ελληνική μουσική
    599 online   ·  210.830 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    inkve
    21.10.2013, 18:03

    jorge θα σου απαντησω οπως αρμοζει σε εναν αρκουντως σκεπτομενο ανθρωπο.

    ΟΥΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΤΩ...

    το οικονομικο οφελος ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ απο την λειτουργια και τον ρολο των banners...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ.

    αλλωστε τα banners για αυτο υπαρχουν....για να αυξανουν την επισκεψιμοτητα..

    και φυσικα οι υπηρεσιες που προσφερει το καθε site κοστολογουνται απο την επισκεψιμοτητα...ΠΑΛΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ...!!!

    ε με ποσους ΛΟΓΙΚΟΥΣ τροπους να εξηγησω αυτο που λεω??

    σου απαντησα...σχεδον εχω βαρεσει TILT...ημουν απολυτα ξεκαθαρος...

    σε παρακαλω την επομενη φορα να μην εχεις επιλεκτικη αναγνωση στα μηνυματα μου.....ειναι απιστευτα ενοχλητικο αυτο.


    dkotsak
    21.10.2013, 18:26

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 17:11 έγραψε...

    Εδώ μιλάς μαζί μου inkve. Τα άλλα στην ώρα τους.

    Από τη μία ζητάς συγνώμη, από την άλλη συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι οτι δήθεν γνώριζα (διότι σε μένα στρέφεται αυτό, για τις συνεργασίες και τα banners δεν υπάρχει άλλος).

    Αποφάσισε.

    Υποθέτεις ή το ισχυρίζεσαι;

    Ξεκάθαρα. Ή το ένα ή το άλλο.

    Όπως ξεκάθαρος να είσαι και στην προηγούμενη ερώτηση που σου υπέβαλλα και δεν απαντάς

    Γνωρίζεις ή υποθέτεις οτι υπήρχε το ΟΠΟΙΟ οικονομικό όφελος;



    Και συγγνώμη και πάλι που κάνω κατάχρηση του χώρου σας εδώ, αλλά μόλι τώρα είδα ότι κι εσείς ο ίδιος που είστε και ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ εδώ (δεν ξέρω αν είστε και ιδιοκτήτης ή συνιδιοκτήτης ή κάτι τέτοιο) έχετε κάνει LIKE στο post που με χαρακτηρίζει "υπαιτιο της ακροδεξιοφασιζουσας στροφης του Ατλαντις".

    Δηλαδή συγγνώμη αλλά είναι σοβαρά αυτά τα πράγματα;

    Δηλαδή συνυπογράφετε τη βρισιά του μέλους σας, μες στη μούρη μου, που είστε και Administrator,  και μετά ασχολείστε με το τί εννοούσε η ερώτηση του Κώστα;

    Μα για όνομα του Θεού πλέον... Tί είναι αυτά; Εσείς δεν δείξατε απλά ανοχή στα ψεύδη, κάνατε και LIKE κι από πάνω! Και δεν είστε ένα οποιοδήποτε μέλος, είστε ο διαχειριστής. Επιτέλους δηλαδή, τί είναι αυτά;

    P.S. Επανέρχομαι στην πρόσκλησή μου απόψε τα μεσάνυχτα.... Νομίζω ότι πλέον έχετε ηθική υποχρέωση να παρουσιάσετε τις πληροφορίες τις αποδείξεις για τη "φασιστική μου δράση" την οποία καταγγέλει ο Noise και επικροτείτε εσεις... Ελπίζω να μην αρνηθείτε γιατί κι εγώ μετά θα έχω το δικαίωμα να σκεφτώ ο,τι θέλω...

    Και δεν θέλω να το εκλάβετε σαν απειλή, αλλά πολλές φορές σκέφτομαι φωναχτά. Είτε στα άρθρα μου, είτε στα social media, είτε μπροστά από ανοιχτά μικρόφωνα...

    Και πάλι με όλο το σεβασμο, που από ο,τι βλέπω δεν μου τον επιστρέφετε... Τουλάχιστον μεχρι ώρας...


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 18:27 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 18:29 ]


    jorge
    21.10.2013, 19:01
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχθώ πως ήταν ένα βιαστικό like. Το κείμενό σου δεν είναι ξεκάθαρο και έπρεπε να φτάσει κάποιος στο τέλος για να διαπιστώσει τι εννοείς. Δεν το έκανα, διάβασα μέχρι τους κοιλιακούς του Κασιδιάρη. Η αλήθεια είναι πως εκείνη τη μέρα διάβασα πολλά κρυφοφασιστικά κείμενα σε διάφορες σελίδες σχετικές με τον σταθμό σας. Το συγκεκριμένο τελικά δεν ήταν ένα από αυτά.

    Όπως βλέπετε είμαι ξεκάθαρος σε 3 γραμμές. Θα συνεχίσω να είμαι το ίδιο σαφής και άμεσος και στη συνέχεια της κουβέντας, αρκεί να μην αφήνετε υπονοούμενα για οτιδήποτε, ειδικά χωρίς να με έχετε ρωτήσει.
    dkotsak
    21.10.2013, 19:13

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 19:01 έγραψε...

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχθώ πως ήταν ένα βιαστικό like. Το κείμενό σου δεν είναι ξεκάθαρο και έπρεπε να φτάσει κάποιος στο τέλος για να διαπιστώσει τι εννοείς. Δεν το έκανα, διάβασα μέχρι τους κοιλιακούς του Κασιδιάρη. Η αλήθεια είναι πως εκείνη τη μέρα διάβασα πολλά κρυφοφασιστικά κείμενα σε διάφορες σελίδες σχετικές με τον σταθμό σας. Το συγκεκριμένο τελικά δεν ήταν ένα από αυτά.

    Όπως βλέπετε είμαι ξεκάθαρος σε 3 γραμμές. Θα συνεχίσω να είμαι το ίδιο σαφής και άμεσος και στη συνέχεια της κουβέντας, αρκεί να μην αφήνετε υπονοούμενα για οτιδήποτε, ειδικά χωρίς να με έχετε ρωτήσει.

    Χαίρομαι που αναγνωρίζετε το λάθος σας. Σας τιμά. Αν φτάσατε πάντως μέχει τους κοιλιακούς του Κασιδιάρη, σαφως θα διαβάσατε τις πρώτες 8 γραμμές. Ηταν οι εξής: "Εντάξει. Η δημοκρατία δεν είναι το τέλειο πολίτευμα. Αν ήταν, όλοι θα είχαν ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι τους και μία αξιοπρεπή διαβίωση, τα σχολεία θα γέμιζαν με παιδικά χαμόγελα και όταν αρρώσταινες θα υπήρχε πάντα ένας γιατρός να σε φροντίσει χωρίς να παίζει ρόλο το πόσα χρήματα έχεις στην τσέπη σου.

    Παρόλα αυτά, είναι με μεγάλη, με πολύ μεγάλη διαφορά το καλύτερο πολίτευμα από όλα όσα έχουν δοκιμαστεί. Γιατί είναι το μόνο πολίτευμα που σου γεννά την ευθύνη απέναντι στο διπλανό σου, που σου δίνει το δικαίωμα να κρίνεις και να κρίνεσαι χωρίς να έχεις απαραίτητα κάποιο αξίωμα, κι ακόμα γιατί είναι το μόνο που μπορεί να ανεχτεί ακόμα και αυτούς που το πολεμούν… "

    Δεν νομίζω ότι αφήνει περιθώρια για παρερμηνείες...

    Δεχομαι πάντως τη συγγνώμη σας, και την καλή σας πρόθεση...

    Δεν ήθελα κάτι παραπάνω εξάλλου σε αυτό το κομμάτι του θέματος...


    dkotsak
    22.10.2013, 02:46

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 19:01 έγραψε...

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχθώ πως ήταν ένα βιαστικό like. Το κείμενό σου δεν είναι ξεκάθαρο και έπρεπε να φτάσει κάποιος στο τέλος για να διαπιστώσει τι εννοείς. Δεν το έκανα, διάβασα μέχρι τους κοιλιακούς του Κασιδιάρη. Η αλήθεια είναι πως εκείνη τη μέρα διάβασα πολλά κρυφοφασιστικά κείμενα σε διάφορες σελίδες σχετικές με τον σταθμό σας. Το συγκεκριμένο τελικά δεν ήταν ένα από αυτά.

    Όπως βλέπετε είμαι ξεκάθαρος σε 3 γραμμές. Θα συνεχίσω να είμαι το ίδιο σαφής και άμεσος και στη συνέχεια της κουβέντας, αρκεί να μην αφήνετε υπονοούμενα για οτιδήποτε, ειδικά χωρίς να με έχετε ρωτήσει.

    Tώρα που κάναμε μία καλή αρχή, πιστεύω ότι το like που κάνατε στο απαράδεκτο post θα πρέπει να γίνει dislike... Εκτός αν βέβαια μου παρουσιάσει κάποιος, όπως είπατε κι εσείς, το λόγο για τον οποίο είμαι "υπαίτιος της ακριοδεξιοφασίζουσας στροφής του Ατλαντίς".

    Eπίσης επειδή αρχίζω και ενημερώνομαι περισσότερο, βλέπω στους όρους χρήσης ότι δεν επιτρέπεται "ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα. "

    Επειδή λοιπόν η ανάρτηση που με χαρακτηρίζει ως "υπαίτιο της ακριοδεξιοφασίζουσας στροφής του Ατλαντίς" έχει περιεχόμενο στην επιεικέστερη των περιπτώσεων: επιβλαβές (στοχοποίηση ειδικά σε μέρες που από μόνες τους έχουν μία παραπάνω ένταση από τη συνηθισμένη, η οποια στοχοποίηση θα μπορούσε υπό συνθηκες να θέσει σε κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα και τις συνεργασίες μου στη μουσική), προσβλητικό (ειδικά όταν μιλάμε για έναν άνθρωπο της δικής μου ιδεολογικής τοποθέτησης και στάσης ζωής), επιζήμιο, δυσφημιστικό (προφανώς), περιμένω να δω εάν το συγκεκριμένο μέλος θα αποβληθεί από την κοινότητα ή εν πασει περιπτώση, αν θα υπάρξει κάποια κύρωση...

    Επί του παρόντος δεν του έχει γίνει ούτε καν σύσταση... Τη στιγμή μάλιστα που έχετε δείξει ιδιαίτερη ευαισθησία στα λεγόμενα του Κώστα, σκαλίζοντας μέχρι και τις ερωτήσεις του.

    Περιμένω λοιπόν...

    P.S. Δεν ήρθατε στην εκπομπή. Ουτε εσεις ούτε ο noize. Δεν πειράζει. Τις υπόλοιπες εξηγήσεις που είπατε ότι θα δώσετε, θα τις περιμένω από εδώ... Αφού τακτοποιήσετε το λανθασμένο-βιαστικό όπως είπατε like και με ενημερώσετε για το τί σκοπεύετε να κάνετε γύρω από τις παραβιάσεις του noize...

    P.S.2. Δεν φαντάζομαι να με θεωρείτε υπερβολικό... Ο ατλαντις έχει υπάρξει πυλώνας και σύμβολο της ελληνόφωνης ροκ. Οταν κάποιος χρεώνεται τη  "ακροδεξιοφασίζουσα στροφή του" προφανώς καί βλάπτεται, καί προσβάλλεται, καί ζημιώνει καί δυσφημίζεται...


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 22-10-2013 02:47 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 22-10-2013 03:04 ]


    dkotsak
    22.10.2013, 04:53

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 18.10.2013, 22:58 έγραψε...

    Πιστευω πως ο Διονυσης δεν χρειαζεται δικηγορο inkve. Και μην εξαπτεσαι, πεφτεις σε χαρακτηρισμους που δεν ξερεις καν τι σημαινουν. Ρομπα, τσατσους και λοιπα ειναι χαρακτηρισμοι επιπεδου δημοτικου και δεν νομιζω πως ανηκεις σε αυτη την ηλικια.

    Το αρθρο το διαβασα ( πιο προσεκτικα απ' ο,τι εσυ διαβασες την απαντηση μου υποθετω ) και θεωρω πως ειναι ειρωνια να ερχεται μετα το γεγονος της δολοφονιας και του καλεσματος του Κασιδιαρη στον Ατλαντις ( στο ιδιο χωρο που κανει και ο ιδιος εκπομπη υποθετω ) να μας εξηγει τι ειναι δημοκρατια.

    Αν μη τι αλλο, εφοσον ολοι ηξεραν την διοικηση και η διοικηση τους δινει το 4ωρο να μιλησουν ( αρα στην ουσια τους δινει το χρονο για να κτυπησουν συγκεκριμενο target group ), μαλλον ολους τους συμφερει αυτη η κατασταση! Η διοικηση γιατι κερδιζει ακροαματικοτητα και ο παραγωγος γιατι πλαθει στο μικροφωνο.

    Παρολαυτα, επρεπε να φτασουμε εδω, για να θυμηθουμε τι ειναι η δημοκρατια, τι πρεσβευει και τελικα σε ποιους ανθρωπους προσφερουμε κερδος;

    Επαναλαμβανω: Δεν θα πηγαινα ποτε για πωλητης στο μαγαζι του Παναγιωταρου. Οχι επειδη δεν ξερω να πουλαω μπλουζακια, αλλα επειδη ο εργοδοτης εκφραζει πολιτικες ιδεολογιες που απεχθανομαι. Και δεν μιλαω για ΠΑΣΟΚ/ΝΔ και κοκορομαχιες, αλλα μιλαω για δολοφονιες, φασιστικες αντιληψεις και καθεστως χουντας.

    Δεν θα πουλουσα την ελληνικη σημαια ( που αγαπω ) για καποιον που πιστευει πως ειναι μεσο φασιστικων αντιληψεων.

    Τοσο απλα. Οποιος θελει, το πιστευει. Οποιος δεν θελει, βαζει το δακτυλο στο ματι του μπροστα, φωναζει τον αλλο "μεγα τσατσο" επειδη λεει τα προφανη.

    Οριστε, μια ειλικρινη συγνωμη, στον Διονυση που χρησιμοποιησα τον ορισμο "ακροδεξιος".

    ΥΓ: Αντιφασιστικο αρθρο, μεσα σε φασιστικη ιδιοκτησια εκανε και η Ελληνοφρενεια καποτε...Τωρα ειναι στον Real...



    "Το αρθρο το διαβασα ( πιο προσεκτικα απ' ο,τι εσυ διαβασες την απαντηση μου υποθετω ) και θεωρω πως ειναι ειρωνια να ερχεται μετα το γεγονος της δολοφονιας και του καλεσματος του Κασιδιαρη στον Ατλαντις ( στο ιδιο χωρο που κανει και ο ιδιος εκπομπη υποθετω ) να μας εξηγει τι ειναι δημοκρατια."

    Eλεος πια! Ε-Λ-Ε-Ο-Σ! Όσο διαβάζω φρίττω!

    Το άρθρο φίλτατε είναι εδώ και ΜΗΝΕΣ στη σελίδα. Μ-Η-Ν-Ε-Σ!!!

    Πόση λάσπη πια;


    jorge
    22.10.2013, 09:40

    Νομίζω πως το καλύτερο dkotsak θα ήταν να αφαιρεθεί το επίμαχο post. Και για να μην χαθεί η συνοχή και όλα τα επόμενα που είναι σχετικά με το περιεχόμενό του. Αυτό μπορούμε να το κάνουμε, ώστε να συνεχίσουμε την κουβέντα από το μηδέν.

    ΥΓ. Ο noiz ζήτησε συγνώμη και σε αυτές τις περιπτώσεις δεν τίθεται θέμα διαγραφής, το οποίο άλλωστε είναι κάτι που είναι πάντα στη διακριτική ευχέρεια του admin. Δεν παίρνουμε "κεφάλια" όταν υπάρχει συγνώμη. Νομίζω το ίδιο ισχύει και στη ζωή.


    erosmyth
    22.10.2013, 11:13
    Kκαλημέρα μπαινω πρωτη φορα και δε μπηκα στο κοπο να διαβασω ολο το φορουμ...μήπως ο ατλαντις πνεει τα λοίσθια και προκακει σαλο γιαοοικονομικό όφελος? Γιατι ειναι υποπτο ενα μουσικο Ραδιόφωνο να καλει πολιτικο προσωπο αντι μουσικο προσωπο. Γιατι δε καλιυσαν πχ μια μεταλ μπαντα με περιεχόμενο στιχων ρατσιστικο απο μονο μουσικο ενδιαφέρον παρα προτιμησαν το δολοφονοντου φυσσα και μαλθστα το πιονπροβεβλημενο? Αφελη τα ερωτήματα μου αλλά. ?...........
    dkotsak
    22.10.2013, 13:24

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 19:01 έγραψε...

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχθώ πως ήταν ένα βιαστικό like. Το κείμενό σου δεν είναι ξεκάθαρο και έπρεπε να φτάσει κάποιος στο τέλος για να διαπιστώσει τι εννοείς. Δεν το έκανα, διάβασα μέχρι τους κοιλιακούς του Κασιδιάρη. Η αλήθεια είναι πως εκείνη τη μέρα διάβασα πολλά κρυφοφασιστικά κείμενα σε διάφορες σελίδες σχετικές με τον σταθμό σας. Το συγκεκριμένο τελικά δεν ήταν ένα από αυτά.

    Όπως βλέπετε είμαι ξεκάθαρος σε 3 γραμμές. Θα συνεχίσω να είμαι το ίδιο σαφής και άμεσος και στη συνέχεια της κουβέντας, αρκεί να μην αφήνετε υπονοούμενα για οτιδήποτε, ειδικά χωρίς να με έχετε ρωτήσει.

    Όχι αγαπητέ μου φίλε ευχαριστώ πολύ. Ξέρετε ανακάλυψα ότι με τον Θανάση γνωριζόμαστε... Έγραψε βλέπετε και το επώνυμό του σε κάποιο άρθρο του MH. Θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα να μείνουν τα post ως έχουν. Βέβαια για καλό και για κακό έκανα τα απαραίτητα print screen, και φυσικά φρόντισα να έχω και έναν ισχυρό αριθμό μάρτυρων των επίμαχων σημείων των λεγομένων του εν λόγω κυριου...

    Αντιθέτως αντί να σβήσετε το post θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα να έχω σε κάποια μορφή ένα ακριβές αντίγραφο του τί γράφτηκε εδώ. Νομίζω ότι θα μου το παρέχετε με κάποιον τρόπο, σωστά; Για άσκηση των νόμιμων δικαιωμάτων μου...

    Πρόκειται για περίπτωση συκοφαντικής δυσφήμισης με στοχοποίηση που θέτει ακόμα και σε κίνδυνο τη φυσική μου υπόσταση. Και ο κύριος με γνωρίζει και γνωρίζει πολύ καλά ότι δεν είμαι το τέρας που περιγράφει...

    Είναι μικρός βλέπετε ο κόσμος και όταν κινούμαστε στο χώρο της μουσικής, οι πιθανότητες να συναντηθεί κάποιος ηχολήπτης με κάποιον μουσικό, δεν είναι δα και τόσο μικρές...

    Ούτε οι πιθανότητες αυτός ο ηχολήπτης να παίζει πλήκτρα σε συγκρότημα με δύο γνωστούς του...

    Αν θέλει μονάχα ας απαντήσει αν συνεργάζεται με κάποιο ραδιοφωνικό σταθμό...

    Δεν είναι κακό φυσικά... και φυσικά άν θέλει απαντάει... Απλά είχα αυτήν την απορία...

    Μικρός ο κόσμος και μάλλον ούτε με ΝΟΥΝΟΥ γίνεται μεγάλος...

    Επί του παρόντος έχω να πω ότι με τον κύριο αυτόν, ούτε καν έχω αρχίσει. Και ξέρετε όταν έχω δίκιο, ασκώ όλα μου τα δημοκρατικά δικαιώματα...

    Τώρα σε ο,τι αφορά τη στάση σας, ας κρίνει ο κόσμος... Θεωρήσατε ότι η φράση  " Εαν το θεμα ειναι απλα μια συγνωμη, για να καθαγιαστει το νερο και να αφοριστουν οι κακες σκεψεις, την εχετε εκ μερους μου. Ομως η συν-ενοχη υφισταται και η βουλα δεν φευγει ευκολα."    που έγραψε ο εν λόγω κύριος συνιστά... "συγγνώμη".

    Ξέρετε όλοι κρινόμαστε από τη στάση που κρατάμε.

    Και οι αρθρογραφούντες καί οι παραγωγοί και τα μέλη ενός forum και φυσικά και οι administrators...

    Οπότε θα υποστείτε και εσείς την κριτική όσων μπουν και διαβάσουν τους διαλόγους...

    Γνώμη μου πάντως (έχω το δικαίωμα στη γνώμη, σωστά;) είναι ότι η ευαισθησία σας απέναντι στα λεγόμενα του inkve ήταν σαφώς πολύ μα πολύ μεγαλύτερη. Ψειρίσατε την κάθε φράση, την κάθε λέξη, μπήκατε σε διάλογο μέχρι να διευκρινιστεί και η τελευταία συλλαβη, επιφυλαχτήκατε να κινηθείτε νομικά.... Με τον άλλον, ξέρετε ποιον, ούτε βιαστήκατε, ούτε μπήκατε σε διαλόγους, ούτε διακρίνατε υπονοούμενα, ούτε σας ενόχλησαν τα ψεύδη, κάνατε κι ένα..."βιαστικό" like όπως είπατε...

    Α! Βιαστικά το κάνατε, αλλά απ' ο,τι βλέπω το post που περιέχει τη συκοφαντική δυσφήμισή μου έχει ακόμα το like σας. Like που παραδεχτήκατε ότι κάνατε εκ παραδρομής... Kαι να δείτε που έχει περάσει σχεδόν μία ημέρα...

    Βιαστικά το κάνατε, αλλά μάλλον δεν βιάζεστε να διορθώσετε το λάθος σας...

    Δεν πειράζει κρατήστε το...  Δικαίωμά σας.... 

    Μόνο παρακαλώ δεν θα ήθελα να μου επικαλεστείτε την παράμετρο του χρόνου... Καταλαβαίνω είστε πολυασχολος, πιεσμένος, αλλά νομίζω ότι αν κάποιος όντως θέλει να διορθώσει ένα εσφαλμένο like, ε, μάλλον δεν του είναι και τόσο δύσκολο να βρει 5 δευτερόλεπτα σε διάστημα 15-20 ωρών...

    Απλά μένει να εξηγήσετε μερικά πράγματα (αν δεν κάνω λάθος έχετε δεσμευτεί ότι θα απαντηθούν όλα ένα-ένα) όπως ας πούμε γιατί ο Ατλαντίς είναι "ακροδεξιός σταθμός"...


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 22-10-2013 13:25 ]


    STEFANOS604
    22.10.2013, 13:51

    Επειδή ο Jorge στο #129 έδειξε την προθυμία να διαγράψει το επίμαχο μόνο post θέλω να πω ότι καλόν είναι να το δεχτείς για το εξής:

    Το like/dislike είναι δισήμαντο – είτε το ένα είτε το άλλο . Αν σημειώσεις like δεν αφαιρείται αλλά γίνεται υποχρεωτικά dislike.

    Το ίδιο μου συνέβη σ’ ένα άρθρο μου , όπου πήγα να δω ποιος έβαλε like και κατά λάθος αντί να πατήσω τον αριθμό πάτησα το χεράκι. Όμως το να βαθμολογώ εγώ με like ένα δικό μου κείμενο φαίνεται στους άλλους ότι ‘’καβάλησα το καλάμι..’’ , απ’ την άλλη να βαθμολογήσω εγώ ο ίδιος δικό μου κείμενο με dislike την ώρα που άλλοι βαθμολόγησαν με  like θα φάνταζε 'τρελό'.

    Το ίδιο δίλλημα πιστεύω έχει και ο Jorge.

    Μια άλλη λύση θα ήταν ο noiz να κάνει copy/paste το επίμαχο post στην ίδια θέση και ο Jorge να διαγράψει το ίδιο post που έχει τσεκαρισμένο με το όνομα του το like.

    Πιστεύω θα ήταν πιο εκτονωτικό και θα ικανοποιούσε τουλάχιστον αυτό που και οι δυο σας δέχεστε.


    dkotsak
    22.10.2013, 14:17

    Παράθεση:

    Το μέλος STEFANOS604 στις 22.10.2013, 13:51 έγραψε...

    Επειδή ο Jorge στο #129 έδειξε την προθυμία να διαγράψει το επίμαχο μόνο post θέλω να πω ότι καλόν είναι να το δεχτείς για το εξής:

    Το like/dislike είναι δισήμαντο – είτε το ένα είτε το άλλο . Αν σημειώσεις like δεν αφαιρείται αλλά γίνεται υποχρεωτικά dislike.

    Το ίδιο μου συνέβη σ’ ένα άρθρο μου , όπου πήγα να δω ποιος έβαλε like και κατά λάθος αντί να πατήσω τον αριθμό πάτησα το χεράκι. Όμως το να βαθμολογώ εγώ με like ένα δικό μου κείμενο φαίνεται στους άλλους ότι ‘’καβάλησα το καλάμι..’’ , απ’ την άλλη να βαθμολογήσω εγώ ο ίδιος δικό μου κείμενο με dislike την ώρα που άλλοι βαθμολόγησαν με  like θα φάνταζε 'τρελό'.

    Το ίδιο δίλλημα πιστεύω έχει και ο Jorge.

    Μια άλλη λύση θα ήταν ο noiz να κάνει copy/paste το επίμαχο post στην ίδια θέση και ο Jorge να διαγράψει το ίδιο post που έχει τσεκαρισμένο με το όνομα του το like.

    Πιστεύω θα ήταν πιο εκτονωτικό και θα ικανοποιούσε τουλάχιστον αυτό που και οι δυο σας δέχεστε.



    Δεν με πειράζει φίλε μου...  Εχει χάσει και την αξία του πλέον... Δηλαδή είναι και θέμα προσωπικής μου αξιοπρέπειας  επιτέλους... Να παρακαλάω δηλαδή σαν το ζητιανάκι να μην κάνει ο κόσμος Like ή να άρει τα "βιατικά" like από το post που με λεει επι της ουσίας "ακροδεξιοφασίστα-οδηγητή"; Να σαι καλά....


    noizreduction
    22.10.2013, 14:33

    Υστερα απο προσωπικη συζητηση με τον Κωτσακη και την παραθεση καποιων πραγματων για τα οποια δεν ειχα λαβει κατα νου, θα πω τα εξης:

    1) Ουδεποτε θεωρησα και θεωρω πως ο κ.Κωτσακης ειναι φασιστας, ακροδεξιος ή οτιδηποτε αλλο εχει να κανει με το συγκεκριμενο χωρο. Η συνεργασια του με καλλιτεχνες του αριστερου χωρου αποδεικνυουν το αντιθετο προφανως.

    2) Το αρθρο το παρεθεσα υστερα απο αναρτηση στο fb του Atlantis, το οποιο παρεπεμπε στο αρθρο, αλλα λογω ελλειψης ημερομηνιας ( του πρωτοτυπου αρθρου ), θεωρησα πως γραφτηκε μια μερα μετα το γεγονος "καλεσματος" του Κασιδιαρη απο τον Ατλαντις.

    Το αρθρο εχει γραφτει αρκετο καιρο πριν, ομως αναδημοσιευτηκε εκεινη τη στιγμη για να εκφρασει τις θεσεις το κ.Κωτσακη, ο οποιος καμια σχεση δεν εχει με τη διευθυνση του σταθμου και τα πολιτικα πιστευω της.

    Επειδη θεωρω πως εκανα λαθος συσχετισμο πραγματων, υποννοωντας πως ο κ.Κωτσακης ειναι ακροδεξιος ( κατι που δεν ισχυει ) και παρεβηκα τους κανονες του MH, εχω την υποχρεωση να:

    α) Ζητησω συγνωμη απο τον κ.Κωτσακη για το λαθος συσχετισμο του με τη διοικηση και τα πολιτικα της πιστευω, μεσω μιας δημοσιευσης αρθρου που ηταν ετεροχρονισμενη σε σχεση με το συμβαν του Κασιδιαρη.

    β) Ζητησω συγνωμη κι απο την κοινοτητα του MH, η οποια δεν ειχε καμια σχεση με το δικο μου λαθος συνδεσης του αρθρου με τη δεδομενη κατασταση.

    Θα ζητησω επισης τη διαγραφη του λογαριασμου μου, γιατι παραβιασα κανονισμο του forum, αλλα ετσι κι αλλιως αυτοβουλως ειμαι "εκτος" του musicheaven σε αντιθετη περιπτωση.

    Επισης, η χρηση της λεξης υπαιτιος ηταν λανθασμενη και στηριγμενη σε μια αλυσιδα πραγματων που με οδηγησε σε λανθασμενα συμπερασματα, τα οποια παιρνω πισω πληρως.

    Και παλι συγνωμη απο τον κ.Κωτσακη και καλη συνεχεια στο forum.




    dkotsak
    22.10.2013, 14:51

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 22.10.2013, 14:33 έγραψε...

    Υστερα απο προσωπικη συζητηση με τον Κωτσακη και την παραθεση καποιων πραγματων για τα οποια δεν ειχα λαβει κατα νου, θα πω τα εξης:

    1) Ουδεποτε θεωρησα και θεωρω πως ο κ.Κωτσακης ειναι φασιστας, ακροδεξιος ή οτιδηποτε αλλο εχει να κανει με το συγκεκριμενο χωρο. Η συνεργασια του με καλλιτεχνες του αριστερου χωρου αποδεικνυουν το αντιθετο προφανως.

    2) Το αρθρο το παρεθεσα υστερα απο αναρτηση στο fb του Atlantis, το οποιο παρεπεμπε στο αρθρο, αλλα λογω ελλειψης ημερομηνιας ( του πρωτοτυπου αρθρου ), θεωρησα πως γραφτηκε μια μερα μετα το γεγονος "καλεσματος" του Κασιδιαρη απο τον Ατλαντις.

    Το αρθρο εχει γραφτει αρκετο καιρο πριν, ομως αναδημοσιευτηκε εκεινη τη στιγμη για να εκφρασει τις θεσεις το κ.Κωτσακη, ο οποιος καμια σχεση δεν εχει με τη διευθυνση του σταθμου και τα πολιτικα πιστευω της.

    Επειδη θεωρω πως εκανα λαθος συσχετισμο πραγματων, υποννοωντας πως ο κ.Κωτσακης ειναι ακροδεξιος ( κατι που δεν ισχυει ) και παρεβηκα τους κανονες του MH, εχω την υποχρεωση να:

    α) Ζητησω συγνωμη απο τον κ.Κωτσακη για το λαθος συσχετισμο του με τη διοικηση και τα πολιτικα της πιστευω, μεσω μιας δημοσιευσης αρθρου που ηταν ετεροχρονισμενη σε σχεση με το συμβαν του Κασιδιαρη.

    β) Ζητησω συγνωμη κι απο την κοινοτητα του MH, η οποια δεν ειχε καμια σχεση με το δικο μου λαθος συνδεσης του αρθρου με τη δεδομενη κατασταση.

    Θα ζητησω επισης τη διαγραφη του λογαριασμου μου, γιατι παραβιασα κανονισμο του forum, αλλα ετσι κι αλλιως αυτοβουλως ειμαι "εκτος" του musicheaven σε αντιθετη περιπτωση.

    Επισης, η χρηση της λεξης υπαιτιος ηταν λανθασμενη και στηριγμενη σε μια αλυσιδα πραγματων που με οδηγησε σε λανθασμενα συμπερασματα, τα οποια παιρνω πισω πληρως.

    Και παλι συγνωμη απο τον κ.Κωτσακη και καλη συνεχεια στο forum.





    Χαίρομαι για την αναγνώριση του σφάλματος έστω και τόσο καθυστερημένα, έστω κι αν έθεσε σε σοβαρότατο κίνδυνο την μουσική προσπάθεια που κάνω χρόνια...

    Μια μικρή διόρθωση: Σαφώς και ΕΧΩ σχέση με τη διεύθυνση. Απλά αυτή η σχέση είναι ΚΑΘΑΡΑ ΜΟΥΣΙΚΗ. Εχει να κάνει με το μουσικό/τεχνικό κομμάτι και στο κομμάτι των συναυλιών.


    freak
    22.10.2013, 14:58

    Παράθεση:

    Το μέλος erosmyth στις 22.10.2013, 11:13 έγραψε...

    ...ειναι υποπτο ενα μουσικο Ραδιόφωνο να καλει πολιτικο προσωπο αντι μουσικο προσωπο...

    Σχεδον ολα τα ραδιοφωνα που γνωριζω συμπεριλαμβανομενων και των μουσικων/αθλητικων εχουν καλεσει και πολιτικους εστω απο μια φορα. Ειναι μεσα στο "παιχνιδι" της πολυφωνιας if you know what I mean...

    Στο πρωτο υστερογραφο του πρωτου μου post σε αυτο το thread, αναφερομαι στους συντελεστες της εν λογω εκπομπης.


    jorge
    22.10.2013, 15:22

    Φαίνεται οτι δεν εκτιμάς ούτε τη συγνώμη κάποιου, ούτε την καλή του πρόθεση. Αφιερώνω χρόνο και σου προτείνω να σβηστουν ολόκληρα posts (και προφανώς και τα σχετικά likes) που σου δημιουργούν πρόβλημα. Εσύ απαντάς οτι τελικώς δεν θέλεις και ταυτόχρονα, στην ίδια απάντηση, λες οτι θίγεται η αξιοπρέπειά σου - και όλα τ' άλλα - από ένα like, το οποίο, αν τυχόν απαντούσες καταφατικά, τελικά θα έφευγε.

    Έτσι έχουμε το εξής: Από τη μία να λες οτι σε ενοχλεί αυτό που έχει γραφτεί, αλλά από την άλλη να μην θέλεις να διαγραφεί. Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω από αυτό είναι οτι το μόνο που ζητάς είναι να τιμωρηθεί το μέλος που σε έθιξε. Διαφορετικά, αν δηλαδή σε ένοιαζε πραγματικά να "καθαρίσεις" το όνομά σου ώστε να μπορέσεις "να συνεργαστείς με τον Παπακωνσταντίνου", θα ζήταγες καταρχήν να σβηστεί αυτό που σε θίγει.

    Δεν το κάνεις όμως. Αντίθετα ζητάς το "κεφάλι" του noiz μέσω του MusicHeaven και της δικαιοσύνης.
    Το "κεφάλι" κάποιου που απ' οτι διαβάζω σαν διαχειριστής, σου έχει ζητήσει δύο φορές συγνώμη (check it).
    Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Για να τελειώνουμε όμως με το θέμα noiz - dkotsak, το site δεν το αφορά η προσωπική σας διαμάχη. Βρείτε τα όπως θέλετε, εντός ή εκτός forum, εύχομαι και ελπίζω κόσμια και ειρηνικά. Εγώ σαν διαχειριστής διάβασα δύο φορές τη λέξη συγνώμη  και έκρινα οτι δεν υπάρχει λόγος διαγραφής. Θα δεχτώ επίσης την όποια σύσταση. Όχι όμως τις πολλαπλές υποδείξεις. Ο χώρος είναι ιδιωτικός και ευτυχώς ή δυστυχώς έχω τον τελευταίο λόγο. Ελπίζω να σε κάλυψα οριστικά. Αν όχι, δεν έχω να πω κάτι παραπάνω.
    Από κει και πέρα αυτό που με ενδιαφέρει είναι κανείς να μην μείνει με την εντύπωση οτι το site α) είχε κάποιο οικονομικό όφελος από τη συνεργασία του με τον συγκεκριμένο σταθμό, όπως πολλοί θα κατάλαβαν από αυτά που έγραψε ο inkve και β) γνώριζε τις πολιτικές καταβολές του συγκεκριμένου σταθμού. H αξιοπρέπεια είναι και για μας πάνω απ' όλα, dkotsak.

    Επομένως δεν θα στραφώ κατά ενός noiz που τσακώνεται με σένα και έχει ζητήσει 2 φορές συγνώμη.

    Θα στραφώ εναντίον του inkve που θίγει - χωρίς στοιχεία και αποδείξεις - το MusicHeaven.

    Για το β) ζήτησε συγνώμη. Για το α) επιμένει οτι είναι σίγουρος οτι υπήρξε οικονομικό όφελος, καθώς έγραψε οτι δεν υποθέτει (= άρα είναι σίγουρος). Αλλά ταυτόχρονα παραδέχεται οτι δεν έχει στοιχεία για αυτό. Και χωρίς να ζητάει συγνώμη για το γεγονός οτι κάποιοι άνθρωποι διαβάζοντας οτι το MusicHeaven είχε οικονομικό όφελος από τη συνεργασία, θα υπέθεταν οτι έχουμε βγάλει λεφτά συνεργαζόμενοι με τον σταθμό που θα φιλοξενούσε τον Κασιδιάρη.

    Ούτε αυτό λοιπόν δείχνει καλή πρόθεση, ώστε να συνεχιστεί η όποια κουβέντα. Η δέσμευσή μου αφορούσε για μια κουβέντα μεταξύ καλοπροαίρετων συνομιλητών, που να εκτιμούν τη συγνωμη του άλλου, να μπορούν να ζητήσουν συγνώμη όταν δεν έχουν αποδείξεις και να μην κατηγορούν όταν υπάρχουν αποδεδειγμένα καλές προθέσεις.

    Edit: Προφανώς μετά την απάντηση του Noiz τα πράγματα μεταξύ σας ξεκαθάρισαν και χαίρομαι γι' αυτό. Αν συμφωνήσετε να σβηστούν τα επίμαχα σημεία, είμαι στη διάθεσή σας.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 22-10-2013 15:27 ]


    mary_omikron
    22.10.2013, 16:07

    Και όταν απαντήσει ο @ Inkve ξεκάθαρα σ΄αυτά που ρωτάει ο admin, καλό θα ήταν να διευκρίνιζε τι ακριβώς εννοεί λέγοντας "αχαμνών" και ποιούς αποκαλεί "αχαμνά"... επειδή ξέρω οτι μεταφορικά έτσι αποκαλούνται οι όρχεις... Ποιούς από τους συνομιλητές που δεν απάντησαν αποκαλεί "όρχεις" ο Inkve? 

    Eνα αξιοπρεπές "συγγνώμη" σαν του Noizreduction θα δούμε και απο τον Inkve ?

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 20.10.2013, 21:21 έγραψε...

    ....κανεις απο αυτους δεν ζητησε συγγνωμη το οτι ΤΑΜΠΕΛΩΣΕ τοσο ασχημα ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΙΔΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ....

    αλλα οπως εγραψα παραπανω ακρα του ταφου σιωπη..εκανα λαθος...η σιωπη των αχ-αμνων ειναι πιο ακριβης φραση....

    Διευκρίνηση: Το post αυτό παρακαλώ να θεωρηθεί συμμετοχή μου στην συζήτηση ως μέλους και όχι ως moderator.


    dkotsak
    22.10.2013, 17:16

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22.10.2013, 15:22 έγραψε...

    Φαίνεται οτι δεν εκτιμάς ούτε τη συγνώμη κάποιου, ούτε την καλή του πρόθεση. Αφιερώνω χρόνο και σου προτείνω να σβηστουν ολόκληρα posts (και προφανώς και τα σχετικά likes) που σου δημιουργούν πρόβλημα. Εσύ απαντάς οτι τελικώς δεν θέλεις και ταυτόχρονα, στην ίδια απάντηση, λες οτι θίγεται η αξιοπρέπειά σου - και όλα τ' άλλα - από ένα like, το οποίο, αν τυχόν απαντούσες καταφατικά, τελικά θα έφευγε.

    Έτσι έχουμε το εξής: Από τη μία να λες οτι σε ενοχλεί αυτό που έχει γραφτεί, αλλά από την άλλη να μην θέλεις να διαγραφεί. Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω από αυτό είναι οτι το μόνο που ζητάς είναι να τιμωρηθεί το μέλος που σε έθιξε. Διαφορετικά, αν δηλαδή σε ένοιαζε πραγματικά να "καθαρίσεις" το όνομά σου ώστε να μπορέσεις "να συνεργαστείς με τον Παπακωνσταντίνου", θα ζήταγες καταρχήν να σβηστεί αυτό που σε θίγει.

    Δεν το κάνεις όμως. Αντίθετα ζητάς το "κεφάλι" του noiz μέσω του MusicHeaven και της δικαιοσύνης.
    Το "κεφάλι" κάποιου που απ' οτι διαβάζω σαν διαχειριστής, σου έχει ζητήσει δύο φορές συγνώμη (check it).
    Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Για να τελειώνουμε όμως με το θέμα noiz - dkotsak, το site δεν το αφορά η προσωπική σας διαμάχη. Βρείτε τα όπως θέλετε, εντός ή εκτός forum, εύχομαι και ελπίζω κόσμια και ειρηνικά. Εγώ σαν διαχειριστής διάβασα δύο φορές τη λέξη συγνώμη  και έκρινα οτι δεν υπάρχει λόγος διαγραφής. Θα δεχτώ επίσης την όποια σύσταση. Όχι όμως τις πολλαπλές υποδείξεις. Ο χώρος είναι ιδιωτικός και ευτυχώς ή δυστυχώς έχω τον τελευταίο λόγο. Ελπίζω να σε κάλυψα οριστικά. Αν όχι, δεν έχω να πω κάτι παραπάνω.
    Από κει και πέρα αυτό που με ενδιαφέρει είναι κανείς να μην μείνει με την εντύπωση οτι το site α) είχε κάποιο οικονομικό όφελος από τη συνεργασία του με τον συγκεκριμένο σταθμό, όπως πολλοί θα κατάλαβαν από αυτά που έγραψε ο inkve και β) γνώριζε τις πολιτικές καταβολές του συγκεκριμένου σταθμού. H αξιοπρέπεια είναι και για μας πάνω απ' όλα, dkotsak.

    Επομένως δεν θα στραφώ κατά ενός noiz που τσακώνεται με σένα και έχει ζητήσει 2 φορές συγνώμη.

    Θα στραφώ εναντίον του inkve που θίγει - χωρίς στοιχεία και αποδείξεις - το MusicHeaven.

    Για το β) ζήτησε συγνώμη. Για το α) επιμένει οτι είναι σίγουρος οτι υπήρξε οικονομικό όφελος, καθώς έγραψε οτι δεν υποθέτει (= άρα είναι σίγουρος). Αλλά ταυτόχρονα παραδέχεται οτι δεν έχει στοιχεία για αυτό. Και χωρίς να ζητάει συγνώμη για το γεγονός οτι κάποιοι άνθρωποι διαβάζοντας οτι το MusicHeaven είχε οικονομικό όφελος από τη συνεργασία, θα υπέθεταν οτι έχουμε βγάλει λεφτά συνεργαζόμενοι με τον σταθμό που θα φιλοξενούσε τον Κασιδιάρη.

    Ούτε αυτό λοιπόν δείχνει καλή πρόθεση, ώστε να συνεχιστεί η όποια κουβέντα. Η δέσμευσή μου αφορούσε για μια κουβέντα μεταξύ καλοπροαίρετων συνομιλητών, που να εκτιμούν τη συγνωμη του άλλου, να μπορούν να ζητήσουν συγνώμη όταν δεν έχουν αποδείξεις και να μην κατηγορούν όταν υπάρχουν αποδεδειγμένα καλές προθέσεις.

    Edit: Προφανώς μετά την απάντηση του Noiz τα πράγματα μεταξύ σας ξεκαθάρισαν και χαίρομαι γι' αυτό. Αν συμφωνήσετε να σβηστούν τα επίμαχα σημεία, είμαι στη διάθεσή σας.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 22-10-2013 15:27 ]



    Υπήρξα πολύ ευγενικός. Πολύ ανεκτικός. Πάρα πολύ ανεκτικός. Πολύ υπομονετικός.

    Θεώρησα λήξαν το θέμα και απάντησα με τρόπο που το κατέστησε σαφες.

    Επειδή όμως κάποια πράγματα πρέπει να μπαίνουν στη θέση τους κι επειδή το κείμενο σου "μπάζει" κι επειδή αισθάνομαι ότι υποτιμάται η λογική η αξιοπρέπεια μου, θα μιλήσω κι ελπίζω για τελευταία φορά... Πραγματικά το ελπίζω....

    "Φαίνεται οτι δεν εκτιμάς ούτε τη συγνώμη κάποιου":

    Φυσικά και την εκτιμώ. Όταν είναι ξεκάθαρη. Όπως τη δεύτερη φορά. Όταν είναι... "Εαν το θεμα ειναι απλα μια συγνωμη, για να καθαγιαστει το νερο και να αφοριστουν οι κακες σκεψεις, την εχετε εκ μερους μου. Ομως η συν-ενοχη υφισταται και η βουλα δεν φευγει ευκολα." ...τότε απλά ΔΕΝ είναι συγγνώμη.  Είναι κάτι σαν "-Γιατί οι ελέφαντες βάφουν κόκκινα τα νύχια τους; -Για να κρύβονται πίσω από τις παπαρούνες. -Μα δεν έχω δει ελέφαντα πίσω από παπαρούνα! -Ε, είδες τί καλα που κρύβονται;"

    "Αφιερώνω χρόνο και σου προτείνω να σβηστουν ολόκληρα posts (και προφανώς και τα σχετικά likes)..".

    Ας ξεκινούσες από το like. Είχες ηθική υποχρέωση να το κάνεις (πόσο μάλλον ως administrator) από τη στιγμή που παραδέχτηκες ότι ήταν "βιαστικό". 5 δευτερόλεπτα υπόθεση. Μάλλον είναι ακόμα εκεί, ε; Και όσο για το... "αφιερώνω χρόνο...", να το πεις σε κανένα παιδάκι. Τι μας λες; Μήπως μου κάνεις και χάρη; Δεν φτάνει που έχεις κάνει like στο post που με προσβάλλει άδικα, αντί να αναλάβεις την ευθύνη να πεις "ναι ρε άνθρωπε, λάθος" και να το άρεις τίμια, αντρίκεια και ξεκάθαρα, εσύ μου κρύφτηκες πίσω από "ήξεις αφήξεις" του τύπου... "ναι ήταν βιαστικό το Like... αλλά δεν ήταν και απόλυτα σαφές στην αρχή... και οι κοιλιακοί του Κασιδιάρη" και τί ωραια που περνάμε εδώ στην εξοχή. Εγω φιλαράκι μου έχω μάθει να μιλάω καθαρά. Στην Κρήτη έτσι το χουμε. Τι θα πάθαινες να ζητήσεις μια συγγνώμη; Θα σου ανέβαιναν τα τριγλυκαιρίδια; Κι αν έδινες το κείμενο στη 12χρονη ανηψούλα σου, αυτό που θα της έμενε, θα ήταν οι... "κοιλιακοί του Κασιδιάρη";

    "Εσύ απαντάς οτι τελικώς δεν θέλεις και ταυτόχρονα, στην ίδια απάντηση, λες οτι θίγεται η αξιοπρέπειά σου".

    Ναι ρε φιλε θίγομαι. Γιατί δεν είμαι το δεξί σου... αυτί να με γράφεις 15 ώρες για να διορθώσεις ένα λάθος σου που ο ίδιος παραδέχτηκες και που σου παίρνει 5 δευτερόλεπτα να το διορθώσεις. Ποιος νομίζεις ότι είσαι; Ο Πάπας που μιλάει με το Θεό και δεν μπορούν οι θνητοί να τον διακόψουν;

    "Από τη μία να λες οτι σε ενοχλεί αυτό που έχει γραφτεί, αλλά από την άλλη να μην θέλεις να διαγραφεί."

    Προφανώς γιατί επιφυλάσσομαι νομικά και είναι πιο βολικό πλέον να μείνει εκεί. Μετά από τους χειρισμούς σου όμως, μου έδωσες και δεύτερο λόγο. Πιστεύω ότι όλο το θέμα πλέον εκθέτει και τη δική σου σταση. Και μή μου αρχίσεις εμένα τα υπονοούμενα τύπου "θα σε διαγράψω", έτσι; Δεν θέλεις να εκδιωχθώ από εδώ μέσα με την αιτιολογία ότι "όποιος δεν θεωρεί τα πεπραγμένα του administrator σωστά, διαγράφεται". Πραγματικά δεν θέλεις όμως...

    "Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω από αυτό είναι οτι το μόνο που ζητάς είναι να τιμωρηθεί το μέλος που σε έθιξε.".

    Δεν είμαι εκδικητικός άνθρωπος αλλά θα το σκεφτώ. Αλλίμονο αν θεωρούσα ως "τιμωρία" για έναν άνθρωπο που έθεσε σε κίνδυνο τον αγώνα που κάνω εδώ και 20 χρόνια την... αποπομπή του από το ΜΗ. Ελπίζω να μην εννοείς αυτό και να καταλαβα λάθος. Διαφορετικά θα ήταν πολύ ψωνίστικο εκ' μέρους σου. Το καταλαβαίνεις έτσι;

    "Διαφορετικά, αν δηλαδή σε ένοιαζε πραγματικά να "καθαρίσεις" το όνομά σου...":

    Όχι φίλε, δεν ξέρω πως το έχουν στο χωριό σου αλλά στο δικό μου τη βρωμιά δεν τη σκεπάζουμε. Την καθαρίζουμε. Το θέμα μου δεν ήταν απλά να φύγει το post. Το θέμα μου ήταν πρώτα να αναγνωριστεί ότι είναι άδικο και μετά να φύγει. Απλά τώρα πλέον έτσι όπως έγινε, εκθέτει περισσότερο εσένα παρά εμένα. Για αυτό τώρα σε έπιασε ξαφνικά η πρεμούρα της διαγραφής; Ε;

    "Δεν το κάνεις όμως. Αντίθετα ζητάς το "κεφάλι" του noiz μέσω του MusicHeaven και της δικαιοσύνης.".

    Δεν θα σε ρωτήσω τί θα κάνω με κάποιον που αν εδώ ήταν μονάχα η αφεντομουτσουνάρα σου και όχι ο Κώστας θα μπορούσε να χε φάει το δικό μου κεφάλι.  Σε συμβουλεύω, αν ποτέ κάποιο μέλος σου κατα δική του ομολογία παραβεί τους όρους χρήσης σε βάρος τρίτου, να το έχεις διαπιστώσει ο ίδιος νωρίτερα.  Λέω τώρα... Κι ας μη μιλήσουμε τώρα για το ποιος ξεκίνησε να απειλει κεφάλια ε; Για λόγους που μπροστά στον δικό μου είναι και ψύλλου πήδημα...

    "Από κει και πέρα αυτό που με ενδιαφέρει είναι κανείς να μην μείνει με την εντύπωση οτι το site α) είχε κάποιο οικονομικό όφελος από τη συνεργασία του με τον συγκεκριμένο σταθμό, όπως πολλοί θα κατάλαβαν από αυτά που έγραψε ο inkve και β) γνώριζε τις πολιτικές καταβολές του συγκεκριμένου σταθμού."

    Είσαι φάουλ επί 2. α) Ναι υπήρχαν οικονομικά οφέλη (όχι μετρητά ή επιταγές) και για τους δύο. Δεν θα κάνουμε τώρα τις στρουθοκαμήλους. Δεν είναι ηλίθιος ο κόσμος. Τόσες εκατοντάδες χιλιάδες κόσμος είδε το banner-άκι. Ουτε ένας δεν ήρθε εδώ; Δουλευόμαστε; Καταργούμε τη στατιστική και τους νόμους του διαδικτύου; Αυτά να τα πεις στην αγράμματη τη γιαγιά μου. Μιλάς σε έναν ειδικό της πληροφορικής, αριστούχο απόφοιτο ενός εκ' των κορυφαίων τμημάτων του πλανήτη. Και σε δευτεροετή φοιτητή της πληροφορικής να πας, θα σου πει: Υψηλή θέαση Banner => Αύξηση επισκεψιμότητας => Αύξηση αποτίμησης υπηρεσιών που κοστολογούνται βάσει επισκεψιμότητας  => Κέρδος. Δεν θα καταργήσουμε και την επιστήμη τώρα, επειδή εσένα δεν σε βολεύει.  β) Καταλαβαίνεις ότι το να μιλάς για τις "καταβολές του συγκεκριμένου σταθμού" κρίνοντας τες από ένα άτομο, είναι το λιγότερο ισωπεδωτικό, προσβλητικό και παράλογο. Για να μη χρησιμοποιήσω άλλες λέξεις και εκτραπώ της κοσμιότητάς μου. Και στην τελική ρε φίλε δεν ξέρεις καν τις πολιτικές καταβολές αυτού του ενός ατόμου, μπορεί αυτός να έκανε συτό που έκανε για όποιους λόγους νόμιζε, ήσουνα μπροστά στην κάλπη όταν ψήφιζε; Μείνε στο γεγονός που ΟΛΟΙ καταδικάσαμε και άσε τις... "πολιτικές καταβολές του σταθμού".

    "Επομένως δεν θα στραφώ κατά ενός noiz που τσακώνεται με σένα και έχει ζητήσει 2 φορές συγνώμη.Θα στραφώ εναντίον του inkve που θίγει - χωρίς στοιχεία και αποδείξεις - το MusicHeaven.".

    Εδώ γελάμε για την πρώτη συγγνώμη και επίσης γελάμε για την κατάργηση της επιστήμης (που ανέφερα παραπάνω).


    P.S.1.  Τα υπόλοιπα που γράφεις κατά τη γνώμη μου το κάνεις για λόγους εγωισμου. Είναι ελάττωμα ο εγωισμός ξέρεις. Τον έχουμε όλοι και πρέπει να τον πολεμάμε κάθε μέρα. Επίσης η διαχείριση εξουσίας είναι δύσκολο πράγμα. Πολύ δύσκολο και το καταλαβαίνω. Η εξουσία έχει την τάση να φουσκώνει τη ματαιοδοξία των ανθρώπων.

    Όμως φίλε Χόρχε οι άνθρωποι ΔΕΝ έχουν στην πραγματικότητα καμία εξουσία. Μονάχα μια χούφτα χρόνο κάπου ανάμεσα στο "πάντα" και στο "ποτέ". Μια χούφτα χρόνο που συχνά τον σπαταλούν για να ταΐσουν τη ματαιοδοξία τους.

    Δεν είχες κανένα μα κανένα μα κανένα λόγο εφόσον ο Θανάσης ζήτησε συγγνώμη κι εγώ απάντησα "Χαίρομαι για την αναγνώριση του σφάλματος κ.τ.λ." να πεταχτείς στα καλά καθούμενα και να μου αρχίσεις τις επιθέσεις.

    Και στο ξαναλέω: Δεν θέλεις να εκδιωχθώ από εδώ μέσα με την αιτιολογία ότι "όποιος δεν θεωρεί τα πεπραγμένα του administrator σωστά, διαγράφεται". Πραγματικά δεν θέλεις όμως...

    P.S.2. Γνώμη μου κι αν θέλεις την ακολουθείς: Μη ρίξεις λάδι στη φωτιά... Είναι το καλύτερο για όλους μας...

    P.S.3. Aν παρόλα αυτά θες να μου γράψεις πάλι "σεντόνι, θα προτείνω αντί να τρώμε τις ώρες μας εδώ να έρθεις στην εκπομπή μου να τα πουμε εκεί. Γιατί έλεος πια με τα σεντόνια.Και τα δικά σου και τα δικά μου. Είναι τραγικά κουραστικά και χρονοβόρα.  Αν πια έχουμε τόσα πολλά να πούμε, τα λέμε στον αέρα... Τρίτη πρόσκληση... Μην με αναγκάσεις να κάνω τέταρτη γιατί θα έχω κάθε δικαίωμα να σκεφτώ ότι απλά... φοβάσαι...


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 22-10-2013 17:24 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 22-10-2013 17:31 ]


    mary_omikron
    22.10.2013, 17:29

    Μια ερώτηση άσχετη μεν, αλλά θα με διευκόλυνε προσωπικά.. και φυσικά αν θέλεις απαντας.

    Αυτός που μίλαγε χθες βράδυ στην εκπομπή σου ήσουν ο ίδιος εσύ που γράφεις εδώ?

    Απλή απορία.


    dkotsak
    22.10.2013, 17:54

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 22.10.2013, 17:29 έγραψε...

    Μια ερώτηση άσχετη μεν, αλλά θα με διευκόλυνε προσωπικά.. και φυσικά αν θέλεις απαντας.

    Αυτός που μίλαγε χθες βράδυ στην εκπομπή σου ήσουν ο ίδιος εσύ που γράφεις εδώ?

    Απλή απορία.



    Ναι στη χειρότερη και πιο απροετοίμαστη εκπομπή της ζωής μου. 4 μέρες άυπνος και απροετοίμαστος... Κοινώς διαλυμένος...


    mary_omikron
    22.10.2013, 18:00
    Ευχαριστώ