ελληνική μουσική
    764 online   ·  210.833 μέλη

    Επιλογη κιθαρας γυρω στα 100 ευρω

    NikosZa
    09.09.2013, 18:49

    Καλησπερα..θα ηθελα να μου προτεινετε κλασσικες κιθαρες γυρω στα 100 ευρω.Εχω σκοπο να μαθω κιθαρα αλλα λογω πανελληνιων φετος αποφασισα να αγορασω μια φθηνη για να εκτονωνομαι και απο καλοκαιρι που θα εχω χρονο να αγορασω μια πιο ακριβη ηλεκτρικη που ενδιαφερομαι.ξερω λιγα πραγματα απο κιθαρες αλλα γενικα γνωριζω καποια βασικα..τι μου προτεινετε σε αυτα τα λεφτα??

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 09-09-2013 18:57 ]


    trelakias
    09.09.2013, 18:58
    Τα λεφτά ειναι πάρα πολύ λίγα... Επίσης αν θες να μάθεις ηλεκτρική, πάρε ηλεκτρική.
    NikosZa
    09.09.2013, 19:09

    ηλεκτρικη θελω αλλα δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα και να την εχω να καθεται αυτη την περιοδο και θελω να ψαχτω πρωτα αλλα μεχρι να τελειωσω δν γινεται.γι αυτο αποφασισα μια φθηνη κλασσικη να περναει λιγο η ωρα ξεκουραστα οταν βρισκω λιγο χρονο και ξεφευγω απο το διαβασμα..δεν ζητω την σουπερ ποιοτητα και ηχο..


    trelakias
    09.09.2013, 19:30

    Στη θέση σου είχα δανειστεί μια κιθάρα ενός φίλου...  Αν δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση και αγοράσεις δική σου, τότε στα 100 ευρώ δεν νομίζω ότι υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα διάφορα μοντέλα.  Πάρε όποια σου "κλείσει το μάτι".  Υπάρχει και η επιλογή της μεταχειρισμένης όμως από αγγελίες όπου θα πάρεις κιθάρα ανώτερης αξίας.

    Πάρε όμως ηλεκτρική... το πολύ πολύ μια ακουστική.  Κλασική δεν υπάρχει λόγος, αφού πας για ηλεκτρική


    freddieKrueger
    09.09.2013, 21:30

    Είναι πολλά τα λεφτά,Άρη...{#emotions_dlg.tt2}