ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    gthomakos
    23.10.2013, 18:37
    Έχω ένσταση για το είδος της αντίδρασης αυτής. Δεν ξέρω ούτε την ιστορία του ΑΤΛΑΝΤΙΣ ούτε του MUSIC HEAVEN,ούτε αυτή των παραγωγών της εκπομπής στην οποία θα παρουσιαζόταν η εν λογω συνέντευξη,και η άγνοια μου αυτή όχι μόνο δεν ακυρώνει αλλά θεωρώ ότι κάνει ακόμα πιο έγκυρα όσα θα πώ παρακάτω, αφού με προστατεύει από κάποιες προκαταλήψεις. Από κάποιες άλλες προκαταλήψεις (όπως αυτές που μου δημιουργεί η φασίζουσα συμπεριφορά του Κασιδιάρη και των ομοίων του αλλά και κάποιων άλλων "φανατικών αντιφασιστών") προσπαθώ συνειδητά και όσο μπορώ να απελευθερωθώ. Ειπαν.. "Στον ΑΤΛΑΝΤΙΣ μιλάμε όλοι". Αυτό το θεωρώ απολυτως σωστό αν αντέχουμε αυτό το "σκάνδαλο" της ισηγορίας που θεμελιώνει τη Δημοκρατία. Οποιος δεν μιλά σιωπά. Και μέσα στη σιωπή μεγαλώνουν τέρατα όπως αυτό του φασισμού και του φανατισμού.Τέτοια σκοτάδια μέσα στα ανθρωπινα κεφάλια πρέπει να φωτίζονται , όχι να ξορκίζονται. Τέτοιοι κόμποι πρέπει να λύνονται με υπομονή, όχι να κόβονται. Ο φασισμός δεν αντιμετωπίζεται με φασισμό απο την άλλη πλευρά, αλλά με περισσότερο διάλογο, επιχειρήματα,συμπεριφορές που προαγουν το δημοκρατικό ήθος και όχι απαγορεύσεις, εξοστρακισμούς ή αντίποινα. Και προσοχή δεν μιλάω για τους αποδεδειγμένα εγκληματίες. Αυτούς θα τους αναλάβει η δικαιοσύνη. Μιλάω για το πως πρέπει να αποδομηθεί ή ιδεολογική βάση της φασιστικής επιχειρηματολογίας η οποία στηρίζεται ακριβώς στην μισαλλοδοξία και το φανατισμό. Όποιος παλεύει με τέρατα, πρέπει να προσέξει να μη γίνει τέρας. Κι όταν κοιτάς πολλή ώρα μέσα σε μια άβυσσο, κοιτάει και η άβυσσος μέσα σε σένα.
    jorge
    23.10.2013, 20:05
    gthomakos σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο.

    Για ποιούς όμως μιλάμε εδώ; Διότι εχω την εντύπωση οτι τον Φύσσα τον σκότωσαν κάποιοι φασίστες που είχαν ως μέντορα τον Κασιδιάρη, τον Παναγιώταρο, τον Λαγό κλπ.

    Για σένα απ' οτι φαίνεται, όλοι αυτοί, είναι ακόμα αθώες περιστέρες που πρέπει να τους ανοίγουμε την πόρτα. Και πιθανώς να θεωρείς πως αυτοί που φταίνε είναι ήδη στη φυλακή και οι άλλοι είναι τα καλύτερα παιδιά και δεν έχουν καμιά σχέση ούτε με την εκπαίδευση των ταγμάτων εφόδου, ούτε με τη βία, ούτε με τις δολοφονίες, ούτε με τα όπλα και απλά το μόνο που κάνουν είναι να επιχειρηματολογούν φασιστικά.

    Αυτό πιστεύεις; Οι τελευταίες εξελίξεις δεν σε κάνουν να βλέπεις αλλιώς το τέρας; Δεν το βλέπεις μεγαλύτερο;
    rivelino
    24.10.2013, 03:34

    επειδη η ολη ιστορια με την κοντρα dkotsak και noiz μ εχει ενοχλησει αφανταστα σαν ατομο, διοτι τυχαινει να ξερω τον dkotsak χρονια ,οπως και ο inkve τον οποιο επ ισης γνωριζω χρονια εχω συνεργαστει κι εχω παιξει πολλα χρονια μουσικη με τον εναν και με τον αλλον,τον noiz τον γνωρισα τελευταια ,και συνεργαζομαι μαζι του .θα ηθελα να πω και εγω την δικη μου αληθεια δεδομενου οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει την δικη του κοσμοθεωρια και την δικη του αληθεια.ο dkotsak  εργαζεται  στον ατλαντις αμισθι ξεαμισθι δεν ξερω και δεν με πολυαφορα  

     .αυτο που θελω να πω  λοιπον ειναι οτι δεν ειναι φασιστας ουτε εχει σχεση καν με παρεμφερη χωρο .το εχω πει κατ ιδιαν αλλωστε και στο noiz ο οποιος εκανε λαθος.απ την αλλη ομως δεν ειναι κι ο ΄΄τσε γκεβαρα '',οπως εχει  αυτοπαρουσιαστει.ο dkotsak εχει ισως δικαιο να νιωθει θιγμενος για την ταμπελοποιηση του λογω των επιλογων του αφεντικου του ,αλλα απ την  αλλη θεωρω υπερβολικο τον επιθετικο τροπο αυτοαμυνας που χρησιμοποιει καθως και λαθος τον τροπο υπερασπισης του σταθμου τον οποιο υπηρετει.το κανει αλλωστε παντου και με ολους .dkotsak  το ξερω οτι θα διαφωνησεις αλλα........φασιστας δεν εισαι ουτε ακροδεξιος ειναι ψεμα ,λαθος,συκοφαντια αν θες αλλα.....σε λιγο θα σε δουμε σταμπα σε μπλουζακι αντι για τον τσε γκεβαρα ηηηηημαρτον.εδω δεν μιλανε ανθρωποι που χουν φαει πολυ ξυλο κι εξορια  βασανιστηρια.......επισης εχω κουραστει με το γλαφυρο τροπο υποστηριξης που κανεις του τυπου ''ειναι πιο δημοκρατης τ αφεντικο μου απο καποιους και μπλαμπλα μπλα'',   υποτιμας τη νοημοσυνη του ιδιου ,του εαυτου σου, καθως και των υπολοιπων.{#emotions_dlg.happycrazy}θα μας τρελανεις ?τη ψωνισες?{#emotions_dlg.yes}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την rivelino, 24-10-2013 05:38 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την rivelino, 24-10-2013 05:58 ]


    freak
    24.10.2013, 04:58

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 18.10.2013, 19:04 έγραψε...
    ...πήρα ξεκάθαρα αντιδιαμετρική θέση από την ιδιοκτησία...

     

    Τότε πως γινεται εδω στο Μusicheaven να εισαι βασιλικοτερος του βασιλεως?

    Ουτε συνηγορος του διαβολου να ησουν.

    Πανσπουδαστικη και αναρχικες κινησεις? Μαλιστα. Anyway...αν πραγματικα σε κοφτει για καποια πραγματα θα επρεπε να τους ειχες πει εκει στον Ατλαντις να πανε στα τσακιδια οπως εκαναν ηδη καποιοι ή εστω τουλαχιστον να κανεις αυτο που λεμε ενδεδειγμενη ΚΡΙΤΙΚΗ για τον σταθμο που βρισκεσαι. Κατι τετοιο περιμενα να διαβασω εδω μεσα απο καποιον που ισχυριζεται πως εχει ευαισθησιες τετοιου ειδους.

    Παρεπιπτοντως δεν ειναι στις προθεσεις μου να εξετασω φρονηματα ουτε να ασχοληθω με πιστοποιητικα φρονηματων, μα απο την αλλη δεν μπορω να δεχομαι την θεωρια των δυο ακρων που τοσο πιπιλιζουν τα ΜΜΕ και που τοσο βολευει το ιδιο το συστημα. Δικαιωμα σου να την ασπαζεσαι βεβαια.

    Το παραπανω αρθρο το ειδα στο TVXS αλλα η πηγη τα λεει πιο λεπτομερως:

    http://rebeliskos.wordpress.com/2013/10/21/atlantis-1052-ακροδεξιά-στα-fm/

     .

    Να μιλησουμε και για την αλλη ουσια? Γιατι τα γκαφρα ειναι πολλα.

    Γραφεις ντιρινταχτα. Δεν επαιζε ο Ατλαντις γαβγαδικα? Ακριβως οπως και το καναλι 107 εξαλλου.

    Διοτι οταν καποιοι ανακαλυψαν οτι εκεινη την εποχη αρχισε να πουλαει το λεγομενο «Ελληνικο ροκ», το γυρισαν εν μια νυχτι και απο σκυλαδες εγιναν ροκαδες. Πολυ ροκαδες ομως. Μεχρι και πανκ!  

    Κανε μια ερευνα για το καναλι 107 και ποσο πουληθηκε στους Βαρδινογιανναιους.

    Υπαρχει λογος που το γραφω.

    Αλλα ασε, κανε κατι καλυτερο. Ρωτα το ιδιο το αφεντικο σου. Ειχε παρακαλεσει την ΝΔ να του δωσει αδεια υποσχομενος να θεσει τον σταθμο υπο τις υπηρεσιες της νεολαιας της ΝΔ? Εχει δημοσιευτει αυτο που σου αναφερω.

    Και αυτα τα γραφει καποιος που οταν εκλεισαν προσωρινα τον Ατλαντις ειχε αντιδρασει εντονα. Καποιοι απο μας το καταγγειλαμε ως αντιδημοκρατικη κινηση (ασχετως με το τι ρολο παιζουν οι ιδιοκτητες). Απειροελαχιστοι ομως αντεδρασαν απο τους υπολοιπους σταθμους. Προσωπικα το καταγγειλα ως φασιστικο παροτι μου ειπαν να κρατησω το στομα μου κλειστο (εφοσον μας συμφερε) μα οπως βλεπεις παντα θα υπαρχουν ρομαντικοι βλακες (πχ η αφεντια μου) που βλεπουν τα πραγματα διαφορετικα. Θυμαμαι και την συγκεκριμενη ατακα κιολας:«Ρε πας καλα? Τελειως βλακας εισαι? Θες να μεινεις στον δρομο?».

    Απο οτι φαινεται ναι, ανηκω σε αυτη την κατηγορια. Των ηλιθιων.

    ΥΓ. Γιατι δεν κανεις καμια ερευνα για τα λαμογια και τα νταβατζηλικια των FM να δεις με ποιον εχεις παρε δωσε? Σε κοπτει καθολου? Σου απαντω εγω. Οχι. Δεκαρα δεν δινεις. Καιροσκοπικος οπορτουνισμος λοιπον.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 24-10-2013 17:40 ]


    dkotsak
    24.10.2013, 06:23

    Παράθεση:

    Το μέλος rivelino στις 24.10.2013, 03:34 έγραψε...

    επειδη η ολη ιστορια με την κοντρα dkotsak και noiz μ εχει ενοχλησει αφανταστα σαν ατομο, διοτι τυχαινει να ξερω τον dkotsak χρονια ,οπως και ο inkve τον οποιο επ ισης γνωριζω χρονια εχω συνεργαστει κι εχω παιξει πολλα χρονια μουσικη με τον εναν και με τον αλλον,τον noiz τον γνωρισα τελευταια ,και συνεργαζομαι μαζι του .θα ηθελα να πω και εγω την δικη μου αληθεια δεδομενου οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει την δικη του κοσμοθεωρια και την δικη του αληθεια.ο dkotsak  εργαζεται  στον ατλαντις αμισθι ξεαμισθι δεν ξερω και δεν με πολυαφορα  

     .αυτο που θελω να πω  λοιπον ειναι οτι δεν ειναι φασιστας ουτε εχει σχεση καν με παρεμφερη χωρο .το εχω πει κατ ιδιαν αλλωστε και στο noiz ο οποιος εκανε λαθος.απ την αλλη ομως δεν ειναι κι ο ΄΄τσε γκεβαρα '',οπως εχει  αυτοπαρουσιαστει.ο dkotsak εχει ισως δικαιο να νιωθει θιγμενος για την ταμπελοποιηση του λογω των επιλογων του αφεντικου του ,αλλα απ την  αλλη θεωρω υπερβολικο τον επιθετικο τροπο αυτοαμυνας που χρησιμοποιει καθως και λαθος τον τροπο υπερασπισης του σταθμου τον οποιο υπηρετει.το κανει αλλωστε παντου και με ολους .dkotsak  το ξερω οτι θα διαφωνησεις αλλα........φασιστας δεν εισαι ουτε ακροδεξιος ειναι ψεμα ,λαθος,συκοφαντια αν θες αλλα.....σε λιγο θα σε δουμε σταμπα σε μπλουζακι αντι για τον τσε γκεβαρα ηηηηημαρτον.εδω δεν μιλανε ανθρωποι που χουν φαει πολυ ξυλο κι εξορια  βασανιστηρια.......επισης εχω κουραστει με το γλαφυρο τροπο υποστηριξης που κανεις του τυπου ''ειναι πιο δημοκρατης τ αφεντικο μου απο καποιους και μπλαμπλα μπλα'',   υποτιμας τη νοημοσυνη του ιδιου ,του εαυτου σου, καθως και των υπολοιπων.{#emotions_dlg.happycrazy}θα μας τρελανεις ?τη ψωνισες?{#emotions_dlg.yes}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την rivelino, 24-10-2013 05:38 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την rivelino, 24-10-2013 05:58 ]



    Χώστα μου Σταύρο και λίγα μου είπες...

    Τα 'πα μαζεμένα έχεις δίκιο.

    Ομως είναι όλα αλήθεια. Και η εκπομπή κατά της Χ.Α. καί το άρθρο, και οι πορείες και τα Εξάρχεια, και τα σημάδια και τα αντιπολεμικα και όλα. Και μπορεί να με ξέρεις χρόνια, αλλά δεν με γνώρισες καν στα... "ντουζένια" μου. Αλλοίμονο ο Τσε ήταν ένας... Ούτε στο νυχάκι του...

    Πάντως διατηρώ το δικαίωμα η αγαπημένη μου μπλούζα να έχει τη στάμπα του.

    P.S.1.  Δεν μ' αρέσει που το λέω -ειδικά εδώ- Σταύρο, δεν στο χω πει, αλλά έχω φάει κι εγώ το ξύλο μου... Και προληπτικές προσαγωγές. Και κρατητήρια ουουου... Δεν τα χουμε με συζητήσει γιατί δεν θεώρησα ότι πρέπει να μου κάνω διαφήμιση. Ρώτα τον Βασίλη, αυτός ξέρει. Και για το κυνήγι στην Τσαμαδού και για το κυνήγι στη Στουρνάρη, τα φυλλάδια της Ι. την ιστορία με τον Κούρδο που του την έπεσαν 20 άτομα και πολλά πολλά άλλα. Όταν με γνώρισες μόλις είχα "σπάσει" από τη φάση γιατί δεν με έπαιρνε... Κι όποιος έκανε παρεα μαζί μου γινόταν κι αυτός στόχος. Ο Νάθαν, ο Βασίλης, η Μαρία η ψηλή, η Ολια και άλλοι ξέρουν καλά. Στον επόμενο καφέ θα στα πω γιατί τελικά είναι πολλά που δεν ξέρεις για τον φίλο σου. Κουφό να τα μαθαίνεις με αυτόν τον τρόπο ε; Απλά εδώ αναγκάστηκα να τα πω γιατί αναγκάστηκα να μπω στη διαδικασία να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας... Μην με ρωτήσεις εδώ λεπτομέρειες γιατί θα αισθανθώ ότι ζώ τον Big Brother του διαδικτύου. Δεν χρειάζεται... Στον καφέ...

    P.S.2. Το μπλα μπλά μπλα σημαίνει..."απο κάποιους που ζητάνε λεφτά απο τους καλλιτέχνες, που κάνουν ντιλ με τις δισκογραφικές, που υποχρεώνουν τους παραγωγούς να παίζουν τα προπληρωμένα, που κοβουν και ράβουν τα μικρόφωνα". Και μη μου πεις ότι τον δικαιολογώ πάλι; Ειδικά στο θέμα του Η.Κ. ήμουν αυτό που λέμε: "Πιο απένατι πεθαίνεις".

    P.S.3. Μου χεις λειψει ρε κωλόπαιδο... Πολύ όμως...


    dkotsak
    24.10.2013, 06:53

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 24.10.2013, 04:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 18.10.2013, 19:04 έγραψε...
    ...πήρα ξεκάθαρα αντιδιαμετρική θέση από την ιδιοκτησία...

     

    Δηλαδη εχεις κραξει τον Ατλαντις?

    Πως γινεται εδω μεσα να εισαι βασιλικοτερος του βασιλεως τότε? Ουτε συνηγορος του διαβολου να ησουν.

    Πανσπουδαστικη και αναρχικες κινησεις? Μαλιστα. Anyway...αν πραγματικα σε κοφτει για καποια πραγματα θα επρεπε να τους ειχες πει εκει στον Ατλαντις να πανε στα τσακιδια οπως εκαναν ηδη καποιοι ή εστω τουλαχιστον να κανεις αυτο που λεμε ενδεδειγμενη ΚΡΙΤΙΚΗ για τον σταθμο που βρισκεσαι. Κατι τετοιο περιμενα να διαβασω εδω μεσα απο καποιον που ισχυριζεται πως εχει ευαισθησιες τετοιου ειδους.

    Παρεπιπτοντως δεν ειναι στις προθεσεις μου να εξετασω φρονηματα ουτε να ασχοληθω με πιστοποιητικα φρονηματων, μα απο την αλλη δεν μπορω να δεχομαι την θεωρια των δυο ακρων που τοσο πιπιλιζουν τα ΜΜΕ και που τοσο βολευει το ιδιο το συστημα. Δικαιωμα σου να την ασπαζεσαι βεβαια.

    Το παραπανω αρθρο το ειδα στο TVXS αλλα η πηγη τα λεει πιο λεπτομερως:

    http://rebeliskos.wordpress.com/2013/10/21/atlantis-1052-ακροδεξιά-στα-fm/

     .

    Να μιλησουμε για την ουσια τωρα? Γιατι τα γκαφρα ειναι πολλα.

    Δεν επαιζε ο Ατλαντις γαβγαδικα? Το ραδιο Ατλαντιδα? Μηπως το καναλι 107?

    Οταν καποιοι ανακαλυψαν οτι εκεινη την εποχη αρχισε να πουλαει το λεγομενο «Ελληνικο ροκ», το γυρισαν εν μια νυχτι και απο σκυλαδες εγιναν ροκαδες. Πολυ ροκαδες ομως. Μεχρι και πανκ!  

    Κανε μια ερευνα για το καναλι 107 και ποσο πουληθηκε στους Βαρδινογιανναιους.

    Αλλα ασε, κανε κατι καλυτερο. Ρωτα το ιδιο το αφεντικο σου. Ειχε παρακαλεσει την ΝΔ να του δωσει αδεια υποσχομενος να θεσει τον σταθμο υπο τις υπηρεσιες της νεολαιας της ΝΔ? Εχει δημοσιευτει αυτο που σου αναφερω.

    Και αυτα τα γραφει καποιος που οταν εκλεισαν τον Ατλαντις το 2001 ειχε αντιδρασει εντονα. Καποιοι απο μας τότε, αυτο το ειχαμε καταγγειλει ως αντιδημοκρατικο (ασχετως με το τι ρολο βαραγαν οι ιδιοκτητες). Απειροελαχιστοι ομως ειχαν αντιδρασει απο τους υπολοιπους σταθμους που ειχαν παρει αδειουλες. Προσωπικα το ειχα καταγγειλει ως φασιστικο παροτι ειχα απειληθει να κρατησω το στομα μου κλειστο (εφοσον συμφερε) μα οπως βλεπεις παντα θα υπαρχουν ρομαντικοι βλακες (πχ η αφεντια μου) που βλεπουν τα πραγματα διαφορετικα. Θυμαμαι και την συγκεκριμενη ατακα κιολας εστω και μετα απο τοσα χρονια:«Ρε πας καλα? Τελειως βλακας εισαι? Θες να μεινεις στον δρομο?».

    Απο οτι φαινεται ναι, ανηκω σε αυτη την κατηγορια. Των ηλιθιων.

    .

    ΥΓ. Κανε μια ερευνα για τα λαμογια και το νταβατζηλικι των FM και κρατα την για τον εαυτο σου. Αξιζει.



    "Στου κουφού την πόρτα..."

    Ειλικρινά δεν θέλω να κάνω διάλογο μαζί σου. Πρεπει να γράψω παλι σεντόνια, πωωω...

    Τραλαλα και τσίου τσιου είσαι που λεει κι ένας φίλος...

    Πω ρε φίλε που να αρχίσω και που να τελειώσω... Δεν εχει αρχη μεση τελος...

    Κοιτα φίλε, πρώτα απ' όλα δεν με αφορά ο Ατλαντίς πριν το 2011. Δεν έπαιζα εγώ "Καταραμένους" και "Δασική έκταση". Ενα το κρατούμενο...

    Το κανάλι 107; Πλάκα μου κάνεις; Μήπως θες να μου πεις και για τα οικόπεδα του Χάνδακα στη Σαλαμίνα; Τι με νοιάζει εμένα τί πούλησε και πότε το πούλησε... Μήπως και να ελέγξω αν έχει περάσει ΚΤΕΟ τη βέσπα του;

    Θα σου πω κάτι αλλα μην τρομάξεις: ΕΧΩ ΖΩΗ. Ναι αλήθεια! Εχω πολύ σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθώ από τις αγοραπωλησίες του ιδιοκτητη. Αν λειτουργείς έτσι στη ζωή σου, σου έχω μια συμβουλή: Get a Life!

    "Βασιλικότερος του Βασιλέως"; Μάλιστα... Η επίσημη θέση μου στο fb με το που βγήκε το θέμα Η.Κ. "Θεωρώ την πρόσκληση του συγκεκριμένου ανθρώπου στον Ατλαντίς (που ακυρώθηκε ευτυχώς) ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ. Θεωρώ επίσης ΥΓΙΗ την αντίδραση της ραδιοφωνικής παρέας και έχω να πω για αυτό ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Σημειώνω όμως ότι οι -ευτυχώς λίγοι- που ταύτισαν τη συγκεκριμένη πρόσκληση με τους παραγωγούς του σταθμού είναι παντελώς άδικοι..."

    Αν εσύ τώρα δεν μπορείς να καταλάβεις ότι ένας άνθρωπος ΔΕΝ είναι ένας ολόκληρος σταθμός, έχω να σου συστήσω α) ένα καλό βιβλίο με ασκήσεις βελτίωσης του iq β) κάποια σχολικά βοηθήματα μήπως τελειώσεις τη δευτέρα δημοτικού.

    Γιατί όποιος τελειώνει τη Δευτέρα δημοτικού καταλαβαίνει ότι αν κάνει κάτι ο διευθυντής του σχολείου ΔΕΝ φταίει όλο το σχολείο. Αλλο ο διευθυντής, άλλο το σχολείο. 100 φορες τα παμε...

    Καταλάβατε ή να κάνω και κακα;


    P.S. Φιλαράκι συζήτηση σε τέτοιο επίπεδο ΔΕΝ μπορώ να κάνω... Αλήθεια. Ούτε σε φρενοκομείο δηλαδή τέτοιο ασύνδετο χάος... Λυπάμαι... Να το λήξουμε να ασχοληθείς με τις εκμομπές σου κι εγώ με τις δικές μου; Κι αν σ ενοχλουν οι αγωραπωλησίες του Χάνδακα ή το τί έπαιζε ο σταθμός όταν δεν ήμουν καν ακροατής του, γράψε ένα άρθρο ρε παιδί μου. Τι μου τα λες εμένα; Να σου κάνω ψυχανάλυση από τα τραύματα που σου άφησαν οι μουσικές επιλογές του 10 χρόνια πριν την πρώτη μου εκπομπή; Για την πώληση του 107 στο Βαρδινογιάννη πρώτη φορά το ακούω από σενα. Μεχρι τώρα νόμιζα ότι οι 107 ήταν μία από τις συχνότητες που είχε εκπέμψει ο σταθμός...


    freak
    24.10.2013, 07:34

    Αυτα καταλαβες απο οτι εγραψα?

    Οτι καθομαι και ασχολουμαι με τα περιουσιακα του Χανδακα?

    Και οτι διαθετω χαμηλο IQ?

    Τωρα που το σκεφτομαι, ισως και γι' αυτο να παρατησα το πανεπιστημιο.

    Διοτι ημουν χαζος συν τοις αλλοις. Μαλλον εχεις δικιο τελικα.

    Never mind, have a nice day.

    http://rebeliskos.wordpress.com/2013/10/21/atlantis-1052-ακροδεξιά-στα-fm/

    Τα συμπερασματα δικα σας.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 24-10-2013 16:44 ]


    dimsavidis
    24.10.2013, 09:41

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 23.10.2013, 14:22 έγραψε...

    α) "γιατι ?...γιατι θιξαμε τα αφεντικα του συγκεκριμενου σταθμου": Είσαι καλά χριστιανέ μου; Για αυτό κατάλαβες ότι θίχτηκα; Εκτός συναγωνισμού έ;

    β) Για την πλειοψηφία των παραγωγών και για τον Γιάννη συγκεκριμένα μη λέω πάλι τα ίδια. Δες τί απάντησα στον freak. Aπό ένα σημείο και μετά μου φαίνεται και αστείο το στυλάκι "χα χα! Βρήκαμε έναν δεξιό παραγωγό!". Δηλαδή είναι για μικρά παιδιά... Να σου πω κάτι; Μπήκα σε ένα λεωφορείο σήμερα και είδα -δεν θα το πιστέψεις- 5 δεξιούς μέσα!! Φυσικά κατέβηκα και πήγα με τα πόδια. Α! Και δεν ξαναπληρώνω τα φασιστικά λεωφορεία!

    Να σοβαρευτούμε λίγο;

    καλημερα καπεταν dkotsak 

    τι γινεται πουλαμε και πνευμα ?...

    δεν ξερω τι σοι αγωνιστης εισαι αλλα ενα ειναι βεβαιο και ο μαρξ  και ο μπακουνιν θα σου εδιναν σκοινι να κρεμαστεις....

    υ.γ. εμεις οι αριστεροι του P C σε παρακαλουμε σταματα να εκθειαζεις τις αγωνιστικες σου περγαμηνες γιατι μας οδηγεις σε καταθλιψη....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 24-10-2013 09:50 ]


    alberto
    24.10.2013, 11:06
    Ποιος αριστερος, και μαλιστα αναρχικος, θα δεχοταν να παραμενει, εστω και ενα δευτερολεπτο, εθελοντικα μαλιστα, διπλα σε ακροδεξιους σαν τον Παναγιωτακοπουλο;

    Ποιος αριστερος, θα δεχοταν να εργαζεται και να προμοταρει το brand ενος ακροδεξιου επιχειρηματια, και μαλιστα εντελως δωρεαν, φορωντας μπλουζακι του Τσε Γκεβαρα;

    Ποιος αριστερος, θα περηφανευοταν για τις περγαμηνες του παρελθοντος, οταν η ωρα να δρασει ενας αριστερος ειναι ΤΩΡΑ, που εχουν βγει παγανια οι φασιστες;

    Μα φυσικα ο Διονυσης ο Κωτσακης.
    rivelino
    24.10.2013, 11:42

    ωραια τωρα πρεπει να μπω στη διαδικασια να απαντησω Σακη..... ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ. ΚΙ ΑΜΑ ΘΕΣ ΓΡΑΨΕ ΣΕΝΤΟΝΙΑ.ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ.εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθω απο το να γραφω γι αυτα εδω ,και ΚΑΚΩΣ ασχοληθηκα.εσυ εγινες και μεταφραστης της παναρχαιης λεξεως και γλωσσας του μπλα μπλα μπλα,ειλικρινα αν εχεις μαθει και τη γλωσσα του μπλα μπλα μαζι με αγγλικα αρχαια ελληνικα και δεν ξερω γω τι αλλο, γιατι εισαι πραγματι μορφωμενο παλικαρι πολυ μορφωμενο ειλικρινα και δεν ειρωνευομαι μιλαω σοβαρα.καθηγητης μαθηματικων και πληροφορικης εισαι  και ξυλο εχεις φαει ,και σχεση με τα εξαρχεια ειχες και τον Nαθαν και ειδικα τον Βασιλη και τον Κωστα το Νιωρα  που ειναι και φιλοι μου ,και μαζι εχουμε φαει ψωμι κι αλατι και εχουμε τσακωθει κι εχουμε αγκαλιαστει.                                                                           ΣΑΚΗ ΚΩΤΣΑΚΗ δεν εισαι φασιστας .εισαι δημοκρατης,και δεν φιμωνεις κοσμο,ουτε κλεινεις μικροφωνα,  καλεις ελευθερα και δινεις βημα στο σταθμο που δουλευεις  σε ολους,και συφιλιαζεσαι με τις επιλογες του αφεντικου ,βγαζεις σπυρια  αλλα τον υποστηριζεις γιατι σ ενδιαφερει η καριερα σου και καλα κανεις στη τελικη  γιατι.....''φιλε μου ειναι ο καπιταλισμος''.αρα διαφωνω καθετα με την  μεταφραση του μπλαμπλα που εκανες πριν .η διαφωνια που πααντα ειχαμε  ,εχει να κανει με το DNA του καθενος απο μας και γι αυτο χωρισαν και οι μουσικοι μας δρομοι,αλλα εχει να κανει και με τη σταση απεναντι στα πραγματα και στη ζωη ειναι  οτι εγω για σενα ημουν παντα λοξος,αφελης .........prog,πειραματικος.... χαζο τζαζ ροκ και γκρινιαρης που εμποδιζε τις ποπ φιλοδοξιες σου....εσυ ησουν ποπ μεινστρημ και λιγο λελος [για μενα]για αλλους οχι.        

       ουτε καν σοφτ ροκ ....δεν το πολυ αγγιζες..... το τελευταιο πραγματικο ροκ τραγουδι το εγραψες χρονια πριν ακομα και το εντεχνο με το οποιο ψιλοφλερταρες το εφτησες στο τελος. και εγκατεληψες την κλασσικη κιθαρα, γιατι δεν συμβαδιζε με το ποπ ειδωλο,και πραγματικα παραδεχτηκες οταν πηγες στον ατλαντις οτι θα τον κανεις πιο μεινστρημ γιατι αυτο αγαπας,και γιατι αυτο εισαι στην τελικη και μπραβο.οταν εγω ακουγα floyd  απο παιδι ,εσυ ακουγες Roxette.επειδη εισαι μεινστρημ ποπακιας  υποστηριζεις τον εαυτο σου κατα αυτο τον   τροπο.εισαι λελος. το οτι σ αρεσει και λιγο το ροκ και το εντεχνο ισχυει αλλα εισαι λελος.ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ Mainstream ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΠΟΠ .θες να γινεις ποπ ειδωλο και γι αυτο με ετρεχες στα γνωστα τηλεκριτικα μουσικα σοου[φρικαρα]{#emotions_dlg.scared}δικαιωμα σου παντως ,εγω εκανα λαθος. τελος παντων ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον.τελως παντων ξερω οτι παλι δεν θα δεχτεις τιποτα και πιθανον να δηλωσεις και.... απεταξαμην το σατανα και εγω ..... ειμαι ροκας και ......διαφορα τετοια.


    rivelino
    24.10.2013, 12:17

     ΥΓ1 ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΑΚΗ ΕΝΟΕΙΤΑΙ. 

    ΥΓ2 ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΟΥΝΙΣΤΗΣ KI ΕΧΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΞΙΟ ΕΩΣ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟ ΠΕΘΕΡΟ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ, Η ΝΑ  ΔΙΩΞΩ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΑLBERTO .?ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΑΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΞΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΙΑΤΟ ΦΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.ΔΕΞΙΟΦΑΣΙΣΤΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ  ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ ΣΑΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ ΑΦΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΓΕΛΟΙΟ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ .

    [ τροποποιήθηκε από τον/την rivelino, 24-10-2013 12:49 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την rivelino, 24-10-2013 12:51 ]


    rivelino
    24.10.2013, 14:31

    βλεπω μια ταση ανθρωποφαγιας ,με  τοποθετησεις τυπου εισαι φασιστας και τετοια.προς αποφυγην παρεξηγησεως λοιπον οι μουσικες διαφωνιες μεταξυ εμου και του Διονυση ειναι μοονο μεταξυ εμου και του ιδιου και λιγη σημασια αν εγω πιστευω οτι ειναι ποπας ενω εκεινος πιστευει οτι υπηρετει τη ροκ.η λεξη λελος δεν σημαινει κατι ειναι μια εκφραση που χρησιμοποιουμε για χαβαλε μεταξυ μας .ο ανθρωπος παντελονια φοραει και στην τελικη κανει κατι που μετραει,ασχολειται με τη μουσικη και το κανει με μερακι και αγαπη.στην τελικη ο Διονυσης εκτος απο ραδιοπαραγωγος ειναι και μουσικος και τραγουδοποιος και στην τελικα οτι κανει το κανει οσο μπορει πιο εντιμα και οπως πιστευει,μεσα σε ενα σαπιο συστημακαι αν διαφωνει η συμφωνει καποιος με τις μουσικες του επιλογες  λιγη σημασια  εχει αφου αυτο που κανει πιθανον να αφορα μεριδα κοσμου με αποτελεσ μα να υπαρχουν παντα αυτοι που αγαπουν     υποστηριζουν και    πιστευουν το εργο του λιγη σημασια εχει και η διαφωνια καποιου με τον τροπο που υπη ρετει  και υποστηριζει τον ατλαντις ......αλλωστε .....η δυσφημιση ειναι η καλυτερη διαφημιση.Ας ασχοληθει λοιπον ο καθενας με τα δικα του και με το πως θα επιβιωσει η θα επαναστατησει απεναντι σε ενα σαπιο συστημα   καπιταλισμου που ζουμε και πως θα συμπεριφερθει απενεντι στη λαιλαπα.Ο ΔΙΟΝ ΣΗΣ ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΟΣΟ ΚΑΙ εμεις μεσα σε μια κατ επιφαση αστικη δημοκρατια  που ζουμε.ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΩΤΣΑΚΗΣ ειναι αγωνιστης της καθημερινοτητας και της ζωης.o Διονυσης Κωτσακης δεν ειναι επαναστατης.Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΦΑΣΙΣΤΑΣ. 


    dkotsak
    24.10.2013, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 24.10.2013, 09:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 23.10.2013, 14:22 έγραψε...

    α) "γιατι ?...γιατι θιξαμε τα αφεντικα του συγκεκριμενου σταθμου": Είσαι καλά χριστιανέ μου; Για αυτό κατάλαβες ότι θίχτηκα; Εκτός συναγωνισμού έ;

    β) Για την πλειοψηφία των παραγωγών και για τον Γιάννη συγκεκριμένα μη λέω πάλι τα ίδια. Δες τί απάντησα στον freak. Aπό ένα σημείο και μετά μου φαίνεται και αστείο το στυλάκι "χα χα! Βρήκαμε έναν δεξιό παραγωγό!". Δηλαδή είναι για μικρά παιδιά... Να σου πω κάτι; Μπήκα σε ένα λεωφορείο σήμερα και είδα -δεν θα το πιστέψεις- 5 δεξιούς μέσα!! Φυσικά κατέβηκα και πήγα με τα πόδια. Α! Και δεν ξαναπληρώνω τα φασιστικά λεωφορεία!

    Να σοβαρευτούμε λίγο;

    καλημερα καπεταν dkotsak 

    τι γινεται πουλαμε και πνευμα ?...

    δεν ξερω τι σοι αγωνιστης εισαι αλλα ενα ειναι βεβαιο και ο μαρξ  και ο μπακουνιν θα σου εδιναν σκοινι να κρεμαστεις....

    υ.γ. εμεις οι αριστεροι του P C σε παρακαλουμε σταματα να εκθειαζεις τις αγωνιστικες σου περγαμηνες γιατι μας οδηγεις σε καταθλιψη....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 24-10-2013 09:50 ]



    Τότε εσείς οι αριστεροί του pc ασχοληθείτε με τη δική σας ζωή και όχι με τη δική μου. Αν έχετε τέτοια...


    rivelino
    24.10.2013, 15:43

    του κ....ου αριστερος οποιος νομιζει οτι ο αλλος ειναι ενα κομματι κρεας που θα πεταξει  στην κιμαδομηχανη της μικροψυχιας του. αλλο η ΑΝΤΙΘΕΤΗ αποψη κι αλλο η κακοποιηση .ασχοληθειτε με τις ζωες σας ρεεεεεεεεεεεεεε.


    dimsavidis
    24.10.2013, 15:44

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 24.10.2013, 14:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 24.10.2013, 09:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 23.10.2013, 14:22 έγραψε...

    α) "γιατι ?...γιατι θιξαμε τα αφεντικα του συγκεκριμενου σταθμου": Είσαι καλά χριστιανέ μου; Για αυτό κατάλαβες ότι θίχτηκα; Εκτός συναγωνισμού έ;

    β) Για την πλειοψηφία των παραγωγών και για τον Γιάννη συγκεκριμένα μη λέω πάλι τα ίδια. Δες τί απάντησα στον freak. Aπό ένα σημείο και μετά μου φαίνεται και αστείο το στυλάκι "χα χα! Βρήκαμε έναν δεξιό παραγωγό!". Δηλαδή είναι για μικρά παιδιά... Να σου πω κάτι; Μπήκα σε ένα λεωφορείο σήμερα και είδα -δεν θα το πιστέψεις- 5 δεξιούς μέσα!! Φυσικά κατέβηκα και πήγα με τα πόδια. Α! Και δεν ξαναπληρώνω τα φασιστικά λεωφορεία!

    Να σοβαρευτούμε λίγο;

    καλημερα καπεταν dkotsak 

    τι γινεται πουλαμε και πνευμα ?...

    δεν ξερω τι σοι αγωνιστης εισαι αλλα ενα ειναι βεβαιο και ο μαρξ  και ο μπακουνιν θα σου εδιναν σκοινι να κρεμαστεις....

    υ.γ. εμεις οι αριστεροι του P C σε παρακαλουμε σταματα να εκθειαζεις τις αγωνιστικες σου περγαμηνες γιατι μας οδηγεις σε καταθλιψη....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 24-10-2013 09:50 ]



    Τότε εσείς οι αριστεροί του pc ασχοληθείτε με τη δική σας ζωή και όχι με τη δική μου. Αν έχετε τέτοια...



    ...εχουμε , εχουμε και τετοια ...και " τετοια "....απλα μας χαλανε κατι οπορτουνιστες....


    dimsavidis
    24.10.2013, 15:45

    Παράθεση:

    Το μέλος rivelino στις 24.10.2013, 15:43 έγραψε...

    του κ....ου αριστερος οποιος νομιζει οτι ο αλλος ειναι ενα κομματι κρεας που θα πεταξει  στην κιμαδομηχανη της μικροψυχιας του. αλλο η ΑΝΤΙΘΕΤΗ αποψη κι αλλο η κακοποιηση .ασχοληθειτε με τις ζωες σας ρεεεεεεεεεεεεεε.



    φιλε rivelino ...ο φιλος σου οικειοθελως μπηκε στον κοπο να καλυψει τα αφεντικα του και τον σταθμο τους απο την κατακραυγη εξ αιτιας της συνεντευξης κασιδιαρη . δεν χρειαζονται σχολια....


    dkotsak
    24.10.2013, 16:16

    Παράθεση:

    Το μέλος rivelino στις 24.10.2013, 11:42 έγραψε...

    ωραια τωρα πρεπει να μπω στη διαδικασια να απαντησω Σακη..... ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ. ΚΙ ΑΜΑ ΘΕΣ ΓΡΑΨΕ ΣΕΝΤΟΝΙΑ.ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ.εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθω απο το να γραφω γι αυτα εδω ,και ΚΑΚΩΣ ασχοληθηκα.εσυ εγινες και μεταφραστης της παναρχαιης λεξεως και γλωσσας του μπλα μπλα μπλα,ειλικρινα αν εχεις μαθει και τη γλωσσα του μπλα μπλα μαζι με αγγλικα αρχαια ελληνικα και δεν ξερω γω τι αλλο, γιατι εισαι πραγματι μορφωμενο παλικαρι πολυ μορφωμενο ειλικρινα και δεν ειρωνευομαι μιλαω σοβαρα.καθηγητης μαθηματικων και πληροφορικης εισαι  και ξυλο εχεις φαει ,και σχεση με τα εξαρχεια ειχες και τον Nαθαν και ειδικα τον Βασιλη και τον Κωστα το Νιωρα  που ειναι και φιλοι μου ,και μαζι εχουμε φαει ψωμι κι αλατι και εχουμε τσακωθει κι εχουμε αγκαλιαστει.                                                                           ΣΑΚΗ ΚΩΤΣΑΚΗ δεν εισαι φασιστας .εισαι δημοκρατης,και δεν φιμωνεις κοσμο,ουτε κλεινεις μικροφωνα,  καλεις ελευθερα και δινεις βημα στο σταθμο που δουλευεις  σε ολους,και συφιλιαζεσαι με τις επιλογες του αφεντικου ,βγαζεις σπυρια  αλλα τον υποστηριζεις γιατι σ ενδιαφερει η καριερα σου και καλα κανεις στη τελικη  γιατι.....''φιλε μου ειναι ο καπιταλισμος''.αρα διαφωνω καθετα με την  μεταφραση του μπλαμπλα που εκανες πριν .η διαφωνια που πααντα ειχαμε  ,εχει να κανει με το DNA του καθενος απο μας και γι αυτο χωρισαν και οι μουσικοι μας δρομοι,αλλα εχει να κανει και με τη σταση απεναντι στα πραγματα και στη ζωη ειναι  οτι εγω για σενα ημουν παντα λοξος,αφελης .........prog,πειραματικος.... χαζο τζαζ ροκ και γκρινιαρης που εμποδιζε τις ποπ φιλοδοξιες σου....εσυ ησουν ποπ μεινστρημ και λιγο λελος [για μενα]για αλλους οχι.        

       ουτε καν σοφτ ροκ ....δεν το πολυ αγγιζες..... το τελευταιο πραγματικο ροκ τραγουδι το εγραψες χρονια πριν ακομα και το εντεχνο με το οποιο ψιλοφλερταρες το εφτησες στο τελος. και εγκατεληψες την κλασσικη κιθαρα, γιατι δεν συμβαδιζε με το ποπ ειδωλο,και πραγματικα παραδεχτηκες οταν πηγες στον ατλαντις οτι θα τον κανεις πιο μεινστρημ γιατι αυτο αγαπας,και γιατι αυτο εισαι στην τελικη και μπραβο.οταν εγω ακουγα floyd  απο παιδι ,εσυ ακουγες Roxette.επειδη εισαι μεινστρημ ποπακιας  υποστηριζεις τον εαυτο σου κατα αυτο τον   τροπο.εισαι λελος. το οτι σ αρεσει και λιγο το ροκ και το εντεχνο ισχυει αλλα εισαι λελος.ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ Mainstream ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΠΟΠ .θες να γινεις ποπ ειδωλο και γι αυτο με ετρεχες στα γνωστα τηλεκριτικα μουσικα σοου[φρικαρα]{#emotions_dlg.scared}δικαιωμα σου παντως ,εγω εκανα λαθος. τελος παντων ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον.τελως παντων ξερω οτι παλι δεν θα δεχτεις τιποτα και πιθανον να δηλωσεις και.... απεταξαμην το σατανα και εγω ..... ειμαι ροκας και ......διαφορα τετοια.



    Σταύρο ξέρω ότι είσαι καί αθώο παιδί και παιδί με ψυχή μάλαμα...

    Επίσης ξέρω ότι δεν έχεις απόλυτη συναίσθηση του διαδικτύου. Κάποιες κουβέντες που αφορουν κριτική σε πολύ προσωπικές επιλογές κατευθύνσεις, απλά δεν τις κουβεντιάζουμε φόρα-παρτίδα στο διαδίκτυο... Δεν κάνουμε τη ζωή μας Big Brother...  Γιατί στην τελική-τελική άποψή σου ρε Σταύρο και μπράβο σου... Αλλά άποψή σου...

    Θα σου απαντήσω μόνο σε κάποιες ανακρίβειες και στις υπερβολικά άδικες κατ' εμέ απόψεις σου, που μπορεί να είναι απόψεις σου (δικαιωμά σου) αλλά επειδή είναι μόνο απόψεις και όχι αντικειμενικές αλήθειες και επειδή εδώ δεν είναι χώρος για να μου κάνεις δισκοκριτική θα σε παρακαλούσα θερμά, να μου κάνεις όση δισκοκριτική θέλεις, αλλού. Όχι εδώ...

    γω για σενα ημουν παντα λοξος,αφελης .........prog,πειραματικος.... χαζο τζαζ ροκ και γκρινιαρης που εμποδιζε τις ποπ φιλοδοξιες σου....".

    Σταύρο αν είχα ποπ φιλοδοξίες δεν θα έγραφα αυτό...

    https://www.youtube.com/watch?v=1NskISSyOcgLink

    />ούτε αυτό...

    https://www.youtube.com/watch?v=8NhecOjrutwLink
    />ούτε αυτό...

    https://www.youtube.com/watch?v=_wPgFyKwuxkLink
    />ούτε θα παίζαμε μαζί αυτά...

    https://www.youtube.com/watch?v=aPUevmfI7xcLink
    />(αν θυμάσαι καλά, εγώ είχα διαλέξει το playlist έτσι;)
    Οτε το πρώτο μου ft θα ήταν αυτό...

    https://www.youtube.com/watch?v=qaNKvD99xS4Link
    />Και για την ώρα, ο,τι πιο "ποπ" έχω δισκογραφήσει είναι αυτό...

    https://www.youtube.com/watch?v=K9tmtbYxjuULink
    />Επίσης στο τελευταίο live με τα παιδιά παίξαμε ας πούμε Lynyrd Skynyrd, Korn, 3 doors down, Διάφανα Κρίνα, Ξύλινα σπαθιά και Magic de Spell, όχι Roxette, Lady Gaga, Οnirama και Ρουβά.

    "παραδεχτηκες οταν πηγες στον ατλαντις οτι θα τον κανεις πιο μεινστρημ":  Όχι αυτό είναι ανακρίβεια. Εγώ παρέλαβα έναν Ατλαντίς που έπαιζε ανά δίωρο Μαραβέγια, Εμιρλή, Μακρινά Ξαδέρφια και συναφή ακούσματα, παρέλαβα τον πιο soft Ατλαντίς όλων των εποχών και πέρασα στο ρεπερτόριο πάνω από 100 ροκ συγκροτήματα/καλλιτέχνες. Μερικά ενδεικτικά από τα ονόματα που πέρασα ήταν Love in sadness, Versus, Xίλια Χρόνια, FlyByWire, Trendy Hooligans, The wigs, Mαύρη Μαγιονέζα, Δημήτρη Δημητράκα, Μιχάλη Κακέπη, Μωβάστρο, Norma The Band, Τάνια Κικίδη, Εlysion, Planet of Zeus, UNSIN κ.τ.λ. Όσοι άκουγαν ξέρουν πολύ καλά τι ακριβώς έκανα. Αλλά ναι μου αρέσει και η Mainstream Rock και δεν ντρέπομαι για αυτό. Όπως και να έχει σε ενημερώνω ότι το ύφος ενός ραδιοφώνου δεν το χτίζεις με βάση αυτά που ακούς στο σαλόνι σου. Είναι αντι-επαγγελματικό.

    "οταν εγω ακουγα floyd  απο παιδι ,εσυ ακουγες Roxette": Στο σπίτι μου τότε που σχεδόν μέναμε μαζί για κανένα εξάμηνο, πριν πολλά πολλά χρόνια, ξέρεις καλά ότι είχα 2 τεράστιες κούτες με κασέτες. (Τους δίσκους μου τους είχα αλλου). Το να ξεχωρίζεις 2 από 400 κασέτες, και να μου λες "άκουγες Roxette" είναι και χτύπημα κάτω απ' τη μέση... Αν και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την καλή ποπ. Αν αυτό με κάνει φλώρο, so f**kin what? Είμαι φλώρος λοιπόν. Κανένα πρόβλημα. Όλοι μας στην εφηβεία έχουμε και μια κοπέλα που την έχουμε συνδέσει με 2 μπαλάντες... Π.χ.γιατι τις χορέψαμε αγκαλιά σε κάποιο beach party... Πάντως από όλες αυτές τις κασέτες θα πρέπει να υπήρχαν τουλάχιστον και 10-15 κασέτες κλασσικής μουσικής. Δεν είδα να μου γράψεις "οταν εγω ακουγα floyd  απο παιδι ,εσυ ακουγες καλσσική"... Κι επίσης, η αλήθεια είναι ότι όταν εσύ άκουγες floyd εγώ άκουγα doors... Γιατί μιλάμε για προ-εφηβικά μου χρόνια και στα προ-εφηβικά μου χρόνια υτοί ήταν η πρώτη μου "πόρωση"...

    "σ αρεσει και λιγο το ροκ και το εντεχνο". Δεν μου αρέσει "λίγο" το ροκ. Μου αρέσει πολύ. Έχω το δικαίωμα να το λέω αυτό για τον εαυτό μου; Επίσης δεν με τρελαίνει το έντεχνο. Μπορείς να μου θυμίσεις ένα έντεχνο τραγούδι που έχω δισκογραφήσει; Απ' ο,τι ξέρω ούτε ένα. Ένα έντεχνο που έπαιξα στην τελευταία συναυλία μου; Απ' ο,τι ξέρω ούτε ένα. Και στο συρτάρι μου ακόμα-ακόμα αμφιβάλλω αν υπάρχουν 3 ή 4... Anyway το έντεχνο το σέβομαι πάντως....

    "ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ Mainstream ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΠΟΠ". Ναί αγαπώ το καλο Mainstream (π.χ. 3 doors down ή red hot chili peppers- ειδικά όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν καλά ότι αγαπώ αυτές τις μπάντες, και δεν ντρέπομαι και καθόλου). Σέβομαι την καλή ποπ. Αλλά όχι δεν την αγαπώ. Και ειδικά από ελληνική ποπ, παίζει ακόμα κι εσύ να έχεις τις 10πλάσιες γνώσεις.

    "ουτε καν σοφτ ροκ ....δεν το πολυ αγγιζες..... το τελευταιο πραγματικο ροκ τραγουδι το εγραψες χρονια πριν ακομα". Σταύρε μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην πεις. Θα βγει το cd που κάνω με την μπάντα μου σε λίγους μήνες και θα έχει μέσα πιο ροκ κομμάτια από αυτά που έχουμε κάνει. Και μετά έλα να μου πεις ότι το "Μια πατρίδα φωτεινή", το "Ποιος γελάει όταν φοβάσαι", το "Κράτα γερά" και το "Εμένα οι φίλοι μου" (που θα το έχουμε σε διασκευή) είναι... ποπ. Anyway, δικαίωμα σου να θεωρείς ότι έχω πάψει να γράφω "πραγματικά ροκ τραγούδια".

    P.S. Κράτα για τον εαυτό σου την άποψη ότι εσύ γνωρίζεις τί είναι "πραγματικό ροκ" κι ότι εγώ είμαι ποπ.

    Αν θέλεις, πήγαινε και κάνε και comment κάτω από τα τραγούδια μου και γράψε: "Είναι ποπ και ο Κωτσάκης είναι ποπάς."

    Σε ικετεύω όμως, ΟΧΙ ΔΙΣΚΟΚΡΙΤΙΚΗ ΕΔΩ! Αναγκάζομαι να μπαίνω σε διαλόγους ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΥΤΕ ΤΟ FORUM. Kαι θα μου πουν στο τέλος - τέλος ότι μου κάνω και promo...


    dkotsak
    24.10.2013, 16:57

    Παράθεση:

    Το μέλος alberto στις 24.10.2013, 11:06 έγραψε...

    Ποιος αριστερος, και μαλιστα αναρχικος, θα δεχοταν να παραμενει, εστω και ενα δευτερολεπτο, εθελοντικα μαλιστα, διπλα σε ακροδεξιους σαν τον Παναγιωτακοπουλο;

    Ποιος αριστερος, θα δεχοταν να εργαζεται και να προμοταρει το brand ενος ακροδεξιου επιχειρηματια, και μαλιστα εντελως δωρεαν, φορωντας μπλουζακι του Τσε Γκεβαρα;

    Ποιος αριστερος, θα περηφανευοταν για τις περγαμηνες του παρελθοντος, οταν η ωρα να δρασει ενας αριστερος ειναι ΤΩΡΑ, που εχουν βγει παγανια οι φασιστες;

    Μα φυσικα ο Διονυσης ο Κωτσακης.

    Ο.Κ. μεγάλε. Εγώ είπα και τί κάνωΤΩΡΑ. Εκπομπές κατά της Χ.Α., άρθρα, προβολή αντιφασιστικών τραγουδιών. 50m από τα γραφεία τους και χωρίς security. Κι από τις πορείες δεν έλειψα ποτε... Πες μας λοιόν εσύ που σηκώνεις το δάχτυλό τι κάνεις εσύ... Να ξέρουμε ρε παιδί μου...

    P.S.1. Το brand, αφορά στη μουσική... Αν το πάρουμε έτσι μεγάλε και οι Floyd από την ΕΜΙ βγήκαν αλλά δεν τους κράζεις...

    P.S.2. Άλλο δεξιός άλλο ακροδεξιός. Ο Γιάννης (με τον οποίο συνέχεια διαφωνούμε ιδεολογικά) είναι δεξιός. Αλλά έχει ψυχή μάλαμα και δεν θα πείραζε ποτέ μηρμύγκι. Και δέχεται να ακούει την αντίθετη άποψη. Υποψιάζομαι ότι είναι πολύ καλύτερος από εσένα που τον στοχομποιείς...

    Θα μας πει ο συναγωνιστής τα δικά του ή θα κράζει μόνο;


    pastella
    24.10.2013, 17:42

    Επειδή βλέπω ότι το θέμα μπορεί να φτάσει στο κατά πόσο ο dkotsak ακούει ποπ ή αν γράφει τραδούδια ποπ, σας υπενθυμίζω οτι η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από την επιστολή του MusicHeaven στον Ατλαντίς FM με συγκεκριμένη αφορμή.

    Η απορία μου εμένα πάντως είναι γιατί κάποιος πρέπει να έχει και τα αντίστοιχα ακούσματα για να κριθεί αντιφασίστας. Δηλαδή, επειδή άκουγα Spice Girls στην εφηβεία μου (έλα, πέστε να με φάτε...) και επειδή πήγα να ακούσω Stefan Biniak το καλοκαίρι σε ένα μπαρ και να χαλαρώσω (αρχίστε τα αρνητικά χεράκια...) με κάνει απολιτίκ ή με εντάσει σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο; Για να καταλάβω δηλαδή...


    dkotsak
    24.10.2013, 17:52

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 24.10.2013, 15:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rivelino στις 24.10.2013, 15:43 έγραψε...

    του κ....ου αριστερος οποιος νομιζει οτι ο αλλος ειναι ενα κομματι κρεας που θα πεταξει  στην κιμαδομηχανη της μικροψυχιας του. αλλο η ΑΝΤΙΘΕΤΗ αποψη κι αλλο η κακοποιηση .ασχοληθειτε με τις ζωες σας ρεεεεεεεεεεεεεε.



    φιλε rivelino ...ο φιλος σου οικειοθελως μπηκε στον κοπο να καλυψει τα αφεντικα του και τον σταθμο τους απο την κατακραυγη εξ αιτιας της συνεντευξης κασιδιαρη . δεν χρειαζονται σχολια....



    Να καλύψω τα αφεντικά μου; Θα αρχίζω να πιστεύω ότι έμαθες ελληνικά χτες...

    Να καλύψω το σταθμό; Χμμ... Να το πω ξανα; Ο σταθμός δεν είναι ούτε μία και μόνη επιλογή ούτε ένας και μόνο άνθρωπος. Είναι οι παραγωγοί, ο κόσμος και οι μπάντες.

    Να μετρήσω πόσες φορες το είπα; Δεν με τίποτα ε; Για κανένα λόγο ε;




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία