ελληνική μουσική
    722 online   ·  210.851 μέλη

    Νίκος Παπάζογλου,Λοξή Φάλαγγα-Λεμεσός

    revekka
    18.05.2005, 20:39
    Νίκος Παπάζογλου και η Λοξή Φάλαγγα
    Κυριακή 29 Μαίου 2005

    Θέατρο ριάλτο 77777745
    Λεμεσός

    AlienP
    18.05.2005, 22:42
    Ναι λοιπόν Κύπριοι φίλοι αρχίζει με την Λεμεσό ο Νίκος με την μπάντα και Δευτέρα Τρίτη 30-31/5 θα ψυχαγωγήσουν όσους βρεθούν στη Λευκωσία… Στο καφενείο «ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ».

    Καλή σας διασκέδαση! Επίσης με μεγάλη χαρά πληροφορήθηκα από τον ίδιο, πως ο ρυθμός της ηχογράφησης του υλικού για το νέο c.d. είναι γοργότατος κι έτσι το καλοκαιράκι θα χαιρόμαστε τα καινούργια του τραγούδια!


    εκεί που τελειώνουν αυτά που ξέρω αρχίζει ο κόσμος. Πάω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: AlienP on 18-05-2005 22:44 ]
    nikosaster
    18.05.2005, 23:09

    ΩΩΩΩΩΩΩΩΡΡΡΡΡΡΡΡΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

    Είναι ένας από τους αγαπημένους μου τραγουδοποιούς. Τον έχω δει σε άπειρες συναυλίες.Παρόλο που κρατάει μια απόσταση από τα Μ.Μ.Ε.
    διατηρει όμως μια γλυκιά επαφή με το ''καλό'' τραγούδι και το κοινό του.
    Οι συναυλίες που δίνει κάθε χρόνο είναι περιορισμένες.και αυτές μπορεί να είναι σε ολόκληρη την Ελληνική επαρχία.Από την Αλεξανδρουπολη μεχρι την Καλαμάτα και από την Καστοριά μεχρι το Καστελόριζο,ακόμη και την Κύπρο.
    Φανταστικός,αλλα έχω μια απορία.Το φουλάρι που φοραει στο λαιμό το αλλαζει, η καθε φορα εχει το ίδιο;
    Ρεβεκκα εσύ θα πας;Αν ναι, και θέλεις φυσικά, τότε εγώ βάζω το αυτοκίνητο μου για την Λεμεσό.
    Το μονο πρόβλημα με εμένα είναι που δεν ξέρω που είναι αυτό το θέατρο.
    revekka
    18.05.2005, 23:20
    Το θέατρο ριάλτο είναι στην πλατεία ηρώων, και έχει υπέροχο πρόγραμμα, απο τραγουδοποιούς, μέχρι χορευτές και προβολές ταινιών.

    Η alien όμως λέει πως ο Παπάζογλου θα είναι και Λευκωσία στις 30 με 31 του μήνα, στα καλά καθούμενα (παλιά Λευκωσία, δίπλα στην εκκλησία της Φανερωμένης).

    Κι εγώ θέλω να πάω αλλα δεν είναι σίγουρη ακόμα αν θα τα καταφέρω.
    hamenos
    19.05.2005, 10:17
    Αχ τυχεροί στην Κύπρο! ¶ντε και στα μέρη μας... Πηγάκι άμα μάθεις τίποτα πες!
    revekka
    19.05.2005, 19:08
    Ναι, κι εγώ νιώθω τυχερή απο πλευράς συναυλιών τώρα τελευταίως. Τώρα που μπήκε η Κύπρος στην Ευρώπη είναι πολύ πιο εύκολο να έρθουν συγκρότήματα, τραγουδιστές, και οποιοσδήποτε καλλιτέχνης. Έρχεται και η Dulce Pontes, 4/6 αν δεν κάνω λάθος.
    revekka
    21.05.2005, 13:13
    Παιδιά πέρασα σήμερα απο τα ‘καλά καθούμενα’, και επειδή κάνουν έργα εκεί, και ο χώρος είναι μικρός, πήγα και ρώτησα αν θα γίνει συναυλία απο το Νίκο Παπάζογλου στις 30 και 31. Παπάζογλου θα είναι στη Λευκωσία αυτές τις ημερομηνίες αλλα δεν είναι συναυλίες, θα παίξει σε ένα μικρό χώρο (στο μπαράκι, δίπλα απο τα καλά καθούμενα) που χωράει το πολύ 40 άτομα, δεν πωλούνται εισητήρια και οι θέσεις είναι κλεισμένες απο τώρα.

    Οπότε, αν κάποιος θέλει να τον δεί ας επικοινωνήσει με το θέατρο ριάλτο στη Λεμεσό, όπου και θα γίνει η μοναδική συναυλία.

    hamenos
    27.07.2005, 20:21
    λίγο άσχετο μα για να μην ανοίγω νεο τόπικ
    πότε θα βγει ο καινούργιος δίσκος του Παπάζογλου, ξέρει κανείς;

    AlienP
    02.08.2005, 16:28
    TO SEPTEVRI DEAR LOOSER TO CD...

    O KOSMOS EINAI SE DIAKOPES TWRA...

    OXI SAN EMENA POU DOULEVW 12 WRES TO 24WRO

    KISSES!
    beatlus
    02.08.2005, 19:55
    Ακριβώς... Αρχες Ιουλίου "χτένιζε" κάποιες λεπτομέρειες και από Σεπτέμβρη μπορούμε -επιτέλους- να χαρούμε την καινούργια του δουλειά...
    Υ.Γ. Σας άρεσαν οι "Στιγμές"?