ελληνική μουσική
    570 online   ·  210.845 μέλη

    Θα ήθελα την γνώμη σας για ενα ορχηστρικό κομμάτι που συνέθεσα μόνος μου!

    OROUTZOGLOU
    24.10.2013, 02:55

    Καλησπέρα! Είμαι 19 ετών  διδάσκομαι πιάνο 12 χρόνια,σαξόφωνο alto 6 χρόνια και ασχολουμαι με την μουσική σύνθεση και την  τραγουδοποιΐα τα τελευταία 4 χρόνια! Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα ορχηστρικό κομμάτι που συνέθεσα και ενορχήστρωσα μονος μου!  
    https://www.youtube.com/watch?v=J-Bozb04uxoLink

    > ! Ευχαριστώ!



    sea_like_eyes
    24.10.2013, 11:59

    εξαιρετικο . . . πολλα μπραβο στον φιλο μας !!!

    Υ.Γ η εισαγωγη και μονο φτανει . . .

    Υ.Γ συνεχισε ετσι φιλε μου!!!περιμενουμε κι αλλες συνθεσεις σου . . .

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sea_like_eyes, 24-10-2013 11:59 ]


    THANOS35
    24.10.2013, 12:05
    πολύ πολύ όμορφο!!!μπράβο φιλαράκι μου!!!!!
    meryl82
    24.10.2013, 13:23

    Απλά ΥΠΕΡΟΧΟ !!!!

     

    Κλείνεις τα μάτια........ και η μελωδία σε πιάνει απ' το χέρι και σε ταξιδεύει παντού!!!

    (Λίγοι το καταφέρνουν αυτό)

     

    Ένα μεγάλο  μπράβο και απο εμένα!!!!!!


    Orfeus
    24.10.2013, 13:38

    Εξαιρετικό!!!

    Μπράβο Γιάννη... {#emotions_dlg.beer}


    Chrysanna
    24.10.2013, 13:45

    Συναισθήματα...  η ουσία της μουσικής και της δημιουργίας!

    Δεν ξέρω τι είχες στο μυαλό σου όταν συνέθετες την μελωδία, αλλά εγώ ένιωσα μια γλυκιά θλίψη και ταξίδεψα σ' έναν ονειρικό κόσμο, ειδικά προς το τέλος!

    Αν στα 19 σου, μπορείς και δημιουργείς τέτοια κομμάτια, το μόνο που θέλω να σου πω είναι να συνεχίσεις...

    Συγχαρητήρια...!!!


    JULIOS
    24.10.2013, 19:02

    Ωραια η προσπαθεια σου φιλε μου.

    Keep it up,οπως λενε κ στο χωριο μου

    {#emotions_dlg.rolleyes}


    jorge
    25.10.2013, 02:17
    Μπράβο σου, θα παίξει στην επόμενη ραδιοφωνική μου εκπομπη (την επομενη Πεμπτη)
    CHE
    25.10.2013, 08:18
    Να μία υπέροχη, "χατζιδακική" θα έλεγα, σύνθεση. Δεν έχω ακούσει άλλα κομμάτια του νεαρού συνθέτη, αλλά αυτό που άκουσα αρκεί για να επιβεβαιώσει κάτι που έχω πει και άλλες φορές. Ότι πίσω από τη χρυσή γκλαμουριά των ατάλαντων και των "δήθεν" που μας σερβίρουν τα κανάλια και οι δισκογραφικές, υπάρχει ένας ελπιδοφόρος στρατός πραγματικά ταλαντούχων νέων συνθετών και τραγουδιστών. Εύγε για τη σύνθεση, συνέχισε έτσι και μην χαραμίσεις το ταλέντο σου συμβιβαζόμενος με οτιδήποτε που μειώνει την αξία σου. Καλή συνέχεια.
    yiannisyiannis
    25.10.2013, 12:08

    Πολύ όμορφη μελωδία, λιτή κι απέριττη, αλλά αρκετά δυνατή. Καλή δημιουργική συνέχεια Ιωάννη!


    STEFANOS604
    25.10.2013, 12:28

    Πολύ καλό. Με το πρώτο άκουσμα του η μελωδία του σφηνώθηκε στο μυαλό μου και ήθελα να το παίξω με τη φυσαρμονικά μου. Όμως η τονικότητα σου είναι σε Fm και δεν έχω τέτοια φυσαρμόμικα. Μόλις βρώ χρόνο θα το κάνω pitch shifting σε Dm και θα το κατατάξω στο ρεπερτόριο μου. Εύχομαι να βρεθεί στιχουργός και με γυναικεία φωνή να το προβάλεις.

    Υ.Γ

    Θα προτιμούσα να φαινόσουν στο video που από κάποιο τρόπο δεν ανεβαίνει όπως το δίνεις στο link γι αυτό το ανεβάζω:


    https://www.youtube.com/watch?v=J-Bozb04uxoLink

    >


    THANOS35
    26.10.2013, 10:48
    Στεφανε ηδη του εχω κανει την προταση!ελπιζω να ανταποκριθει
    STEFANOS604
    26.10.2013, 11:15
    Εύχομαι καλά μαντάτα
    KRISTHESS
    26.10.2013, 11:25
    Ταλέντο ο μικρός!Πολλά πολλά μπράβο!
    STEFANOS604
    26.10.2013, 11:58
    Πιστεύω, όπως ξαναείπα, ότι αν το Video έδειχνε 'live'για να βλέπαμε και τις κινήσεις σου θα ήταν καλύτερα. Ελπίζουμε το επόμενο ή το ίδιο να το ηχογραφήσεις και με video.
    OROUTZOGLOU
    26.10.2013, 16:45

    Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!!! Με κάνετε πάρα πολύ χαρούμενο!!! :) Κυριε Στέφανε,ευχαριστώ για την συμβουλή! Θα το έχω στο νου μου για το επόμενο βίντεο! Κύριε γιώργο να ειστε καλά!! Αυτό με τιμάει απίστευτα! :) 


    myorchestra
    03.11.2013, 09:30

    αγαπιτε φιλε το κοματι σου ειναι πολυ καλο η μελωδια πολυ καλη Λιγο επεξεργασια τα ακκορντα ισωσ

    ΜΠΡΑΒΟ


    panoszavradinos
    06.11.2013, 22:01

    Πολυ ψυχικο κομματι.Θα το ονομαζα...Δεν ειμαι εγω,αυτος που ραγισε κλπ κλπ.Wink


    Hastaroth
    06.11.2013, 22:36

    Εγώ θεωρώ πως ακόμη και χωρίς στίχο,το κομμάτι "στέκεται" πολύ καλά-θα ήταν μάλιστα ιδανικό σάν soundtrack τίτλων σε κάποια ταινία,ή ακόμη ενσωματωμένο σε κάποιο βιντεοκλίπ με τοπία,λόγω τής "ατμοσφαιρικότητας" που έχει.

    Το ότι έχει επιρροές από Χατζιδάκι (και ειδικώτερα απ'το "Χαμόγελο τής Τζοκόντας",κατά την γνώμη μου) δέν είναι κακό.Μακάρι να έκαναν τέτοιες συνθέσεις αρκετοί απ'τους γκλα-μουράτους που μάς σερβίρουν τα μίντια,όπως πολύ σωστά λέει ο συν-φορουμίτης CHE.

    Καλή συνέχεια και περιμένουμε κι'άλλα τέτοια όμορφα κομμάτια! 


    tasssoss
    10.11.2013, 13:04
    Γιαννη χιλια μπραβω!! Πηγες μηπως σε καποιο μουσικο σχολειο;; Ρωταω γιατι το εχεις πραγματικα!


    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία