ελληνική μουσική
    584 online   ·  210.844 μέλη
    Addicted-To-Music
    19.01.2014, 10:42

    Καλημέρα! Είμαι 21 ετών, τριτοετής φοιτήτρια και σταμάτησα τα μαθήματα πιάνου στη Β' Λυκείου, μετά από 10 χρόνια μαθημάτων, στην τάξη Β' Μέση (δεν μελετούσα ποτέ όσο έπρεπε, οπότε μου έπαιρνε παραπάνω από μία χρονιά για ορισμένες τάξεις). Πέρασαν 5 χρόνια από τότε και αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω και πάλι στοχεύοντας στο πτυχίο. Σε όλο αυτό το διάστημα κρατούσα μια κάποια επαφή, στα δύο πρώτα έτη του πανεπιστημίου παίξαμε και δυο-τρεις φορές με έναν φίλο κιθαρίστα σε κάποια μαγαζιά, αλλά καταλαβαίνω η ίδια ότι η τεχνική μου έχει πέσει πάρα πολύ και τις ικανότητες που είχα όταν σταμάτησα δεν τις έχω πλέον. Πιστεύετε ότι έχει χαθεί πολύς χρόνος; Θα αναγκαστώ να επαναλάβω κάποιες τάξεις; Έχει σημασία να επιδιώξω μαθήματα με την παλιά μου καθηγήτρια; Και τέλος, επειδή δεν πήγαινα σε ωδείο της Θεσσαλονίκης, θα χρειαστεί εδώ να δώσω εξετάσεις για να με κατατάξουν σε κάποια τάξη (που σημαίνει ότι χρειάζεται να προετοιμαστώ); Η σχολή μου είναι πολύ απαιτητική, οπότε είμαι ακόμα σκεπτική γιατί ακριβώς δεν ξέρω αν θα επαρκεί ο χρόνος μου για μελέτη. {#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.smartass}