ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη
    bb-king
    03.09.2013, 17:36

    μήπως εχει βρει κανεις το cubase 7 δωρεαν στο ιντερνετ?


    noizreduction
    03.09.2013, 17:38

    Αντι γι' αυτο, μπορεις να προτιμησεις αυτο, το οποιο αφου το δοκιμασεις, μπορεις με 50€ να το κανεις ολο-δικο σου για παντα.

    Αντι να προτιματε την πειρατεια ( που μπορει να μην δουλευει σωστα ή μπορει να κοβει το μισθο καποιων ανθρωπων που δουλεψαν για αυτο που εσεις κλεβετε, οπως κι εσεις δεν θελετε να σας κλεβουν τη μουσικη και τον κοπο σας τσαμπα ), προτιμηστε κατι που ειναι σχεδον δωρεαν κι εχει την ιδια ποιοτητα με το ακριβο προγραμμα!


    bb-king
    03.09.2013, 17:44
    εγω χρησιμοποιω μονο cubase αλλα εχω πιο παλια εκδοση και ρωταω μηπως εχει βρει κανει δωρεαν την νεα εκδοση! δεν θελω να αλλαξω προγραμμα ηχογραφησης γιατι ειμαι ευχαριστημενος με αυτο!
    noizreduction
    03.09.2013, 17:46

    Ποτε δεν εχει βγει δωρεαν καμια εκδοση του Cubase απο την Steinberg... {#emotions_dlg.rolleyes} Να υποθεσω πως χρησιμοποιεις την εκδοση Cubase 5.1? Innocent


    bb-king
    03.09.2013, 17:49
    αφου την εχω κατεβασει απο το ιντερνετ! τωρα χρησιμοποιω την sx3!
    noizreduction
    03.09.2013, 17:50

    Οπως ειπα, η Steinberg δεν εχει βγαλει ποτε καμια εκδοση του Cubase δωρεαν. Αυτο που χρησιμοποιεις ειναι πειρατικο προγραμμα, οποτε ληγει και η συζητηση.


    reteos
    03.09.2013, 19:27

    Αν επιτρέπεται Θανάση ( είμαι βέβαια λίγο έξω από το θέμα) το cubase le5 είναι ολόκληρο το πρόγραμμα ή απόσπασμα αυτού (δηλ του cubase5);;;. Προμηθεύθηκα μια κάρτα ήχου και το είχε μέσα .

    [ τροποποιήθηκε από τον/την reteos, 03-09-2013 19:29 ]


    noizreduction
    03.09.2013, 19:35

    Oι Le εκδοσεις ειναι παντα πιο "light" απο τις κανονικες. Μπορει να εχουν περιορισμενο αριθμο καναλιων/aux/groups, μπορει να μην εχουν ολα τα χαρακτηριστικα ελεγχου του πληρους προγραμματος ( οπως το dual panning ή πολλα sends ), ομως τα δινουν οι εταιριες δωρο με τις καρτες ηχου και ειναι μια καλη αρχη για να δουλεψει καποιος το προγραμμα ( και νομιμα μαλιστα ).

    Απ' οσο ξερω για την Steinberg, μπορεις να κανεις κι upgrade στην αμεσως επομενη εκδοση με ενα ποσο. Συνηθως η επομενη εκδοση ειναι η Artist, που ουτε αυτη περιεχει τα παντα, αλλα προφανως ειναι καλυτερη απο την LE.


    reteos
    03.09.2013, 19:37
    Σε ευχαριστώ πολύ θανάση. Το προγραμματάκι που ανέφερες παραπάνω είναι πρόγραμμα ηχογραφήσεως;;;;;;
    noizreduction
    03.09.2013, 19:39

    Το Reaper ειναι ενας σοβαρος και φτηνος ανταγωνιστης των DAW's ( Cubase/Nuendo/Pro Tools/Logic/Sonar ) και λογω της τιμης του ( 50€ με μονιμη αδεια, για οποιοδηποτε update βγαλει η εταιρια ) παιζει πραγματικα σε αλλη κατηγορια!

    Το πιο σημαντικο, κατ' εμε, ειναι πως ειναι open source κι εχει μια κοινοτητα προγραμματιστων που το υποστηριζει, οποτε μπορεις να μπεις στο forum του Reaper και να ζητησεις ο,τι θες να σου προγραμματισουν μεσα στο προγραμμα!


    reteos
    03.09.2013, 19:45
    Ευχαριστώ πολύ Θανάση .