ελληνική μουσική
    461 online   ·  210.826 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    noizreduction
    17.10.2013, 10:20

    Η πρωινη ζωνη του Atlantis ειχε καταντησει μαγαζακι συγκεκριμενων παραγωγων με συγκεκριμενες αποψεις, που "εμμεσως πλην σαφως" φροντιζαν να αξιοποιουν τη "δημοκρατια" ( αυτη τη δημοκρατια που οι φασιστες αξιοποιουν μονο οταν τους συμφερει, αλλα στην καταλληλη στιγμη θα την καταργησουν ) κατα το δοκουν για να περνανε αποψεις που θυμιζαν "Ναι μεν, αλλα...".

    Δεν ειναι τωρινο το φαινομενο της ακροδεξιας αποψης μεσα στον καινουριο Ατλαντις ( για να ειμαστε και ξεκαθαροι, ο Ατλαντις του 2004 και πριν ηταν τελειως διαφορετικος, ομως ορισμενα μπουμπουκια της ακροδεξιας/ΛΑΟΣ βρηκαν τη θεση τους με τη νεα εναρξη του σταθμου ) και σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση δεν θα ενοχλουσε εαν μιλαγαμε για εναν απλο ενημερωτικο σταθμο ( οπως τοσοι φιλοκυβερνητικοι υπαρχουν ).

    Ομως οταν μιλαμε για τον Ατλαντις, μιλαμε για εναν σταθμο που κρατουσε ενα συγκεκριμενο υφος, που ειχε συγκεκριμενο κοινο κι επαιζε συγκεκριμενο προγραμμα, στηριγμενο πανω στις προηγουμενες 2 προϋποθεσεις. Για καποιους επρεπε να φτασουμε στο σημειο να καλεσει ( γιατι καποιος θα τον καλουσε ) τον πνευματικο τους ηγετη κι εκπροσωπο της φασιστικης τασης στην Ελλαδα, ωστε να αντιληφθουν πως "Ωπ ρε φιλε, αυτος δεν ειναι ο Ατλαντις, ειναι μια παρωδια".

    Λυπαμαι μονο τους παραγωγους ( ιδιαιτερα αυτους που δεν ζουσαν απο τις χορηγιες, ουτε πληρωνονταν απο τα SMS ) που αφιερωσαν χρονο σε ενα μαγαζι συγκεκριμενων ατομων, που στην ουσια πηραν την ρεκλαμα, την αξιοποιησαν προς οφελος τους και υπογειως εκαναν τη κλασσικη προπαγανδα τους.

    Τι να κανουμε...ο Ατλαντις πεθανε το 2004. Οποιος το αντιληφθηκε τοτε, ηταν τυχερος ( οπως ο υποφαινομενος, που χρειαστηκα 1 χρονο για να "ξυπνησω" και να αντιληφθω τι μεταδιδουν )...

    Και η συνεντευξη δεν εγινε γιατι τους εκραξαν ολοι! Ουτε καν απο ευαισθησια στο θανατο ενος παραγωγου τους απο τους φασιστες της Χρυσης Αυγης! Δεν ηταν προταση, ηταν προγραμματισμενη συνεντευξη!

    Ετσι, για να μην κανουμε επιπλεον προπαγανδα σε πραγματικα γεγονοτα!


    freak
    17.10.2013, 10:27

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 17.10.2013, 10:20 έγραψε...

    ...ο Ατλαντις πεθανε το 2004.

    Ο Ατλαντις ηταν νεκρος εξαρχης. Απο το '90.

    Διαβασε το πρωτο post μου σε αυτο το thread.

    .

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 17.10.2013, 10:13 έγραψε...



    Νομίζω πως το τραβάμε λίγο απ' τα μαλλιά. Δεν έγινε η συνέντευξη. "Ναζοφίλ" σταθμός...υπερβολικά καθολικός όρος, δε νομίζετε;



    Προς απαντηση σου, Δεσποινα...(πριν ξεπεταχτει η ΧΑ...τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα):

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 17-10-2013 19:53 ]


    noizreduction
    17.10.2013, 10:33

    Freak, οταν ξεκινησα να ακουω Atlantis ημουν 15 χρονων ( σαν τη Ναταλια Γερμανου :P ) κι ακουγα συνηθως τη βραδινη ζωνη, λογω διαβασματων, οποτε δεν πετυχα ποτε πρωινο παραγωγο ( που φανταζομαι επαιζε στις καλες ζωνες ). 

    Καπου στο 2004 ( οταν εκλεισαν κι ανοιξαν ξανα λογω του κυνηγιου με τις συχνοτητες ) μπορουσα να ακουσω και πρωινη ζωνη ( φοιτητης κι εργαζομενος γαρ ), οποτε κατι αρχισε να μου μυριζει "βρωμικα". Δεν ηξερα τοτε, ομως τελικα αποδεικτηκε ( εστω και μετα απο καιρο ) πως απ' οπου κι αν το επιανες το θεμα, βρωμουσε.

    Δεν δικαιολογω βεβαια την επιλογη μου να ακουω ( τοτε ) Atlantis, ομως στηρικτηκε περισσοτερο στο γεγονος πως στη βραδινη ζωνη του επαιζε ελληνικη ροκ ( κατι που στους σταθμους της Αττικης δεν υπηρχε εκεινη την περιοδο ), παρα στα "συμβολα" και στις "ιδεολογιες" που ( δηθεν ) πρεσβευε ( μιας και στα 15, ιδιαιτερα στα 90s, σιγα μην ασχολιομασταν τοσο εντονα με κομματοποιησεις, ιδεολογικους προσανατολισμους και χουντες :P ).

    Φανταζομαι ομως, πως η μεταβαση του 2004 δεν ηταν κατευθειαν απο το μηδεν, αλλα παντα μεσα στο πληθυσμο της διευθυνσης του Ατλαντις θα υπηρχαν κι ατομα...αμφιβολου πεποιηθησεων!


    noizreduction
    17.10.2013, 11:00

    Κι οπως βλεπετε, τα blogs πηραν φωτια με την αποφαση του ΜΗ. Προσεξτε τις αντιδρασεις των "μπουμπουκιων" απο κατω ( ιδιαιτερα ενας Γιωργος Τσετσος , ο οποιος πριν 2 χρονια το επαιζε "εγω δεν ειμαι Χρυση Αυγη, αλλα...." και με τις συλληψεις των ηγετικων στελεχων ανηκει στην επισημη ομαδα κρουσης της ΧΑ ).


    margot
    17.10.2013, 11:23

    Το τραγελαφικό στην υπόθεση ξέρετε ποιο είναι; Ότι στο φλάιερ της αναγγελίας της συνέντευξης ο Κασιδιάρης ποζάρει όλο ύφος δίπλα στο σήμα του σταθμού με το χαρακτηριστικό Α. Αυτό θα πει πολυφωνία! (γελάμε για να μην κλαίμε δηλαδή με την υποκρισία...)


    gikostas
    17.10.2013, 18:52

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 17.10.2013, 10:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 17.10.2013, 10:20 έγραψε...

    ...ο Ατλαντις πεθανε το 2004.

    Ο Ατλαντις ηταν νεκρος εξαρχης. Απο το '90.

    Διαβασε το πρωτο post μου σε αυτο το thread.

    .

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 17.10.2013, 10:13 έγραψε...



    Νομίζω πως το τραβάμε λίγο απ' τα μαλλιά. Δεν έγινε η συνέντευξη. "Ναζοφίλ" σταθμός...υπερβολικά καθολικός όρος, δε νομίζετε;



    Προς απαντηση σου, Δεσποινα...

    (απο παλιοτερη δημοσιευση, πριν ξεπεταχτει η ΧΑ...τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα):

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 17-10-2013 10:34 ]



    Νομίζω πως αυτό τα εξηγεί όλα.Freak ήσουν αρκετά κατατοπιστικός.Τον Χανδάκωσε τον σταθμό ο Μιχάλης Χάνδακας.


    antwnispatra
    17.10.2013, 19:48

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 17.10.2013, 10:13 έγραψε...

    Νομίζω πως το τραβάμε λίγο απ' τα μαλλιά. Δεν έγινε η συνέντευξη. "Ναζοφίλ" σταθμός...υπερβολικά καθολικός όρος, δε νομίζετε; Αν εγώ έκανα την ίδια πρόταση για συνέντευξη εδώ, θα τα ρίχνατε στο MH;

    Εκτός του οτι με κάλυψε το ποστ του freak,δε νομίζω να ανέβηκε στη σελίδα του σταθμού το θέμα μόνο και μόνο εις γνώση του παραγωγού που θα έκανε τη συνέντευξη.


    Moonchild92
    17.10.2013, 19:59

    Μπήκα έστω και για λίγο για να δώσω τα συγχαρητήριά μου στον Γιώργο, δεν φαντάζεσαι την χαρά μου όταν είδα ότι η όλη αντιμετώπιση ξεκίνησε απ' το MH. Μπράβο και πάλι μπράβο! {#emotions_dlg.biggrin}


    starg
    17.10.2013, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 17.10.2013, 10:13 έγραψε...

    Νομίζω πως το τραβάμε λίγο απ' τα μαλλιά. Δεν έγινε η συνέντευξη. "Ναζοφίλ" σταθμός...υπερβολικά καθολικός όρος, δε νομίζετε; Αν εγώ έκανα την ίδια πρόταση για συνέντευξη εδώ, θα τα ρίχνατε στο MH;



    Αν δεν είχε τα απαραίτητα δημοκρατικά αντανακλαστικά να σε στείλει από κει που ήρθες, σίγουρα ναι...

    Και το συγκεκριμένο ζήτημα με έχει απασχολήσει εδώ και κάμποσο καιρό, ο σταθμός αυτός δυστυχώς έχει σαν ιδιοκτήτη κάποιον ο οποίος δηλώνει φανερά συγκεκριμένες αντικοινωνικές πολιτικές θέσεις.
    Και μέσα από τις μουσικές επιλογές κάποιων παραγωγών του (οι οποίες τυγχάνουν τεράστιας απήχησης στο νεανικό κοινό )  δυστυχώς περνάει άλλου είδους μηνύματα.
    Σπέρνει σπόρους φασισμού με προκάλυψη την εγχώρια εναλλακτική σκηνή.


    mary_omikron
    17.10.2013, 20:29

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 17.10.2013, 10:13 έγραψε...

    Νομίζω πως το τραβάμε λίγο απ' τα μαλλιά.... [...]

    Αν εγώ έκανα την ίδια πρόταση για συνέντευξη εδώ, θα τα ρίχνατε στο MH;

    Αν έκανες την ίδια πρόταση δεν θα τα ρίχναμε στο ΜΗ, γιατί θα παρέμενε σε επίπεδο πρότασης και δεν θα φιγουράριζε ΠΟΤΕ στην αρχική σελίδα σαν αναγγελία... θα είχε απορριφθεί εν τη προτάσει .


    blogarismenos-enge-falos
    17.10.2013, 21:06

    Αγαπητή Δέσποινα
    Για να γινόταν πρόταση για συνέντευξη θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος διάλογος.
    Δηλαδή να υπάρχει διαλεκτική, ένας πολιτισμένος με επιχειρήματα διάλογος.

    Σε ανθρώπους που αντί να συν-διαλέγονται αλλα βαρβαρικά χειρίζονται βία
    για την έκφρασή τους, δεν συνδιαλέγεσαι. Δέν έχεις διάλογο. Δέν έχεις συνέντευξη.
    Και επειδή βαρβαρικά χειρίζοντας την βία για να απαντήσεις σε πολιτικό διάλογο
    θα πρέπει να θυμούνται όλοι οτι το ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ, σημαίνει τούμπαλιν
    ΠΑΣ ΜΗ ΒΑΡΒΑΡΟΣ ΕΛΛΗΝ. Οπότε αν κάνει κανείς πρόταση για συνέντευξη να ξέρει
    οτι μπορεί να φάει ξύλο αντί να πάρει απάντηση. Αυτά ΜΟΝΟ στα περι έκφρασης.
    Γιατί για τα άλλα ο γούγλης είναι φίλος και ώρες να έχει κανείς ελεύθερες βρίσκει
    πάρα πολλά. Ιστορία το κυριότερο. Η γνώση είναι δύναμη.


    inkve
    18.10.2013, 17:22

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 17.10.2013, 10:09 έγραψε...

    Κι απ' ο,τι βλεπω, ενας απο τους υπαιτιους της ακροδεξιοφασιζουσας στροφης του Ατλαντις, εχει το θρασος να μας διδασκει τι εστι δημοκρατια.

    Καποιοι εχουν κοντη μνημη...



    noizreduction...

    ειδικα στο συγκεκριμενο μηνυμα σου εισαι οχι απλα οφσαιντ...αλλα εντελως εκτος πραγματικοτητας... και μπορει να βλεπεις και φαντασματα...

    τον διονυση κωτσακη τον γνωριζω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ....σε πληροφορω οτι εχει συλλογη αναμνησεων απο αντιφασιστικες πορειες και ξυλο που εχει παιξει εχει φαει και εχει δωσει στους φασιστες...και φυσικα πολλες αξημερωτες νυχτες σε τμηματα ακριβως επειδη τολμουσε να βρισει τα αγαπημενα παιδια της ενδοξης ελληνικης αστυνομιας μας...

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ  ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ....

    οι σκεψεις σου ειναι χυδαιες και οχι οι λεξεις στο αρθρο του διονυση(για εμενα και καποιους παλιους φιλους που τον γνωριζουμε απλως σακη)....

    οποτε πριν κατηγορησεις και ταμπελωσεις τοσο ασχημα ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ θα ηταν καλο να μαζευεσαι λιγακι....

    απαραδεκτο το ποστ σου....

    ρε σακη....τσαμπα τα ξενυχτια σε καταληψεις....


    despinakontogianni
    18.10.2013, 17:28

    Δεν το εννοούσα έτσι παιδιά και κακή δικιά μου διατύπωση, σόρρυ. 

    Λέω πως δεν μπορούμε να λέμε "ναζοφίλ" ένα σταθμό, γιατί μιλάμε για όοοοολους τους παραγωγούς και τη δουλειά τους. Η ένστασή μου ήταν πολύ πολύ συγκεκριμένη κι αποκλειστικά στο χαρακτηρισμό. 


    inkve
    18.10.2013, 17:38

    δεσποινα...??

    για κακη τυχη του noizreduction τυχαινει να γνωριζω τον διονυση κωτσακη ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ....ΕΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ....

    ξερεις απο ποτε τον γνωριζω τρομακτικα καλα...??απο τοτε που οι 2 μας πηγαιναμε σε καταληψεις και αντιφασιστικες πορειες....μην πω φυσικα οτι καποια εποχη σχεδον συγκατοικουσαμε...

    ο noizreduction μας παρεπεμψε στο αρθρο του διονυση χαρακτηριζωντας τον ως υπαιτιο της ακροδεξιοφασιζουσας στροφης του ΑΤΛΑΝΤΙΣ...!!!

    ΟΣΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ....ΤΟΣΟ Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ....ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΥΠΟΚΙΝΗΤΗΣ...!!!


    dkotsak
    18.10.2013, 19:04

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 17.10.2013, 10:09 έγραψε...

    Κι απ' ο,τι βλεπω, ενας απο τους υπαιτιους της ακροδεξιοφασιζουσας στροφης του Ατλαντις, εχει το θρασος να μας διδασκει τι εστι δημοκρατια.

    Καποιοι εχουν κοντη μνημη...



    Eάν δεν με έπαιρνε ο Κώστας τηλέφωνο, προφανώς θα έμενε αναπάντητα τα εμμετικά σου ψέμματα. Όπως κατάλαβες είμαι ο κατ' εσέ "υπαίτιος της ακροδεξιάς στροφής του Ατλαντίς"... Σε ενημερώνω λοιπόν ότι εκτός από αυτό το άρθρο κατά της Χ.Α. πριν κάτι μηνάκια έκανα 7ωρη εκπομπή-ξεβράκωμα αυτου του μορφώματος στον Ατλαντίς. 50 μέτρα από τα κεντρικά της γραφεία και χωρίς security να με φυλάνε... Και η μάνα μου να με ακούει και να με κλαίει φιλαράκι, να με παίρνει τηλέφωνα και να μου λέει "τι κανεις θα σε φέρουν ξαπλωτό". Και σε περίοδο που ήταν εντελώς ασύδωτοι, όχι τώρα που έχουν λουφάξει.

    Από εκει και πέρα την ίδια μέρα τα μεσάνυχτα βγήκα στα μικρόφωνα αντί να κρυφτώ και επί 4 ώρες εξηγούσα στον κόσμο ότι κανείς παραγωγός δεν ήξερε τίποτα και ότι εμείς αντιδράσαμε το ίδιο με τον κοσμο και περισσότερο. Και πήρα ξεκάθαρα αντιδιαμετρική θέση από την ιδιοκτησία χωρίς να λογαριάσω 10.000 ώρες από τη ζωή μου που έχω χαρίσει στην προσπάθεια του σταθμού.

    Από εκει και πέρα το να με κράζεις για ακροδεξιο είναι το λιγότερο γελοίο, διότι εχω παρελθόν και παρόν πιθανότατα πολύ πιο αριστερό από το δικό σου. Εχω στην πλάτη μου αντιπολεμικά και αντιρατσιστικά τραγούδια (όταν οι εταιρείες μου έλεγαν "εντάξει κι εμεις αριστεροι είμαστε δεν κάνουμε έτσι, φέρε μας κάτι που να πουλάει"), υπέγραφα ότι φιλοξενούσα Τούρκο (όταν δεν ήταν της μόδας) παντρεύτηκα Αλβανίδα (όταν πολλοί... "δημοκράτες" Ελληναράδες θεωρούσαν τους εαυτούς τους Αρεια Φυλή μπροστα στους... "παρακατιανούς" Αλβανούς και και και...). Κατά τα άλλα υπήρξα παιδί των Εξαρχείων με ο,τι συνεπάγεται αυτό, με ιδεολογικούς αγώνες, με προσαγωγές, καταλήψεις, ενεργό δράση σε αριστερές αναρχικές κινήσεις και στα φοιτητικά μου χρόνια ενεργό μέλος και υποψήφιος της Πανσπουδαστικής. Εννοείται ότι σε πορείες (από τις οποίες έχω σημάδια και στο κορμί μου και στο κεφάλι μου) δεν σταμάτησα να πηγαίνω ποτέ.

    Συνεπώς εκτός από ρουφιάνος είσαι και ψεύτης. Και ρουφιανεύεις έναν άνθρωπο για τον οποίο δεν ξέρεις τίποτα. Και δεν θα σου πω τι κάναμε στους ρουφιάνους στα Εξάρχεια, θα σου πω ότι είσαι καλεσμένος στην εκπομπή μου τη Δευτέρα τα μεσάνυχτα, να μας εξηγήσεις γιατί είμαι "υπαίτιος για την ακροδεξιά στροφή του Ατλαντίς". Να παραθέσεις όλα τα γεγονότα που έχεις υπόψη σου και να παρουσιάσεις και τις ανάλογες αποδείξεις.

    Φυσικά παρόλο που σε καλώ, δεν ελπίζω να έρθεις. Περιμένω κάποια απάντηση του τύπου "δεν πηγαίνω σε φασίστες" ή στην καλύτερη "δεν πηγαίνω σε φασιστοσταθμούς". Ούτως ή άλλως είναι γνωστό ότι τα σκουλήκια φοβούνται μην τα πατήσουν και κρύβονται...


    Hastaroth
    18.10.2013, 21:03

    Επομένως παραμένει η απορία μου γιά το ποιός είχε την ιδέα να πάρη ο σταθμός συνέντευξη από τον Κασιδιάρη.Γιατί σίγουρα ο ίδιος ο Κασιδιάρης δέν το πρότεινε αυτοβούλως....


    starg
    18.10.2013, 21:29

    αφοι φασιστο-λούμπεν συνέχεια:

    http://www.e-grammes.gr/article.php?id=4900

    http://koinosparanomastis.blogspot.gr/search/label/%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%95%CE%A3%20%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3

    Τhttp://jungle-report.blogspot.gr/2010/02/blog-post_05.html

    Τέτοιοι δημοκράτες...

    ΛΑΟΣ και Πλεύρης(4αυγουστιανοί) με ολίγη από Παττακό και Ντερτιλή, πασπαλισμένοι με μπόλικη μνημονιό-κολοτουμπο-σκονη σε συσκευασία καρατζαφύρερ...

     Ούστ!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την starg, 18-10-2013 21:29 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την starg, 18-10-2013 21:31 ]


    noizreduction
    18.10.2013, 21:59

    Ειλικρινα, οταν γινεται τοσο μεγαλη αναφορα βιογραφικου για να αποδεικτει κατι, ενω επι χρονια ολοι στον Atlantis γνωριζατε τις πολιτικες τοποθετησεις της ιδιοκτησιας, απλως...I rest my case.

    Δεν ειναι αναγκη να αναλυουμε τι κανει ο καθενας, αλλα τι θα μπορουσε να ειχε κανει για να μην γιγαντωθει ενα θεμα που ισως να μην αφορουσε αμεσα τους παραγωγους, αλλα την ιδιοκτησια. Παρολαυτα, οταν ΟΛΟΙ σας ξερατε τι εστι η ιδιοκτησια ( και μην κρυφτειτε τωρα πως δεν ξερατε ), το να αφοριζετε μετα, ο,τι θα μπορουσε να ειχε αποφευχθει πριν, ειναι λιιιιιιιγο ειρωνικο!

    Με λιγα λογια. Κι εγω κατεβαινω σε αντιφασιστικες πορειες, ημουν στο Κερατσινι την 2η μερα απο το γεγονος, φωναξα, κλπ κλπ, ομως δεν θα πηγαινα να κανω τον πωλητη στο μαγαζι του Παναγιωταρου, επειδη ειναι "δουλεια".


    Δεν γραφω για τη δημοκρατια και την ελευθερια του λογου, ομως παραλληλα συμμετεχω καπου που επιλεγουν να φερουν οποιοδηποτε θελει με το στανιο να διελυσει αυτη την ελευθερια ( παρολαυτα, την αξιοποιει για να ακουστει ), και μαλιστα το γραφω εκ των υστερων!

    Η εξιλεωση δεν ερχεται μετα, αλλα πριν γινει το κακο, ιδιαιτερα οταν προκειται για ενα κακο με ιστορικες ριζες που δεν ειναι μονο απλως ενα βημα σε ενα ανεξαρτητο ραδιοφωνο!

    Και παν' απ' ολα, το γεγονος πως ακομα υπαρχουν οι "αναρχικοι" παραγωγοι μεσα σε ενα σταθμο που η ιδιοκτησια ηθελε ( προσεξτε, δεν ηταν απλως υποθεση, ΗΘΕΛΕ ) να φερει τον Κασιδιαρη, ειναι σημα κατατεθεν για το πως ο ανθρωπος νερωνει το κρασι του!

    Ετσι, απλα, ωραια και σταρατα! Ο freak με καλυψε απολυτως με τη δημοσιευση του,  νομιζω πως αξιζει τον κοπο να την κοιταξετε!

    ( τα Εξαρχεια δεν οριοθετουν τα πολιτικα πιστευω ενος ανθρωπου, εκτος εαν οι καφετεριες γεννανε αναρχικους και τα σουβλατζιδικα φασιστες )...

    Ευχαριστω για την προσκληση, ομως δουλευω κι εξαλλου ο Atlantis πεθανε απο το 2004 για μενα. Δεν αξιζει τον κοπο να προσπαθησετε να μεταπεισετε εναν Αρβανιτη! Μπορειτε μονο να σκεφτειτε ποσα λιθαρακια βαλατε στο οικοδομημα του Atlantis, και ποσα απο αυτα τελικα ηταν τοσο "ανεξαρτητα" ( πολιτικα ) οσο θελατε!


    ΥΓ: Η σιωπη ειναι υπαιτιοτητα παντως. Και μαλιστα η σιωπη χρονων για χαρη ενος βηματος που στο κατω κατω το διαχειριζοταν μια διοικηση με αμαρτωλο παρελθον!

    ΥΓ2: Κι ορισμενοι  βουλευτες της ΧΑ εχουν παντρευτει με αλλοδαπες κι ορισμενοι μεγαλωσαν σε γειτονιες με μεγαλη επιρροη αριστερου κι αναρχικου κοσμου. Δεν ειναι σημα πιστης το που μεγαλωνει καποιος ή το με ποιο συντροφο επιλεγει να μεινει. Αλιμονο, τοτε οι μισοι Εξαρχιωτες δεν θα δουλευαν σε καμια πολυεθνικη...

    ΥΓ3: Εξαλλου, ο κοσμος το εχει βουκινο, ιδιαιτερα για την ιδιοκτησια και το παρελθον του με τον Βοριδη ( κοιτα κατι πραγματα και μαλιστα ειναι σε αριστερο blog, ε; ).


    ΥΓ4: Δεν με ενδιαφερει τι κανατε στα Εξαρχεια, ουτε οι 7ωρες εκπομπες... Συγνωμη που καταστρεφω μια κοσμοθεωρια, ομως ενα μικροφωνο που ανηκει σε ιδιοκτησια με ακροδεξιες αποψεις, παραμενει ενα βρωμικο μικροφωνο, που σκοπο εχει να μαζεψει νεαροκοσμο που δεν ξερει τι παιζει μεσα στον Atlantis...

    ΥΓ5: Απο τη σελιδα σας:

    Παράθεση:
    Nontas Maurogonatos Διονύση, ξεχνάς ρε σάπιε ότι στον ξεφτιλοσταθμό σας πριν κάτι χρονάκια τουλάχιστον παίζατε "δεν είναι δημοκρατία δεν είναι ελευθερία, είναι μόνο μια μπασταρδοκρατία";; Τσουτσέκι.

    Διαφωνω με το χαρακτηρισμο, αλλα στην ουσια ειναι απαντηση στο αρθρο που ανεβασατε! Σε μενα απαντησατε βεβαια ( δεν ξερω εαν φταιει το τηλεφωνημα ή το γεγονος πως το MH ξεκινησε τη διαδικασια αποδομησης του Atlantis )...

    -----------------

    DreamCatcher Music DreamCatcher Blogspot

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 18-10-2013 22:48 ]


    noizreduction
    18.10.2013, 22:18

    Εαν το θεμα ειναι απλα μια συγνωμη, για να καθαγιαστει το νερο και να αφοριστουν οι κακες σκεψεις, την εχετε εκ μερους μου. Ομως η συν-ενοχη υφισταται και η βουλα δεν φευγει ευκολα.

    Στο χερι σας ειναι να αποδειξετε αμεσα πως εχετε πραγματικα την ιδεολογικη βαση να αποκηρυξετε την εργοδοσια που θα εβαζε στον ιδιο χωρο με εσας τον Κασιδιαρη.

    Και οι "δηλωσεις", οπως και τα αρθρα των blogs εκ των υστερων δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζουν με τα σημαδια απο τις πορειες και τη δυναμικοτητα του βιογραφικου ( το οποιο δεν αμφισβητω, ομως πλεον στην Ελλαδα το βιογραφικο απο τις πολιτικες θεσεις δεν ειναι ιδιαιτερα θεμιτο για το τι συμβαινει τελικα με το νερωμενο κρασι που προ-ανεφερα ).

    Εαν μπορειτε ακομα να επιδοκιμαζετε μια ιδιοκτησια και να πιστευετε πως απλως αξιοποιειτε το χρονο που σας δινει ( γιατι αυτο γινεται, μην γελιομαστε ), ωστε να μαζευει ακροαματικοτητα απο συγκεκριμενο target group, τοτε αλλος ειναι ο ψευτης και ο ρουφιανος.

    Και δεν θα υπηρχε προβλημα εαν μιλαγαμε για τον Real ή το ΣΚΑΙ ή τον Alpha Fm. Μιλαμε για τον Ατλαντις, ενα ανεξαρτητο ραδιοφωνο με σημα κατατεθεν το συμβολο του...

    Και θα κλεισω με μια φραση ενος ακροατη σας απο τη σελιδα του fb που εχει ο Atlantis

    Παράθεση:
    Thanos Murphy Αυτη η μαλακια στην ελλαδα που θεωρειτε και λετε "ο αντιφασισμος ειναι φασισμος" δεν θα την καταλαβω ποτε. ΟΣΟ ΔΕΝ ΔΡΑΣ γινεσαι ενα με αυτους.

    Oι απαντησεις των περισσοτερων παραγωγων ειναι απαραδεκτα προκλητικες. Αυτο δεν σας τιμαει, να το ξερετε!
    -----------------

    DreamCatcher Music DreamCatcher Blogspot

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 18-10-2013 22:38 ]


    inkve
    18.10.2013, 22:48

    τι υποκρισια noizreduction....

    ενα ειλικρινες συγγνωμη απο ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΚΑΝΑΝΕ LIKE στο αηδιαστικο ποστ σου θα ηταν πιο απλο και θα σε ξεκουραζε απο ενα τοσο μεγαλο ποστ με συνεχομενες επεξεργασιες κειμενου...

    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΦΙΛΟΦΑΣΙΖΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...!!ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ..!!!

    ΠΟΥ ΕΙΔATE ΦΙΛΟΦΑΣΙΣΜΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ...ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΚΡΕΣ ΣAΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ...θελω και εγω απο αυτο που παιρνεται μηπως και δω αλλιως την πραγματικοτητα....!!!!!!!

    επισης μου κανει τεραστια εντυπωση που τωρα ειστε ολοι εκπληκτοι με τις συνεργασιες του ατλαντις...ειναι χρονια γνωστο πως ειχε παρε δωσε με το ΛΑΟΣ....

    οπως επισης ειχε και με το ΜΗ....τι συνεβη ξαφνικα και ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...??

    ΤΟ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΧΕΙ ΛΟΓΟ ΚΑΙ Ο ΦΑΣΙΣΤΑΣ....ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΡΑΤΤΕΙ ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ...!!!

    ΑΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ....ΟΧΙ ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ ΤΟΥΣ...ΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ..!!!

    ΕΠΙΣΗΣ NOIZREDUCTION O ΧΑΝΔΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ....ΚΑΙ Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΒΓΗΚΕ ΜΕ ΕΚΠΟΜΠΗ 4 ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΣΤΑΘΗΚΕ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΜΕ ΟΣΑ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΔΙΑΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ...

    ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΤΟΥΣ...??

    ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 7ΩΡΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ ΜΑΧΑΙΡΟΒΓΑΛΤΕΣ??

    ΟΧΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...

    ξερεις ομως να ριχνεις κατηγοριες...και το ωραιο ξερεις ποιο ειναι??

    οτι ουσιαστικα εγινες ξεφτιλα επειδη κατηγορησες σαν φασιστα εναν ανθρωπο που εγραψε ενα ANΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ...!!!!

    ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΩΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΡΘΡΟ....
    ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΕΣ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΟΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΟΜΠΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ..!!!

    ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΣ ΓΙΑ ΦΑΣΙΣΤΑ...???ΝΑΙ....

    ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ???ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ....

    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ???ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ....

    Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΙΣ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ....

    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΜΟΥΣΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ...!!!

    ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ...

    ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΚΑΝΑΝΕ LIKE ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΕΥΠΡΕΠΕΣ....

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ LIKE ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ FREAK....ΜΕ ΣΤΑΝΑΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΕ FREAK ΚΑΘΩΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ALL TIME ΤΣΑΤΣΟ ΤΟΥ MUSICHEAVEN....


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ τροποποιήθηκε από τον/την inkve, 18-10-2013 22:50 ]