ελληνική μουσική
    915 online   ·  210.851 μέλη
    Alinda
    26.04.2003, 21:02
    ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΑΣ? ΠΟΙΟ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΕ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ?
    ΑΠΛΑ ΔΙΑΛΕΞΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ 9 ΧΡΩΜΑΤΑ:[/Ι]
    1- ΚΟΚΚΚΙΝΟ
    2- ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ
    3- ΚΙΤΡΙΝΟ
    4- ΠΡΑΣΙΝΟ
    5- ΜΠΛΕ
    6- ΜΕΝΕΞΕΛΙ
    7- ΚΑΦΕ
    8- ΛΕΥΚΟ
    9- ΜΑΥΡΟ


    [I]1. ΚΟΚΚΙΝΟΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΑ ΓΕΜΑΤΑ ΔΥΝΑΜΙΣΜΟ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ ΑΤΟΜΑ. ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΕΣ, ΤΙΜΙΕΣ, ΘΑΡΑΛΛΕΕΣ. ΓΕΝΙΚΑ, ΣΥΝΕΝΝΟΟΥΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΑΤΟΜΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ. ΤΟ ΠΑΘΟΣ, Η ΤΟΛΜΗ, Η ΑΙΣΘΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ. ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΝ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΚΟΚΚΙΝΑ, ΣΥΝΔΥΑΖΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ, ΠΡΟΣΧΑΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ.

    ####ΤΟ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΤΕ?
    ΕΙΣΤΕ ΤΥΠΟΣ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ. ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΙ ΚΑΡΤΕΡΙΚΟΤΗΤΑ.


    2. ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ
    ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΔΟΞΟΙ. ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ. ΑΝ ΤΟ ΑΓΑΠΑΤΕ ΕΙΣΤΕ ΑΤΟΜΟ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟ, ΑΞΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΜΥΑΛΟ.
    ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ? ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΕΤΕ.

    ####ΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΑΠΕΧΘΑΝΕΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ. ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ ΝΑ ΔΕΘΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΡΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.


    3. ΚΙΤΡΙΝΟ
    ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΗΤΑΝ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗ ΖΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΘΟΝΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟ ΜΥΑΛΟ, ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ. ΟΣΟΙ ΤΟ ΑΓΑΠΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΑΛΛΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

    ####ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΤΕ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ?
    ΕΙΣΤΕ ΘΕΤΙΚΟ ΜΥΑΛΟ, ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΕΧΘΑΝΕΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΦΩΛΗΘΕΙΤΕ ΚΑΤΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΑΣ!


    4. ΠΡΑΣΙΝΟ
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ. ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΟΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΞΕΙΣ ΗΡΕΜΕΣ, ΤΡΥΦΕΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΠΡΑΣΙΝΑ, ΕΧΕΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ.

    ####ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ?
    ΣΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ. ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΤΕ ΑΠΟ ΜΟΝΑΞΙΑ.


    5. ΜΠΛΕ
    ΑΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟ ΜΠΛΕ, ΕΙΣΤΕ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΚΑΙ ΦΛΟΓΕΡΗ ΚΑΡΔΙΑ. ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΣΥΧΝΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΜΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ. ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΓΕΜΑΤΗ ΑΦΟΣΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ, ΕΧΕΤΕ ΟΜΩΣ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΑ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙΤΕ ΟΛΑ. ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΜΠΛΕ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΑΝΑΖΗΤΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ.

    ####ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΛΕ?
    ΤΟΤΕ ΕΙΣΤΕ ΦΥΣΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΑΠΑΘΕΙΑ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΣΑΣ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΤΗ ΖΩΗ.


    6.ΜΕΝΕΞΕΛΙ
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΟΣΥΝΗΣ, ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑΣ. ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΟΛΕ ΧΡΩΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΓΕΝΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ, ΟΜΩΣ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΓΑΛΟΙ ΙΔΕΟΛΟΓΟΙ , ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ. ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΑΝΙΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΑΤΕ, ΕΧΕΤΕ ΤΑΛΕΝΤΟ ΣΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ.

    ####ΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ ΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.


    7. ΚΑΦΕ
    ΟΙ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΥΣΥΝΘΕΤΟΙ, ΣΤΑΘΕΡΟΙ, ΠΟΛΘΠΛΕΥΡΟΙ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΗΔΟΝΟΙ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΔΙΟΛΟΥ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ. ΑΝ ΦΟΡΑΤΕ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΚΑΦΕΤΙΑ, ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΟΥΣΤΑ.

    ####ΑΝ ΤΑ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΧΕΤΕ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΕΙΣΤΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ ΛΑΜΠΡΥΝΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ.


    8. ΛΕΥΚΟ
    ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΑΣΠΙΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΝΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΑΥΤΩΝ, ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΕΥΡΥ ΜΥΑΛΟ. ΔΙΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΑ ΙΔΙΟΤΥΠΟΙ. ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΥΚΑ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣΘΕΩΡΟΥΝ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΙΑ ΒΕΒΑΙΟ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

    ####ΑΝ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΤΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΤΟΤΕ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΟΙΝΟΤΟΠΙΕΣ. ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΟΜΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΤΙΠΑΘΟΥΝ ΤΙ ΛΕΥΚΟ, ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΙΔΙΟΡΡΥΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΟΙ.



    9. ΤΟ ΜΑΥΡΟ
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ. ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ. ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ, ΕΙΣΤΕ ΤΥΠΟΣ ΔΥΝΑΜΙΚΟΣΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΤΕ, ΕΙΣΤΕ ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙΤΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ.

    ####ΑΠΕΧΘΑΝΕΣΤΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ?
    ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΛΑΤΕΡΕΥΕΤΕ ΤΗ ΖΩΗ, ΤΗ ΦΥΣΗ. ΣΠΑΝΙΑ ΧΑΝΕΤΕ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΣΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΙΕΙΓΕΙΡΟΥΝ.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: jorge στις 27-04-2003 23:15 ]
    KIT_KAT
    26.04.2003, 21:16
    Λοιπόν εγώ έκανα το τεστ ανάποδα...
    Όντως, μου αρέσει το κόκκινο και απεχθάνομαι το κίτρινο, το πορτοκαλί και το καφέ!!!!

    Σωστή!!
    priftisnikolaos
    27.04.2003, 15:18
    Alindaki, an e3aireseis to mene3eli to opoio den to gnwrizw( ), tote ola ta xrwmata mou aresoun kai to ka8ena 3exwrista me kanei na ais8anomai diaforetika!
    Vevaia prasina kai kitrina den mporw na pw oti foraw idiaitera xixi!

    Alla eidika gia to kitrino kanw kapoies e3aireseis kai to foraw se eidikes peristaseis , kai opoios katalave katalave!!!
    Giorgos
    27.04.2003, 16:27
    Quote:

    27-04-2003 στις 15:18, priftisnikolaos wrote:

    Alla eidika gia to kitrino kanw kapoies e3aireseis kai to foraw se eidikes peristaseis , kai opoios katalave katalave!!!



    Καλά στέφανα, Νίκο Λες μετά το γάμο o αρχηγός να μοιράσει κουφέτα στη σκεπαστή;

    Αλίντα, άμα στην αρχή λάτρευες τον συνδυασμό κίτρινο-μαύρο και δεν έλεγες να φορέσεις κανένα άλλο χρώμα, μετά όμως προς έκπληξη των γύρω σου άλλαζες την γκαρνταρόμπα σου σε κόκκινο-άσπρο γιατί σε συνέφερε οικονομικά (στα δίνανε τζάμπα τα ρούχα), αργότερα πάλι σου κόβανε απότομα την δωρεά και μετά από μεγάλη αναζήτηση το 'ριχνες σε κάτι πιο κλασσικό, π.χ. μαύρο-άσπρο, αλλά τελικά συνειδητοποιούσες ότι ο μόνος συνδυασμός χρωμάτων που σου πήγαινε και που αγάπησες περισσότερο ήταν τα κίτρινα με μαύρα (χωρίς όμως να σε πιστεύουν πλέον οι γύρω σου) και επέστρεφες σε αυτόν, τότε τι άτομο είσαι; (Στο συγκεκριμένο, περιμένω απάντηση ΜΟΝΟ από την Αλίντα ή από οποιοδήποτε άλλο μέλος γένους ΘΗΛΥΚΟΥ, έτσι για να δω η γυναικεία ψυχολογία τι λέει )

    Άσχετο 1 (για όσους διαμένουν στας Αγγλίας και δεν έχουν άμεση ενημέρωση): To τελευταίο moto της σκεπαστής, μετά από την ξέφρενη πορεία του club: "Κάτω τα χέρια απ' τον προδότη!"

    Άσχετο 2 (για όσους διαμένουν στας Αγγλίας και είχαν φοιτήσει σε σχολείο της Παιανίας): ...στο Μιλάνο, τι καιρό κάνει;
    ZOI
    27.04.2003, 16:36
    ntaxei oi epiloges mou me voleuoun!!latreuo leuko kai galazio,kai sihenomai to kitrino!!!
    oso gia tin erotisi sou giorgo giati na paideuomaste????
    apla den ehi simasia....mono to hroma pou sou aresei metra!apla to "test" ipothetei oti foras kai to hroma pou sou aresei!
    ps.tin erotisi ti skeftikes poli!!!!!giati emena mou pire na tin katalavo!!!
    priftisnikolaos
    27.04.2003, 17:01
    ...kala giorgo den paizesai pasxaliatika

    Ante kai tou xronou me ta idia kefia kai me thn koupa sto rafi
    Steppenwolf
    27.04.2003, 23:42
    Mayro kai mple einai ta agapimena mou xrwmata...
    Twra ti foraw... xm... mallon skoura kyriws, alla prospathw na balw ligo xrwma sti zwi mou...
    Giorgos
    28.04.2003, 05:16
    ZOI : "ps.tin erotisi ti skeftikes poli!!!!!giati emena mou pire na tin katalavo!!!" :

    - Πραγματικά πολύ αντικειμενικό και ακριβές το κριτήριό σου, Ζωίτσα...Υποκλίνομαι...

    Κρίμα όμως που θα σε απογοητεύσω. Η ερώτηση μού βγήκε εντελώς αβίαστα

    Priftisnikolaos: "...kala giorgo den paizesai pasxaliatika!!! Ante kai tou xronou me ta idia kefia kai me thn koupa sto rafi "

    - Είπαμε, αγόρι μου, η έμπνευση δεν είναι μόνο μουσική Thank you for your wishes, especially the latter is most welcome. Νίκο, το μόνο που μου βγαίνει να πω είναι μια παλιά αγγλική έκφραση που χάνεται στα βάθη των αιώνων, κάπου στην Μεσαιωνική Αγγλία (Sunderland maybe?) που είχαν υιοθετήσει οι Ιππότες της Στρογγυλής Τραπέζης την εποχή της αναζήτησης του Ιερού Δισκοπότηρου (speaking of "koupes", τόσα χρόνια το Δισκοπότηρο να ψάχναμε πιο εύκολα θα το είχαμε πάρει!) και διεσώθη αυτούσια ως τις μέρες μας. Την παραθέτω αυτολεξί: "Amen and when!"

    (Sources: "Τhe Dutch Race" by George "Train" Donius, pages 87' και κάτι & "Τhe Holy Gunner" by Christofer Insane the Polish, pages 1989 και εξής)
    eva
    28.04.2003, 10:24
    Λοιπόν...εμένα μ'αρέσουν αρκετα χρώματα, σχεδον όλα δηλαδή αν εξαιρέσουμε το ροζ. Από το τεστ επέλεξα το πράσινο (που θα έλεγα ότι είναι το αγαπημένο μου), το μπλε (που το έχω συνηθίσει υποχρεωτικά λόγω της στολής του σχολείου), το μενεξελί (που για να καταλάβετε τη λατρεία του έχω έβαψα το δωμάτιό μου ανοιχτό μενεξελί), και το μαύρο απλά γιατί είναι πολύ εύκολο στο ντύσιμο.
    Ο χαρακτηρισμός του πράσινου και του μενεξελί είναι ακριβώς ότι είμαι εγώ (αν εξαιρέσουμε την "τρυφερή ύπαρξη που μου καταλογίζει το πράσινο-καμία σχέση!!!).Σε γενικές γραμμές όμως είναι μια πιστή σκιαγράφηση του χαρακτήρα μου αυτά τα δυο χρώματα.
    Τώρα δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τα άλλα δυο χρώματα. Βασικά δεν προσεγγίζω καν αυτό που λένε το μαύρο και το μπλε. Προφανώς λοιπόν τα έχω επιλέξει λόγω συρμού.
    Όπως και να 'χει...Αλιντάκι το τεστ είναι πολύ καλό!
    ZOI
    28.04.2003, 13:00
    kalaaa.....ego pantos sou apantisa!
    den mporeis na haraktiriseis enan anthropo apo to hroma rouha pou foraei!einai adiko kata ti gnomi mou.ara mporoume na haraktirisoume isos enan anthropo apo to hroma pou agapa.kai sto atomo pou anafereis ta hromata pou agapa einai to kitrino kai to mauro!pigaine loipon stis apantiseis kai des ta haraktiristika autou tou atomou.
    pantos oi sindiasmoi pou anafereis tairiazoun mia hara kai episis xehna tous sindiasmous hromaton kai epikentrosou allou!
    justme
    29.04.2003, 09:39
    Παλια φορουσα μονο ρουχα με ολες τις αποχρωσεις του μαυρου,δηλαδη μαυρο,μαυρο,μαυρο α! & μαυρο.Τωρα εβαλα αλλα δυο χρωματα μεσα στην ζωη μου.Το ασπρο & το μπλε,κατι απο Ελλαδα δηλαδη.Φοραω & αλλα χρωματα αλλα πλεον αυτα τα τρια κυριαρχουν στην ζωη μου.
    dEUS
    29.04.2003, 16:29
    EGW POU MPORW NA FORESW OTI XRWMA NA'NAI DEN EXW KANENA PROVLIMA E?GIOUPI!!!GLITWNW TON PSIXOLOGO
    dinaki13b
    04.05.2003, 20:46
    Σίγουρα το χρώμα μου το οποίο και φοράω σχεδόν καθημερινά είναι το κόκκινο! Είναι και το ρόζ όμως γιαυτο δεν υπάρχει κάποια εξήγηση?
    Tren
    29.07.2007, 22:34
    Τα χρωματα δεν υφιστανται πλεον.Θεωρω υποχρεωση μου να σας ενημερωσω.Παλιοτερα ειχαμε καποια βασικα και τις αποχρωσεις τους οντως.Ομως.........οπως ολα τα πραγματα εξελισονται και εκσυγχρονιζονται ετσι και τα χρωματα ειχαν την ιδια τυχη...

    Ετσι λοιπον ενω παλιοτερα για να περιγραψουμε κατι ερυθρο λεγαμε κοκκινο ,σημερα λεμε:Ντοματί,καρπουζί,του αιματος,της φεραρι ,του μαλμπορο κτλ.... Ωραιες ιδεες δινουν επισης τα πτηνα.Καναρινί,σπουργιτί,κοκορί,παπαγαλι,γλαρί....
    Και φυσικα μην ξεχναμε τον λαχανοκηπο ο οποιος πολλες φορες μας βγαζει απο την δυσκολη θεση του να περιγραψουμε ενα χρωμα στην κολλητη/ο μας και να μοιραστουμε μαζι του/της τον ενθουσιασμο μας:"Kαλα μιλαμε ..νταξειιιιιιιιιιιιιιιι πηρα μια μπλουζα πιπερί-κρεμμυδί-λεμονί-μαρουλί-λαχανί-λαδι(αγνο παρθενο ελαιολαδο)-μελιτζανι κτλ..

    Τελευταια ειναι πολυ και της μοδας και τα επιπλα -ειδη σπιτιου αλλα λεω ν'αφησω κατι και για κανεναν αλλο γιατι εγω εχω ξεραθει στο γελιο (μονη μου τα γραφω μονη μου γελαω)....
    esta
    30.07.2007, 23:23
    Εμένα μου αρέσει το μάυρο και απεχθάνομαι το κίτρινο και το πορτοκαλί εξίσου...βέβαια δεν σημαίνει αυτό πως φοράω μόνο μαύρο απλά το προτιμώ συνήθως....και επόμενα στην κατάταξη έρχονται τα:καφέ και σκούρο μωβ.
    jacamar
    30.07.2007, 23:51
    λατρευω το μαυρο αλλα.....δεν ειμαι γεματη κατανοηση για τους αλλους....!!!
    noizreduction
    30.07.2007, 23:59
    Μ'αρεσει το μαυρο..αλλα οχι τωρα το καλοκαιρι.. Και απεχθανομαι το πορτοκαλι και κιτρινο.

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 31-07-2007 00:00 ]


    renabill
    26.08.2007, 12:49
    Καλα ενα παιχνίδι είναι.Δεν το παίρνουμε τοις μετρητοίς... Εμένα μου αρέσει το πορτοκαλί και φοράω μπλε γιατί μου πάνε.
    SOPHIA-MX-4EVER
    27.08.2007, 11:23
    αγαπημενα: κοκκινο και μαυρο
    αποφευγω: καφε
    για να δουμε...