ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Πιάνο - Αθήνα - Χώρος για μελέτη

    lpl
    31.07.2013, 23:06

    Γεια σας,

    ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω ένα μέρος με ένα πιάνο για να μελετάω τώρα τον Αύγουστο που είναι όλα κλειστά? Δεν μένω Αθήνα αλλά θα χρειαστεί να μείνω μέχρι τον Οκτώβριο, και ακόμα χειρότερα, η λύση που είχα πέρυσι που ήρθα (μόνο) για καλοκαίρι, ξαφνικά δεν υπάρχει πια.

    Με κλειστά παράθυρα (ανεμιστήρα δικό μου μαζί μου) και μπόλικη σουρντίνα ήταν όλα μια χαρά ακόμα και την ώρα κοινης ησυχίας- δεν ήταν βέβαια, πολυκατοικία και αυτό βοηθούσε..

    Είναι βασικό να μην ενοχλώ τους γείτονες γιατί μιλάμε για 6-7 ωρες τη μέρα, εννοείται και Σαβ/κα και αργίες...


    Σε στούντιο που νοικιάζουν με την ωρα είναι αδύνατον, τα συνολικά ποσά είναι απίστευτα- για'μενα τέλος πάντων εδώ και καιρό είναι ήδη αδύνατον να δώσω τέτοια λεφτά.

    Από τέλος Αυγούστου που ανοίγουν τα ωδεία, κάτι έχω βρει αλλα αμφιβάλλω για το πόσο θα πετύχει γιατι αυτοί έχουν και μαθήμα και οι αίθουσες δεν είναι άπειρες, οπότε δεν ξέρω καν αν θα βρίσκω τόσες ώρες καθε μέρα. Τωρα ψάχνω έστω για τον Αυγουστο και για μετά, πάλι ψάξιμο ελπίζοντας να βρεθεί κάτι. Που να μην είναι και ξεχόρδιστο κλπ.

    Ηλεκτρικά πιάνο/ αρμόνια κλπ: δεν.

    Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα, θα βοηθούσε πολύ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 02-08-2013 12:16 ]