ελληνική μουσική
    511 online   ·  210.826 μέλη

    Το πρώτο μου ηχογραφημένο τραγούδι..

    vns121
    02.01.2014, 03:30

    Καλησπέρα... Ονομάζομαι Ζήσης και πιο κάτω σας παραθέτω ένα τραγούδι μου που το τραγουδάει η φίλη μου Ελπινίκη.. Ελπίζω να σας αρέσει.. Η ηχογράφηση και η μίξη έγινε από εμένα.. Θα χαρώ πολύ να ακούσω την άποψή σας.. Καλή ακρόαση...


    https://www.youtube.com/watch?v=GQ2CjMG5pvA

    Link
    >
    iarnold
    06.01.2014, 19:42

    Γεια σου Ζήση!

    Για πρώτη ηχογράφηση τα πήγες πολύ καλά!

    Ομορφο τραγούδι και συμπαθητική η φωνή της Ελπινίκης!

    Η ποιότητα ήχου σίγουρα δεν αγγίζει την ποιότητα ενός επαγγελματικού δισκογραφικού στούντιο άλλα είναι κοντά και είναι εξαιρετική λαμβάνοντας υπόψιν ότι πρόκειται για το πρώτο σου ηχογραφημένο τραγούδι.

    Καλή συνέχεια!


    vns121
    09.01.2014, 00:45
    Σε ευχαριστώ πολύ iannold!!! Θα προσπαθήσω για το καλύτερο.. απλα το θέμα ειναι ό,τι ότι ακουσες έγιναν με βάση τι ακουγα εγω στα αυτιά μου και η ηχογραφηση έγινe στο δωματιο μου που ουτε ηχομόνωση δεν έχει. Τραγικό... Έλπίζω με τον καιρο να βελτιωθω, το ίδιο και το δωμάτιο απο θέμα ηχομόνωσης :)
    MixalisP
    09.01.2014, 03:43
    emena prosopika i poiotita mou fenete "ok" alla i fwni einai arketa la8os, ta siristika tis kopelias einai poly pisw kai exei xa8ei to presence, edwses poly sto de-esser? dwse ligotero , an ta breis skoura steile mou na sou pw alles texnikes .
    vns121
    12.01.2014, 02:58
    Η αλήθεια ειναι οτι έβαλα αρκετό de-esser. Θα το προσπαθήσω στο επόμενο τραγούδι. Και προφανως θα σου ζητήσω να με βοηθήσεις αν χρειαστω κάτι ;)
    Aleksis1990
    03.03.2014, 23:26
    Φιλε Ζηση ασχετα με το αν μου αρεσε το κομματι η οχι θα σου πω οτι για πρωτη παραγωγη εχεις πολυ μεγαλο ταλεντο! Εχεις κανει φοβερη ενορχηστρωση..Το αποτελεσμα για Home studio ειναι ειναι πολυ καλο! Συνεχισε και μη φοβασαι τιποτα!! :)