ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη
    SteliosG
    27.05.2005, 16:34
    διαβαζω εδω και καιρο αυτο το topic αλλα δε γραφω τιποτα! και πραγματικα δεν εχω να πω κατι και δε καταλαβαινω γιατι ο τοσος ντορος μεταξυ μας και η φαγουρα για το αν επρεπε να πανυγυρίσουμε ή οχι!!!

    ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα πιστευω!

    μπραβο στη κοπελα που βγηκε πρωτη σε ενα διαγωνισμο και εδειξε αυτο που μπορει με τον οποιο επαγγελματισμο μπορουσε!

    μπραβο στους συνεργατες που τη πλαισιωσαναι!

    μπραβο στην ΕΡΤ που επενδυσε σε αυτο που ηθελε και το καταφερε!

    κριμας που πεσαμε με τα μουτρα να φαγωθουμε μεταξυ μας για κατι τοσο απλο για μια ακομη φορα!!!
    Orfeus
    27.05.2005, 17:14
    Δεν είναι που η Eurovision είναι ένα πανηγύρι...

    Δεν είναι που σ' αυτό το πανηγύρι δεν "διακριθήκαμε" ποτέ...

    Δεν είναι που τόσα χρόνια "μας" διακατέχει το άγχος της αποτυχίας...

    ..............

    Είναι που "καθήσαμε" και το "σκεφτήκαμε" το πράγμα και "βρήκαμε" το λάθος και "αποφασίσαμε" να το "διορθώσουμε".

    Η γλώσσα φταίει "είπαμε" και την "πουλήσαμε" για να "διακριθούμε".

    Η Γλώσσα Μητέρα όλων των γλωσσών πουλήθηκε για να "πάρουμε" το πρώτο βραβείο.

    Πείτε μου για ποια .....Ελληνική Νίκη πρόκειται;

    Σας ενδιαφέρει κύριοι η Eurovision? (παρεπιπτόντως, πρόκειται για λέξεις που είναι .....Ελληνικές. "Euro" + "Vision") Σας ενδιαφέρει αυτό το πανηγύρι; Ωραία!!!
    Προσπαθήστε λοιπόν να διακριθείτε τραγουδώντας στη γλώσσα ΜΑΣ!!!! Διαθέτετε το πιο πλούσιο και το πιο σπουδαίο εργαλείο και το παραχωρείτε άνευ όρων για μία διάκριση, αντί να το μεταφέρετε και να το διαδώσετε;

    Γιατί έτσι της πρέπει αυτής της Γλώσσας!!!!

    Για ποια Ελληνική Νίκη πανηγυρίζετε; Την .....Αγγλόφωνη;


    SteliosG
    27.05.2005, 21:24
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 27-05-2005 στις 17:14 έγραψε:

    Δεν είναι που η Eurovision είναι ένα πανηγύρι...

    Δεν είναι που σ' αυτό το πανηγύρι δεν "διακριθήκαμε" ποτέ...

    Δεν είναι που τόσα χρόνια "μας" διακατέχει το άγχος της αποτυχίας...

    ..............

    Είναι που "καθήσαμε" και το "σκεφτήκαμε" το πράγμα και "βρήκαμε" το λάθος και "αποφασίσαμε" να το "διορθώσουμε".

    Η γλώσσα φταίει "είπαμε" και την "πουλήσαμε" για να "διακριθούμε".

    Η Γλώσσα Μητέρα όλων των γλωσσών πουλήθηκε για να "πάρουμε" το πρώτο βραβείο.

    Πείτε μου για ποια .....Ελληνική Νίκη πρόκειται;

    Σας ενδιαφέρει κύριοι η Eurovision? (παρεπιπτόντως, πρόκειται για λέξεις που είναι .....Ελληνικές. "Euro" + "Vision") Σας ενδιαφέρει αυτό το πανηγύρι; Ωραία!!!
    Προσπαθήστε λοιπόν να διακριθείτε τραγουδώντας στη γλώσσα ΜΑΣ!!!! Διαθέτετε το πιο πλούσιο και το πιο σπουδαίο εργαλείο και το παραχωρείτε άνευ όρων για μία διάκριση, αντί να το μεταφέρετε και να το διαδώσετε;

    Γιατί έτσι της πρέπει αυτής της Γλώσσας!!!!

    Για ποια Ελληνική Νίκη πανηγυρίζετε; Την .....Αγγλόφωνη;







    Φίλε Γιώργο! Μην πέφτεις στη παγίδα που στείνει το STAR SYSTEM!!! Δεν είναι καμιά ελληνική νίκη και καποιά τεράστια επιτυχία! Είναι απλά τα πράγματα και όσο τα συζητάμε τόσο τους δίνουμε αξία!!

    Εγώ θα πω και πάλι μπράβο σε αυτούς που το καταφέρανε γιατί μαρέσει να βλέπω τους ανθρώπους να ανταμοίβονται για αυτό που κάνουν και πιστεύουν!!!
    Hastaroth
    27.05.2005, 22:25
    Φίλε Στέλιο όντως έτσι είναι,όσο το συζητάμε,τόσο τού δίνουμε αξία.

    Ομως....

    ..μέ το να λέμε "μπράβο σ'αυτούς που καταφέρανε νά διακριθούνε σ'αυτό το χαμηλής ποιότητος πανηγύρι",πάλι δέν δίνουμε αξία στό πανηγύρι καί στούς πανηγυρτζήδες του;

    Ενώ απλά θά'πρεπε να λέμε "καί τί μάς νοιάζει εμάς;"

    Καί να κλείσουμε αυτή την κουβέντα εδώ,γιά να συζητήσουμε πιό ουσιώδη θέματα....
    SteliosG
    28.05.2005, 00:13
    Λοιπον............ ας συζητήσουμε τωρα για το αν η ΑΕΚ θε πρεπει να φιαξει γηπεδο που να λεγεται "Αγια Σοφια"!!!
    Orfeus
    28.05.2005, 00:15
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 27-05-2005 στις 21:24 έγραψε:

    Φίλε Γιώργο! Μην πέφτεις στη παγίδα που στείνει το STAR SYSTEM!!! Δεν είναι καμιά ελληνική νίκη και καποιά τεράστια επιτυχία! Είναι απλά τα πράγματα και όσο τα συζητάμε τόσο τους δίνουμε αξία!!




    Άσχετο!!!!

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 27-05-2005 στις 21:24 έγραψε:

    Εγώ θα πω και πάλι μπράβο σε αυτούς που το καταφέρανε γιατί μ' αρέσει να βλέπω τους ανθρώπους να ανταμοίβονται για αυτό που κάνουν και πιστεύουν!!!






    No Guru, No Method, No Teacher...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 28-05-2005 00:17 ]
    zoyd
    28.05.2005, 00:52


    ola afta eine mia sapila

    ena skiniko gia tous kakomoirides . kai -
    Orfeus
    28.05.2005, 03:03
    Zoyd....

    Μπορείς να λες τη γνώμη σου.

    Να φροντίσεις όμως να μην είσαι προσβλητικός!!!

    Και διάβασε σε παρακαλώ αυτό που γράφει πάνω από το πεδίο που γράφεις:

    "Παρακαλούμε:
    - μην γράφετε σε greeklish
    - μην γράφετε μόνο με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα
    - Aκολουθείτε τους κανονισμούς λειτουργίας του Forum"



    SteliosG
    28.05.2005, 10:50
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 28-05-2005 στις 00:15 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 27-05-2005 στις 21:24 έγραψε:
    [i]
    Φίλε Γιώργο! Μην πέφτεις στη παγίδα που στείνει το STAR SYSTEM!!! Δεν είναι καμιά ελληνική νίκη και καποιά τεράστια επιτυχία! Είναι απλά τα πράγματα και όσο τα συζητάμε τόσο τους δίνουμε αξία!!




    Άσχετο!!!!

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 27-05-2005 στις 21:24 έγραψε:

    Εγώ θα πω και πάλι μπράβο σε αυτούς που το καταφέρανε γιατί μ' αρέσει να βλέπω τους ανθρώπους να ανταμοίβονται για αυτό που κάνουν και πιστεύουν!!!






    No Guru, No Method, No Teacher...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 28-05-2005 00:17 ]

    [/I]




    xara_ve
    28.05.2005, 17:09
    ΕΛΕΟΣ!!!ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ!ΤΗ ΒΛΕΠΩ Κ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΠΑΝΤΟΥ!!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟΝ SAKISSSSSS
    ELENAPAPARIZOU
    28.05.2005, 22:07
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΟΣ ΓΚΟΜΕΝΟΣ ΚΙ Ο SΑΚΙSSSSSSSS ΑΛΛΑ Η ΕΛΕΝΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.....ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ.ΧΙ,ΧΙ
    revekka
    29.05.2005, 20:34
    Τη γνώμη μου για το θέμα του διαγωνισμού την έχω ξαναπεί, δεν τρελλαίνομαι κιόλας αλλα χάρηκα που τον κερδίσαμε.

    Τώρα η απορία μου είναι άλλη: κάθε φορά που θα γράφεις post εγώ θα πρέπει να διαβάζω το ψευδώνυμό σου??!!
    rompa
    22.11.2006, 20:13
    Η Έλενα βραβεύεται από την Ευρωπαϊκή Ένωση

    Νέα σημαντικό βραβείο για την Έλενα Παπαρίζου από την Ευρωπαϊκή Ένωση...




    Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά η Ευρωπαϊκή Ένωση θα βραβεύσει 10 νέους Ευρωπαίους καλλιτέχνες που με το ντεμπούτο album τους έχουν καταφέρει να "σπάσουν" τα σύνορα της χώρας τους και να σημειώσουν επιτυχία και σε άλλες ευρωπαϊκές αγορές - πέρυσι, μεταξύ άλλων, βραβεύθηκαν οι KT Tunstall (Αγγλία), Bebe (Ισπανία) και Arash (Σουηδία).

    Φέτος, λοιπόν, η Έλενα Παπαρίζου είναι μία από τους 10 νέους καλλιτέχνες που θα παραλάβουν το European Border Breakers Award στην τέταρτη απονομή του συγκεκριμένου θεσμού της Ευρωπαϊκής Ένωσης, για την επιτυχία του πρώτου solo album της, "My Number One" (η ευρωπαϊκή έκδοση του "Προτεραιότητα (Euro Edition)") εκτός ελληνικών συνόρων.

    Tα ΕΒΒΑ απονέμονται με την συνεργασία της Ευρωπαικής IFPI, του European Music Office, της εταιρείας Πνευματικών Δικαιωμάτων GESAC και της Ενωσης Ανεξάρτητων Δισκογραφικών Εταιρειών Impal
    Η απονομή των βραβείων θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 21 Ιανουαρίου, στις Κάννες κατα τη διάρκεια του Midem Festival, που είναι το σημαντικότερο event στον χώρο της παγκόσμιας δισκογραφίας και συγκεντρώνει κάθε χρόνο στις Κάννες πάνω από 9.000 στελέχη των δισκογραφικών εταιρειών 93 χωρών του κόσμου, για meetings που διαρκούν πέντε ημέρες, κατά τα οποία συζητείται οτιδήποτε έχει να κάνει με τη μουσική και το μέλλον της.

    Στην απονομή, που θα μεταδοθεί ζωντανά από το MTV Europe, παρών θα είναι ο Jan Figel (Επίτροπος Πολιτισμού της Κομισιόν), η Odile Quintin (Διευθύντρια Εκπαίδευσης και Πολιτισμού της Κομισιόν), Υπουργοί Πολιτισμού από διάφορες Ευρωπαικές χώρες και πολλοί ακόμα εκπρόσωποι της δισκογραφίας.
    Sapios_is_back
    22.12.2006, 21:26
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 22-05-2005 στις 12:51 έγραψε...

    Γιου΄ρ μαη λαβερ
    αντερκοβερ
    γιο'ρ μαη σεκρετ πασιον
    εντ αη χαβ νο οδερ!


    Μπράβο ρε συ Έλενα!

    (Τελικά πολυ γρουσούζα αυτη η Μπόκοτα)





    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 22-05-2005 13:03 ]



    Number one sti sapila tin eurovision

    siga ti mousiki

    me ta mpoutia tis to pire
    pastella
    23.12.2006, 00:30
    Είπα και εγώ, δεν θα χτυπησει ο σαπιος μερες που ειναι

    Που το ξεθαψες ρε αθεοφοβε???
    Sapios_is_back
    23.12.2006, 01:38
    Ego xtypao aprovlepta.

    Pantos den to ksethapsa ego. Eixe grapsei kapoios allos prosfata kai to eida fresko. Kai eipa na to freskaro ki'allo.
    maspa
    23.12.2006, 01:44
    Παράθεση:

    Το μέλος Sapios_is_back στις 23-12-2006 στις 01:38 έγραψε...

    Ego xtypao aprovlepta.

    Pantos den to ksethapsa ego. Eixe grapsei kapoios allos prosfata kai to eida fresko. Kai eipa na to freskaro ki'allo.



    Γιατί να φρεσκάρεις κάτι που, απ' ό,τι κατάλαβα, δε σ'αρέσει;
    Sapios_is_back
    23.12.2006, 01:50
    Ola xreiazontai ligo freskarisma. Eite einai kala, eite kaka.

    Ksethavo palia themata gia na (xana)kseftilizo tin sapia elliniki skylo-beato-tsiftetelo-xoris noima mousiki tous.
    Amelie
    23.12.2006, 01:57
    Χα,χα,τι γέλιο νυχτιάτικα! Καλά, πολύ κολακευτική η φωτό της Παπαρίζου..! Σαν δράκουλας είναι!
    AlmaNegra
    23.12.2006, 04:02
    Βασικά, πέρα από το είδος της μουσικής, και μιας και το ξεθάψαμε που τα ξεθάψαμε το θέμα, απορώ γιατί ΜΟΝΟ εμείς στην Ελλάδα, άντε και η Βουλγαρία ή η Ουκρανία, το θεωρούμε τόσο σημαντικό γεγονός! Και πανηγυρίζουμε με σημαίες
    και λέμε είμαστε πρώτοι στην Ευρώπη! Απ' ότι ξέρω, και με συνομιλίες που είχα με ανθρώπους από το εξωτερικό, οι περισσότεροι αγνοούν ακόμα και την ύπαρξη του διαγωνισμού!

    Μήπως είμαστε τελικά χαρακτηριστικό δέίγμα Βλάχου που κατέβηκε στην πόλη και νομίζει ότι όλοι ασχολούνται μαζί του επειδή κέρδισε κάπου?