ελληνική μουσική
    795 online   ·  210.833 μέλη

    Photografos On Air: Εντέχνως Λίγο απ΄ όλα..

    Photografos
    15.03.2014, 14:11

    Πριν απ όλα πρέπει να ευχαριστήσω την διεύθυνση του Radio Music Heaven που μ εμπιστεύθηκε παραχωρώντας μου χρόνο στο πρόγραμμα του σταθμού.

    Θέλω να πιστεύω πως θα μπορέσω μέσα από αυτή την νέα εκπομπή να αγγίξω τις μουσικές σας ευαισθησίες καταφέρνοντας να σας παρασύρω στο δικό μου μουσικό ταξίδι…

    Η μουσική δεν έχει σύνορα, δεν έχει γλώσσα.

    Δεν έχει συγκεκριμένα κίνητρα παρά μόνο την ίδια την μουσική και την αγάπη σου σ αυτήν, προσδοκώντας να μεταδώσεις συναισθήματα σε συνακροατές σου κάνοντάς τους να δουν με την δική σου ματιά την μουσική που μεταδίδεις.

    Δεν χωρίζεται σε έντεχνη ή άτεχνη. Όταν αυτό που ακούς στο ράδιο, σε κάνει να νοιώθεις καλά το ακούς διαφορετικά περιμένεις το επόμενο ή ακούς το Cd σου.

    Για τον λόγο αυτό ¨εντέχνως λίγο απ όλα... " για να μη μονοδρομούμε….

    Κι επειδή για μένα ράδιο σημαίνει φωνή που ταξιδεύει στο άπειρο με στόχο την επικοινωνία… δεν μπορώ να διανοηθώ εκπομπή στο ράδιο χωρίς μικρόφωνο.. χωρίς φωνή… χωρίς επικοινωνία μαζί σας…

    Κι όπως λέει το παλιό λαϊκό άσμα ¨Τρίτη - Πέμπτη μακαρόνια¨, ...έτσι κι εγώ…. Σας περιμένω κάθε Τρίτη στις 19:00 μέχρι 20:00 και κάθε Πέμπτη από τις 18:00 έως τις 19:00 για την δική μας μουσική μακαρονάδα…. Φτιαγμένη με διάφορα μουσικά υλικά… Εντέχνως λίγο απ όλα.. 

    Σας ευχαριστώ

    Φίλιππος Σ. (Photografos)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Photografos, 15-03-2014 15:34 ]


    mary_omikron
    15.03.2014, 14:42

    Πολύ μ΄άρεσε η εξήγηση και η τοποθέτηση γενικά !!!

    Καλώς ήρθες στο ραδιόφωνό μας {#emotions_dlg.thumbup}


    Photografos
    15.03.2014, 15:51
    Μαίρη σ ευχαριστώ για την υποδοχή... Καλώς σας βρήκα...
    JohnDok
    15.03.2014, 16:55

    Καλή αρχή Φίλιππε και καλώς ήρθες στη μεγάλη παρέα του ΜΗ.


    Helen-K
    15.03.2014, 17:08
    Καλώς ήρθες Φίλιππε και στον αέρα του Μουσικού Παραδείσου! Τα δείγματά σου στις δοκιμές εμένα τουλάχιστον με προδιάθεσαν θετικότατα! Και τα μουσικά και η παρουσία σου! Σιδεροκέφαλος!
    Photografos
    15.03.2014, 18:03

    Σας ευχαριστώ πολύ ξεχωριστά Helen-K και johnDok. Σε κάθε ξεκίνημα ασχέτως κι αν δεν είναι η πρώτη σου φορά που κάνεις κάτι, όσο έμπειρος κι αν είσαι υπάρχει το τρακ και η ανάγκη για θετική στήριξη. Εγώ ναι μεν έχω την εμπειρία αλλά έχω χρόνια να την χρησιμοποιήσω, όπως πρέπει. Πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή και την στήριξη.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Photografos, 15-03-2014 18:04 ]


    loukas76gr
    15.03.2014, 20:20

    Καλησπέρα Photografos! Ασχέτως αν πρόκειται για μια καλομαγειρεμένη μακαρονάδα ή στραπατσάδα ή γιατί όχι και πίτσα, εύχομαι καλή αρχή! Θα είμαι εκεί στην έναρξη φέρνοντας το απογευματινό καφεδάκι μου... Στη συνέχεια έρχεται κι η όρεξη :)


    olgapatra
    15.03.2014, 20:26
    Πολυ Σωστα τρωγοντας ερχεται η ορεξη ...... Καλη Αρχη λοιπον κ οποιος πεινασει κατι θα βρει......δε μπορει!!!!
    Photografos
    15.03.2014, 20:37
    Αν και δεν ξέρω να μαγειρεύω ούτε και μακαρονάδα (ποτέ δεν πέτυχε στις λίγες προσπάθειές μου) εδώ θα το παλέψω... Ευχαριστώ πολύ Την Όλγα και τον Λουκά.. σας περιμένω
    ilio
    17.03.2014, 16:48

    Καλώς όρισες και καλές εκπομπές στο ραδιόφωνό μας! Smile


    crosroads
    17.03.2014, 17:04

    Ας μου επιτραπει λιγη ποιηση απο Γονιδη :

    Φωτογράφε τράβα μια φωτογραφία,
    αυτήν την ώρα που τον αγκαλιάζει,
    αυτήν την ώρα που στα μάτια τον κοιτάζει,
    να της την δείχνω όταν εμένα θα αγκαλιάζει.
    Αυτήν την ώρα που στα μάτια τον κοιτάζει,
    να της την δείχνω όταν εμένα θα αγκαλιάζει.

    Ισως να κουρασα με τη βαρυτητα των νοηματων αλλα εκρινα καταλληλο αυτο το χωρίο δι αυτην τη στιγμη..

    Καλες εκπομπες και καλοριζικος !Smile


    Photografos
    17.03.2014, 17:48

    ilio σ ευχαριστώ για το καλοσώρισμά σου. Ευχομαι τα καλύτερα.. Συμφωνόντας απόλυτα με την σφαγίδα σου να πώ πως θα κάνω τα πάντα απο εδώ που τα κοιτάω να δώ όσα περισσότερα μπορώ και όσο αντέξω... Smile


    pastella
    17.03.2014, 17:51

    Καλως ήρθες και καλές εκπομπές!!!


    Photografos
    17.03.2014, 17:56

    Φίλε μου crosroads σ ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.

    Εάν είναι να βοηθήσω εσένα να αγκαλιάζει, να είσαι σίγουρος πως θα κάνω το πάν η φωτογραφία μου να γεμίσει τα μάτια της μ εσένα μόνον ασχέτως αν απεικονίζεται αυτή με κάποιον άλλο.Cool


    Photografos
    17.03.2014, 18:01

    Ευχαριστώ πολύ και εσένα pastella για το καλωσόρισμά σου..Smile


    Photografos
    17.03.2014, 18:10

    Είμαστε στην τελική ευθεία. 24 ώρες και κάτι λεπτά μας χωρίζουν από την πρώτη επίσημη συνάντησή μας εδώ στο RadioMusicHeaven.

    Εντέχνως λίγο απ όλα…. Αύριο Τρίτη ξεκινάμε.. σας περιμένω στις 19:00 μέχρι τις 20:00..


    http://radio.musicheaven.gr/




    kostas65
    17.03.2014, 19:15

    Μας έφτιαξες με τον τρόπο που παρουσίασες την εκπομπή σου κι έχουμε αρχίσει και μετράμε αντίστροφα.

    Καλως ήρθες και καλές εκπομπές.{#emotions_dlg.clap}


    Photografos
    17.03.2014, 19:21
    Σ ευχαριστώ Κώστα.. Σε περιμένω.. καλές εκπομπές χωρίς όρια και σε εσένα!..
    Photografos
    18.03.2014, 11:47

    Σήμερα ξεκινάμε Εντέχνως Λίγο απ΄όλα..

    Η πίεση και τα άγχη της μέρας, το τρακ που είναι βασικό κομμάτι του χαρακτήρα μου σε ότι και να κάνω όσες φορές κι αν το κάνω, θα δώσουν την θέση τους στην χαλάρωση μαζί σας.  

    Καφεδάκι δεν κερνάμε… δεν μας το επιτρέπει ακόμα η τεχνολογία …να φτιάξετε μόνοι σας στο σπίτι… κερνάμε όμως μουσική…

    Σας περιμένω σήμερα Τρίτη στις 19:00 για μία ώρα Εντέχνως Λίγο απ΄όλα..


    mary_omikron
    18.03.2014, 13:36
    Κράτα μου μια θεσούλα :) :) :) Καλό ξεκίνημα...