ελληνική μουσική
    529 online   ·  210.843 μέλη
    Lary
    07.06.2005, 12:07
    Μήπως γνωρίζετε ποιος είναι ο τίτλος του κομματιού που ακούγεται στη
    διαφήμιση του dvd των ολυμπιακών? Έχει μπουζούκι και μοιάζει με κομμάτι του Θοδωράκη

    thank u


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Lary on 07-06-2005 12:21 ]
    xristoforoupanagiotis
    07.06.2005, 17:25
    Φαντάζομαι ότι εννοείς και το θέμα που ακούστηκε με τα μπουζούκια του ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΩΤΗ στην έναρξη. Πραγματικά υπέροχο! Απο ότι έμαθα χωρίς να είμαι 100% σίγουρος. Είναι το "ζεϊμπέκικο" σύνθεση του ΞΑΡΧΑΚΟΥ και δεν έχει δισκογραφηθεί!Αυτα έμαθα ροτώντας.Αν καποιος άλλος γνωρίζει κατι παραπάνω θα μας βοηθήσει!
    xristos
    07.06.2005, 17:33
    Όπως τα είπατε... κι εγώ αυτό ακριβώς ξέρω. Είναι του Ξαρχάκου και από όσο ξέρω δεν υπάρχει πουθενά, παρά μόνο στην τελετή έναρξης. Επίσης απ' ό,τι έμαθα ήταν παραγγελία για την τελετή έναρξης... Οπότε υπομονή. Κάποια στιγμή λογικά θα δισκογραφηθεί!
    Lary
    07.06.2005, 21:24
    Ευχαριστώ πολύ!!!
    θα το περιμένω, διότι μου έχει κολήσει
    stefke
    07.06.2005, 23:58
    φυσικα μπορεισ εν τω μεταξυ να βρεις το dvd απο την εναρξη των ολυμπιακων αγωνων και με καποιο προγραμμα να κρατησεις το τραγουδι ως mp3
    vouliakis
    08.06.2005, 00:28
    Quote:

    Το μέλος xristoforoupanagiotis στις 07-06-2005 στις 17:25 έγραψε:

    Φαντάζομαι ότι εννοείς και το θέμα που ακούστηκε με τα μπουζούκια του ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΩΤΗ στην έναρξη. Πραγματικά υπέροχο! Απο ότι έμαθα χωρίς να είμαι 100% σίγουρος. Είναι το "ζεϊμπέκικο" σύνθεση του ΞΑΡΧΑΚΟΥ και δεν έχει δισκογραφηθεί!Αυτα έμαθα ροτώντας.Αν καποιος άλλος γνωρίζει κατι παραπάνω θα μας βοηθήσει!





    Σωστά. Είναι το "Ζεϊμπέκικο" του Ξαρχάκου.
    Από όσο γνωρίζω, ένας -τουλάχιστον- από τους 40 που έπαιξαν μπουζούκι με τον Πολυκανδριώτη εκείνη τη βραδιά, είναι μέλος του Music Heaven.
    Ας ελπίσουμε να διαβάσει αυτό το thread και να μας "διαφωτίσει"

    Υ.Γ. Του έστειλα και ΠΜ... Για να δούμε
    rapsodos
    08.06.2005, 10:00
    Ειναι οντως του Ξαρχάκου . Συγκεκριμένα το καλοκαίρι γνώρισα το παιδί που έπαιξε - ηχογράφησε τα θέματα απο τα μπουζούκια στο studio διότι στην έναρξη ήταν Playback εννοείται. Μου είπε και κάποια πράγματα σχετικά αλλα ... καλό είναι να μην αναφερθούν εδώ μέσα.
    Πάντως ναι είναι Ξαρχάκος.
    dorios
    08.06.2005, 13:59
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 08-06-2005 στις 10:00 έγραψε:

    Ειναι οντως του Ξαρχάκου . Συγκεκριμένα το καλοκαίρι γνώρισα το παιδί που έπαιξε - ηχογράφησε τα θέματα απο τα μπουζούκια στο studio διότι στην έναρξη ήταν Playback εννοείται. Μου είπε και κάποια πράγματα σχετικά αλλα ... καλό είναι να μην αναφερθούν εδώ μέσα.
    Πάντως ναι είναι Ξαρχάκος.





    Το τραγούδι είναι του Ξαρχάκου και ο τίτλος του όπως αναφερόταν από
    τους διοργανωτές είναι Welcome. Στην έναρξη ακούστηκαν 50 ηχογραφημένα μπουζούκια και όχι ένα το ξέρω γιατι ήμουν ένα απο αυτά
    rapsodos
    08.06.2005, 14:43
    Για να το λες εσυ ... ετσι θα είναι.
    Ξέρεις αν αυτά που ακούστηκαν ήταν η ηχογράφηση που κάνατε?


    dorios
    09.06.2005, 01:07
    Στην τελετή έναρξης ακούστηκε η ηχογράφιση που έγινε στο ραδιομέγαρο της ΕΡΤ απο τα 50 μπουζούκια. Δεν είμαι σίγουρος όμως για την γενική πρόβα. Έχεις μάθει κάτι διαφορετικό;

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: dorios on 09-06-2005 01:15 ]