ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Κοστολόγηση ενισχυτή

    vagf
    09.10.2014, 17:32

    Καλησπέρα σε όλους!

    Έχω ένα ενισχυτή κιθάρας line 6 Spider II 75 watts με πεταλιέρα τον οποίο αγόρασα το 2007 κοντά στα 160 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Έχει χρησιμοποιηθεί ελάχιστα και δεν έχει εμφανίσει ποτέ προβλήματα. Θα ήθελα τις εκτιμήσεις σας σχετικά με το πόσο θα τον κοστολογούσατε γιατι θέλω να τον πουλήσω. 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την vagf, 09-10-2014 17:41 ]


    JULIOS
    09.10.2014, 18:11

    Καλησπέρα φιλε μου.

    Εαν ηταν εγω να αγορασω καποιον σαν κ αυτον που δινεις δεν θα ξοδευα πανω απο 60 με 70 (ταβανι) ευρω.

    Συνηθως η αξια του second hand ειναι πανω κατω στο μισο,αναλογα βεβαια κ με αλλους παραμετρους οπως ποσο καλο ειναι αυτο που πουλας,ποση ζητηση εχει,σε τι κατασταση ειναι,χωρα κατασκευης,ποιο μοντελο κτλ.Μιλαμε για εναν μικρομεσσαιο ενισχυτη,που καποιος λογικα τον δουλευεις σπιτι κ καποια μικρα Live,αρα ειναι αναμενομενο να ειναι σε καλη κατασταση.Ομως ειναι δευτερης γενιας μηχανημα.O αντιστοιχος που ειναι 2 γενιες νεοτερος(που θεωρητικα ειναι κ 2 φορες καλυτερος)με παραπανω επιλογες αν δεν κανω λαθος,καινουριος εχει 298 ευρω.

    http://www.Thomann.de/gr/line6_spider_iv_75112.htm

    Αρα βαλτα κατω κ υπολογισε.Ισως μπορεις να τον δωσεις κ λιγο παραπανω απο οσα γραφω.(κανα 80ρι εννοω)

    Καλες μουσικες κ καλη πωληση.


    vagf
    10.10.2014, 01:00
    Ευχαριστώ πολύ! Και εγώ κάπου εκεί υπολόγιζα αλλα ήθελα μια δεύτερη γνωμη!