ελληνική μουσική
    604 online   ·  210.844 μέλη
    surmelim
    08.08.2005, 11:24
    Ήμουν κ εγώ στη συναυλία στη Μυτιλήνη!Τραγουδούσε γιατί το ένιωθε κ ήταν πραγματικά πολύ καλά!Δεν θα έλεγα πως χρειζόταν κ ιδιαίτερα την ενισχυση του ήχου....!ΑΑΑ!Ευτυχώς τον γνώρισα κιόλας αλλά δυστυχώς δεν ήξερα αυτό για τα μέλη του Μ.Π...!
    manblaz
    30.08.2005, 01:19
    Την Πεμπτη θα παμε στον Βυρωνα να δουμε τον Μιλτιαδη Πασχαλιδη αλλα και την Παρασκευη στον ιδιο χωρο θα ειμαστε...

    για να βλεπω λοιπον συμμετοχες για την καταπληκτικη βραδια που θα μας χαρισει για αλλη μια φορα ο Σωκρατης Μαλαμας...

    * manblaz
    * mpizeli

    Υ.Γ. οσοι εχουν μπλουζακια Μ/Η εννοειτε οτι πρεπει να τα φορανε....
    imaginarytraveler
    30.08.2005, 02:16
    'Αμα δεν είναι όπως τα θες,δεν έχεις λόγους κι αφορμές,δεν κάνεις βήμα.
    Όσα κοστίζουν μια δραχμή για άλλους κοστίζουν μια ζωη!
    Δεν είναι κριμα;Δεν ειναι κριμα...
    2MEL
    30.08.2005, 10:59
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 30-08-2005 στις 01:19 έγραψε:

    για να βλεπω λοιπον συμμετοχες για την καταπληκτικη βραδια που θα μας χαρισει για αλλη μια φορα ο Σωκρατης Μαλαμας...

    * manblaz
    * mpizeli

    Υ.Γ. οσοι εχουν μπλουζακια Μ/Η εννοειτε οτι πρεπει να τα φορανε....





    *2MEL (δεν έχουμε όμως μπλουζάκι Music Heaven)
    manblaz
    30.08.2005, 13:07
    * manblaz
    * mpizeli
    * 2MEL

    για να βλεπω κινηση......
    W4TT4N4B3
    30.08.2005, 23:24
    εδω θα βρειτε ορισμενες σελιδες με αναφορες στο Σωκρατη.

    www.in.gr/musiccd/mcdbio.asp?bgr=0005164
    steinway
    30.08.2005, 23:46
    "Μην έρχεσαι μαζί μου
    μου είπες πριν χαθείς
    θα μαραθεί η αγάπη
    κι εσύ θα μ'αρνηθείς..."

    Στ' αφιερώνω απόντα μου!!
    2MEL
    03.09.2005, 17:40
    εντυπώσεις από τη χθεσίνη συναυλία στο θέατρο ράχων ( σόρρυ, αλλά το δεύτερο γράμμα του αλφαήτου δεν "πιάνει")...
    λοιπόν, πως σας φάνηκε; έμείς πάντως περάσαμε πολύ όμορφα. ωραίο πρόγραμμα, ορεξάτο κοινο ( οι διπλανοι μας είχανε στήσει τρικούερτο γλέντι), τραγούδούσαν όλοι και συνέχεια, πολλές (μα πάρα πολλές) μπίρες γύρω γύρω, υπήρχε γενικά μια ατμόσφαιρα χαρούμενη.


    ΥΓ1......δε θέλω να πικραίνεσαι, τις Κυριακες τα ράδια, χωρις αυτή τη σκοτεινιά, τα χρόνια μένουν άδειαααααααααα......................τούρου,ρουρου, τουρου, ρούρου...................
    ΥΓ2.όσο για την Musicheavenοπάρέα, σας είδαμε με τα μπλουζάκια σας και την κάμερα και πριν αρχίσει ( καθόμαστε διαγώνια πίσω σας, κάποιος πέρασε και από μπροστά μας) και μετά που ανεήκατε στη σκηνή, αλλά ντρεπόμασταν να έρθουμε να σας μιλήσουμε...

    W4TT4N4B3
    03.09.2005, 18:49
    Ποση ωρα ηταν στη σκηνη ο Σωκρατης?
    Sofia
    03.09.2005, 19:04
    Είχα την τύχη να τον πετύχω την προηγούμενη εβδομάδα στην Αμοργό, παρέα με τον Ορφέα Περίδη. Σε μια σκηνή στημένη στο λιμάνι της Αιγιάλης, διαμορφωμένη έτσι ωστε να μοιάζει με καράβι και με...πειρατική σημαία, παίξανε για περίπου 4,5 ώρες με τη δικαιολογία 'Το πρόγραμμα έχει τελειώσει βέβαια προ πολλού, αλλα πειρατικό είμαστε, ό,τι θέλουμε κάνουμε΄!!
    Βραδιά Υπέροχη!!
    W4TT4N4B3
    03.09.2005, 19:28
    Αν δεν κανω λαθος στις 5 Σεπτεμβριου θα ειναι στη Θεσσαλονικη
    2MEL
    05.09.2005, 23:02
    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 03-09-2005 στις 18:49 έγραψε:

    Ποση ωρα ηταν στη σκηνη ο Σωκρατης?





    λίγο παραπάνω από τρεισίμησι ώρες.
    melanie1325
    06.09.2005, 09:45
    Έχει ακούσει κανείς για εμφάνιση του Σωκράτη στη Ν.Χαλκηδόνα στις 09/09?
    Γιατί κάτι πήρε το αυτί μου εμένα...
    surmelim
    06.09.2005, 10:49
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 30-08-2005 στις 01:19 έγραψε:

    Την Πεμπτη θα παμε στον Βυρωνα να δουμε τον Μιλτιαδη Πασχαλιδη αλλα και την Παρασκευη στον ιδιο χωρο θα ειμαστε...

    για να βλεπω λοιπον συμμετοχες για την καταπληκτικη βραδια που θα μας χαρισει για αλλη μια φορα ο Σωκρατης Μαλαμας...

    * manblaz
    * mpizeli

    Υ.Γ. οσοι εχουν μπλουζακια Μ/Η εννοειτε οτι πρεπει να τα φορανε....




    Ρε παιδιά ήμουν κ εγώ εκεί...Δεν το ήξερα να σας γνώριζα...
    Πάντως ήταν εκπληκτικά!
    Dj_kerveros
    06.09.2005, 11:26
    Από τον Σωκράτη Μάλαμα έχω ακούσει ελάχιστα τραγούδια! Θα θέλα να γνωρίσω περισσότερο τον συγκεκρίμενο καλλιτέχνη, έχετε να μου προτείνεται κάποιο δίσκο του;

    melanie1325
    06.09.2005, 11:47
    Αν και θα ακούσεις σίγουρα πολλές και διαφορετικές γνώμες (νομίζω πως ο καθένας θα σου προτείνει και ένα διαφορετικό του δίσκο!), εγώ θα καταλήξω στον 'Λαβύρινθο'!
    ...και ακούγοντας θα ανακαλύψεις και τα υπόλοιπα
    Dj_kerveros
    06.09.2005, 12:03
    Ευχαριστώ!!! Σίγουρα, τρώγοντας έρχεται η όρεξη!!!

    EffieKakaflika
    06.09.2005, 12:06
    Ο Σωκράτης Μάλαμας είναι ο τραγουδοποιός που μ'έχει σημαδεψει με τη μουσική του και όλη του την παρουσία και προσωπικότητα.
    Ο δίσκος που έγραψε πρώτη φορά μέσα μου (αν και δεν είναι ο καλύτερος του κατα τη γνώμη μου) είναι ο Κύκλος (που έχει και δυο τρία πιο γνωστά τραγουδάκια).
    Μετά από αυτο, απλά θα θέλεις να πάρεις όλους τους δίσκους του.
    Fania
    18.09.2005, 21:32
    Η πιο όμορφη συναυλία που έχω παρακολουθήσει του Μάλαμα ηταν το καλοκαίρι του 2004 στο "μαγικό και αγαπημένο τόπο" όπως λέει και ο ίδιος, στο Κάστρο Χλεμούτσι της Κυλλήνης. Όσοι βρέθηκαν εκεί πέρασαν μια ονειρεμήνη βράδια...

    Σωκράτη...
    ..."παίξε, τραγούδα μας, φωτογραφίες,
    οινόφιλες φιλοσοφίες
    πες μας για οράματα, για την περσόνα
    και για την όμορφη γκαρσόνα".


    EffieKakaflika
    19.09.2005, 10:12
    Για μένα ήταν το καλοκαίρι του 2000 στο Φεστιβάλ του Δάσους, στο πάρκο της Αγ. Παρασκευής, μέσα στα δέντρα και με μια διάθεση "μοιράσματος" απ'το Σωκράτη φοβερή... Τραγούδησαν και το "Εχει σκοτάδι" σκέτο (κάτι που το έκανε βέβαια για κανενα δύο χρόνια μετά από αυτό... Πολύ ωραία...