ελληνική μουσική
    576 online   ·  210.844 μέλη

    Τι αποκομίσατε μέχρι στιγμής απο το MusicHeaven.gr;

    roubas
    14.02.2007, 19:24
    Το site ειναι πολυ καλο αναπτυσει ωραια θεματα (και ασχετα με μουσικη βεβαια)
    αλλα καμια φορα μου τη σπαει να βλεπω ατομα να μπαινουν μονο στο chat να μην εχουν αποψη στα posts και γενικα να μην εχουν καποια μουσικη αποψη σε καποιο θεμα!
    Δεν ξερω αν γινομαι σπασικλας (συγνωμη αν το κανω) αλλα δεν πιστευω οτι το musicheaven ειναι site "συνοικεσιων"(συγνωμη αν γραφω λαθος τη λεξη)!
    Η προταση μου ειναι οτι αν καποιος δεν εχει posts για πολυ καιρο να διαγραφετε!!!
    Δεν νομιζω οτι εχει αξια να υπαρχουν 32000 μελη και οι περισσοτεροι να ειναι για χρονια ανενεργοι ή να μπαινουν για να βρουν γκομενο,γκομενα!!!Δεν λεω οτι πρεπει ολοι να ειναι μουσικοι (που και αυτο δεν μπορει να το ελεγξει καποιος)απλα να εχουν καποια αποψη την οποια να καταθετουν!
    Δεν νομιζω οτι λεω κατι παραλογο!
    Χρειαζεται ενα κοσκινισμα που ειναι καιρος να πραγματοποιηθει!
    Κατα τ' αλλα ειμαι σιγουρος οτι εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι αξιολογοι που θα ηθελα πολυ να γνωρισω ,αλλα υπαρχουν και πολλοι ασχετοι!
    Ευχομαι στο μελλον τα πραγματα να ειναι καλυτερα!
    Αυτα!!!

    Aiolos_m
    14.02.2007, 19:38
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 14-02-2007 στις 19:24 έγραψε...

    ...αλλα καμια φορα μου τη σπαει να βλεπω ατομα να μπαινουν μονο στο chat να μην εχουν αποψη στα posts και γενικα να μην εχουν καποια μουσικη αποψη σε καποιο θεμα!

    ...Η προταση μου ειναι οτι αν καποιος δεν εχει posts για πολυ καιρο να διαγραφετε!!!
    Δεν νομιζω οτι εχει αξια να υπαρχουν 32000 μελη και οι περισσοτεροι να ειναι για χρονια ανενεργοι ή να μπαινουν για να βρουν γκομενο,γκομενα!!!Δεν λεω οτι πρεπει ολοι να ειναι μουσικοι (που και αυτο δεν μπορει να το ελεγξει καποιος)απλα να εχουν καποια αποψη την οποια να καταθετουν!

    ...οτι εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι αξιολογοι που θα ηθελα πολυ να γνωρισω ,αλλα υπαρχουν και πολλοι ασχετοι!
    Ευχομαι στο μελλον τα πραγματα να ειναι καλυτερα!


    Φίλε Ρουβά, καταρχήν πιστευω πως το ΜΗ είναι μια κοινότητα που σχηματίζεται συνεχώς με βάση και με αφορμή τη μουσική, η συμμετοχή είναι δωρεάν και καλύπτει μια τεράστια θεματολογία συζητήσεων. Την άποψή του λοιπόν ο καθένας μπορεί να την εκφράζει ελευθερα, πράγμα που συμπεριλαμβάνει και τη μη εκφρασή της. Δεν ειναι όλος ο κόσμος το ίδιο, δεν σκέφτεται το ίδιο και δεν πράττει το ίδιο. Ποιός μας λέει ότι τα παιδιά που μπαίνουν μόνο στο τσατ δεν ανταλλάσσουν τις απόψεις τους εκεί ή μέσω ΠΜ, μακριά από τη δημόσια συζήτση;

    Όσον αφορά τα γκομενιλίκια, όλα τα ενεργά μέλη ξέρουμε ότι σκοπός μας δεν ειναι αυτός και αν κάτι προκύψει- που γιατι να μην προκύψει;- εκείνο κρατιέται μακριά από τη δημόσια συζήτηση και εικόνα του ΜΗ. Όχι γιατί το λέει κάποιος κανονισμός, αλλά γιατί είναι πρέπον. Οι χυδαίοι της υπόθεσης περνάνε στα αζήτητα και αντιμετωπίζονται ανάλογα- και ξέρω παραδείγματα επ' αυτού.

    Επίσης τα παραπάνω μέλη απ' όσο ξέρω δεν κοστίζουν τίποτα σε κανέναν. Αστους να γράφονται, κακό δεν είναι. Εξάλλου η εγγραφή ειναι ελεύθερη και δωρεάν. Πού ξέρεις κάποια στιγμή ίσως γίνουν ενεργά μέλη. Το κοσκίνισμα που αναφέρεις γίνεται καθημερινά και όχι μόνο από το διαχειριστή (όπως το παράδειγμα που προανέφερα).

    Αυτά. Επλίζω να μην έγινα σπασίκλας.

    roubas
    14.02.2007, 19:50
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 14-02-2007 στις 19:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 14-02-2007 στις 19:24 έγραψε...

    ...αλλα καμια φορα μου τη σπαει να βλεπω ατομα να μπαινουν μονο στο chat να μην εχουν αποψη στα posts και γενικα να μην εχουν καποια μουσικη αποψη σε καποιο θεμα!

    ...Η προταση μου ειναι οτι αν καποιος δεν εχει posts για πολυ καιρο να διαγραφετε!!!
    Δεν νομιζω οτι εχει αξια να υπαρχουν 32000 μελη και οι περισσοτεροι να ειναι για χρονια ανενεργοι ή να μπαινουν για να βρουν γκομενο,γκομενα!!!Δεν λεω οτι πρεπει ολοι να ειναι μουσικοι (που και αυτο δεν μπορει να το ελεγξει καποιος)απλα να εχουν καποια αποψη την οποια να καταθετουν!

    ...οτι εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι αξιολογοι που θα ηθελα πολυ να γνωρισω ,αλλα υπαρχουν και πολλοι ασχετοι!
    Ευχομαι στο μελλον τα πραγματα να ειναι καλυτερα!


    Φίλε Ρουβά, καταρχήν πιστευω πως το ΜΗ είναι μια κοινότητα που σχηματίζεται συνεχώς με βάση και με αφορμή τη μουσική, η συμμετοχή είναι δωρεάν και καλύπτει μια τεράστια θεματολογία συζητήσεων. Την άποψή του λοιπόν ο καθένας μπορεί να την εκφράζει ελευθερα, πράγμα που συμπεριλαμβάνει και τη μη εκφρασή της. Δεν ειναι όλος ο κόσμος το ίδιο, δεν σκέφτεται το ίδιο και δεν πράττει το ίδιο. Ποιός μας λέει ότι τα παιδιά που μπαίνουν μόνο στο τσατ δεν ανταλλάσσουν τις απόψεις τους εκεί ή μέσω ΠΜ, μακριά από τη δημόσια συζήτση;

    Όσον αφορά τα γκομενιλίκια, όλα τα ενεργά μέλη ξέρουμε ότι σκοπός μας δεν ειναι αυτός και αν κάτι προκύψει- που γιατι να μην προκύψει;- εκείνο κρατιέται μακριά από τη δημόσια συζήτηση και εικόνα του ΜΗ. Όχι γιατί το λέει κάποιος κανονισμός, αλλά γιατί είναι πρέπον. Οι χυδαίοι της υπόθεσης περνάνε στα αζήτητα και αντιμετωπίζονται ανάλογα- και ξέρω παραδείγματα επ' αυτού.

    Επίσης τα παραπάνω μέλη απ' όσο ξέρω δεν κοστίζουν τίποτα σε κανέναν. Αστους να γράφονται, κακό δεν είναι. Εξάλλου η εγγραφή ειναι ελεύθερη και δωρεάν. Πού ξέρεις κάποια στιγμή ίσως γίνουν ενεργά μέλη. Το κοσκίνισμα που αναφέρεις γίνεται καθημερινά και όχι μόνο από το διαχειριστή (όπως το παράδειγμα που προανέφερα).

    Αυτά. Επλίζω να μην έγινα σπασίκλας.




    Καταρχας το nick μου ειναι ρούμπας!
    Τωρα αν εσενα σου αρεσει να βλεπεις ατομα απλα να ειναι γραμμενοι και να εχουν να μπουν κατι χρονια τι να πω?
    Εγω επειδη πιστευω γενικα οτι πρεπει να υπαρχει βελτιωση σε καποια πραγματα οπως και στη μουσικη θεωρω οτι ειναι πιο επικοδομητικο να ακουγονται και να θιγονται τα κακώς κειμενα!Εγω τουλαχιστον σε οτι κανω μου αρεσουν οι παρατηρησεις για να διορθωνομαι!Προς θεου δεν μιλαω εριστικα αλλα εντελως φιλικα και με αγαπη προς την προσπαθεια αυτη!Δεν εγινες σπασικλας!Μου αρσε πολυ ο τονος που απαντησες απλα προσπαθησε να μπεις στο πνευμα μου και ισως διαπιστωσεις κατι αναλογο!

    Aiolos_m
    14.02.2007, 19:59
    Το έχω σκεφτεί κι εγω στο παρελθόν. Απλά κατέληξα ότι ο σκοπός του ΜΗ δεν έχει να κάνει με "κυριλέ εικόνα", δηλ όλοι οι εγεγραμμένοι να είναι κι ενεργοί. Επίσης κατέληξα στο ότι δε με ενοχλούν οι πολλές εγραφές. Δεν ξέρω αν ειμαι από τους λίγους που δεν δίνουν σημασία σε αυτό το ζήτημα. Μπορεί. Κι εγώ προτιμώ να διορθώνομαι από τους άλλους (στα πλαίσια της ευγένειας πάντα) όταν κάνω κάτι λάθος και φταίω, αλλά δεν βρίσκω πώς οι διαγραφές μπορεί να βελτιώσουν το ΜΗ. Τέλος πάντων, την άποψή μου την είπα, οι υπέυθυνοι ας το μελετησουν

    Και σόρρυ για το Ρουβάς, αλλά ξεγελάει

    roubas
    14.02.2007, 20:06
    Χαρηκα ειλικρινα που ειχαμε πολιτισμενο διαλογο και με ακουσατε!
    Οσο για το ΡΟΥΜΠΑΣ το εχω συνηθισει πια!
    Να 'σαι καλα!

    Aiolos_m
    14.02.2007, 20:22
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 14-02-2007 στις 20:06 έγραψε...

    Χαρηκα ειλικρινα που ειχαμε πολιτισμενο διαλογο και με ακουσατε!


    Πολιτισμένο διάλογο ε; Παλιο@$%*#$%$#$....!
    Έτσι και ξαναμιλήσεις για το ΜΗ έτσι...

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 14-02-2007 20:23 ]


    Aiolos_m
    14.02.2007, 20:24

    Έλα πλάκα κάνω!


    KAKOFONIKS
    15.02.2007, 11:36
    Ρε Γιώργη εντάξει το καταλαβαίνω αυτό που λες το έχω σκεφτεί και εγώ , υπάρχουν πολλοί άσχετοι απο την άλλη όμως ο καθένας πρέπει να βλέπει το ΜΗ όπως αυτός κρίνει σωστά Προσωπικά τώρα πια ούτε και εμένα με ενοχλούν οι πολλές εγγραφες, που ξέρεις μέσα απο τα post και τα topic να κάνουμε ορισμένους που δεν έχουν σχέση να εκτιμήσουν την καλή μουσική!

    Στο θέμα μας τώρα ,
    μέσα απο το ΜΗ έχω γνωρίσει αρκετούς αξιόλογους άνθρωπους πρώτα και έπειτα μουσικούς, οι οποίοι σε συνδυασμό με το ΜΗ με έχουν βοηθήσει να εξελιχτώ και σαν μουσικός αλλά και σαν άνθρωπος!!!!!!
    Red-Rose
    15.02.2007, 11:50
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 14-02-2007 στις 20:06 έγραψε...

    Χαρηκα ειλικρινα που ειχαμε πολιτισμενο διαλογο και με ακουσατε!
    Οσο για το ΡΟΥΜΠΑΣ το εχω συνηθισει πια!
    Να 'σαι καλα!




    Ρούμπας??? κι εγώ στο chat πάντα σε φωνάζω 'Σάκηηηηηηηηηηηηη'
    [αυτά να τα λες πιο νωρίς άλλη φορά, για τιμωρία θα συνεχίσω να σε λέω σάκη]
    χεχεχε [σαν πρωην ρουβίτσα κι εγώ του έχω μια αδυναμία και θα την πληρώσεις εσύ]


    roubas
    15.02.2007, 17:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Red-Rose στις 15-02-2007 στις 11:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 14-02-2007 στις 20:06 έγραψε...

    Χαρηκα ειλικρινα που ειχαμε πολιτισμενο διαλογο και με ακουσατε!
    Οσο για το ΡΟΥΜΠΑΣ το εχω συνηθισει πια!
    Να 'σαι καλα!




    Ρούμπας??? κι εγώ στο chat πάντα σε φωνάζω 'Σάκηηηηηηηηηηηηη'
    [αυτά να τα λες πιο νωρίς άλλη φορά, για τιμωρία θα συνεχίσω να σε λέω σάκη]
    χεχεχε [σαν πρωην ρουβίτσα κι εγώ του έχω μια αδυναμία και θα την πληρώσεις εσύ]





    Αφου και στο chat οταν ειμαστε στο διευκρινιζω!
    Απλα μαλλον θελεις να με λες ετσι!
    Λεγε με τελοσπαντων οπως θες!
    Liza32
    09.07.2007, 18:19
    Αποκόμισα τη χαρά της επικοινωνίας και της ανταλλαγής απόψεων κάτι το οποίο επιδιώκω αλλά δεν εφαρμόζεται όσο θα ήθελα. Επίσης, μου άρεσαν τα ειλικρινή σχόλια στο blog μου, επειδή μου έδωσαν τη δύναμη να προχωρήσω ακόμα παραπέρα. Δεν ήταν φυσικά τα μόνα σχόλια για τους στίχους μου, διότι τα έχουν διαβάσει τόσο η φιλόλογος μου όσο και φίλοι μου. Μου άρεσε που μου κρατήσατε συντροφιά έστω και μέσα απο γραπτή επικοινωνία, το σημαντικό είναι οτι δεν μιλούσα με τους τοίχους όσο ήμουν μόνη μου! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και την καλή σας διάθεση, και να ξέρετε οτι θα είμαι στη διάθεση σας τόσο για συμβουλές όσο και για συζητήσεις. Σ΄αυτό το σημείο θα ήθελα να πω συγχαρητήρια στους συντονιστές του forum, διότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και δίνουν στα μέλη τη δυνατότητα να εκφραστούν αλλά και να ακουστεί η φωνή τους. Πάντα επιτυχίες παιδια!
    GEORB
    30.07.2007, 19:20
    Το σημαντικοτερο ειναι η γνωριμια μεταξυ των μελων η οποια απο δικη μου εμπειρια εχει οδηγησει στην φιλία μου με καποια μελη.

    Επισης το MH ειναι μια καλη βοηθεια σε οσους θελουν να ασχοληθουν με την μουσικη και σε οσους ειδη ασχολουνται.

    edelweiss
    31.07.2007, 16:06
    Εκτός από διάφορα θέματα πάνω στην μουσική :) Μαθαίνεις και για άλλα θέματα :)

    Και όχι μόνο :) μαθαίνεις πως να αντιμετωπίσεις κάποιους ανθρώπους όταν βρίσκεσαι μέσα σε μια παρέα :)

    και πολλά πολλά άλλα :)

    Ενα site που σου προσφέρει γνώσεις, μέσα από κάποια θέματα -> γέλιο, καλή παρέα :) και πάνω από όλα όμορφες συναντήσεις μεταξύ των μελών!!!

    Και πολλές πολλές πολλές εκπλήξεις!!!!
    seras
    02.08.2007, 00:37
    Μέσα σε αυτό το site μαθαίνω κάθε μέρα νέα πράγματα για πολλά είδη μουσικής.Ανταλάζω απόψεις και γνωρίζο νέα άτομα και διαφορετικές προσωπικότητες.Είναι τόσα πολλά αυτά που θέλω να πω για αυτό το site αλλα δεν μου βγαίνουν..το σίγουρο είναι πως αυτό το site είναι ένας λόγος που μπαίνω στο internet.
    P-A-B-L-O
    05.01.2008, 14:45
    Πολλά και διάφορα
    fantasma
    05.01.2008, 17:00
    γνώσεις internet και υπολογιστες (οσο κουφό κι αν ακούγετε..)
    επικοινωνια
    ενημερωση..
    ψυχαγωγια...
    marakiasteraki
    13.02.2009, 19:53

    Μέσα από την σελίδα αυτή ενημερώνομαι διαρκώς για τα μουσικά νέα, για καινούριες κυκλοφορίες δίσκων, για διάφορες εκδηλώσεις που γίνονται, γνωρίζω νέα άτομα, ανταλλάσω απόψεις μέσω φόρουμ, διασκεδάζω με τα παιχνίδια που διαθέτει η σελίδα...βλέπε κουίζ!!!