ελληνική μουσική
    692 online   ·  210.833 μέλη

    Κυκλοφόρησα promo - Πως να προωθήσω τη δουλειά μου;

    nikitasvog
    23.09.2013, 16:38

    kalispera  eimai neos sto xoro tou tragoudiou,prosfata evgala to proto m promo to opoio iparxi sto youtube xreiazomai voithia na proothiso tin doulia mou pos tha mporouse na ginei auto;

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 24-09-2013 10:35 ]


    noizreduction
    23.09.2013, 22:35

    Για αρχη καλο θα ηταν να εχεις εναν πιο επισημο λογο, με ελληνικους χαρακτηρες. Το πρωτο πραγμα που θα κοιταξει καποιος ενδιαφερομενος ειναι το πως γραφει/μιλαει αυτος που θελει να πουλησει τη δουλεια του.

    Απο εκει και περα, εφοσον εχεις κανει την απαραιτητη προεργασια ( φανταζομαι studio, ηχογραφησεις, μια καλη παραγωγη για να παρει μια ιδεα ο τραγουδιστης/μανατζερ ) γιατι δεν κτυπας τις πορτες των λιγοστων εταιριων που εχουν μεινει;

    Εαν ψαχνεις απο την αλλη καποιον να τραγουδησει τα κομματια σου, θα πρεπει να ερθεις σε επαφη με καλλιτεχνες.


    nikitasvog
    24.09.2013, 07:27
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου θα της λαβω σοβαρα υποψην μου,πιστευω πως εχει γινει πολυ καλη δουλεια οσον αφορα το θεμα παραγωγης τραγουδιου...μια ερωτηση μονο θελω να σου κανω πανω σε αυτα που μου μου ειπες,οταν λες να χτυπησω πορτες των εταιριων που εχουν μεινει πως μπορω να το κανω αυτο;
    noizreduction
    24.09.2013, 10:12

    Μπορεις να κανεις μια αναζητηση μεσω διαδικτυου για να μαθεις τηλεφωνα και τοποθεσιες και στη συνεχεια να ερθεις σε επαφη με καποιον αντιπροσωπο της εταιριας. Το πιο πιθανο ειναι πως οι περισσοτεροι απλα θα το δουν τυπικα το θεμα, ομως δεν χανεις τιποτα ;).


    GiannisPaok4
    26.09.2013, 12:08

    Εγώ θα σε συμβούλεβα πέρα από την παραγωγή που εννοείται ότι πρέπει να είναι άρτια, πολύ σημαντικό ρόλο, πιό σημαντικό απ' όσο νομίζουμε, παίζει η εμφάνιση του δίσκου. Artwork για το εξώφυλο, θήκη (μή βάλεις καμιά χάρτινη για παράδειγμα!!!) ακόμα και στάμπα στο cd. Πρέπει να το κάνεις ενδιαφέρον εμφανισιακά για αυτούς που πρόκειται να το ενγκρίνουν!Φαντασία και ίσος και τόλμη λοιπόν!! Καλή επιτυχεία από εμένα!!!


    nikitasvog
    26.09.2013, 19:33
    να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ σιγουρα η εμφανιση παιζει συμαντικο ρολο