ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.851 μέλη

    Αλλαγή υποδομής Radio MusicHeaven

    Jackosan
    02.01.2014, 19:11

    Συγγνώμη, αλλά όποτε πάω να συνδεθώ βλέπω : Error : Connection Closed 


    jorge
    02.01.2014, 19:17
    Σαν ακροατής;
    Jackosan
    02.01.2014, 19:23
    Οχι, σαν "παραγωγός" -αν θεωρουμαι- επειδή ακόμα δεν έχω παρει το τελικό ΟΚ. Θεωρητικά έχω "πρεμιέρα" το Σάββατο
    jorge
    02.01.2014, 19:51

    Παράθεση:

    Το μέλος kerveros2013 στις 28.12.2013, 22:21 έγραψε...

    Ο Αυτοματος παιζει κανονικα! Μολις καποιος παραγωγος πατησει απλα κονεκτ μιξαρει ο αυτοματος με τον παραγωγο δινοντας του τον ελεγχο για να κανει την εκπομπη του (δεν χρειαζεται να παταμε πια επανεκινηση Σερβερ) Μολις ο παραγωγος πατησει Disconnect τοτε ο αυτοματος παιρνει μιξαροντας τον ελεγχο απο τον παραγωγο χωρις προβλημα! Σε καμια περιπτωση ενας παραγωγος δεν μπορει να πατησει κονεκτ οταν παιζει αλλος παραγωγος! Μονο οταν παιζει ο αυτοματος το παιρνει! Μονο Γιωργο κοιταξε να παρεις το Radio Shoutcast V2! ο λογος ειναι μονο για το σωστο μιξαρισμα (χωρις Kick) αυτοματου - παραγωγου! Αν εχεις παρει V1 γινεται Upgrade σε V2 χωρις χρεωση νομιζω! Για το σεταρισμα των DJ μπορω να βοηθησω ακομα και σε οτι χρειαστει! Ενημερωσε με οποτε χρειαστεις βοηθεια!

    Κερβερε Καλή Χρονιά! Έχω πάρει το v2. Έχω σετάρει AutoDJ και σαν ακροατής ακούω μια χαρά με Winamp, Media Player. Δεν μπορώ όμως να ακούσω από τον player Muses (αυτόν που προτείνει το FastCast4u), αλλά και από αυτόν του MusicHeaven (jPlayer). Μια σκέψη που έκανα είναι μήπως χρειάζεται να αγοραστεί το MP3 license για το AutoDJ. Μια άλλη ήταν μήπως τα MP3 που ανέβαζω στον AutoDJ πρέπει να έχουν το ίδιο bitrate με του σταθμού (96kbps).

    Δυστυχώς η εταιρία έχει μικρό FAQ και θα λείπουν μέχρι 5 Ιανουαρίου.

    Η παρακάτω σελίδα, αν θες να το δεις κι εσυ, έχει τους players και αυτή τη στιγμή ο σταθμός παίζει με AutoDJ:

    http://cp.eu3.fastcast4u.com:2199/start/interten/


    jorge
    02.01.2014, 19:56

    Παράθεση:

    Το μέλος Jackosan στις 02.01.2014, 19:23 έγραψε...

    Οχι, σαν "παραγωγός" -αν θεωρουμαι- επειδή ακόμα δεν έχω παρει το τελικό ΟΚ. Θεωρητικά έχω "πρεμιέρα" το Σάββατο

    Δοκιμασε να πατήσεις αμέσως connect (στο Winamp) μόλις πατήσεις το κουμπί Αποσύνδεσης στο site.


    kerveros2013
    02.01.2014, 20:27

    Γιωργο το Bitrate με τα τραγουδια δεν εχει σχεση εχουμε ανεβασει μεχρι 320 στο αλλο! Δεν ξερω με τον Jplayer τι γινεται! Δεν τον εχω δουλεψει! Πανω στο ραδιο στα αλλα εχουν ανεβασει τον κωδικα του Media Player ολοι και παιζει! και τα περισσοτερα που εχω δει να ανεβαινουν ειναι και με το SONIC πλαυερ! Το Media Player που χρησιμοποιουν περισσοτεροι ενιαι συμβατο με ολους τους Browser ακομα και με FIREFOX οταν εχουν εγκαταστησει το VLC! Τωρα σου ειχα πει οτι δεν ξερω πως ανεβαζεις εναν κωδικα πλειερ στην σελιδα! μονο στο τεχνικο μερος του ραδιου εχω ασχοληθει!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 02-01-2014 20:30 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    02.01.2014, 21:19

    Κερβερε βρήκα τι φταίει, αλλά λόγω του κλεισίματος του Winamp δεν ξέρω αν θα βρούμε λύση.

    Ο encoder του AutoDJ έχει επιλογή για MP3 και AAC+. Αν δεν έχεις MP3 license από το site του Winamp (όπως εμείς, καθώς είναι κλειστό και δεν μπορούμε να αγοράσουμε), τότε παίζεις με AAC+. Αυτό όμως δεν είναι συμβατό με τους players (jPlayer, Muses κλπ). Είναι όμως συμβατό με Winamp, VLC, Media Player.

    Άρα ή βρίσκουμε ένα MP3 license (δεν έχω ιδέα πως καθώς ο μοναδικός πάροχος ΗΤΑΝ το Winamp) ή καταργούμε τον player που έχουμε και ακούμε όλοι με Winamp, Media Player κλπ.

    Η πλάκα είναι πως μέχρι 31/12 μπορούσες να αγοράσεις εύκολα το license, αλλά τις τελευταίες ώρες βγάζει error: http://gc.digitalriver.com/store/winamp/en_US/pd/productID.165220700


    kerveros2013
    02.01.2014, 23:57

    Γιωργο μου πηρα τηλεφωνο ενα αλλο ραδιο που στηθηκε! Η Σελιδα που αγορασες το πακετο σου εδωσε καταλαθος AAC+ πακετο! Δεν ειναι τιποτα αυτο στειλε email και θα στο αλλαξουν αμεσως αυτοι σε MP3 και χωρις επιβαρινση! Εχει γινει αρκετες φορες το ιδιο λαθος σε αγορα πακετου!Απο οτι μου ειπε κιολας το παλικαρι που εχει το ραδιο θα στο φτιαξουν αμεσα απο AAC σε MP3 το πακετο σου! Οποτε μολις γινει η αλλαγη μετα κανεις αυτο που ξερεις για να το ανεβασεις σε player χωρις καμια διαφορα! (Συγγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα με πηρε ο υπνος)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 03-01-2014 00:02 ]


    jorge
    03.01.2014, 00:09

    Κέρβερε ο φίλος σου έχει πάρει σίγουρα πακέτο από τους FastCast4u; Διότι αυτοί ήδη δίνουν επιλογή AAC+ ή MP3 μέσα από το Centova Control Panel. Απλά αν επιλέξεις MP3, σου ζητάει το license (που δεν μπορούμε να αγοράσουμε).


    kerveros2013
    03.01.2014, 00:10

    Ναι Γιωργο μου! εγω του την προτεινα την σελιδα και το πηρε! Σου κανουν την αλλαγη αυτοι στον Σερβερ! (και αυτος δεν μπορουσε να κανει επιλογη)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 03-01-2014 00:13 ]


    jorge
    03.01.2014, 00:15
    ΟΚ, θα τους στείλω μήνυμα και βλέπουμε. Σ' ευχαριστώ :)
    Jackosan
    03.01.2014, 12:28

    Παιδιά, έχετε δοκιμασει το -δωρεαν (ηταν)-   Foobar 2000? Πιθανώς όμως να μην κάνει γιά τη δουλειά που θέλετε.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Jackosan, 03-01-2014 12:35 ]


    jorge
    03.01.2014, 12:57
    Μπα, δεν κάνει για ενσωμάτωση σε website.
    kerveros2013
    03.01.2014, 13:57
    Γιωργο κοιτα απο δω για πλειερ! Ειναι δωρεαν και τον χρησιμοποιουν παρα πολλοι για τον λογο οτι εχει και Γκατζετ να δειχνει τα τραγουδια (τιτλους) που παιζουν στον αερα (παραγωγου - αυτοματου) να δεις αμα σου κανει! http://mixstream.net/streaming/create-a-flash-radio-player.php
    jorge
    04.01.2014, 19:21
    Η μαύρη αγορά έδωσε λύση, βρήκαμε MP3 license, έγιναν και οι δοκιμές και είμαστε πανέτοιμοι για την αλλαγή. O Kerveros είχε απόλυτο δίκιο, η αλλαγή της αυτόματης playlist (πρώην Βάγγος) με τον παραγωγό γίνεται χωρίς καμία διακοπή και χωρίς ανάγκη να πατηθεί το κουμπί αποσύνδεσης.

    Κέρβερε είσαι καταπληκτικός!
    kerveros2013
    04.01.2014, 20:38

    Επιτελους!!!!! Γιωργο χαρηκα φιλε!!!! Καλες εκπομπες και ομορφο ραδιο ευχομαι σε ολους!!!!!!


    jorge
    04.01.2014, 21:53

    Κλειδώνεται. Συνέχεια στο topic Νέες ρυθμίσεις.