ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.845 μέλη

    Καλοκαιρινές Συναυλίες: Διαμάντη, Άδα, Θαλασσοχώρης

    jorge
    31.05.2005, 20:29

    ΛΙΤΣΑ ΔΙΑΜΑΝΤΗ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΘΑΛΑΣΣΟΧΩΡΗΣ
    Συναυλίες * Καλοκαίρι 2005

    Μία μεγάλη κυρία του λαϊκού τραγουδιού,
    συστήνει μία νέα λαϊκή φωνή.
    Η Λίτσα Διαμάντη συστήνει τον Κωνσταντίνο Θαλασσοχώρη.


    Μία από τις πιο ενδιαφέρουσες συνεργασίες του φετινού καλοκαιριού θα είναι σίγουρα αυτή της Λίτσας Διαμάντη με τον Κωνσταντίνο Θαλασσοχώρη. Σε μία σειρά συναυλιών σε όλη την Ελλάδα και την Κύπρο, η Διαμάντη και ο Θαλασσοχώρης θα ενώσουν τις φωνές τους σε ένα δυνατό πρόγραμμα γεμάτο επιτυχίες.

    Στο πρώτο μέρος, ο Κωνσταντίνος Θαλασσοχώρης πλαισιωμένος από την Άδα και μια ομάδα νέων παιδιών, παρουσιάζουν ένα νεανικό, κεφάτο πρόγραμμα με τις πρόσφατες επιτυχίες των προσωπικών τους άλμπουμ «Κάτι δυνατό» και «Μ’ ένα φιλί», αλλά και πολλά αγαπημένα τραγούδια της σύγχρονης σκηνής.

    Στο δεύτερο μέρος, το κέφι συνεχίζεται σε πιο λαϊκά μονοπάτια. Η Λίτσα Διαμάντη ερμηνεύει πολλές από τις αμέτρητες επιτυχίες της και συμπράττει με τον Κωνσταντίνο Θαλασσοχώρη σε αξέχαστα λαϊκά τραγούδια που άφησαν εποχή. Μαζί τους και ο Γιώργος Περαντάκος.

    Αυτό το καλοκαίρι, η Νύχτα θα σταθεί σε Κάτι δυνατό!

    Η ενορχήστρωση και η καλλιτεχνική επιμέλεια του προγράμματος είναι του Νίκου Κούρου.

    xristos
    01.06.2005, 10:25
    Α πα πα...! Δηλαδή α πα πα...! Καλώς ήρθατε στον καλό τον μήλο που όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει. Ο famestoryτης Κωνσταντίνος Θαλασσοχωρής, με την αδιάφορη φωνή, την αδιάφορη μαντίλα και το ύφος των 3.000 καρδιναλίων είναι τόσο σίγουρος για τον εαυτό του που θα σταθεί στην ίδια σκηνή με την Λίτσα Διαμάντη.

    Μα ποιος τα σκέφτεται πια όλα αυτά;

    Κι αν κάποια εταιρία θέλει ντε και καλέ να βγάλει σε μια σκηνή όλους τους καλλιτέχνες της και να τους πουλήσει στην επαρχία, στην πλάτη ενός σπουδαίου ονόματος, αναρωτιέμαι είναι κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να περάσει και από το MH. Δηλαδή τι ακριβώς θα είχαμε χάσει αν δεν είχαμε μάθει τι θα κάνει το καλοκαίρι του ο Κωνσταντίνος Θαλασσοχώρης...;

    Δηλαδή μην το πάθω το έμφραγμα πρωί - πρωί. Η Λίτσα Διαμάντη συστήνει τον Κωνσταντίνο Θαλασσοχώρη. Τον Κωνσταντίνο Θαλασσοχώρη μας τον σύστησε αρχικά ο ANT1, κατόπιν η Lyra, κατόπιν η Νατάσσα Θεοδωρίδου και τώρα ένα γραφείο παραγωγής συναυλιών...



    ...θα χάσω είχα πει, μα κερδίζω.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: xristos on 01-06-2005 10:26 ]
    jorge
    01.06.2005, 11:46
    Διευκρίνιση Ι: Το ΔΤ εστάλη από τη Lyra, όχι από παραγωγούς συναυλιών. Βέβαια και η Lyra θα έχει ανθρώπους που προωθούν συναυλιακώς τους καλλιτέχνες της.

    Διευκρίνιση ΙΙ: Μην πυροβολείτε τον admin, δεν βλέπει Φάμε στόρι και δεν ξέρει τι εστί Θαλασσοχώρης. Στην TV βλέπω μόνο το μεγάλο ίνδαλμα Γιώργο Ταμπάκη.



    Έλα κι εσύ να δροσιστείς, ψυχή ταξιδεμένη
    που 'χεις φωλιά στον ουρανό και περπατάς στη γη


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 01-06-2005 11:48 ]
    xristos
    01.06.2005, 12:08
    Διευκρίνιση Ι: Ανέφερα και την Lyra πρώτη και καλύτερη...

    Διευκρίνιση ΙΙ - Η Lyra όμως ξέρει τι είναι ο Θαλασσοχώρης και ξέρει και τι είναι το ΜΗ. Θα μου πεις τι ζόρι τραβάω τώρα εγώ...; Ένα ζόρι η αλήθεια είναι ότι το τραβάω, αλλά στο τέλος θα μου βγει και το όνομα, οπότε το βουλώνω... Έχω γράψει και το όνομα μου στο προφίλ μου...!

    Διευκρίνιση ΙΙΙ - Ποτέ, αλλά ποτέ δεν πυροβολάμε τον admin. Που να πέσει φωτιά να μας κάψει. Και τέλος πάντων αν είχε κάνει κάτι για το οποίο θα έπρεπε να τον πυροβολήσουμε δεν θα το κάναμε δημοσίως... Έχουμε και τρόπους χορχίτο...!
    jorge
    01.06.2005, 14:40
    Σίγουρα η Lyra ξέρει ποιοί είμαστε, όμως δεν είμαστε και τόσο σπουδαίοι γι' αυτή, ώστε να φιλτράρει τα Δελτία Τύπου που μας στέλνει. Επομένως δε μπορώ να της ρίξω φταίξιμο για το οτι μας έστειλε το συγκεκριμένο ΔΤ.

    Βέβαια το γιατί ολόκληρη Lyra ασχολείται με το Φάμε Στόρι και έναν παίκτη που απ' οτι λες δεν αξίζει, είναι κάτι που με βάζει σε σκέψεις και με κάνει να συμμερίζομαι απόλυτα τον προβληματισμό σου.

    Όσο για το ΙΙΙ, διαφωνώ στο οτι οι "πυροβολισμοί" πρέπει να γίνονται επί προσωπικού. Προτιμώ τα δημόσια παράπονα, ώστε να υπάρχει συμμετοχή και από άλλους. Μέσα από το διάλογο που γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις, οι επισκέπτες πιθανόν να λύνουν απορίες που έχουν, αλλά και εγώ μπορώ να διαπιστώνω ευκολότερα τα λάθη μου.
    tsuku_elf
    01.06.2005, 14:48
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 01-06-2005 στις 14:40 έγραψε:

    Όσο για το ΙΙΙ, διαφωνώ στο οτι οι "πυροβολισμοί" πρέπει να γίνονται επί προσωπικού. Προτιμώ τα δημόσια παράπονα, ώστε να υπάρχει συμμετοχή και από άλλους. Μέσα από το διάλογο που γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις, οι επισκέπτες πιθανόν να λύνουν απορίες που έχουν, αλλά και εγώ μπορώ να διαπιστώνω ευκολότερα τα λάθη μου.





    Γι' αυτό και εγώ σου τα "χώνω" δημοσίως. Για να γίνεσαι καλύτερος
    stratos21
    10.06.2005, 12:54
    Νομίζω οτι ειναι λιγο αδικοι ολοι αυτοι οι πυροβολισμοι προς το προσωπο το Κ.Θαλασσοχωρη μιας και ηταν το μονο παιδι που βγηκε απο reality και εχει και φωνη και ηθος.Χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με τον χρηστο μιας και σεβομαι την γνωμη ολων απλα θελω να πω οτι μερικες φορες το υφος καποιων ανθρωπων δεν παιζει ρολο με τον χαρακτηρα μιας και μπορει απλα να ειναι χαρακτηριστικο του, πως να το πω απο μονο του ρε παιδι μου να μην ειναι προσποιητο.Αυτο μονο ηθελα να πω.Ευχαριστω
    doritsa78
    10.06.2005, 14:10
    Επειδη πιστευω στη φωνη του Θαλασσοχωρη,νομιζω jorge και xristos κανετε λαθος.Συμφωνω με τον stratos21.Εχει φωνη,ασχετα αν βγηκε απο ριαλιτι.Η LYRA πιστευει σε αυτον,οπως και η Διαμαντη.εχει πολλα ακομα να δωσει με τις σωστες επιλογες που θα κανει.Ετυχε να τον γνωρισω και ειναι καλο παιδι.Τον διακρινει το ηθος του και ελπιζω να συνεχισει ετσι.Σε συναυλιες τραγουδαει φανταστικα!Ακουστε τον!
    kalia
    10.10.2005, 21:28
    O Kωνσταντίνος Θαλασσοχώρης έχει εξαιρετική φωνή!Τον έχω ακούσει από κοντά και στο Φως το χειμώνα και στο Life το καλοκαίρι και είναι σπουδαίος τραγουδιστής.Είναι άδικο κάποιος να γράφει κάτι αρνητικό για αυτόν μόνο και μόνο επειδή έχει περάσει από το fame.Ήταν ο μοναδικός που πραγματικά άξιζε σε αυτό το παιχνίδι.Έχει μια υπέροχη φωνή και αυτό δε μπορεί να αμφισβητηθεί από κανένα!Γι αυτό άλλωστε και πολλοί σπουδαίοι άνθρωποι της μουσικής τον παραδέχονται, όπως για παράδειγμα ο Σταμάτης Κραουνάκης, ο Γιάννης Σπανός, η Μαριώ, η Λίτσα Διαμάντη, ο Χρήστος Δάντης.Εύχομαι πραγματικά να κάνει μεγάλη καριέρα, γιατί πραγματικά το αξίζει.'Εχει μια ζεστή, πολύ ιδιαίτερη και καταπληκτική φωνή και όσοι τον έχουν ακούσει από κοντά το έχουν σίγουρα διαπιστώσει.
    malastrana
    22.10.2005, 00:47
    Και εκτός από πολύ καλή φωνή, ο Θαλασσοχώρης έχει γράψει και ένα πολύ ωραίο τραγούδι, το Θαλασσί φόρεμα...Δεν κατάλαβα, και η Ραλλία βγήκε ακριβώς απ' το ίδιο ριάλιτι και παραλίγο να την ανακηρύξουν νέα Αλεξίου...Και οι ποιοτικοί σταθμοί μας έχουν τρελάνει με το σουξεδάκι της. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω σε τί είναι καλύτερη απ' τον Κ.Θ. Οπότε ή θα απορρίπτουμε όλα τα παιδιά που βγαίνουν απ' το πρόγραμμα αυτό, ή θα τα αξιολογούμε όλα δίκαια.