ελληνική μουσική
    1139 online   ·  210.851 μέλη
    Tren
    20.07.2007, 12:46
    Εγινε η Λουκα αεροσυνοδος καλε?

    Τελος παντων αρκετα με την πλακα Ας σοβαρευτουμε...

    Αγαπημενη παρεα καθηστε ολοι οκλαδον με τους καφεδες ανα χειρας να σας πω μια ιστοριουλα....


    Πριν πεντε χρονια θατανε θαρρω ,που ξαπλωμενη στον καναπε μου περνουσα την ωρα μου πετωντας ποπ-κορν στο φωτιστικο μου.Αυτη η εστιαση στο λαμπατερ μου αλλα και ο επαναλαμβανομενος ηχος του εκτοξευομενου ποπ-κορν μαλλον με οδηγησαν σε μια κατασταση βαθιααααααααααςς υπνωσης(Mnk μην γελας ).Εκει συναιβει.Εκει.Αφημενη αλοπροσαλα σ'αυτο που βιωνα λοιπον...ακουσα μια φωνη Ποιος ειναι?Ρωτησα με την υπεροχη φωνη μου..
    "Ο Ερμης" μου απαντα η φωνη και καθως εστριψα το κεφαλι μου και τα μεταξωτα μακρια μαλλια μου ηρθαν ολα μαζι και καθησαν στον εναν ωμο μου αχαχαχαχα ειδα την μορφη ενος καλλιγραμμου νεαρου με πολυ διακριτικο βαψιμο..
    "Ηρθα να σου φερω ενα μυνημα "μου λεει διορθωνοντας με τροπο την γραμμη του φουξια κραγιον του."Το ταγμα των αγγελων απεργει και η οικουμενη μας,ξεθαψε το δωδεκαθεο προκειμενου να διεκπεραιωθουν οι εκκρεμοτητες μεχρι την ληξη της.Εγω ειμαι για την εξερχομενη αλληλογραφια.Την εισερχομενη την εχει αναλαβει οπως παντα η Αφροδιτη Ακου λοιπον και πες σε ολο τον κοσμο την αληθεια,οτι πλαναται τοσο καιρο απο επιτηδιους.Ο Αδαμ (του οποιου το πραγματικο ονομα ηταν Μαδα,αλλα απο βλακεια και αναγραμματισμο του γραφια εκεινης της εποχης διαδοθηκε λανθασμενα)ειχε παει μια μερα με την γιαγια του στο λουνα παρκ.Διασκεδαζοντας στην κοτρωνισια τσουληθρα του ειδε απεναντι του ενα κοριτσακι να κανει κουνια στα κλημματοφυλλα.Την πλησιασε και τη ρωτησε με ναζι αν ηθελε να παιξει μαζι του "μηλα".Αυτη αφου εριξε ενα προχειρο πλατανοφυλλο πανω της για να μην κρυωσει,δεχτηκε.Αλλα παιδακια δεν ειχε στο λουνα -παρκ κι ετσι τα δυο παιδια αρχισαν να ψαχνουν κατω απο τις πετρες μηπως βρουν παρεα.Τα "μηλα" παιζονται με τρεις τουλαχιστον απο τοσο παλια( Desmar ναιιιιιιι,δεν καταλαβα που ειναι η ενσταση σου )Βρηκαν μονο ενα φιδακι .Ο Αδαμ εβγαλλε το μηλο απο την τομαροπροβιατινη τσεπη του και ειπε να ξεκινησουν.Ο Αδαμ απο τη μια η Ευα στην μεση και το φιδακι απο την αλλη.Την ωρα λοιπον που ο Αδαμ πεταει το μηλο με χαρη, η κακομοιρα η Ευα χαρουμενη οπως ηταν αναστεναξε απο ευχαριστηση .Απροσεχτα ανοιγει το στομα της και γκντουπ ερχεται το μηλο και σφηνωνει στην στοματικη κοιλοτητα.Αναγκαστικα επρεπε να ακρωτηριαστει το μηλο για να σωθει το κοριτσι.Αυτο προτειναν τοτε οι μηλοσβεστες ως πιο φρονιμο και αυτο συναιβει.Μετα ερωτευθηκε τον ηρωα της και ζησανε μαζι στις φυλλωσιες μαδωντας κισσους και τρογωντας πετροκερασα.Κανανε και δυο γιους(απο τους οποιους συνεχιστηκε το σπανιο για την εποχη τους ειδος μας )Αυτα!"Μου ειπε ο Ερμης και βαζοντας δυο σταγονες αρωμα πισω απο τα καταλευκα αυτακια του εξαφανιστηκε...(ακους asxeteeeeee που πετας πετρουλες τοση ωρα που μιλαωωωωωωωωωωωω??? )


    Θεωρησα χρεος μου να σας ενημερωσω

    Καλημερεςςςςςςςςςςςς μαςςςςςςςςςςςς!
    Desmar
    20.07.2007, 13:06
    ...καμμία ένσταση ...αυτή την εκδοχή είχα ακούσει και εγώ αγαπητή μου tren ...το μόνο σημείο που δεν θυμόμουν καλά ήταν αν το μήλο το έφαγε τυχαία από εκσβεντονισμό ή ...λέω Ή αν έγινε την ώρα που κοιμόταν κάτω από τη μηλιά με το στόμα ανοιχτό από την χαλάρωση ...



    "Ει, παιδί! ...φέρε κρασί, φέρε νερό, φέρε ανθισμένα στεφάνια... θέλω με τον έρωτα να πυγμαχήσω!" Ανακρέων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Desmar στις 20-07-2007 13:07 ]


    Hastaroth
    20.07.2007, 15:32
    Η λέξη "Αδάμ" στά εβραίκά σημαίνει άνθρωπος,γήινος,χωμάτινος.

    Υπάρχει και η έκφραση "beema mesurad adam" που σημαίνει "διάβολος με μορφή ανθρώπου".

    Εν πάσει περιπτώσει,ένα μήλο την ημέρα το φιδάκι κάνει πέρα.

    Ειδικώς άν το φιδάκι κάθεται σέ ένα παράθυρο,οπότε είναι όφις for windows...




    asxetos
    20.07.2007, 20:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 20-07-2007 στις 12:46 έγραψε...

    (ακους asxeteeeeee που πετας πετρουλες τοση ωρα που μιλαωωωωωωωωωωωω??? )


    Θεωρησα χρεος μου να σας ενημερωσω

    Καλημερεςςςςςςςςςςςς μαςςςςςςςςςςςς!



    θα το γυρισω σε κερασακια....