑΟΜ ΑΜΕΑ (Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες), σε Σχολεία Ειδικής Αγωγής, ή με την πρόθεση τους να κλείσουν το Σικιαρίδειο Ίδρυμα που λειτουργεί για παιδιά με νοητική υστέρηση και μαθησιακές δυσκολίες και τελικώς δεν έκλεισε επειδή κάποιοι διαμαρτυρήθηκαν και το πάλεψαν.

    Την καλημέρα μου!

    Υ.Γ. Τώρα που το σκέφτομαι υπήρχε το πατρίς και το θρησκεία (βλ. θεός) στον τότε λόγο του Σαμαρά. Έλειπε, όμως το "οικογένεια". Ο κρίκος αυτής της αλυσίδας του γνωστού τριπτύχου, μάλλον θα συμπληρωθεί σε μία επικείμενη συνεργασία με τη ΧΑ! (Η΄μήπως αυτοί... δεν έχουν κοινά για να συνεργαστούν; Γελάσαμε... ΧΑΧΑ... διπλό το κακό).


    -----------------

    When the music 's over, turn out the lights For the music is your only friend Dance on fire as it intends Music is your only friend until the end...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την TRAVELOGUE, 26-07-2013 17:21 ]


    KRISTHESS
    25.07.2013, 10:47

    Παράθεση:

    Το μέλος Animista στις 25.07.2013, 10:02 έγραψε...

     όλοι μας θα φοροδιαφεύγαμε και θα πουλούσαμε και μούρη αν μπορούσαμε να το κάνουμε γιατί είμαστε ελληναράδες κι όχι πλέον έλληνες..... ζήσαμε τόσα χρόνια βουτηγμένοι στον υλισμό και τον ατομικισμό που απορρέει του υλισμού και τώρα το παίζουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ ιππότες της φτωχολογιάς και των αναγκεμένων. Αν βρίσκαμε πολύ χρήμα πολύ αμφιβάλλω εάν κάναμε κάτι το κοινοφελές σε αυτή τη ρημαδοχώρα.....


    όλοι μας ε? τότε καήκαμε..αν ήταν όλοι ..τότε η χώρα αυτή θα είχε εξαφανιστεί.. και συγγνώμη..αλλά τα κακώς κείμενα θα πρέπει να επισημαίνονται κάθε φορά που πέφτουν στην αντίληψή μας και όχι να κάνουμε ότι δεν τα βλέπουμε..γιατί τότε δεν υπάρχει καμιά ελπίδα...Δεν είναι όλοι ίδιοι.Διαφωνώ μαζί σου.


    mary_omikron
    25.07.2013, 10:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Animista στις 25.07.2013, 10:02 έγραψε...

    Ρε παιδιά ηρεμήστε λίγο....είναι άπειροι αυτοί που πρέπει να μαζευτούνε!!! Τόσο στον καλλιτεχνικό  χώρο οσο και σε άλλους κουλτουριάρικους ή ψευτοπνευματικούς κύκλους..... Μην ζώνεστε τα μπιστόλια αμέσως και χαλαρώστε

    Δυσκολεύομαι να διακρίνω κάποιον έξαλλο με πιστόλι... προς τα πού κοιτάζεις εσύ?

    Παράθεση:

    γιατί  αν το πάρουμε έτσι κανονικά ένας συνειδητός πολίτης πρέπει απλά να πετάξει τηλεόραση, ραδιόφωνο, να μην ξαναδιαβάσει εφημερίδα και να προσέχει  που πηγαίνει και ποιόν ακούει.....

    Αν είναι συνειδητοποιημένος το κάνει ήδη.

    Παράθεση:

    Έχουμε γίνει όλοι μας για τα μπάζα.... όλοι μας θα φοροδιαφεύγαμε και θα πουλούσαμε και μούρη αν μπορούσαμε να το κάνουμε γιατί είμαστε ελληναράδες κι όχι πλέον έλληνες.....

    Πληρεξούσια για γενικό τσουβάλιασμα? 

    Παράθεση:

     Δεν χρειάζεται κάθε φορά να κάνουμε θέμα στο φόρουμ τον κάθε γελοίο ...... γράψτε κάτι πιο εποικοδομητικό βρε παιδιά! Καλλιτεχνική σελίδα είναι! Ας διαβάζουμε κάτι πιο ουσιαστικό στο φόρουμ....

    Το forum είναι για να γίνονται συζητήσεις επί παντός (από μουσικές συζητήσεις, περί ανέμων και υδάτων, μέχρι αστεία και ανάλαφρα) το οποίο προκαλεί -είτε θετικά είτε αρνητικά- την διάθεση για συζήτηση, και βεβαίως λαμβάνουν μέρος όποιοι θέλουν, δεν είναι υποχρεωτική η συμμετοχή όταν το θέμα μας αφήνει αδιάφορους.

    Σοβαρά, εποικοδομητικά (συ είπας) και εξιδεικευμένα υπάρχουν χιλιάδες θέματα και άρθρα στο e-περιοδικό.

    Παράθεση:

    Όσο κι αν γαυγίζουμε γραμμένους μας έχουν.... δεν αλλάζει κάτι περάν του να μας φακελώσουν  γιατί είμαστε και στο ίντερνετ.....

    Παρντόν? {#emotions_dlg.scared}


    Orfeus
    25.07.2013, 11:46

    Δεν το πιστεύω για τον Αντώνη αυτό. Μήπως είναι μοντάζ; {#emotions_dlg.tt2}

    Εγώ τον είχα για αριστερό {#emotions_dlg.tt2}, κουλτουριάρη {#emotions_dlg.tt2}, επαναστάτη {#emotions_dlg.tt2}, μπολσεβίκο {#emotions_dlg.tt2} και όλα τα συναφή! 


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    freak
    25.07.2013, 12:13

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 25.07.2013, 09:16 έγραψε...
     

    ...εμείς φταίμε που πάμε ακόμα στα κέντρα και τους ακούμε κι όλας...

    Επρεπε να γινει αυτο με τον Ρεμο για να αντιληφθεις καποια πραγματα?

    Δεν εχω πατησει το ποδι μου ουτε μια φορα σε τετοια μερη, μα ουτε καν σε low profile υποτιθεμενα σοβαρα/ποιοτικα μερη.

    Το θεμα ειναι τι θα κανεις για αυτο. Να σου πω εγω. Τιποτα.

    Sorry που γινομαι κυνικος αλλα δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα με τους "καλλιτεχνες" σας.

    Και να φανταστεις οτι εχω ηδη φαει μια φορα ban απο το musicheaven λογω Χατζηγιαννη...

    ANIMISTA θα ηθελα μια χαρη αν μπορεις. Γινεται να αναφερεσαι πιο πολυ στον εαυτο σου?

    Μια φορα ετυχε να δουλεψω στα ΑΡΙΩΝ επειδη κυριολεκτικα δεν ειχα μια δεκαρα στην τσεπη μου (ουτε για το νοικι μου και θα ετρωγα εξωση) μα τελικα το σκυλομετανιωσα. Τετοια δηθενια και σαπιλα απο κοντα δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου. Οταν αποφασισα να φυγω στην μεση του show (ευτυχως ειχα το δικαιωμα να το κανω, δουλευαμε αρκετοι), το εκανα πολυ ταπεινα.

    Ωστοσο ο manager μου ειπε: "καλα εσυ δεν εχεις στον ηλιο μοιρα και φευγεις? αλλοι παρακαλανε για να δουλεψουν εδω...ηλιθιος εισαι?"

    Τελικα υπαρχουν εξωγηινοι. Μαλλον ανηκω σε αυτη την κατηγορια, των συγκεκριμενων "γραφικων" ατομων. Εμεις οι βλακες πρεπει να'μαστε λιγοι φανταζομαι.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 25-07-2013 12:52 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    KRISTHESS
    25.07.2013, 13:43

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 25.07.2013, 12:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 25.07.2013, 09:16 έγραψε...
     

    ...εμείς φταίμε που πάμε ακόμα στα κέντρα και τους ακούμε κι όλας...

    Επρεπε να γινει αυτο με τον Ρεμο για να αντιληφθεις καποια πραγματα?

    Δεν εχω πατησει το ποδι μου ουτε μια φορα σε τετοια μερη, μα ουτε καν σε low profile υποτιθεμενα σοβαρα/ποιοτικα μερη.

    Το θεμα ειναι τι θα κανεις για αυτο. Να σου πω εγω. Τιποτα.

    Sorry που γινομαι κυνικος αλλα δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα με τους "καλλιτεχνες" σας.

    αγαπητέ freak είναι και αυτό μία άποψη..ωστόσο να μιλήσω και επί προσωπικού..δεν είμαι θαμώνας νυχτερινών κέντρων - χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχω πάει ποτέ κι όλας.. όσο για το αν θα κάνω κάτι γι'αυτό..το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πορεύομαι πάντα με όσα μου λέει η καρδιά μου και να εκφράζω την άποψή μου για όσα με ενοχλούν και από την άλλη να επικροτώ κάθε τι όμορφο..τα υπόλοιπα .. ας τα κάνει η ..εφορία {#emotions_dlg.tt2}...και απ'ότι μπορεί να αντιληφθεί κανείς...έχει πάρα μα πάρα πολύ δουλειά...{#emotions_dlg.whistling}


    -----------------

    με μπουνάτσες και μποφόρια..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 25-07-2013 13:44 ]


    loukas76gr
    25.07.2013, 15:15

    Παράθεση:

    Το μέλος atreu73 στις 25.07.2013, 08:06 έγραψε...

    Όλοι ξέρουν πως στην Ελλάδα κάποιες χρήσεις του πούστης αποτελούν προσφιλή προσφώνηση ως προς το ιδιαίτερο κάποιας ποιότητας συνεπούς του εν λόγω ατόμου. Π.χ. πόσες φορές δεν έχετε αναφωνήσει στο αγαπημένο σας ματς.

    Α) βρε τι έκανε …. Ο πούστης.

    Ή εκθειάζοντας κάποιον φίλο σας.

    Β) Μα τι...  πούστης που είσαι.

    Ή ακόμα και αναφερόμενοι στον εαυτό μας.

    Γ) είμαι μεγάλος ... πούστης. (ή πουτάνα, εδώ οι γνώμες διίστανται)

    {#emotions_dlg.rolleyes}

    To (Γ) κάπου τριγύρω το έχει ξαναπάρει το αυτί μου... χαχαχαχα


    inkve
    25.07.2013, 15:27

    η αρνητικη διαφημιση πολλες φορες εχει καλυτερα αποτελεσματα....


    απλα σταματηστε....

    οσων αφορα αυτους που ακουνε ρεμο και τα λοιπα κοπροσκυλα τους εχω καταταξει σε μια πραγματικα αξιοπεριεργη κατηγορια....την κατηγορια των δηθεν "ωριμων"που πανε σε μαγαζια τυπου μπουατ να ροκαρουνε με πορτοκαλογλου αλλα επειδη ειναι και ψαγμενοι ακουνε και θαναση παπακωνσταντινου....εκει ομως που το κεφι αναβει καψουρευονται ολονυχτις με ρεμο,κουρκουλη και μαζω...

    τι σαπιλα........


    KRISTHESS
    25.07.2013, 15:38

    εν τω μεταξύ..κάνω λάθος?Η ο Αντώνης Ρέμος είχε περάσει και ένα φεγγάρι..και από το λεγόμενο "έντεχνο" με συνεργασία με Πρωτοψάλτη κτλ? Σκέφτομαι εγώ τώρα..όσον αφορά την αρνητική μεν..διαφήμιση δε που αναφέρεις...εμάς περίμενε..{#emotions_dlg.whistling} τι να σου πω..δεν κατάλαβα .. να μη σχολιάζουμε και να αφήνουμε στο απυρόβλητο ό,τι βλακεία πετάει ο καθένας.Δεν το δέχομαι αυτό. Δημοκρατία έχουμε άλλωστε.Όπως αυτός μιλάει..έχω και γω δικαίωμα να τον σχολιάζω..και σιγά μη σκέφτομαι μήπως του κάνω διαφήμιση..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 25-07-2013 15:44 ]


    inkve
    25.07.2013, 20:43

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 25.07.2013, 15:38 έγραψε...

    εν τω μεταξύ..κάνω λάθος?Η ο Αντώνης Ρέμος είχε περάσει και ένα φεγγάρι..και από το λεγόμενο "έντεχνο" με συνεργασία με Πρωτοψάλτη κτλ? Σκέφτομαι εγώ τώρα..όσον αφορά την αρνητική μεν..διαφήμιση δε που αναφέρεις...εμάς περίμενε..{#emotions_dlg.whistling} τι να σου πω..δεν κατάλαβα .. να μη σχολιάζουμε και να αφήνουμε στο απυρόβλητο ό,τι βλακεία πετάει ο καθένας.Δεν το δέχομαι αυτό. Δημοκρατία έχουμε άλλωστε.Όπως αυτός μιλάει..έχω και γω δικαίωμα να τον σχολιάζω..και σιγά μη σκέφτομαι μήπως του κάνω διαφήμιση..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 25-07-2013 15:44 ]



    ξερεις ποσο ευκολα τα σκυλια γινονται εντεχνοι αλλα και το αντιθετο...?τα ορια ειναι τοσο λεπτα που μετα βιας διακρινονται,,,,!!!

    οπως και ναχει κραταμε ψηλα στην λιστα των συζητησεων τον ρεμο....ελεος δηλαδη...ειναι αρνητικη διαφημιση....αλλα διαφημιση παραμενει καθως το ονομα ακουγεται...


    κατι σαν τα αστεια του τσακ νορις....αρνητικα μεν....διαφημιση δε,,,Wink


    KRISTHESS
    31.07.2013, 23:22