ελληνική μουσική
    404 online   ·  210.818 μέλη

    Ο ηθοποιός που χάριζε το γέλιο ΄έφυγε χθες απ τη ζωή...

    freddieKrueger
    12.08.2014, 14:09

    Ο γνωστός σε όλους ηθοποιός Robbin Williams έφυγε χθες απ τη ζωή.

    Το άιτιο θανάτου του-πιθανότατα αυτοκτονία από ασφυξία όπως εικάζουν οι ειδκοί-ίσως σχετίζεται με το ιστορικό χρήσης από τον καλλιτέχνη ναρκωτικών ουσιών ενώ όπως αναφέρεται στα Media ο ηθοποιός ήταν γνωστό πως τα τελευταία χρόνια έπασχε από κατάθλιψη...

    Περισσότερα εδώ

    Προσωπικά τον είχα θαυμάσει και συνδέσει με την ερμηνεία του στο ρόλο του Professor Mr Keating στην ταινία dead poets society(1989):

    Goodbye OH CAPTAIN MY CAPTAIN...{#emotions_dlg.crying}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 12-08-2014 14:15 ]


    freak
    12.08.2014, 15:22

    Δεν ηταν απο τους αγαπημενους μου με εξαιρεση το good morning vietnam που ειναι ταινιαρα και τον κυκλο των χαμενων ποιητων που αναφερεις. Ωστοσο επειδη ετυχε να τον δω απο κοντα, το βλεμα του ηταν σκεπτικο και χωρις γελιο (μπορει να τον πετυχα στην περιπτωση), μα εχω την εντυπωση πως ηταν ευαισθητη ψυχη και μαλλον για αυτο εφυγε οπως εφυγε. Θα ειχε ενδιαφερον μια συναντηση και μια κουβεντα μαζι του, οχι σαν ηθοποιος, αλλα ως ενδιαφερον ατομο.


    mary_omikron
    13.08.2014, 00:18

    Καλό ταξίδι...  με λύπη για την απόφαση αναχώρησης


    Konstantinosoa
    13.08.2014, 09:55
    Δύο αμερικάνοι ηθοποιοί είχαν μπει μέσα στην καρδιά μου απο μια Σχολή που λίγα με γέμισαν όσον αφορά την ερμηνευτική τέχνη. Ο Σέϊμουρ Χόφμαν και ο Ρόμπιν Γουίλιαμς. Έφυγαν με διαφορά μηνών έχοντας δόξα, αναγνώριση και οικογένεια, δεν ήταν μόνοι, κι΄όμως αυτοκτόνησαν. Άνθρωποι σαν και τον Γουίλιαμς σε κάνουν να αγαπάς την 7η Τέχνη. Ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει, σεβασμός απέραντος στην προσφορά του.
    freak
    13.08.2014, 14:48

    Εφυγε και η Λοριν Μπακολ.


    Konstantinosoa
    14.08.2014, 11:17
    Και αυτή μια μεγάλη απώλεια...
    KONSTANTINOSPAPADAKIS
    24.08.2014, 10:31

    Άλλη μια μεγάλη απώλεια και ο Αμερικάνικος κινηματογράφος έγινε ακόμα πιο φτωχός...Μεγάλος καλλιτέχνης...Αν και όλοι αναφέρονται στο κωμικό του ταλέντο εγώ πιστεύω ότι και στους δραματικούς ρόλους του ήταν εξίσου συγκλονιστικός.Έχω δει  όλες τις ταινίες του και δεν με απογοήτευσε σε καμμία!Φυσικά και η ταινία "Dead poet's society" έκανε πολλούς νέους τότε να δουν τη ζωή διαφορετικά.Δυστυχώς οι μεγάλες ιδιοφυίες δεν τα πάνε καλά με τη ζωή...Καλό του ταξίδι...