ελληνική μουσική
    608 online   ·  210.830 μέλη

    Αν αυτός ειναι δάσκαλος φωνητικής ,,,,,εγώ είμαι δεσπότης!!!!.

    ixthis
    27.07.2013, 05:26

    Ακούστε με ψυχραιμία και αν αντέξετε και φτάσετε ως το τέλος σας έχουμε και κορώνα για επιδόρπιο !!!!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 27-07-2013 05:30 ]


    Mendrix
    27.07.2013, 05:37
    μναααααα
    tallos
    27.07.2013, 10:36
    μαλλον προσπαθει να επικοινωνησει με εξωγηινους
    TRAVELOGUE
    27.07.2013, 11:03

    Μήπως το πόδι του πιάνο έπιασε το δικό του πόδι κι ο άνθρωπος πονάει;;;

    Μην είστε τόσο καχύποποπτοι..... {#emotions_dlg.tt2}


    freddieKrueger
    27.07.2013, 11:21

    Από που ακριβώς προκύπτει το συμπέρασμα πως ο πρωταγωνιστής του βίντεο είναι δάσκαλος φωνητικής?


    -----------------


    Link

    >

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-07-2013 11:22 ]


    ixthis
    27.07.2013, 15:04

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 27.07.2013, 11:21 έγραψε...

    Από που ακριβώς προκύπτει το συμπέρασμα πως ο πρωταγωνιστής του βίντεο είναι δάσκαλος φωνητικής?


    -----------------

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-07-2013 11:22 ]



    Είναι υπερθέαμα ότι ιδιότητα μουσική κι αν έχει ,,, σούρεαλ μιλάμε !!{#emotions_dlg.rockon}


    mixalis-kleanthis
    27.07.2013, 15:04
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ! ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ! ΜΙΝΙΜΑΛΙΣΤΙΚΟ ! ΜΑ-ΜΑ - ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ(Τέρης Χρυσός)!!!
    CROSS
    27.07.2013, 15:23

    Και μετά απο αυτή την σπάνια φωνή βγήκε η έκφραση αυτός ή αυτή έχει ''θεία'' φωνή.

    Δηλαδή έχει φωνή σαν του ''θείου'' στο βίντεο.{#emotions_dlg.blink}


    -----------------

    ΗΧΗΤΙΚΗ Α♫ΟΔΡΑΣΗ-Δευτέρα 00.00-02.00 στο radio MusicHeaven

    [ τροποποιήθηκε από τον/την CROSS, 27-07-2013 15:25 ]


    freddieKrueger
    27.07.2013, 15:34

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 27.07.2013, 15:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 27.07.2013, 11:21 έγραψε...

    Από που ακριβώς προκύπτει το συμπέρασμα πως ο πρωταγωνιστής του βίντεο είναι δάσκαλος φωνητικής?


    -----------------

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-07-2013 11:22 ]



    Είναι υπερθέαμα ότι ιδιότητα μουσική κι αν έχει ,,, σούρεαλ μιλάμε !!{#emotions_dlg.rockon}



    Ο τίτλος του θρεντ είναι ανακριβής τότε.Θα μπορούσες απλά να γράψεις 'αν αυτός τραγουδάει,τότε εγώ είμαι δεσπότης'...Το 'δάσκαλος φωνητικής' από που προέκυψε?Ήταν μια έμπνευση της στιγμής?Η είσαι πράγματι δεσπότης?

    Τι σε κάνει να πιστευεις πως έχει κάποια μουσική ιδιότητα ο τύπος αυτός?Οποιαδήποτε σχέση με τη μουσική?Η -στην τελική πως δεν κάνει την πλάκα του?

    ΥΓ Δεν έχω πρόθεση να 'στην πω'...απλά θέλω να τονίσω την ανάγκη να είμαστε ακριβείς σ αυτό που γράφουμε.

    Επιπλέον στο νετ υπάρχει το κάθες καρυδιάς καρύδι.Η τύπισσα του παρακάτω βίντεο προκάλεσε ένα σωρό γέλωτες και αρνητικές αντιδράσεις...


    Link

    src="https://www.youtube.com/embed/uWt2YJCJleY?wmode=transparent" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="">

    Ποιός θα μπορούσε εκ πρώτης  να φανταστεί πως στ αλήθεια η παραπάνω τύπισσα είναι αυτή που τραγουδά στο πιο κάτω βιντεο και πως απλά στο πρωτο βιντεάκι εσπαγε πλάκα με τον εαυτό της και με το κοινό που την σχολίασε-όπως αναμενόταν-αρνητικά??


    Link

    src="https://www.youtube.com/embed/c1_0shw6QGQ?wmode=transparent" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="">

    Συνεπώς τα σενάρια είναι όλα πιθανά{#emotions_dlg.tt2}  Ίσως ο βραζιλιανος τυπας να μας κάνει  πλάκα με παρόμοιο τρόπο χαχα

     

     


    -----------------

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-07-2013 15:56 ]


    meryl82
    27.07.2013, 16:11

    Το αρνί, πάει για σφάξημο.........


    ixthis
    27.07.2013, 16:46

    Απο τα λίγα που ξέρω freddieKrueger περί φωνητικής  είναι το θέμα .Άσκηση φωνής  το πιο πιθανό.{#emotions_dlg.biggrin}

    Αλλά αν θέλεις περισσότερα στοιχεία και σε ενδειαφέρει να βρούμε κάποιον συμφορμίτη που κατέχει την ισπανική να πάρεις ακριβή στοιχεία.

    CoolΕίτε πλάκα κάνει ειτε οχι που δε το κόβω για πλάκα αλλα ακόμη και έτσι να είναι το αποτέλεσμα ειναι θαυμάσια σουρεαλιστικό. Και αυτό με ενθουσίασε στον τύπο δε το ψάχνω αλλο με κάλυψε .

    Λες να είμαι δεσπότης και να μη το πήρα είδηση? χαχαχα αυτό μάλιστα να  το ψάξω , να το καρατσεκάρω που λένε . και θα σε ενημερώσω παρ αυτα...{#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------

    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 27-07-2013 16:48 ]


    freddieKrueger
    27.07.2013, 17:13

    Ο τίτλος είναι λανθασμένος.Αν εσύ δεν ξέρεις ισπανικά τότε κακώς τον έβαλες.

    Το ότι είσαι Δεσπότης είναι το μόνο σίγουρο...και να μην το ψάξεις...θα χαθείς{#emotions_dlg.tt2}

    Να συμπληρώσω κι εγώ το...Δεσποτάτο λέγοντας πως αν αυτό που κάνει αυτός λέγεται-απ τα λίγα που γνωρίζεις-άσκηση φωνητικής,τότε είμαι κι εγώ Δεσπότης...{#emotions_dlg.helpsmilie}

    ΥΓ Το θέμα είναι ούτως η αλλως ανάλαφρο,οπότε είναι ίσως υπερβολή να υπερτονιζω αυτή τη 'λεπτομέρεια'.Απλά ο τίτλος είναι ίσως παραπλανητικός.Κι εμένα μου φάνηκε αστειο χωρις να με ενθουσιάσει ωστόσο.Τεσπα.

     

     


    -----------------


    Link

    >

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-07-2013 17:33 ]


    Kristalo
    27.07.2013, 17:14

    βρε μπας και μαθαινει στο κοπάδι του με τις αγελαδες να υπακουνε στις νοτες;{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.lol}


    ixthis
    27.07.2013, 18:29

    freddieKrueger{#emotions_dlg.beer}


    Ner0
    27.07.2013, 18:49
    Δεν αναφερει πουθενα οτι ειναι δασκαλος φωνητικης.Επισης δεν ειναι βραζιλιανος, μιλαει ισπανικα με προφορα απο βενεζουελα/περου μερια.
    freddieKrueger
    27.07.2013, 20:36

    Με τις υγείες σας Δέσποτα ίxthis {#emotions_dlg.beer}


    jim000
    27.07.2013, 22:26
    παιδια αυτον τον ξερω ειναι ο δασκαλος του Μαριου Φραγκουλη.....
    ixthis
    27.07.2013, 22:46

    Δάσκαλος φωνητικής, συνθέτης, τραγουδιστής, χασαπέμπορας , η καντηλανάφτης η πραγματικότητα είναι '' μία'' ότι είναι φωνάρα τεράστια και δε μασάει να το δείξει . Εγώ έμεινα στο αστείο και στο χιούμορ του πράγματος απ ότι φαίνεται και όλα τα αλλά παιδιά. Είσαι ο μόνος που γράφεις συνεχώς για τον τίτλο του βίντεο .

    Αν τόσο πολύ σε προβληματίζει και στέκεσαι εκεί από όλο αυτό που δείχνει το βιντεάκι οκ να το λύσουμε . Αν μπορεί κάποιος διαχειριστής ας αλλάξει τον τίτλο σας παρακαλώ .

    ο τίτλος που υπάρχει στο διαδίκτυο είναι αυτός '' Braziliansman vocalrange(hilarious) ας πει ο φίλος ο freddieKrueger τι τίτλο θέλει  και ας τον βάλει ο διαχειριστής κανένα πρόβλημα.

    Δε το θεωρώ άξιο συζήτησης νομίζω το εξαντλήσαμε.

    {#emotions_dlg.eek}


    freddieKrueger
    27.07.2013, 23:33

    Νομίζω πως ήμουν απόλυτα σαφής Δέσποτά μου.Εγώ ήμουν ο μόνος που το σχολίασα και καλά έκανα.Ξεκαθάρισα από το δευτερο μου ποστ σε αυτό το θρεντ πως δεν στη λέω.Επίτηδες για να μην μπεις στον πειρασμό να μου απαντησεις με πνευμα.Πες ένα ''για δάσκαλος φωνητικής μου κατσε στο μυαλο'' ή ''έτσι τον φαντάστηκα'' χωρίς πνευματώδεις ανταπαντήσεις και there you go,το θέμα λύθηκε!

    Αλλωστε,αν επρόκειτο περί κάποιου που διατείνεται πως είναι δάσκαλος φωνητικής το αστείο μεγενθύνεται.Αν είναι απλά κάποιος 'κοινός θνητός'που νομίζει πως τραγουδάει το αστείο παραμένει 'ιλάριους'.Αν είναι κάποιο άτομο με διανοητικό πρόβλημα το αστείο παύει να είναι αστείο.

     

    Και τεσπα.Απλά τονίζω κάτι.Και λέω ελεύθερα την άποψή μου.Καλό είναι να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη είτε σοβαρολογούμε,είτε κάνουμε πλάκα.Ακόμη και τα ανέκδοτα για να ακουστούν καλά και αστεία θέλουν σαφή διήγηση...

    ...Τέλος,για να δούμε το θέμα και κάπως πιο σφαιρικά...το δικό μου μερίδιο ευθύνης  είναι πως είμαι λεπτολόγος...θέλω αυτό που μου αφηγούνται να ειναι ακριβες...η ουσία στο παρών είναι να γελάσουμε με τον τυπά και να κάνουμε χαβαλέ...κι όχι να ακριβολογησουμε.Αρα οκ φαουλ μου εδω...με την έννοια πως δεν έμεινα αποκλειστικά στο αστείο...

    Αυτά τα ολίγα Σοφία μου και συμπαθα με...{#emotions_dlg.beer}

     


    -----------------


    Link

    >

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-07-2013 23:41 ]


    tallos
    27.07.2013, 23:47
    να αλαξει ο τιτλος τωρα.ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΚΑΤΟΙΚΟ ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑΣ


    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία