ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.830 μέλη

    Τι αποκομίσατε μέχρι στιγμής απο το MusicHeaven.gr;

    ageras
    25.12.2005, 13:21
    Χμμμ....τι αποκόμισα από το mh ως τώρα;;
    Απέκτησα καινούριους και αξιόλογους φίλους,καθώς και μία πολύ καλή παρέα στο δίκτυο -και όχι μόνο-για να συζητάω ότι με απασχολεί.Γενικά μόνο θετικά έχω αποκομίσει ως τώρα από το musicheaven.


    μικρή πατρίδα σώμα μου κι αρχή,η γη μου εσύ,ανάσα μου κι αέρας......


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 26-12-2005 12:02 ]
    paramithi
    26.12.2005, 01:38
    μια οικογένεια..(θεία,θείο,πατέρα,αδερφούλα..) και άτομα πολυ αξιόλογα να συζητάω και να κάνω παρέα
    gate
    26.12.2005, 12:45
    Quote:

    Το μέλος paramithi στις 26-12-2005 στις 01:38 έγραψε:

    μια οικογένεια..(θεία,θείο,πατέρα,αδερφούλα..) ...




    Εδώ τους βρήκες...?????
    doritsa78
    26.12.2005, 12:47
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 25-12-2005 στις 13:21 έγραψε:
    [I]
    Χμμμ....τι αποκόμισα από το mh ως τώρα;;
    Απέκτησα καινούριους και αξιόλογους φίλους,καθώς και μία πολύ καλή παρέα στο δίκτυο -και όχι μόνο-για να συζητάω ότι με απασχολεί.Γενικά μόνο θετικά έχω αποκομίσει ως τώρα από το musicheaven.


    μικρή πατρίδα σώμα μου κι αρχή,η γη μου εσύ,ανάσα μου κι αέρας......

    Γεια σου ρε Μανωλη.
    thank
    26.12.2005, 15:43
    Αν και ξαναέγραψα δυό πράγματα (που ισχύουν), μιάς και τέθηκαν κάποια θεματάκια περί φασιστικής λειτουργίας, αυθαιρεσίας κλπ, απεκόμισα επίσης τα παρακάτω.
    1. Πολύ φυσιολογική αντιμετώπιση απο τον διαχειριστή, όταν τις πρώτες μέρες που βρέθηκα εδώ, άλλαξα νικ (πρακτικοί λόγοι). Του το είπα - για να ειμαι εντάξει - και ο άνθρωπος το αντιμετώπισε μιά χαρα. Ουτε με ήξερε, ούτε τίποτε άλλο. Θα μπορούσε να το ειχε δει "καπως" εξαιτίας διάφορων παρατράγουδων που γίνονται.
    2. Επιβεβαίωση του πόσο πραγματικοί ειναι οι άνθρωποι που πλαισιώνουν το site. Τους γνώρισα και απο κοντά στο live. Ειναι αυτό που βγάζουν και εδώ. Πολλές φορές σκέφτομαι πως ο μόνος λόγος που - απο την πλευρά μου τουλάχιστον - δεν έχω δημιουργήσει πιο στενές σχέσεις με κάποιους, ειναι η καθημερινότητα, το τρέξιμο, η δυσκολία μας γενικά να καλλιεργούμε νέες σχέσεις (δεν αναφέρομαι στις ιντερνετικες).
    3. Μια - σπάνια στις μέρες μας - ηθική στο πως αντιμετωπίζονται κάποια θέματα εμπορικότητας του site αλλά και των προσωπικών δραστηριοτήτων κάποιων "βασικών μελών" και του διαχειριστή. Αυτό, από συζητήσεις με κάποιους απο αυτούς, περιορσμένες μεν, ενδεικτικές δε. Δεν τα βρίσκει κανείς εύκολα... Και όχι μονο σε θέματα εμπορικότητας και site. Γενικά σε στάσεις ζωής.
    4. Οι άνθρωποι φτιάχνουν μια δικτυακή παρέα, αλλα δεν ειναι "ιντερνετάκηδες". Ξερουν να βάζουν το όριο. Και στους εαυτούς τους και στους άλλους. Και δέν νομίζω πως τέτοιοι τύποι θα έμπαιναν σε περίεργες διαδικασίες, φτιάχνοντας ένα αδιαφανές και "περίεργο" site.
    5. Από πλουραλισμό .. απόψεων, στυλ, θεμάτων ... ε .. δεν μπορεί να παει πιο πέρα ...

    Τέλος, μία σκέψη. Δυστυχώς η ευτυχώς, αυτό ειναι ένα site που ξεκίνησε και συντηρείται απο έναν - δύο - .. κάποιους τελος πάντων .. συγκεκριμένους. (το αν ειναι ενας ή περισσότεροι δεν ενδιαφέρει στη κουβέντα αυτή). Ε, το σχεδίασαν, του κάνουν βελτιώσεις, υφίστανται λειτουργικά κόστη, αφιερώνουν χρόνο στο πισι, δουλευουν πάνω σε αυτό. Και αν αποφασίσουν να τα παρατήσουν, αν χαλάσουν τα πισι τους και πετάξουν τους κωδικούς πρόσβασής τους.. παει το mh, πανε τα e- periodika, ta πριβεδάκια, πανε τα φόρουμ, πανε όλα. Το λέω υπερβολικά και κάπως κυνικά, αλλα δυστυχώς έτσι ειναι με τις δικτυακές κοινότητες. Ειναι ένα ίντερνετ. Ειναι μια προσπάθεια ιδιωτική αλλα με δημόσια έκφραση. Και στηρίζεται βέβαια στη συμμετοχή των άλλων.

    Προφανώς, αυτός ο χαρακτήρας ΔΕΝ δικαιολογεί την καταπάτηση κανόνων δεοντολογίας, ηθικής ... - που δεν υπάροχυν κάπου γραμμένοι αλλα, περίπου όλοι μπορούμε να συμφωνήσουμε στα βασικά τους -. Τέτοια δείγματα δεν έχω δεί, ουτε καν έχω μυριστεί. Ομως, ΝΑΙ δικαιολογεί και επιβάλλει τη προσωπική, την υποκειμενική πινελιά σε θέματα λειτουργίας, σε "γκρίζες ζώνες" για το τι πρέπει να γράφεται και τι οχι, σειρές προτεραιότητες, σημαντικά ή μη θέματα . κλπ. Δεν γίνεται αλλοιώς.
    manblaz
    26.12.2005, 16:10
    Quote:

    Το μέλος thank στις 26-12-2005 στις 15:43 έγραψε:

    Οι άνθρωποι φτιάχνουν μια δικτυακή παρέα, αλλα δεν ειναι "ιντερνετάκηδες". Ξερουν να βάζουν το όριο. Και στους εαυτούς τους και στους άλλους. Και δέν νομίζω πως τέτοιοι τύποι θα έμπαιναν σε περίεργες διαδικασίες, φτιάχνοντας ένα αδιαφανές και "περίεργο" site.

    Τέλος, μία σκέψη. Δυστυχώς η ευτυχώς, αυτό ειναι ένα site που ξεκίνησε και συντηρείται απο έναν - δύο - .. κάποιους τελος πάντων .. συγκεκριμένους. (το αν ειναι ενας ή περισσότεροι δεν ενδιαφέρει στη κουβέντα αυτή). Ε, το σχεδίασαν, του κάνουν βελτιώσεις, υφίστανται λειτουργικά κόστη, αφιερώνουν χρόνο στο πισι, δουλευουν πάνω σε αυτό. Και αν αποφασίσουν να τα παρατήσουν, αν χαλάσουν τα πισι τους και πετάξουν τους κωδικούς πρόσβασής τους.. παει το mh, πανε τα e- periodika, ta πριβεδάκια, πανε τα φόρουμ, πανε όλα. Το λέω υπερβολικά και κάπως κυνικά, αλλα δυστυχώς έτσι ειναι με τις δικτυακές κοινότητες. Ειναι ένα ίντερνετ. Ειναι μια προσπάθεια ιδιωτική αλλα με δημόσια έκφραση. Και στηρίζεται βέβαια στη συμμετοχή των άλλων.





    αγαπητε thank,εχεις απολυτο δικιο και συμφωνω μαζι σου. Μπορει μια μερα να την "δωσει" στα παιδια που ασχολουνται με το musicheaven και να χαθουν ολα με το πατημα ενος πληκτρου...

    αλλα και ετσι να γινει δεν υπαρχει κανενα προβλημα γιατι η παρεα θα συνεχιζει να υπαρχει χωρις μαλιστα την καλυψη που προσφερει το internet και που πολλοι φοβουνται να την πεταξουν απο πανω τους...

    Υ.Γ τι αποκομισα μεχρι τωρα απο το Μ/Η???? μα βεβαια την ΠΑΡΕΑ των παιδιων που με δεχτηκαν και τους δεχτηκα ετσι οπως ειναι χωρις να ζητουν και να ζηταω τιποτα...
    tetraktis
    26.12.2005, 17:13
    Συμφωνώ με το Μανώλη.

    Διότι και κατ΄εμέ, το ΜΗ είναι απλώς μία ηλεκτρονική πόρτα. Πίσω της όμως, ζουν και κινούνται άνθρωποι με σάρκα και οστά.
    Εμείς οι ίδιοι. Και ήρθαμε όλοι -ο ένας με τον άλλον- σε επαφή μέσα από αυτήν την ηλεκτρονική πόρτα.
    Αλληλοσυναναστραφήκαμε.
    Και συχνά πυκνά τσουγκρίζουμε τα γυάλινα ποτήρια μας σε ταβέρνες και ζωντανές εμφανίσεις μελών.
    Αυτό, θεωρήθηκε επαρκές από εμένα προσωπικά, ώστε να βρίσκομαι ακόμη εδώ γύρω...

    Να 'μαστε καλά λοιπόν να συνυπάρχουμε...
    thank
    09.01.2006, 19:52
    manblanz , tetraktis.... χτυπα ξύλο ... (φτου φτου :):):) ... εντάξει, μη τους τη δώσει και το κλείσουν ..(μια κουβέντα είπαμε ... μη τη πάρουν και σοβαρά......).

    Τώρα για το ότι κάποιοι που ειναι αξιόλογοι (η μας φαίνονται .. μέσα απο την δικτυακή τους παρουσία) .. δεν ξεπερνούν το νετ .. και μένουν εκεί ... Και εγώ το έχω σκεφτεί ... Μπορεί να υπάρχουν χιλιάδες λόγοι. Πρέπει να συμφιλιωνόμαστε και με αυτούς .. και στην ιδέα πως ... έχεις στην οθόνη σου κάτι αξιόλογο .. αλλα .. δεν μπορείς να το μετασχηματίσεις ... Κανόνας του ιντερνετ μαλλον ... :):):) Αλλά, ποτέ δεν ξέρεις .. :):)

    7. Πέρα απο τη γνώση, την πληροφορία, την επικοινωνία και όλα τα σχετικά, υπάρχουν και κάποιοι ... (γνωστοί ή άγνωστοι) που σε πολλά θέματα, σε γνώση, σε άποψη, ακόμα και σε τρόπο ζωής, μπορούν να μου προσφέρουν πολλά, ειναι πολύ πιο μπροστά απο μένα. Διαπιστώνω δικά μου κενά, ελλείψεις κ.α. Και τα αποδέχομαι - τουλάχιστον εσωτερικά -. Οπως ελπίζω και εγώ να γίνομαι χρήσιμος για πολλούς άλλους. Μα αυτό δεν συμβαίνει και στην καθημερινότητα ? Ναι προφανώς και συμβαίνει, αλλά εδώ γίνεται σε μεγάλη έκταση και με (από) ανθρώπους από χώρους, ηλικίες, περιοχές .. που ειναι σχετικά μακρυά απο μένα.

    8. Οσες γνωριμίες έκανα - πέρα απο το πάρτυ στα 5/4, κακώς το είπα live - ξεπερνουν τις "δικτυακές" προσδοκίες. Ειναι εξαιρετικες.




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 09-01-2006 20:31 ]
    XeniaRodo
    10.01.2006, 13:59
    Έχω βρει έναν πολύ εποικοδομητικό τρόπο να περνάω την ώρα μου μπροστά στον υπολογιστή όταν έχω ελεύθεο χρόνο στη δουλεια, έχω βρει έναν λόγο να μπαίνω στο ίντερνετ όταν είμαι εκτός δουλειάς, έχω βρει άτομα που μπορώ να συννενοηθώ και να συζητήσω θέματα που με ενδιαφέρουν. Έχω βρει λύσεις σε προβλήματα, έχω βρει τραγούδια που έψαχνα, έχω βρει τρόπο να διευρύνω τις μουσικές μου γνώσεις. Tέλευταίο και σημαντικότερο έχω βρει αξιόλογους ανθρώπους με τους οποίους ακόμα κι αν συναντιέμαι για πρώτη φορά από κοντά περνάω καλά...
    elenakielenio
    13.01.2006, 06:00
    εγω λεψ καινουργιους φιλους
    ολοι εισαστε τοσο γλυκοι και τοσο φιλοξενει
    music heaven for EVER
    kalouka
    13.01.2006, 13:14
    θα το παρομοίαζα με ενα κύταρο.
    Γεμάτο ζωη πολαπλασιάζεται και μεγαλώνει γρήγορα πράγμα που σημαίνει ότι όλοι βρίσκουμε κάτι που μας ενδιαφέρει.
    ΄Δηλαδή περνάω καλά
    manos2828
    30.01.2006, 18:58
    Είμαι μόλις λίγα λεπτά μέλος του musicheaven, ωστόσο από τη χθεσινή βραδιά που ήταν αφορμή για να γραφτώ μέλος έχω να πω πως έχω αποκομίσει τα καλύτερα και θα αποκομίσω ακόμα περισσότερα όπως φαίνεται. Μπράβο παιδιά είστε ΤΕΛΕΙΟ TEAM
    maroulaki_321
    22.04.2006, 19:31
    Είναι by far το καλύτερο forum που έχω πετύχει. Και πιστεψτε με εχω δει απειρα.
    Επειδη γουσταρω παρα πολυ την μουσικη το λέω και εχω φανταστική ενημέρωση καθως και αποψεις άλλων πράγμα που το θεωρώ παρα πολύ ενδιαφερον!

    Συγχαρητήρια στην πρωτοβουλία και για την ψυχη που δινετε όλοι για να μενει ζωντανο και ενεργο!!!

    Τελειο, Μπράβο!!!!!
    SWEETHOPE
    22.04.2006, 22:34
    Mε συναρπάζει το γενικά ανεβασμένο επίπεδο των απόψεων για μουσικά θέματα αλλά και ο ευγενικός τρόπος επικοινωνίας των μελών άλλοτε με σοβαρότητα και άλλοτε με έξυπνο χιουμοριστικό λόγο.Ακόμα οι συντονιστές είναι εξαιρετικοί και γνωρίζουν πότε αλλά και πώς να επεμβαίνουν διακριτικά αλλά και αποφασιστικά.
    Το ήθος αυτό αλλά και το περιεχόμενο πρέπει να διαφυλαχτούν[με ευθύνη κάθε μέλους].Καλή Ανάσταση αφέλφια
    elenakielenio
    23.04.2006, 10:26
    Mιας και ειμαι στην αμερικη και δεν εχω και πολλους ελληνες φιλους εδω, στο music heaven εχω βρει την καλυτερη ελληνικη παρεα, εχω κανει πολλους καινουργιους ελληνες φιλους ( αυτο και μονο ηθελα) αλλα το καλητερο πραγμα που μου συνεβει ειναι οτι βρηκα τον γιαννακι μου το μελος (johnpsillos) ενα απο τα καλυτερα παιδια,,τον λατρευω σαν τρελη
    ειναι λες και ειμαστε ολοι μια μεγαλη οικογενεια
    και πρεπει να δωσουμε συνχαριτηρια στον ορφεα και στον χορχε και σε οσους αλλους δουλευουν καθημερινα για να μπωρουμε να εχουμε το καλυτερο ελληνικο site μουσικοφιλwν.......

    every saint has a past every sinner has a future!!!!!!!!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : elenakielenio στις 23-04-2006 10:27 ]
    atrixospi8ikos
    05.06.2006, 23:17
    isixes sizitiseis me poiotikous an8rwpous....
    thank
    20.06.2006, 20:39
    (για να μην ανοίγουμε νέο τόπικ) κάτι που ισως κολλάει εδώ, γιατί στα άλλα τόπικς γράφονται προβλήματα, προτάσεις για φόρουμ κλπ.

    Τη δυνατότητα να τυπώνω οποιοδήποτε κειμενάκι μου αρέσει πολύ, να καταγράφω πληροφορίες που δεν ήξερα κλπ κλπ. Και έτσι έχω ένα μικρό αρχείο - όχι μόνο ηλεκτρονικό - ... Οκ δεν γράφω καμμία σοφία .. αλλά, .. είναι άλλη ιστορία το να έχεις κάποια πράγματα στο χαρτί

    Θα μπορούσα να γράψω απλά .. "τί ωραία που ειναι να τυπώνει κανεις οτι τον ενδιαφέρει και να το κρατάει" ... αλλά το προσάρμοσα στο θέμα του τόπικ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 20-06-2006 20:44 ]


    addiakogiannis
    20.06.2006, 22:18
    Σας Παρακαλω εχω πατησει 100 φορες το link για unsubscribe απο τις ειδοποιήσεις γιατι δε με ενδιαφέρει ποια το εν λόγω θέμα και site για δικούς μου λόγους και χωρίς να θέλω να θείξω κανέναν.

    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Κ. ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΔΙΑΚΟΨΤΕ ΤΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΤΟ Ε-ΜΑΙL ΜΟΥ!

    georgianoua
    20.06.2006, 22:22
    Το μέλος addiakogiannis στις 20-06-2006 στις 22:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σας Παρακαλω εχω πατησει 100 φορες το link για unsubscribe απο τις ειδοποιήσεις γιατι δε με ενδιαφέρει ποια το εν λόγω θέμα και site για δικούς μου λόγους και χωρίς να θέλω να θείξω κανέναν.

    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Κ. ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΔΙΑΚΟΨΤΕ ΤΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΤΟ Ε-ΜΑΙL ΜΟΥ!




    Μπορείς να στείλεις ένα pm στον jorge και να του το αναφέρεις καλέ μου
    rory166
    21.06.2006, 01:22
    τι αποκομισα...?
    εμαθα βαρος και υψος πολλων ανθρωπων!!!!!!!!