ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.832 μέλη

    νουμπάς ντράμερ ζητάει βοήθεια.

    Aarbron
    23.08.2013, 14:18

    γεια χαρα παιδες! ειχα ξανακανει ενα θεμα παλιοτερα σχετικα με τυμπανα αλλα χαθηκα απ'το φορουμ για αρκετο καιρο,εμεινα με τις αποριες κ τωρα ειπα να κανω το comeback μου. ας αρχισουμε με μερικες (απαραδεκτες) ερωτησεις οι οποιες δεν εχουν απαντηθει ακομα. λοιπον. οι διαστασεις των τυμπανων πως μεταφραζονται ακουστικα? δηλαδη πως επηρεαζουν τον ηχο η διαμετρος κ το βαθος ενος τυμπανου? επισης πως επηρεαζει τον ηχο το κουρδισμα? το ξερω οτι θα μπορουσα να τα μαθω ολα αυτα απ'το ιντερνετ αλλα προτιμησα την cyber-κοινωνικοτητα. απο τοτε που βγηκε το google χαθηκε η ανθρωπινη επικοινωνια. κλεινοντας,θα ηθελα να σας πω οτι αποφασισα να ξαναπιασω το οργανο κ θα του αλλαξω τα γκροβερακια. στο-κοντινο ελπιζω-μελον θα αγορασω καποια τυμπανα ακουστικα,μονο που δεν ξερω ακομα το budget μου. ανεξαρτητα απ'αυτο τα τυμπανα τα θελω ως εξης. ασπρο χρωμα με μαυρα στεφανια,βιδες κ δερματα. τυπου Ulrich δηλαδη εποχης black album (βλεπε live in san diego) καθως κ να ακουγονται ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι -------> 
    https://www.youtube.com/watch?v=4UhTyTSUXFALink

    >

    λαμβανοντας υποψιν τα κριτηρια που προανεφερα,το κιτ λετε να ειναι custom? κ που θα μπορουσα να το 'κονομησω? (το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να παω στον Γαβριηλο για τετοια custom-ιά.) αυτα προς το παρον,σας ευχαριστω για τον χρονο κ την υπομονη σας κ παλι σορυ για την ασχετοσυνη μου. γεια σας μαγκες!

    {#emotions_dlg.rockon}


    MixalisP
    23.10.2013, 19:14
    αρχικα, οσο ανεβαινει το budget προφανως καταλαβενεις οτι ανεβαινει και η ποιοτητα η το customization οποτε αυτο ειναι αρκετα χρηματικο θεμα.Αμα δινεις 10χιλιαρικα θα βρεις ακριβως αυτο που θες(καταλαβαινεις που το παω). 2ον, ποτέ μην ακους δίσκους ειδικά μεγάλης μπαντας και ειδικα στα τυμπανα, οι ηχοληπτικες τεχνικες που εχουν εφαρμοστει για να ακουγοντε ετσι δεν περνανε καν απο το μυαλο σου. Καλή τυχη.