ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    Eν ψυχρώ δολοφονία δύο μελών της χρυσής αυγής στο Ν.Ηράκλειο.

    KRISTHESS
    02.11.2013, 11:22

    με την ίδια λογική θα μπορούσε να ειπωθεί και κάτι αντίστοιχο από την αντίθετη πλευρά στη δολοφονία του Φύσσα Νικόλα.."Το προφανές δεν είναι πάντα και το ένοχο όσον αφορά τα κίνητρα τους ηθικούς αυτουργούς και τους εγκεφάλους"Η αφαίρεση της ζωής είναι ΑΦΑΙΡΕΣΗ και θα έπρεπε το λιγότερο να υπάρχουν οι ίδιες σκληρές ανακοινώσεις καταδίκης.. αλλά δεν τις έχω δει και τόσο..άσχετα αν και γω δε θεωρώ το ΣΥΡΙΖΑ υπεύθυνο για το έγκλημα

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 11:23 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 11:27 ]


    AlfaWolf
    02.11.2013, 11:28
    Δηλαδη ? Τον Σκοτοσε τον Παυλο ο σαπιοκοιλιας ΧΑαβγιτης με εντολη Τσιπρα ?
    KRISTHESS
    02.11.2013, 11:30

    αυτό είπα??? δε νομίζω..ενώ τώρα ας πούμε δόθηκε εντολή από τη Χ.Α. να σκοτώσουν μέλη της.. όσο παράλογο είναι το προηγούμενο που είπες το ίδιο είναι και αυτό!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 11:34 ]


    freak
    02.11.2013, 11:32

    Και στην ενημερωση σας ο Αυτιας.

    Ο επι χρονια πληρωμενος δημοσιογραφος συγκεκριμενης κομματοκρατιας που παντα μιλα με φανφαρες για τους φιλους του τους «νοικοκυραιους» και το πατρις-θρησκεια-οικογενεια, το γνωστο τριπτυχο που παντα πουλαει. Ενας απο τους εκμαυλιστες του ανθρωπινου πονου.

    Γιατι τελικα δεν πηγες βρε Γιωργακη να βαλεις υποψηφιοτητα για τον Πειραια? Εχω την εντυπωση πως θα ησουν καλυτερος απο τον ετερο καππαδοκη που μόνο κορωνες ξερει να βγαζει...

    Αλλα αφου ο κοσμος διαμορφωνει αποψη απο τετοιους τυπους, δεν ειναι αποριας αξιο το μεγαλο πληθος προβατων που υπαρχουν τριγυρω μας.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 02-11-2013 11:38 ]


    επισυναπτόμενα: ..jpg 
    KRISTHESS
    02.11.2013, 11:36
    καλά σ'αυτό έχεις δίκιο.. γελοίος..εκμεταλλεύεται τα πάντα με γλειωδη τρόπο..αλλά ο καθένας έχει κρίση ώστε να μην επηρεάζεται από τον κάθε Αυτιά εκτός αν όπως είπες είναι πρόβατο
    AlfaWolf
    02.11.2013, 11:53

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 02.11.2013, 11:30 έγραψε...

    αυτό είπα??? δε νομίζω..ενώ τώρα ας πούμε δόθηκε εντολή από τη Χ.Α. να σκοτώσουν μέλη της.. όσο παράλογο είναι το προηγούμενο που είπες το ίδιο είναι και αυτό!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 11:34 ]



    Μονο παραλογο ? εντελος παρανοίκο ειναι σαν ολους αυτους, αλλα υπαρχει οφελος για την παραταξη τους.

    ΤΕσπα Οπως και να εχει χαθηκαν 2 ζωες μεχρι στιγμης κι αλλη μια κυνδινευει ΑΔΙΚΑ. αυτο ξερω το ποια ειναι η αληθεια δεν το ξερω ουτε αν θα το μαθουμε ποτε.


    -----------------

    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την AlfaWolf, 02-11-2013 11:54 ]


    KRISTHESS
    02.11.2013, 12:02

    όπως υπήρχε και ζημιά στην παραταξή τους με τη δολοφονία του Φύσσα.. λες να μην είχαν λογίσει τυχόν αντιδράσεις και από κάτι τέτοιο και να το ήθελαν??τη ζημειά εννοω- εξού και το θεωρώ παράλογο αν μπούμε στη λογική των παραλόγων..παράλογα δυστυχώς είναι πολλά πράγματα στην Ελλάδα.. αλλά όπως λες χάθηκαν δύο ζωές άδικα και αυτό είναι το τραγικό.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 12:03 ]


    freak
    02.11.2013, 12:03

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 02.11.2013, 11:53 έγραψε...

    ...το ποια ειναι η αληθεια δεν το ξερω ουτε αν θα το μαθουμε ποτε.

    Κομματακι δυσκολο το κοβω...ως απιθανο. Κατα τα αλλα μην ανησυχεις αφου οπως ανεφερα μας ενημερωνουν κατι τυποι σαν τον Αυτια που αν τον ακουσεις για λιγο, δεν ειναι τυχαιο που χρησιμοποιει συγκεκριμενες φρασεις οπως: "προς Θεου" κλπ ενω μιλα παντα για αξιες που μας μεταλαμπαδεψε η οικογενεια μας.

    Τωρα ποιες αξιες...θα ελεγα...τελος παντων.


    -----------------


    Link

    ?t=1m36s" target="_blank">ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΡΙΣΕΙΣ

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 02-11-2013 12:06 ]


    KRISTHESS
    02.11.2013, 12:06

    ε εσύ να μην ακούς Αυτιά έχεις άλλωστε τα δικά σου ..αυτιά... εγώ παραθέτοντας το βίντεο απλά έδειξα τη θέση της μάνας που ήταν πολύ σωστή κατ'εμέ πέραν των βλακειών του Αυτιά...δεν ήταν ενάντια στους δολοφόνους..αλλά τόνισε μόνο να μη χυθεί άλλο αίμα

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 12:12 ]


    freddieKrueger
    02.11.2013, 12:34

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 02.11.2013, 11:01 έγραψε...

    Τα πράγματα γίνονται ολοένα και χειρότερα.

    Η βία,η οποιαδήποτε είδους,φέρνει βία αναπόφευκτα,δεν γλιτώνεις από αυτό,είναι ένας φαύλος κύκλος.

    Και δεν εξιλεώνεται από όπου κι αν προέρχεται.

    Το θέμα δεν είναι να βρούμε εμείς τις απαντήσεις για το ποιος σκότωσε τα δύο αυτά παιδιά αλλά το να κάτσουμε και να δούμε επιτέλους το πόσο βαριά άρρωστοι είμαστε εμείς οι άνθρωποι τελικά.Δεν θα το θέσω ως πρόβλημα της ελληνικής κοινωνίας μοναχά.Θα το ανοίξω το θέμα.Πως δαμάζεται το θηρίο μέσα μας;Με ποιους τρόπους;Πρέπει επιτέλους να κοιταχτούμε και να παραδεχτούμε πως έχουμε νοσήσει βαριά.Και ως άνθρωποι και ως κοινωνία ανθρώπων.Με το να κάνουμε την οποιαδήποτε ιδεολογία σημαία μας δεν μας λύνει  αυτό ... Το μείζον μας πρόβλημα ... Πως να δαμάζουμε το θηρίο μέσα μας και πως να αγαπάμε τον εαυτό μας και τους άλλους ...

    Τι άλλο να πω μετά από άλλο ένα φονικό;Στεναχώρια για τις ζωές που χάθηκαν αλλά και τις ζωές μας που "χάνονται" από την έλλειψη αγάπης.


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 02-11-2013 11:03 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 02-11-2013 11:04 ]



    Όταν τα έγραφα εγώ έβγαιναν κάποια άτομα συγκεκριμμένων πολιτικών κατευθυνσεων και έγραφαν...''η μάχη θα δωθεί στο δρομο''...Να λοιπόν που τα γραφόμενά μου επαληθεύονται.

    Ας σταματήσει επιτπέλους αυτό το ΚΡΑ ΚΡΑ πάνω από απώλειες ανθρώπιων ζωών...Ούτε τους φέρνουμε πίσω με

    ύφανση θεωριών συνομωσιας...αυτός που αφαιρεί ανθρώπινη ζωή λέγεται ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ όπου κι αν ανήκει πολιτικά,κοινωνικά,θρησκευτικά κτλ και η ανθρώπινη ζωή που χάνεται 'εχει την ίδια αξία ανεξαρτήτως ιδεολογίας,πολιτικών πιστευω,θέσης στην εξουσία,κτλ 

     

     


    sillia
    02.11.2013, 14:19

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 02.11.2013, 09:44 έγραψε...

    Εγω παλι εχω την αισθηση οτι κι αυτη η εκτελεση εγινε απο τους ιδιους τους ΧΑ. Ελπιζω ομως να μην ειναι ετσι.

    Στο βρώμικο πολιτικό παιχνίδι όλα τα σενάρια είναι πιθανά !Και εκει ναι πήγε το μυαλό του κάθε σκεπτόμενου ανθρώπου  απο εμπειρία και γνωρίζοντας ότι το παρελθόν διδάσκει αυτό και μόνο τον ωθεί και προς αυτήν την κατεύθυνση !

    Όπως και νάχει μάνα ήταν του νεαρού Φύσσα μανάδες είναι και αυτές που  κλαίνε σήμερα!Αίσχος και ντροπή!

    Το χέρι που οπλίζεται να αφαιρέσει ζωή κρέμεται στον ώμο κάποιου τέρατος που δεν γνωρίζει τι θα πει αγάπη οικογένεια συνάθρωπος....Η ζωή διδάσκει και τιμωρεί όσους δεν την σέβονται !Θα το μάθουμε κάποτε......ΕΛΠΙΖΩ!


    KRISTHESS
    02.11.2013, 19:07

    συμφωνώ σε γενικές γραμμές Σίλλια μου ..αλλά προσωπικά αν δεχτώ την πρώτη λογική τότε το μυαλό μου θα πρέπει βάσει του βρώμικου πολιτικού παιχνιδιού να θεωρεί πιθανό κι ένα αντίστροφο σενάριο περί πληρωμένων δολοφόνων αν θέλεις και στην περίπτωση του Φύσσα. Όποιος αφαιρεί ανθρώπινη ζωή δεν έχει ούτε ιερό ούτε όσιο και επομένως για όλα είναι ικανός.Γιατί όπως είπες δε γνωρίζει τι θα πει αγάπη οικογένεια συνάνθρωπος. Μακάρι να βρεθούν οι ένοχοι και να λάμψει η αλήθεια.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 02-11-2013 19:07 ]


    optiras
    02.11.2013, 21:51

    Κάτι λείπει, κάτι λείπει, άντε να δούμε μπας και το αναφέρει κανένας...


    Konstantinosoa
    03.11.2013, 01:29

    Εγώ ένα έχω να πω ως υποψία:

    Με τον πρώτο φόνο, αυτόν του Φύσσα, μόνο ένας ντεμέκ σκεπτόμενος θα μπορούσε να πιστέψει, πως το έκανε κατ΄ εντολή της Χρυσής Αυγής. Κάτω απο τέτοιο κλοιό, μόνο φυλακίσεις θα μπορούσαν να γίνουν όπως και έγιναν.

    Είχε λόγο η Χ. Α. να το κάνει; Σε καμία περίπτωση. 21% είχε ο Κασιδιάρης στην Αθήνα και 16% ο Δένδιας. Σε γενικές γραμμές ο Δελαστίκ το αναλύει πολύ εύστοχα.

    Με τον δεύτερο φόνο, ο οποίος θα αποδοθεί σε άγνωστες υποτίθεται αριστερές ομάδες, ο μόνος που θα συκοφαντηθεί άδικα, θα είναι ο ΣΥΡΙΖΑ. Βλέπεις εντελώς συμπτωματικά έχει περάσει μπροστά στις δημοσκοπήσεις.

    Αν ο κάθε ντεμέκ σκεπτόμενος, υποτίθεται σκέφτεται πως είναι προβοκάτσια της Χρυσής Αυγής, απλώς ταυτίζεται με τα ΝΕΑ και το σημερινό πρωτοσέλιδό τους: "ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ". Η Χ. Α. εδώ και πολύ καιρό είναι σε συνεχή απο την ΚΥΠ παρακολούθηση. Θα την είχαν τελείωσει σε χρόνο ρεκόρ...

    Σημειωτέον πως οι όλες αναφορές και μαρτυρίες δείχνουν όχι μέλος αντάρτικου πόλης, αλλά επαγγελματία εκτελεστή.

    Υ.Γ.: Το ΝΕΑ και το ΒΗΜΑ έχουν ως πρόδρομο τα ΑΘΗΝΑΪΚΑ ΝΕΑ και το ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΒΗΜΑ. Μαντέψτε στην Κατοχή τί ρόλο έπαιζαν.

    Υ.Γ. 2: Συμπτωματικά επίσης η δολοφονία γίνεται αμέσως μετά την ιστορία με τον Καρχιμάκη και τα διαβαθμισμένα περι Vodafon απόρρητα έγγραφα.

    Στο μεταξύ η Ελλάδα ταξιδεύει.....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Konstantinosoa, 03-11-2013 01:30 ]


    ilias-nekt
    03.11.2013, 12:24

    Δηλ. με λιγα λογια,γι'αυτη τη δολοφονια,πολιτικα κινητρα,δεν υπαρχουν;...


    Konstantinosoa
    03.11.2013, 13:17

    Προφανώς είναι πολιτικός ο λόγος, αλλά τίθεται θέμα αν είναι έργο τρομοκρατικής αριστερής οργάνωσης ή έτσι θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε. Χωρίς ρουσφέτια και προσλήψεις, η τρομοκράτηση του κόσμου και η αρχή του μη χείρονος βελτίστου, αποτελεί το μόνο επιχείρημα για να ψηφίσεις Ν. Δ. και ΠΑΣΟΚ εν είδει συγκυβερνήσεως κάτι που θα δούμε, φαντάζομαι, στις επερχόμενες δημοτικές. Αυτό που κάνουν τα Μ. Μ. Ε.

    Και φυσικά, βασική αρχή στην εγκληματολογία, είναι το κίνητρο. Χωρίς κίνητρο δεν εκτελείς. Ποιό λοιπόν είναι το κίνητρο της Χ. Α. να σκοτώσει η ίδια τον Φύσσα (παρακολουθούμενη απο την ΚΥΠ και διαρκώς δυνατή στις δημοσκοπήσεις) και ποιό το κίνητρο μιας αριστερής οργάνωσης τύπου αντάρτικου πόλης να εκτελέσει 4 απλά μέλη που απλά ήταν έξω απο τα γραφεία και όχι συγκεκριμένων βουλευτών ή επικεφαλής Τ. Ο.; Το να ανεβάσουν στο 15% την Χρυσή Αυγή και να την αναδείξουν σε ηρωική μορφή;

    Και φυσικά μπορεί κάποιος να θέσει το απλό ερώτημα: Ποιός ευνοείται άμεσα απο τα δύο φονικά; Η Κρατική θεωρία των δύο άκρων.... Πολύ βολικό.

    Σημειωτέον, πως μέχρι εχθές, δεν ξέρω για σήμερα, Σαμαράς και Παπούλιας δεν έχουν κάνει δηλώσεις παρά ο κολαούζος τους.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Konstantinosoa, 03-11-2013 13:26 ]


    KRISTHESS
    03.11.2013, 15:20

    εμένα η απορία μου είναι άλλη διαβάζοντας με ενδιαφέρον όλα τα παραπάνω.. έπρεπε να συμβεί ένα δεύτερο φονικό για να πάει το μυαλό μας αν θέλεις.. και στα παραπάνω...και να βλέπουμε ίσως ..πίσω από αυτά που φαίνονται εκ πρώτης όψεως??

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 03-11-2013 15:20 ]


    Konstantinosoa
    04.11.2013, 11:28

    Κατα κανόνα για να σκεφτείς το φαινομενικά ακραίο σενάριο πρέπει να βιώσεις ακραίες καταστάσεις και Μ. Μ. Ε. να διαδίδουν κοινές γραμμές χωρίς προσχήματα και χωρίς λογικές βάσεις. Όταν τόσα χρόνια έχουν καλλιεργήσει τόσο ιστορικό χορτάρι, και έχουν διαμορφώσει ως φυσικές τόσες αναξιοπρεπείς συμπεριφορές, είναι προφανές ότι σε -μας  περνάνε για ηλίθιο που τρώει αμάσητα ότι του δίνουν.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Konstantinosoa, 04-11-2013 11:31 ]


    KRISTHESS
    04.11.2013, 17:20

    ίσως έχεις δίκιο.. αν σκεφτείς ότι και ο Δελαστίκ.. εκφράζοντας κάποιες σκέψεις με λογική

    ..απολύθηκε από όσο ξέρω από την εφημερίδα που εργαζόταν...ποιοι μπορεί να ήταν οι "άλλοι" ύποπτοι ας πούμε της δολοφονίας του Φύσσα?Ποιοί μπορεί να είναι και οι "άλλοι" της τωρινής δολοφονίας?


    Konstantinosoa
    05.11.2013, 00:38
    Απλά αυτοί που έχουν λόγο στο τιμόνι της χώρας να συντηρείται αυτό το "υβριδικό" μνημονιακό προσκύνημα... Τουλάχιστον για όσο χρόνο χρειάζεται μέχρι να πέσουν συγκεκριμένες υπογραφές. Εξωτερικοί παράγοντες φαντάζομαι τη συνδρομή "ιθαγενών". Πολλά τα λογικά επιχειρήματα του Δελαστίκ όντως.