ελληνική μουσική
    605 online   ·  210.830 μέλη

    Τι γνωμη εχετε γι αυτο το τραγουδι

    nikolaoyspyros
    18.06.2014, 10:15

    >

    [ τροποποιήθηκε από τον/την nikolaoyspyros, 18-06-2014 10:19 ]

    src="http://i1.ytimg.com/vi/mVmFtGc2NOc/mqdefault.jpg" border="0" alt="" width="288" />

    >

    ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την nikolaoyspyros, 18-06-2014 10:53 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την nikolaoyspyros, 18-06-2014 17:04 ]


    dinastixos
    18.06.2014, 18:29
    Μελαχγολία μουσικής και βαθιά φωνή γεμάτη καημό Πολύ όμορφο τραγούδι! Καλοτάξιδο!
    costaspanag
    19.06.2014, 19:40

    Μου άρεσε, συγχαρητήρια!


    Hastaroth
    19.06.2014, 19:54

    Πράγματι πολύ ωραίο κομμάτι,με δυνατό στίχο και ωραία μουσική.Ο ήχος μόνο είναι λίγο "μουντός",αλλά ίσως άν ήταν πιό καθαρός να έχανε το κομμάτι αυτό το μελαγχολικό "χρώμα" που θέλει να δώση στον ακροατή.Ακόμη και η χροιά τής φωνής ταιριάζει με το τραγούδι.....


    freddieKrueger
    19.06.2014, 23:55

    Ωραία μπάσσα φωνή αδούλευτο διαμάντι η φωνή σου φίλε μου και μπράβο σου!

    Το τραγούδι σου δε μου άρεσε όμως.Δεν είχα την υπομονή ούτε να το περιμένω ν αρχίσει ούτε να τελειώσει.

    Keep on trying man

     


    MixalisP
    20.06.2014, 19:26

    εξ αρχης δε μου αρεσει ο μαλαμας, και ακουω πολυ μαλαμα στην ερμηνια σου, η φωνη ηθελε κομπρεσαρισμα , ειναι εξω απο τη μιξη , κατα τα αλλα ο ηχος ειναι οκ για το ειδος, ωραιος ελεγχος στα μπασα, γενικοτερη ,ομως,ελειψη χαρακτηρα παρα μονο στη φωνη.

    Τα τυμπανα δεν groove-αρουν με το κομματι , η μινιμαλ προσεγγιση δεν ταιριαξε, επισης ειμαι σχεδος σιγουρος οτι ακουω το EzDrummer( διορθωσε με αν κανω λαθος) παντως μου φενονται παρατερα.

    παρ' ολα αυτα πιστευω οτι ραδιοφωνα που παιζουν αυτο το ειδος μουσικης ισως να ενδιαφερονταν, κατα την αποψη μου παντως το κομματι ακροβατει σε 2 ειδη που δεν ταιριαζουν και θελει πολυ δουλεια.
    Καλη τυχη.


    freddieKrueger
    20.06.2014, 20:10
    όντως Μάλαμας ή Θανάσης Παπακωνσταντίνου φίλε Μιχάλη συμφωνώ απόλυτα!
    JULIOS
    30.06.2014, 21:13

    Παράθεση:

    Το μέλος MixalisP στις 20.06.2014, 19:26 έγραψε...

    εξ αρχης δε μου αρεσει ο μαλαμας, και ακουω πολυ μαλαμα στην ερμηνια σου, η φωνη ηθελε κομπρεσαρισμα , ειναι εξω απο τη μιξη , κατα τα αλλα ο ηχος ειναι οκ για το ειδος, ωραιος ελεγχος στα μπασα, γενικοτερη ,ομως,ελειψη χαρακτηρα παρα μονο στη φωνη.

    Τα τυμπανα δεν groove-αρουν με το κομματι , η μινιμαλ προσεγγιση δεν ταιριαξε, επισης ειμαι σχεδος σιγουρος οτι ακουω το EzDrummer( διορθωσε με αν κανω λαθος) παντως μου φενονται παρατερα.

    παρ' ολα αυτα πιστευω οτι ραδιοφωνα που παιζουν αυτο το ειδος μουσικης ισως να ενδιαφερονταν, κατα την αποψη μου παντως το κομματι ακροβατει σε 2 ειδη που δεν ταιριαζουν και θελει πολυ δουλεια.
    Καλη τυχη.



    +1000

    Να προσθεσω μονο οτι περα απο αυτα που γραφεις θα εβαζα μεσα κατι σε υφος Λοιζου plus προσπαθεια να ταιριαζουμε με λιγο Γ.Χαρουλη.


    gikostas
    30.06.2014, 21:54
    Αρκετά καλό θα έλεγα.Στα περισσότερα θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους.Αν είναι το πρώτο τραγούδι που σκέφτεσαι να κυκλοφορήσεις,γιατί κάτι άλλο δικό σου δεν βρήκα,είναι μια πολύ καλή αρχή για να σε γνωρίσει ο κόσμος.Η φωνή μου άρεσε πολύ.Και η μουσική επίσης αλλά σίγουρα παίρνει βελτίωση.Ο στίχος πολύ καλός.Δηλαδή με λίγα λόγια,αυτή η φωνή,με αυτό τον στίχο και με λίγη βελτίωση μουσικά θα το απογείωνες το κομμάτι.Πάντως θα ήθελα να ακούσω και άλλα σου κομμάτια για να έχω μια πιο σφαιρική άποψη όσον αφορά το στύλ και γενικότερα.Εννοείτε να συνεχίσεις.
    1nuxtopouli
    04.08.2014, 22:20
    emena mou aresei. h fwnh kalh kai h mousiki kalh, na proxorisetai mprabo sas
    gr8
    04.08.2014, 23:45
    Εμένα μου αρέσει και η μουσική και η φωνή. ;)