ελληνική μουσική
    652 online   ·  210.844 μέλη

    Μάνα μου Ελλάς cover (θέλω την κριτική σας).

    aristeidis4
    15.11.2013, 16:46

    Καλησπέρα. Ίσως σήμερα έκανα ένα από τα πιο μεγάλα μου λάθη, ίσως άγγιξα ένα τραγούδι του οποίου τη μουσική και το νόημα δεν πρόκειται να φτάσω ποτέ στη ζωή μου, ίσως είμαι πολύ μικρός για τέτοια τραγούδια, παρόλα αυτά όμως μέσα σε μία έκρηξη θρασύτητας και αυθορμητισμού τελικά το επιχείρησα. Θα ήθελα την ειλικρινή γνώμη και κριτική σας για ότι καλό ή κακό ακούσετε. Ευχαριστώ και συγγνώμη αν ενοχλήσω!!!! Να στε καλά...

    .


    mary_omikron
    15.11.2013, 17:43

    Ξεκαθαρίζω απ΄την αρχή ότι δεν είμαι μουσικός. Στο συγκεκριμένο αυτό τραγούδι δικαίωμα έχει κάθε άνθρωπος που νοιώθει οτι ο στίχος μιλάει αντ΄αυτού... 

    Μ΄άρεσες !

    ΥΓ. Και το "τώρα έχεις φύγει" Smile Καλή συνέχεια και πρόοδο.


    aristeidis4
    15.11.2013, 17:51
    Μαίρη σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Το τραγούδι αυτό έχει όντως τόσο δυνατό στίχο και τόσο δυνατή μουσική που όταν τέλειωσα την ηχογράφηση παρότι διέγνωσα ότι είχε πολλά λάθη δεν είχα τη δύναμη να το ηχογραφήσω ξανά λόγω της συναισθηματικής φόρτισης..... Έδωσαν πραγματικά τα ρέστα τους ο Γκάτσος και ο Ξαρχάκος σε αυτό το άσμα!!!!
    mary_omikron
    15.11.2013, 18:08

    Ακουσε λίγο με προσοχή αυτό... Smile


    https://www.youtube.com/watch?v=qKu5bTaZgc4

    Link
    >
    KRISTHESS
    15.11.2013, 18:23

    Nομίζω ότι η Μαίρη παρ'όλο που δεν είναι μουσικός..είναι η πιο αρμόδια να κρίνει.. :) όλοι οι συμφορουμίτες που την  παρακολουθούμε ξέρουμε το λόγο .. εγώ ως μουσικός ακούω έναν πολύ καλό τραγουδιστή και η προσπάθεια είναι πολύ καλή

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 15-11-2013 18:25 ]


    aristeidis4
    15.11.2013, 18:27

    Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα KRISTHESS. Το ότι ακούω καλά λόγια από κάποιον που έχει σπουδάσει τη μουσική με ενθαρρύνει πάρα πολύ. Να είσαι καλά!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την aristeidis4, 15-11-2013 18:27 ]