ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη

    Σ. ΜΑΛΑΜΑΣ : Απαγόρευσε 3λεπτη διαμαρτυρία εκπαιδευτικών στη συναυλία του

    Hastaroth
    12.09.2013, 23:52

    Αν ο,όπως λές "καλοπληρωμένος φραγκοκράτης" Μάλαμας έδινε στους εκπροσώπους τών εκπαιδευτικών βήμα τριών λεπτών (που όμως κάλλιστα θα μπορούσαν να αυξηθούν σε τριάντα,άν ο ομιλητής ξεχνούσε να...τελειώση την ομιλία του),σε μιά συναυλία όπου κάποιοι πλήρωσαν γιά ν'ακούσουν ΑΥΤΟΝ,τον Μάλαμα δηλαδή και όχι τον ομιλητή εκπαιδευτικό,μετά θα ερχόντουσαν οι εκπρόσωποι τών απολυμένων (λόγω συγχωνεύσεως νοσοκομειακών μονάδων) νοσηλευτών και θα ζητούσαν και αυτοί βήμα τριών (ή τριαντατριών) λεπτών στην συναυλία τού Μάλαμα και κατόπιν οι εκπρόσωποι τών απολυμένων εργαστηριακών γιατρών κ.ο.κ

    Και εσύ,φίλε φυσιολάτρη,που θα είχες πληρώσει γιά ν'ακούσης τον Μάλαμα,θα ανεχόσουν να "τρώνε" χρόνο από την συναυλία του άτομα άσχετα μ'αυτήν;

    Δέν εξετάζουμε εδώ το άν ο Μάλαμας "τα παίρνη χοντρά" ή όχι απ'τίς συναυλίες του-εξετάζουμε το γεγονός ότι μιά ομάδα που εκπροσωπεί κάποιους εργαζόμενους θέλησε να "εκμεταλλευτή" την συναυλία του γιά να κοινοποιήση το δικό της μήνυμα.Απορώ γιά ποιόν λόγο δέν το αντιλαμβάνεσαι αυτό.

    Και μάλιστα η εν λόγω ομάδα-που,υποτίθεται,ώς εκπαιδευτικοί που είναι,διδάσκουν στά παιδιά να σέβωνται τους νόμους-επεχείρησε να κοινοποιήση το μήνυμά της με "τσαμπουκά",αγνοώντας την απαγόρευση τών αρμοδίων τής συναυλίας (τότε όμως γιατί αρχικώς ζήτησε την άδεια από τον Μάλαμα;Δέν υποτίθεται πως ήταν διατεθειμένη να σεβαστή την όποια απάντησή του,είτε θετική είτε αρνητική;Η μήπως θεωρούσαν πως μόνο η θετική του απάντηση θα ήταν σεβαστή,ενώ την αρνητική έπρεπε να την αγνοήσουν;).

    Δέν ώφειλαν οι εκπρόσωποι τών εκπαιδευτικών να σεβαστούν τους ανθρώπους που πλήρωσαν γιά ν'ακούσουν μουσική και όχι διαμαρτυρίες;

    Δέν εδειξαν οι εκπαιδευτικοί έλλειψη σεβασμού,με το να "χρησιμοποιούν" την συναυλία κάποιου καλλιτέχνη γιά να κοινοποιήσουν το όποιο μήνυμά τους χωρίς την συγκατάθεσή του;

    Στην θέση τού "μουγκανίζοντος" (όπως λές) Μάλαμα,θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε καλλιτέχνης,ακόμα και απ'τους πλέον καταξιωμένους.Αν είχε την ίδια "πολιτική" (δηλαδή να μήν επιτρέπη να χρησιμοποιούν άλλοι τίς συναυλίες του γιά να περάσουν το όποιο μήνυμά τους στο δικό του κοινό,εσύ τί θα έλεγες ,φίλε φυσιολάτρη;


    oakalestos
    13.09.2013, 09:14
    Πάντως εγώ πάντα θεωρούσα αυτούς τους καλλιτέχνες απαγωγείς στα διάφορα βοσκοτόπια της μεταφυσικής. Ολόκληρη η δουλειά τους είναι στημένη σε αυτή τη φιλοσοφία. Και είναι πραγματικά θαυμαστή η συνέπεια με την οποία το εκφράζουν αυτό και στις πολιτικές τους πεποιθήσεις! Το δε κοινό έχει τη δική του ευθύνη που σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς επιλέγει να ντοπάρεται με τη φυγή στο όνειρο. Εκτιμώ το Μάλαμα σα τραγουδοποιό, στα παραπάνω όμως πλαίσια, γι' αυτό και δεν μου αρέσει η δουλειά του εν γένει.
    vvasilios
    13.09.2013, 12:07
    Αγαπητή Δέσποινα (despinakontogianni Β) επιμένεις σε μια λάθος θέση, την στιγμή που σχεδόν όλοι λέμε πως δεν ήταν θέμα παραγωγής, -η παραγωγή δεν κανει οτι θέλει αν δεν ενημερώσει τον καλιτέχνη-όμως είναι δικάιωμά σου να εκφράζεις ελεύθερα την όποια αποψή σου, επίσης να πω στον φίλο fysiolatris, πως με τα όσα φαιδρά και χωρίς επιχειρήματα λες, αδικείς προτίστως τον εαυτό σου, ασφαλώς και διακαιώμά σου να εχεις αυτές τις απόψεις, αλλά μην γίνεσε αυτό που χλευάζεις. Φιλικά
    jorge
    13.09.2013, 15:36

    Και η λιτή απάντηση του Μάλαμα:


    Στην Ελλάδα του Μνημονίου σύσσωμος ο ελληνικός λαός αδικείται. Θέση μου είναι πως πάντα πρέπει να δίνεται βήμα στους αδικημένους να εκφράσουν τα αιτήματα τους. Αυτό όμως, προΰποθέτει συνεννόηση και συνεργασία. Αλίμονο αν τη βία που ασκεί το κράτος εναντίον των πολιτών, την στρέψουμε ο ένας εναντίον του άλλου. 

    Η σκηνή δεν είναι δική μου. Ανήκει στους 7.000 που πλήρωσαν εισιτήριο σ' αυτούς τους δύσκολους καιρούς για ν' ακούσουν τα τραγούδια μου. Εγώ δεν νομιμοποιούμαι, την σκηνή που αυτοί μου παραχώρησαν, να την εκχωρήσω σε άλλους, χωρίς τουλάχιστον προηγουμένως να έχω συνεννοηθεί μαζί τους.

    Οι ευχές μου μαζί σας πιο δυνατές από κάθε άλλη φορά.

    Σωκράτης Μάλαμας


    music4u
    13.09.2013, 16:38
    Απλά και κατανοητά!(οι δηλώσεις Μάλαμα). Ας καταλάβουν οι εκπαιδευτικοί που φωνάζουν ότι ο απλός ιδιωτικός υπάλληλος , ακόμα και ο συνάδελφός τους από τον ιδιωτικό τομέα ποτέ δεν θα καταλάβει τον πόνο τους. Αυτό δηλαδή που δουλεύεις 9 μήνες το χρόνο με 5 ώρες τη μέρα (και πολλές λέω) και πληρώνεσαι για όλο το χρόνο με λεφτά που στον ιδιωτικό τομέα για να τα βγάλεις (ακόμα και στην ίδια ειδικότητα) θες 2πλάσσιες ώρες και άν...τα βγάλεις + το ότι η δουλειά σε περιμένει κάθε Σεπτέμβρη ακόμα και αν κάνεις του κεφαλιού σου!. Απλά τώρα μας ελέγχουν χονδρά οι "κουτόφραγγοι" και θέλουν να τα κάνουν αντικειμενικά όλα. Παράδειγμα: Μουσικός δημοσίου γυμνασίου.18-20 ώρες τη βδομάδα (δεν θυμάμαι ακριβώς) και μισθός πάνω από 1000€ (προ τρόικας). Ο ιδιωτικός τώρα αν καταφέρει και βρει (αν) 20 ώρες σε ιδιωτικά σχολεία, θα πάρει 1000+ € αλλά θα δουλεύει...σαν το σκυλί από το πρωί μέχρι τις 4-5 (ναι εκεί που στο δημόσιο έχουν 2 βάρδιες) να ετοιμάζει γιορτές,χαρές και πανυγύρια και πρόβες, και,και και. Ίσως το καλοκαιρι είναι απολυμένος, να δουλεύει με σύμβαση άρα 1000€ Χ 9 μήνες. Αν είναι διορισμένος θα δουλεύει μέχρι 30 Ιουνίου και θα ξεκινάει (αν τον ξαναπάρουν και δεν στραβώσει κάτι) 1 Σεπτέμβρη. ΠΑΝΤΑ θα προσπαθεί για το καλύτερο γιατί αν χαζεύει ο διευθυντής θα τον απολύσει. Στο δημόσιο 90% είναι η ώρα του παιδιού! Τι να λέμε τώρα, άσε είμαστε off topic συγνώμμη.
    delta66
    13.09.2013, 17:32

    Απαγορευεσε ο Μαλαμας την 3λεπτη διαμαρτυρια???

    Μα καλα, μαλλι ειναι αυτο που εχει? Που κουρευεται?


    ixthis
    13.09.2013, 17:33

    Παράθεση:

    Το μέλος music4u στις 13.09.2013, 16:38 έγραψε...

    Απλά και κατανοητά!(οι δηλώσεις Μάλαμα). Ας καταλάβουν οι εκπαιδευτικοί που φωνάζουν ότι ο απλός ιδιωτικός υπάλληλος , ακόμα και ο συνάδελφός τους από τον ιδιωτικό τομέα ποτέ δεν θα καταλάβει τον πόνο τους. Αυτό δηλαδή που δουλεύεις ....

    Και όλα αυτά που δεν καταλαβαίνουν οι ιδιωτικοί υπάλληλοι και ο κόσμος , θα τα καταλάβαιναν αν μίλαγαν για τρία λεπτά οι εκπρόσωποι των εκπαιδευτικών απ το μικρόφωνο στη συναυλία του Μάλαμα? {#emotions_dlg.helpsmilie}


    jimbom3ci
    15.09.2013, 08:16
    Και πολύ καλά σας έκανε. Η μουσική και η τέχνη, δεν έχει καμία σχέση με πολιτικά και διαμαρτυρίες. Και πες πάει στο καλό, αν ρωτήσεις και πάρεις το οκ, τότε εντάξει. Αλλά σου λένε όχι, μπουκάρεις με το ζόρι, παίζεις μπουνιές(!!!) με τους μπράβους, και βγαίνεις να κάνεις και διαμαρτυρία στο ίντερνετ; Βρε αει κατούρα μας από δω... Και δυστυχώς είσαι γονέας, και πρέπει να διαπαιδαγωγίσεις ένα παιδί. Κρίμα πραγματικά... Ελπίζω τουλάχιστον να μην είσαι και δασκάλα-καθηγήτρια.
    oakalestos
    15.09.2013, 10:31

    Παράθεση:

    Το μέλος music4u στις 13.09.2013, 16:38 έγραψε...

    Απλά και κατανοητά!(οι δηλώσεις Μάλαμα). Ας καταλάβουν οι εκπαιδευτικοί που φωνάζουν ότι ο απλός ιδιωτικός υπάλληλος , ακόμα και ο συνάδελφός τους από τον ιδιωτικό τομέα ποτέ δεν θα καταλάβει τον πόνο τους. Αυτό δηλαδή που δουλεύεις 9 μήνες το χρόνο με 5 ώρες τη μέρα (και πολλές λέω) και πληρώνεσαι για όλο το χρόνο με λεφτά που στον ιδιωτικό τομέα για να τα βγάλεις (ακόμα και στην ίδια ειδικότητα) θες 2πλάσσιες ώρες και άν...τα βγάλεις + το ότι η δουλειά σε περιμένει κάθε Σεπτέμβρη ακόμα και αν κάνεις του κεφαλιού σου!. Απλά τώρα μας ελέγχουν χονδρά οι "κουτόφραγγοι" και θέλουν να τα κάνουν αντικειμενικά όλα. Παράδειγμα: Μουσικός δημοσίου γυμνασίου.18-20 ώρες τη βδομάδα (δεν θυμάμαι ακριβώς) και μισθός πάνω από 1000€ (προ τρόικας). Ο ιδιωτικός τώρα αν καταφέρει και βρει (αν) 20 ώρες σε ιδιωτικά σχολεία, θα πάρει 1000+ € αλλά θα δουλεύει...σαν το σκυλί από το πρωί μέχρι τις 4-5 (ναι εκεί που στο δημόσιο έχουν 2 βάρδιες) να ετοιμάζει γιορτές,χαρές και πανυγύρια και πρόβες, και,και και. Ίσως το καλοκαιρι είναι απολυμένος, να δουλεύει με σύμβαση άρα 1000€ Χ 9 μήνες. Αν είναι διορισμένος θα δουλεύει μέχρι 30 Ιουνίου και θα ξεκινάει (αν τον ξαναπάρουν και δεν στραβώσει κάτι) 1 Σεπτέμβρη. ΠΑΝΤΑ θα προσπαθεί για το καλύτερο γιατί αν χαζεύει ο διευθυντής θα τον απολύσει. Στο δημόσιο 90% είναι η ώρα του παιδιού! Τι να λέμε τώρα, άσε είμαστε off topic συγνώμμη.



    Θα πρέπει κάποια στιγμή να πάψουμε να βλέπουμε την εργασιακή ακεραιότητα μέσα απ' το πρίσμα του τρόμου της απόλυσης. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το ανθρωπάριο που φοβάται ένα μπαμπούλα πάνω απ' το κεφάλι του, κάνει, γι' αυτόν ακριβώς το λόγο, καλύτερα τη δουλέιά του. Και στον ιδιωτικό τομέα έχουμε γεμίσει από τσάτσους και υποτακτικούς που το μόνο στο οποίο είναι καλά εξασκημένοι είναι το γλείψιμο. Ο αγώνας για την επιβίωση και ο μόχθος για το στενά ατομικό όφελος όχι μόνο δεν αποτελούν κίνητρο για σωστή δουλειά (και από καθαρά πρακτικής και κοινωνικής - ανθρωπιστικής σκοπιάς) αλλά ουσιαστικά αντιπαρατίθενται σ' αυτό το σκοπό.


    margot
    15.09.2013, 22:16
    @ music4u: Να ζητήσω να ΜΗΝ τσουβαλιάζουμε όλους τους δημόσιους εκπαιδευτικούς; Ως εκπαιδευτικός που έχω δουλέψει και σε ιδιωτικό και σε δημόσιο υπογράφω ότι είναι θέμα χαρακτήρα και συνείδησης το πώς θα δουλέψεις. Δεν σταμάτησα να δουλεύω στο δημόσιο - ίσα ίσα που κάνω πολλά περισσότερα και πιο δημιουργικά. Και όχι μόνο: Στο δημόσιο έχω κάνει την καθαρίστρια, την ψυχολόγο - ενώ στο ιδιωτικό είχα βοήθεια από ειδικό - τη μουσικό και τη θεατρολόγο - επειδή κάτι ειπώθηκε για πρόβες - την σκηνογράφο τη γυμνάστρια την ...την... και όλα αυτά χωρίς να πληρώνομαι επιπλέον. Α! κι ενώ εμένα ο μισθός μού έχει μειωθεί στο μισό σχεδόν από εκείνα που έπαιρνα όταν διορίστηκα οι συνάδελφοί μου στο παλιό σχολείο εξακολουθούν να παίρνουν τα διπλάσια από μένα. Συγγνώμη που συνεχίζω την off topic κουβέντα αλλά έχω βαρεθεί το τελευταίο διάστημα να προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας και να κατηγορούμαι για κάτι που δεν έκανα ποτέ στη ζωή μου. Παρακαλώ αν κάποιος θέλει να μου απαντήσει, να το κάνει σε ΠΜ για να μην καταχραστούμε άλλο το θέμα του Μάλαμα. ΥΓ Έχω κάποιο πρόβλημα με τα post και δεν μπορώ ούτε να κάνω σωστή παράθεση ούτε να γράψω πέραν την γρήγορης απάντησης. Γί' αυτό αν μπορεί κάποιος Mοd ας σβήσει το #52
    Orfeus
    15.09.2013, 22:37

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 13.09.2013, 15:36 έγραψε...

    Και η λιτή απάντηση του Μάλαμα:

    Στην Ελλάδα του Μνημονίου σύσσωμος ο ελληνικός λαός αδικείται. Θέση μου είναι πως πάντα πρέπει να δίνεται βήμα στους αδικημένους να εκφράσουν τα αιτήματα τους. Αυτό όμως, προΰποθέτει συνεννόηση και συνεργασία. Αλίμονο αν τη βία που ασκεί το κράτος εναντίον των πολιτών, την στρέψουμε ο ένας εναντίον του άλλου. 

    Η σκηνή δεν είναι δική μου. Ανήκει στους 7.000 που πλήρωσαν εισιτήριο σ' αυτούς τους δύσκολους καιρούς για ν' ακούσουν τα τραγούδια μου. Εγώ δεν νομιμοποιούμαι, την σκηνή που αυτοί μου παραχώρησαν, να την εκχωρήσω σε άλλους, χωρίς τουλάχιστον προηγουμένως να έχω συνεννοηθεί μαζί τους.

    Οι ευχές μου μαζί σας πιο δυνατές από κάθε άλλη φορά.

    Σωκράτης Μάλαμας



    Σωστός ο Σωκράτης!!! 


    dimsavidis
    18.09.2013, 14:52

    ...γεια σας, σπανιως γραφω εδω ,αλλα τωρα δεν μπορω να κρατηθω...παιρνω θεση κατευθειαν ...να αγιασει το στομα σου φυσιολατρη...οι υπολοιποι , μπουρδες , μπουρδες ταχα μου δικαιωματα ταχαμου δημοκρατια λογια λογια...εγω δυο λογια εχω να πω  α ) ο μαλαμας πηδηξε στο καραβι που λεγεται εντεχνο τραγουδι ως αριστερουλης μαζι με πολλους ακομα...εκανε την οποια καριερα του ετσι ...τωρα σφιγγουν τα λουρια και κοιτα αλλου κοινως λακιζει...μαγκια του ?...και β ) εκει εξω γινεται ταξικος πολεμος μολις δολοφονηθηκε ενα παληκαρι στο κερατσινι που ηταν και ραπερ απο χρυσαυγιτες...αν δεν παρεις θεση ( μαλαμας ) εισαι συμετοχος σε οτι γινεται...κατα τα αλλα μπλα μπλα...δημοκρατια...δικαιωματα μπλα μπλα καλλητεχνης...μπλα μπλα μπουρδες...ολα ειναι σχετικα

    σορυ για το επιθετικο υφος αλλα ετσι μου βγαινει τωρα...


    meryl82
    18.09.2013, 15:59

    Και πάρα πολύ καλά έκανε και την απαγόρευσε. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα!!!

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΩΚΡΑΤΗ....

     

     

    ΑΣ ΨΑΞΟΥΜΕ ΣΤ' ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ.......

    ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ.

    ΟΧΙ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ.

    ΜΗ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ !!!!!

     

     


    -----------------

    Εμένα οι φίλοι μου είναι, μαύρα πουλιά....

    Εμένα οι φίλες μου είναι, σύρματα τεντωμένα.   '' Κατερίνα Γώγου''

    [ τροποποιήθηκε από τον/την meryl82, 18-09-2013 16:01 ]


    Orfeus
    18.09.2013, 16:33

    Παράθεση:

    Το μέλος meryl82 στις 18.09.2013, 15:59 έγραψε...

    Και πάρα πολύ καλά έκανε και την απαγόρευσε. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα!!!

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΩΚΡΑΤΗ....

    ΑΣ ΨΑΞΟΥΜΕ ΣΤ' ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ.......

    ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ.

    ΟΧΙ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ.

    ΜΗ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ !!!!!

     

    -----------------

    Εμένα οι φίλοι μου είναι, μαύρα πουλιά....

    Εμένα οι φίλες μου είναι, σύρματα τεντωμένα.   '' Κατερίνα Γώγου''



    Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι!!! Μπράβο Σωκράτη!!! Μαζί σου!!!

    Οι διαμαρτυρίες στη βουλή!!!


    Hastaroth
    18.09.2013, 20:58

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 18.09.2013, 14:52 έγραψε...

    ...γεια σας, σπανιως γραφω εδω ,αλλα τωρα δεν μπορω να κρατηθω...παιρνω θεση κατευθειαν ...να αγιασει το στομα σου φυσιολατρη...οι υπολοιποι , μπουρδες , μπουρδες ταχα μου δικαιωματα ταχαμου δημοκρατια λογια λογια...εγω δυο λογια εχω να πω  α ) ο μαλαμας πηδηξε στο καραβι που λεγεται εντεχνο τραγουδι ως αριστερουλης μαζι με πολλους ακομα...εκανε την οποια καριερα του ετσι ...τωρα σφιγγουν τα λουρια και κοιτα αλλου κοινως λακιζει...μαγκια του ?...και β ) εκει εξω γινεται ταξικος πολεμος μολις δολοφονηθηκε ενα παληκαρι στο κερατσινι που ηταν και ραπερ απο χρυσαυγιτες...αν δεν παρεις θεση ( μαλαμας ) εισαι συμετοχος σε οτι γινεται...κατα τα αλλα μπλα μπλα...δημοκρατια...δικαιωματα μπλα μπλα καλλητεχνης...μπλα μπλα μπουρδες...ολα ειναι σχετικα

    σορυ για το επιθετικο υφος αλλα ετσι μου βγαινει τωρα...

    α) κι'επειδή ο Μάλαμας "πήδηξε στο καράβι που λέγεται έντεχνο",είναι υποχρεωμένος ν'αφήνη τον κάθε πικραμένο να τού διακόπτη τήν συναυλία γιά να πή τον πόνο του;

    β) τί σχέση έχει η δολοφονία στο Κερατσίνι με την συναυλία τού Μάλαμα;Και γιατί αυτή η ειδική αναφορά στο ότι το θύμα ήταν "και ράπερ";Δηλαδή άν ήταν τζαζίστας δέν θα εθεωρείτο δολοφονία;

    γ) Μάλλον δέν διαβασες τα προηγούμενα posts προσεκτικά και μάλλον δέν είσαι και τόσο ευγενής αφού απαξιώνεις όλους τους άλλους συμμετέχοντες στην συζήτηση,αποκαλώντας "μπούρδες" τα λεγόμενά τους.Πώς θα σου φανή άν αποκαλέσω κι'εγώ "μπούρδες" αυτά που γράφεις;


    dimsavidis
    18.09.2013, 22:49
    hastaroth για το α)ζητησε στεγη απο καποιον χωρο που εν συνεχεια προδωσε β)γραφω για ταξικο πολεμο οπου παιρνεις θεση ακομα και οταν δηλωνεις οτι δεν συμετεχεις...το ραπερ το ανεφερα για να δηλωσω οτι ηταν καλλιτεχνης κατι που εχει σχεση με το φορουμ γ )μπουρδες τα λες εμμεσα αλλα δεν με ενδιαφερει η γνωμη αστουληδων που το μονο που τους νοιαζει να την πουν στους αλλους...
    Hastaroth
    19.09.2013, 08:41

    Για το α)-δέν έχει σχέση η όλη καριέρα τού Μάλαμα με το θέμα μας

    Γιά το β)-ούτε αυτό έχει σχέση με το θέμα μας

    Γιά το γ)-εγώ δέν σε χαρακτήρισα,πολύ δέ περισσότερο δέν σε ειρωνεύτηκα γιά τίς όποιες πολιτικές σου τοποθετήσεις,όπως έκανες εσύ,αποκαλώντας με "αστούλη".

    Επί τού θέματος τής συζήτησης-δηλαδή το γεγονός ότι κάποιοι θέλησαν αυθαιρέτως να διακόψουν την συναυλία ενός καλλιτέχνη γιά να κοινοποιήσουν το όποιο πολιτικό τους μήνυμα-έχεις να πής κάτι;

    Αν όχι,κρείττον σιγάν,που έλεγε κι'ένας αρχαίος σοφός. 

     


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    dimsavidis
    19.09.2013, 12:47
    οκ...για την καριερα του μαλαμα με καλυψε ο φυσιολατρης...ο κυριος αυτος (μαλαμας )τοσο καιρο εμφανιζοταν ως προοδευτικος και ευαισθητος κοινωνικα , για αυτο και ετυχε μεγαλης αποδοχης δυσαναλογης με την αξια του (γνωστο κολπο που εφαρμοσαν πολλοι )τωρα που χρειαστηκε να αποδειξει την ευαισθησια του εκανε πισω...οι ιδεες και η σταση μας συνδεονται διαλεκτικα , αρνουμενος να στηριξει τον αγωνα εργαζομενων που αγωνιζονται για το ψωμι τους παιρνει θεση αυτοματα μερος της αλλης πλευρας(πολιτικη γινεται παντου οχι μονο μεσα απο κοματα)...η δολοφονια του π.φυσσα εγινε γιατι πολλοι σαν τον μαλαμα λενε δεν ειναι δικη μου δουλεια να βγαλω τα καστανα απτην φωτια εγω την δουλεια μου κοιταω...κλασσικη αντιδραση μικροαστουλη που επειδη εχει αυτος βολευτει οι αλλοι να πανε να...πιο απλα δεν μπορω να στα πω ...τελεια και παυλα