ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.832 μέλη

    Ο e-Lover ποτέ δεν πεθαίνει...

    Chrysanna
    22.06.2014, 21:24

    Όχι σε site γνωριμιών. Όχι στο Facebook. Ούτε καν σε κάποιο forum... σε σελίδα με παιχνίδια!

    Εκεί που μπαίνεις να παίξεις Bubble-Bubble, τάβλι, στην ποιοτικότερη των περιπτώσεων.. σκάκι! Πού για να βρίσκεσαι εκεί μέσα σημαίνει ότι έχει νεκρώσει ο εγκέφαλος σου απ' την βαρεμάρα (καλή ώρα) ή ότι πάσχεις από κάποια πνευματική ασθένεια ή ότι είσαι στα όρια της ενηλικίωσης.

    Σ' ένα τέτοιο μέρος, την ώρα που έπαιζα Mahjong, κοκκίνισε το φακελάκι κι έγιναν τ' αποκαλυπτήρια.

    Θέλω σχέση, αν ενδιαφέρεσαι...!

    Ούτε να με ρωτήσει πως με λένε, ούτε να μάθει την ηλικία μου, προκαραρκτικά μηδέν!
    Κι αναρωτιέμαι... η ζωή στο internet έχει αλλάξει ραγδαία τα τελευταία χρόνια. Ο λόγος συμπυκνώθηκε, όλες οι διαδικασίες έγιναν πιο γρήγορες, οι άνθρωποι προσάρμοσαν ακόμα και την ζωή τους στα νέα δεδομένα.

    Ο πέφτουλας δεν θ' αλλάξει ποτέ;


    tallos
    22.06.2014, 21:38
    χρυσανα ,με γουστάρεις;
    mary_omikron
    22.06.2014, 23:51

    Κρίμα !!! Εδιωξες την τύχη σου παραβλέποντας πάνω στη βιασύνη σου τα θετικά στοιχεία του Πέφτουλα...

    1) Είναι ευγενέστατος (σε ρώτησε αν ενδιαφέρεσαι, δεν απαίτησε να θρονιαστεί)

    2) Είναι μπεσαλής, ρομαντικός και με καλό σκοπό (μίλησε για "σχέση" )

    ΥΓ. Να απαντήσεις στον Tallos. Απαίτηση αναγνωστών, για να ξέρουμε τελος πάντων που βαδίζουμε {#emotions_dlg.rolleyes}


    Chrysanna
    23.06.2014, 01:22

    Ασ' τα Mary... the bitter story of my life!
    Πάντα είχα πρόβλημα να εκτιμήσω τα καλά παιδιά και πήγαινα μονίμως σε πιθήκους.
    Είναι κι αυτός ο φόβος δέσμευσης που έχω, πολύ θέλει να γίνει το κακό;
    Podogyros (ω, ναι.. δεν το φαντάστηκα) might be gone for ever

    Tallos, αν δεν μου πεις ώρα και ημερομηνία γέννησης για να υπολογίσω ζώδιο, ωροσκόπο ΚΑΙ σελήνη, δεν μπορώ ν' απαντήσω στην ερώτηση σου χωρίς να χρησιμοποιηθεί εναντίον μου στο μέλλον.
    Οι αναγνώστες θα πρέπει να περιμένουν λίγο μέχρι να βγει ο αστρολογικός χάρτης...


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 23-06-2014 01:23 ]


    mary_omikron
    23.06.2014, 09:43

    Αστρολογικό χάρτη και συναστρία άμεσα.... Καλά βαδίζεις, με προσοχή και χωρίς βιασύνη {#emotions_dlg.thumbup}


    Hastaroth
    23.06.2014, 11:01

    Υπάρχουν και χειρότερα.

    Πρό πολλών ετών,που έμπαινα στο IRC,σε λογοτεχνικό κανάλι μού κάνει chat ένας και με ρωτάει κατ'ευθείαν γιά το μέγεθος τού.......μορίου μου.Ετσι,"στην ψύχρα",που λένε.

    Τού είπα κι'εγώ ένα τρελλό νούμερο,μπάς και καταλάβη ότι τον δουλεύω και να μ'αφήση στην ησυχία μου,αυτός όμως εκεί,ανένδοτος.Ηθελε να τού στείλω φωτογραφία (τού μορίου μου,όχι δική μου).

    Αντί να τού στείλω φωτογραφία,τον έστειλα τον ίδιο στον διάολο,φυσικά.

    ΥΓ.Ο πέφτουλας δέν είναι lover,ούτε e- ούτε r- (εκ τού real).Είναι απλώς πέφτουλας. 


    Chrysanna
    23.06.2014, 11:32

    Απ' ότι βλέπω, ακόμα και οι συστάσεις έχουν ενταχθεί στα προκαταρκτικά τα οποία έχουν εκλείψει.
    Έχουμε γίνει μια τεραααστια τσόντα. Good for us!

    Hastaroth, για να είμαστε ειλικρινείς, αν του είπες κανένα 30+ λογικό είναι να επέμεινε ο άνθρωπος! Σου προκαλεί ένα ενδιαφέρον, έστω κι επιστημονικό.. σαν να παρακολουθείς εκπομπή του National Geographic {#emotions_dlg.blink}


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 23-06-2014 11:32 ]


    Orfeus
    23.06.2014, 11:41

    Αλμπέρτο τι διάμετρο έχει το ταμπούρο σου;  {#emotions_dlg.tt2}


    Chrysanna
    23.06.2014, 13:06

    Θέλεις; Γδύδου..
    ( Ποιός ο λόγος να περιμένεις απάντηση; )

    Ο μόνος λόγος που ο πεφτάκιας (με ή χωρίς e) χρειάζεται πολύ χρόνο είναι γιατί αυτό που προσπαθεί να κάνει στην ουσία είναι ν' αποκρύψει ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον κομμάτι. Για κάτι τέτοιο, χρειάζεται ένα εύλογο χρονικό διάστημα, αναλόγως τις ανεπάρκειες του. Βασικός επίσης λόγος που ο πεφτάκιας έχει λατρέψει το internet είναι το ότι μπορεί να κάνει αυτό για το οποίο στην πραγματική ζωή θα εισέπραττε γέλια (ή φτύσιμο.. αναλόγως την ευγένεια της κορασίδος). Ποιό είναι αυτό; Θέλεις; Γδύσου...


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 23-06-2014 13:13 ]


    Hastaroth
    23.06.2014, 13:46

    Παράθεση:

    Το μέλος Chrysanna στις 23.06.2014, 11:32 έγραψε...
    Hastaroth, για να είμαστε ειλικρινείς, αν του είπες κανένα 30+ λογικό είναι να επέμεινε ο άνθρωπος! Σου προκαλεί ένα ενδιαφέρον, έστω κι επιστημονικό.. σαν να παρακολουθείς εκπομπή του National Geographic {#emotions_dlg.blink}


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 23-06-2014 11:32 ]



    Αν θυμάμαι καλά,γύρω στα 40-42 τού είχα πεί.

    Επίσης τού είχα πεί πως το βράδυ πρίν κοιμηθώ το τυλίγω σε καρούλι.Ούτε αυτό όμως τον αποθάρρυνε.

    Ε,το άξιζε το διαολόσταλμα λοιπόν {#emotions_dlg.biggrin}

    ΥΓ.Κάνει και τέτοιες εκπομπές το National Geographic ;


    Hastaroth
    23.06.2014, 13:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 23.06.2014, 11:41 έγραψε...
    Αλμπέρτο τι διάμετρο έχει το ταμπούρο σου;  {#emotions_dlg.tt2}

    Εχω διάφορα ταμπούρα-Ludwig,Gretsch,Tama κλπ.Σε ποιό απ'όλα αναφέρεσαι;{#emotions_dlg.happycrazy}

    -----------------

    Κανείς δέν δικαιούται να με βρίζη εκτός από
    εμένα

    Link
    align=right>[ τροποποιήθηκε από τον/την Hastaroth, 23-06-2014 13:54 ]


    Chrysanna
    23.06.2014, 13:54

    40...? 42...?
    Να ευχαριστείς τον Θεό που δεν σου έκανε πρόταση γάμου {#emotions_dlg.ohmy} Αλμπέρτο, κάποια στιγμή πρέπει να δούμε τις έννοιες αποθαρρύνω και μοιράζω ελπίδες.. έχεις μια μικρή αδυναμία σ' αυτό το κομμάτι!

    Δυστυχώς το National δεν ασχολείται με τετράποδα ζώα. Μόνο δίποδα και χλωρίδα!


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 23-06-2014 13:55 ]


    tallos
    23.06.2014, 13:57
    με 42 εκατοστα εντασεται στα τριποδα
    Hastaroth
    23.06.2014, 14:37

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 23.06.2014, 13:57 έγραψε...

    με 42 εκατοστα εντασεται στα τριποδα

    Ωραίο!{#emotions_dlg.happycrazy}

    Παράθεση:

    Το μέλος Chrysanna στις 23.06.2014, 13:54 έγραψε...

    40...? 42...?
    Να ευχαριστείς τον Θεό που δεν σου έκανε πρόταση γάμου {#emotions_dlg.ohmy} Αλμπέρτο, κάποια στιγμή πρέπει να δούμε τις έννοιες αποθαρρύνω και μοιράζω ελπίδες.. έχεις μια μικρή αδυναμία σ' αυτό το κομμάτι!

    Καμμία αδυναμία δέν έχω Χρυσάννα......Σιγά μήν καθόμουν ν'ασχοληθώ με τον ανώμαλο-ήταν και μεσάνυχτα κιόλας,είχα πιεί και κάτι μπυρίτσες και ήμουν έτοιμος γιά ύπνο.

    Τον διάλογο όμως τον έχω καταγεγραμμένο-χρησιμοποιήθηκε μάλιστα ένα μέρος του (το σημαντικώτερο,φυσικά) σε μιά σκηνή στην παράσταση που είχαμε κάνει με την θεατρική ομάδα "Απόπειρα" (κάποια μέλη από το Musicheaven σύν δύο κοπέλες επαγγελματίες ηθοποιοί) το 2006.Εγώ υποδυόμουν τον "πέφτουλα" {#emotions_dlg.biggrin}


    optiras
    23.06.2014, 17:16

    Μια που συζητάμε το θέμα, εδώ στο φόρουμ μας σας έχει τύχει;


    antwnispatra
    23.06.2014, 22:56

    Αφιερωμένο...


    Hastaroth
    23.06.2014, 23:38

    Παράθεση:

    Το μέλος optiras στις 23.06.2014, 17:16 έγραψε...
    Μια που συζητάμε το θέμα, εδώ στο φόρουμ μας σας έχει τύχει;

    Δέν νομίζω ότι στο φόρουμ αυτό μπαίνουν και πέφτουλες-θεωρείται από τα "εξειδικευμένα".

    Αυτή η συνομοταξία διπόδων προτιμά τα fora γενικού ενδιαφέροντος-εκτός απ'τά sites γνωριμιών,βεβαίως.


    Hastaroth
    23.06.2014, 23:42

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 23.06.2014, 22:56 έγραψε...

    Αφιερωμένο...



    Θεϊκόν άσμα.....από τίς εποχές τών dial-ups,τού DOS και τής λοιπής αρχαιολογίας στην ψηφιακή τεχνολογία (όταν μιά μνήμη 60mb εθεωρείτο "τεράστια"..)

    Ερμηνευτής ο Χάρρυ Κλύν....