ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.849 μέλη
    iris-the-black
    25.05.2005, 13:49
    Βρε παιδιά,το kazaa και τα άλλα site για download είναι πολύ επικίνδυνα για ιούς.Και εκτός αυτού,παίρνουν πολύ χρόνο να κατεβούν τα τραγούδια ή οτιδήποτε άλλο.Εσείς κατεβάζετε γρήγορα και με ασφάλεια;Πώς;
    ruffstuff
    29.05.2005, 23:53
    Οποιαδήποτε εφαρμογή και άν χρησημοποιείς είναι πιθανό απο λίγο εώς πολύ να κάνεις κάποιο επικίνδυνο download και να γεμίσεις στην καλύτερη περίπτωση με τίποτα worms.Βέβαια για το kazza υπάρχει 1 παραπάνω λόγος να το αποφύγεις σύμφωνα με τις τελευταίες μαρτυρίες.
    Μπορείς να δοκιμάσεις το shareaza χωρίς βέβαια να παραλείψεις την εγκατάσταση ενώς επώνυμου antivirus και firewall.
    Πάντως,το καθένα απο αυτά θελει κάποιο ειδικό set up για να τρέχει σωστά μόνο του και σε συνεργασία με τα υπόλοιπα,πράγμα που το θεωρώ λίγο δύσκολό για κάποιον που απλά ξεκινάει,οπότε θα σου συνηστούσα να βρείς κάποιον να σε βοηθήσει.Σιγουρέψου πάντως οτι ξέρει γιατι υπάρχουν πολλοι proffesores που δέν ξέρουνε τίποτα.
    KRITIKOS
    30.05.2005, 02:45
    Δοκιμασε και το mirc δεν χανεις τιποτα....Τουλαχιστον οσο αφορα τους ιους εκει υπαρχει καποια αξιοπιστια
    Alkemist
    04.08.2005, 15:15
    DC++, emule και bittorent είναι τα πιο αξιόπιστα. Το DC++ έχει ό,τι τραγούδι θέλεις.
    ViPeR
    04.08.2005, 15:31
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 25-05-2005 στις 13:49 έγραψε:

    Βρε παιδιά,το kazaa και τα άλλα site για download είναι πολύ επικίνδυνα για ιούς.Και εκτός αυτού,παίρνουν πολύ χρόνο να κατεβούν τα τραγούδια ή οτιδήποτε άλλο.Εσείς κατεβάζετε γρήγορα και με ασφάλεια;Πώς;





    Έχω κατεβάσει αρκετά τραγούδια μέσο του http://rapidshare.de/. Π.χ. Βρίσκεις κάποιον από το forum που έχει το τραγούδι που θες και αυτός το ανεβάζει σε αυτή την σελίδα σου δίνει ένα link και μετά το κατεβάζεις από εκεί.
    Ai8erobamwn
    09.08.2005, 18:35
    Εγώ κατεβάζω από bittorrent, winmx,(που δεν έχει και spyware) και από το www.greek-forums.com για εληνικά κυρίως.Γίνεσαι μέλος δωρεάν και μετά....τελοσπάντων θα βρεις εκεί οδηγίες αν θες.Λίγο μπερδεμένο μπορεί να φαίνεται στην αρχή αλλά τελικά εύκολο είναι...Το DC++ δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ακούω από πολλούς ότι είναι καλό.Όσο για το kazaa...απόφυγέ το, εκτός ίσως από τη lite έκδοσή του.Πάντως επειδή το έχω χρησιμοποιήσει....η ταχύτητα είναι ένα μόνο από τα πολλά προβλήματά του.
    Όσο για αντιβιοτικό, σου είναι ούτως ή άλλως απαραίτητο. Μια λύση είναι το norton, που έχει και systemworks και firewall πακέτο, τα οποία πάνω-κάτω δουλεύουν όλα μαζί και δε χρειάζεται να κάνεις χίλιες ρυθμίσεις.Καλό και το antivir που μπορείς να βρεις δωρεάν στο internet.
    SonarNSonic
    09.09.2005, 21:01
    BitTorrent με αρχεία .torrent

    nightwalker
    09.09.2005, 23:17
    Quote:

    Το μέλος Alkemist στις 04-08-2005 στις 15:15 έγραψε:

    Το DC++ έχει ό,τι τραγούδι θέλεις.



    Και οχι μονο!!!(στο DC++ βρισκεις τα παντα!)
    challenger_4
    02.03.2006, 22:02
    Χρησιμοποίησε το DC++, βάλε και ένα firewall, και μην κατεβάζεις ύποπτα αρχειάκια...;), και θα είσαι οκ. Όταν λέω ύποπτα, εννοώ μην βρείς πχ, αρχείο που να λέγετε "Jennifer Lopez-Nude_blowjob_f*ck_video.exe" και αντί για το εικονίδιο του mplayer έχει μπλε παραθυράκι...;) Έτσι την πατάνε οι περισσότεροι.
    dimitrapan
    03.03.2006, 09:24
    Προσωπικά χρησιμοποιώ το www.limewire.com
    ageras
    03.03.2006, 11:53
    Quote:

    Το μέλος dimitrapan στις 03-03-2006 στις 09:24 έγραψε:

    Προσωπικά χρησιμοποιώ το www.limewire.com





    dimitrapan
    03.03.2006, 11:59
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 03-03-2006 στις 11:53 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος dimitrapan στις 03-03-2006 στις 09:24 έγραψε:
    [i]
    Προσωπικά χρησιμοποιώ το www.limewire.com






    [/I]



    Οι μπύρες για σένα καλέ που μου το σύστησες...
    ageloudaki
    03.03.2006, 18:00
    Προσωπικά χρησιμοποιώ δυο προγράμμα
    το eDonkey2000 και το Soulseek και δεν είχα προβλήματα με κανένα