ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη

    Τηλεσκουπίδια... Το Ε.Ρ.Σ. τι κανει??

    GL
    10.06.2005, 21:21
    Quote:

    Το μέλος ph στις 10-06-2005 στις 02:47 έγραψε:


    Ταμπάκης και Κατέλης είναι αυθεντικοί και διασκεδαστικότατοι. Χίλιες φορές αυτοί, παρά ν' ακούω κάτι σκυλάδες που πήραν τα μυαλά τους αέρα και νομίζουν πως επειδή τραγούδησε η Αλεξίου Θεοφάνους και πήγε στα Αρίων, είναι συνάδελφοί της, όπως επίσης βαριέμαι και κάτι ψαγμένες εργασίες αυτοσχεδιασμού τυμπάνων της Θράκης με συνοδεία λαρυγγισμών από άλουστες φοιτήτριες.




    Ρε Ph εισαι φοβερος-η,αλλα λογια δεν εχω να περιγραψω αυτα που γραφεις.....

    Μαζι σου και στο χαος,παρεα στη ζουγκλα με την τσιτα

    musicproducer
    13.06.2005, 19:07
    PJ ενα πραγμα μονο θα σου πω και βαλ΄το καλα στο μυαλο σου ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ,ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΜΩΣ και χεστηκα αν προσβληθηκες.Που θα πεις εσυ οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο ΤΑΜΠΑΚΗΣ ειναι καλυτερος απο τον ΜΑΧΑΙΡΙΤΣΑ.Ξερεις ρε καραγκιοζη για τι πραγμα μιλα ο μαχαιριτσας στα τραγουδια του αλλα βεβαια που να ξερεις αφου ολο στα σκυλαδικα περνας τις ωρες σου.Πηγαινε μαθε πρωτα μουσικη και μετα ελα να μου πεις ποιος ειναι καλυτερος απο ποιον.
    SOFIA και JORGE ΧΩΣΤΕ ΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.
    SORRY,ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥΣ,ΒΑΖΩ.
    ph
    13.06.2005, 19:54

    Κι εσύ είσαι μεγάλος Χατζηαβάτης.
    vouliakis
    13.06.2005, 20:15
    Παιδιά, υπάρχουν και επιχειρήματα για να δείξουμε τα συναισθήματά μας (έστω και την οργή μας). Δεν είναι ανάγκη να γινόμαστε προσβλητικοί ή να βρίζουμε...
    GL
    13.06.2005, 20:53
    Quote:

    Το μέλος ph στις 13-06-2005 στις 19:54 έγραψε:


    Κι εσύ είσαι μεγάλος Χατζηαβάτης.




    Ρε Ph??Βλεπεις τι καταφερες??Τωρα εαν εισαι τοσο μαζοχας και τα θελεις να τα ακους...συνεχισε να γραφεις οπως γραφεις!!!!!!
    Εκτος αν μας δουλευεις ψιλο γαζι και πισω απο την ανωνυμια σου γουσταρεις να κανεις τζερτζελε,αν θες συνεχισε..ετοιμασου ομως να εχεις και τις απαντησεις που σου αρμοζουν

    ph
    13.06.2005, 21:10

    Εγώ βλέπω πως δεν υπάρχει, από κάποιους, σεβασμός στη διαφορετική άποψη όσο εξωφρενική κι αν είναι. Αυτό με ανησυχεί λίγο. Αγαπητέ GL αντί να την πέσεις στον άλλο που με λέει Καραγκιόζη, την πέφτεις σε μένα. Το θέμα δεν είναι λοιπόν Ταμπάκης ή Μαχαιρίτσας, δίλλημα που δεν υφίσταται καν και δεν έθεσα εγώ. Εγώ άλλο είπα. Πως αυτή τη στιγμή βαριέμαι τον Μαχαιρίτσα και γελάω με τον Ταμπάκη. ΄Οσοι είναι έτοιμοι να υπερασπιστούν το Μαχαιρίτσα σε σχέση με τον Ταμπάκη μάλλον αδικούν το Μαχαιρίτσα και επίσης προδίδουν την αμορφωσιά τους και τη δική τους ετοιμότητα να βάλουν στο ίδιο καλάθι τα άσχετα. Εγώ δεν το έκανα αυτό κι ας είπα πως προτιμώ Ταμπάκη από Μαχαιρίτσα.

    Το θέμα είναι πως η διαφορετική άποψη, ακόμα και η εξωφρενική, διώκεται. Αυτό πρέπει να είναι το θέμα πλέον.
    GL
    13.06.2005, 21:44
    Quote:

    Το μέλος ph στις 13-06-2005 στις 21:10 έγραψε:


    Εγώ βλέπω πως δεν υπάρχει, από κάποιους, σεβασμός στη διαφορετική άποψη όσο εξωφρενική κι αν είναι. Αυτό με ανησυχεί λίγο. Αγαπητέ GL αντί να την πέσεις στον άλλο που με λέει Καραγκιόζη, την πέφτεις σε μένα. Το θέμα δεν είναι λοιπόν Ταμπάκης ή Μαχαιρίτσας, δίλλημα που δεν υφίσταται καν και δεν έθεσα εγώ. Εγώ άλλο είπα. Πως αυτή τη στιγμή βαριέμαι τον Μαχαιρίτσα και γελάω με τον Ταμπάκη. ΄Οσοι είναι έτοιμοι να υπερασπιστούν το Μαχαιρίτσα σε σχέση με τον Ταμπάκη μάλλον αδικούν το Μαχαιρίτσα και επίσης προδίδουν την αμορφωσιά τους και τη δική τους ετοιμότητα να βάλουν στο ίδιο καλάθι τα άσχετα. Εγώ δεν το έκανα αυτό κι ας είπα πως προτιμώ Ταμπάκη από Μαχαιρίτσα.

    Το θέμα είναι πως η διαφορετική άποψη, ακόμα και η εξωφρενική, διώκεται. Αυτό πρέπει να είναι το θέμα πλέον.




    Βρε Ph διαλεξε με πιο υφος θελεις να γραφεις για να σου απανταμε και εμεις αναλογα....
    Αν θες τον χαβαλε και την προκληση να εισαι ετοιμος-η να δεχθεις τα ιδια...
    Αν θες να μιλας σοβαρα θα σου μιλαμε και εμεις σοβαρα....
    Διαλεξε και παρε...για να μην γινεσαι ο περιγελος του φορουμ!
    Παντως καθενας ο,τι δινει παιρνει....ακομα και στα φορουμ!
    Ο musicproducer προκληθηκε και απαντησε, το ιδιο θα εκανα και εγω...αν δεν ξεκαθαρισεις το υφος σου αυτα θα εχεις!Κανω λαθος?
    Καμια αποψη δεν διωκεται....απλα ολες μας οι αποψεις κρινονται και επικρινονται...Και το προκλητικο και το διαφορετικο πολλες φορες ειναι αποψη αρκει να ξερεις να το χειριζεσαι σωστα και ομορφα και τοτε μονο εχεις να κερδισεις παρα να χασεις......
    Αν θελεις με αυτα που λες να βγαλεις την μοναδικοτητα σου καντο..απλα θα εχεις και τις αντιδρασεις...

    ph
    13.06.2005, 21:58

    Δεν επιχείρησα ειλικρινά να προκαλέσω για να προβληθώ, είμαι καινούργιο μέλος, εξάλλου βλέπω εδώ πως υπάρχει κόσμος που έχει πολύ δουλέψει για αυτό το χώρο επικοινωνίας. Απλά μέσα από την ανωνυμία μου θέλησα να εκφράσω απόψεις όπως θα τις εξέφραζα οπουδήποτε. ΄Αλλοτε σοβαρά κι άλλοτε με κάποια ελαφρότητα.

    Επιμένω πάντως πως υπάρχει μεγάλος αριθμός μελών που ταμπουρωμένοι πίσω από την προτίμηση του έντεχνου, νομίζουν πως είναι σε θέση να ειρωνεύονται και να χλευάζουν την, όποια, αισθητική των άλλων.
    jorge
    13.06.2005, 22:36
    Quote:

    Το μέλος musicproducer στις 13-06-2005 στις 19:07 έγραψε:

    PJ ενα πραγμα μονο θα σου πω και βαλ΄το καλα στο μυαλο σου ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ,ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΜΩΣ και χεστηκα αν προσβληθηκες.Που θα πεις εσυ οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο ΤΑΜΠΑΚΗΣ ειναι καλυτερος απο τον ΜΑΧΑΙΡΙΤΣΑ.Ξερεις ρε καραγκιοζη για τι πραγμα μιλα ο μαχαιριτσας στα τραγουδια του αλλα βεβαια που να ξερεις αφου ολο στα σκυλαδικα περνας τις ωρες σου.Πηγαινε μαθε πρωτα μουσικη και μετα ελα να μου πεις ποιος ειναι καλυτερος απο ποιον.
    SOFIA και JORGE ΧΩΣΤΕ ΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.
    SORRY,ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥΣ,ΒΑΖΩ.





    Φιλαράκο έχεις διαβάσει ποτέ τους κανονισμούς του Forum; Έχεις διαβάσει πως απαγορεύονται οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί; Δε νομίζω.

    Βρε GL μου, ψυχραιμία. Ο ph ίσα ίσα απάντησε χιουμοριστικότατα σε μια απαράδεκτη επίθεση, ενώ έχει ξεκαθαρίσει και τη θέση του. Όσο κι αν διαφωνούμε μαζί του (εγώ διαφωνώ αρκετά), δεν παύει να είπε τη γνώμη του και πρέπει να τη σεβόμαστε, ειδικά από τη στιγμή που δεν προσέβαλε κάποιον.

    Και εν πάσει περιπτώση, το θέμα μας δεν είναι Ταμπάκης ή Μαχαιρίτσας, αλλά ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΣΡ... Ακούστηκαν τόσο ωραίες απόψεις, ας αφήσουμε να ακουστούν και άλλες. Δε θα αφήσω σε καμιά περίπτωση να γίνει μπάχαλο ένα τέτοιο θέμα. Κάντε οτι νομίζετε.
    dimko
    13.06.2005, 23:36
    Θα συμφωνήσω με την άποψη των ph και nikos_music.
    Τι έγινε τώρα; Θα βγάλουμε το ΕΣΡ περίπολο να μαζέψει όσους διαφωνούν με την αισθητική μας;

    Ή μήπως δυσανασχετούμε όταν η εκκλησία πχ φορά τη στολή του αστυνόμου και ζητά την απαγόρευση για slipknot και γαμοτράγουδα, αλλά από την άλλη είμαστε έτοιμοι να πράξουμε ακριβώς το ίδιο, όταν κάτι ενοχλεί εμάς.

    Η ελευθερία του λόγου είναι δύσκολο πράμα, αλλά πρέπει να ναι για όλους το ίδιο. Όσο επώδυνη κι αν είναι.

    Η απαγόρευση δεν είναι λύση. Η δημοκρατία στην τέχνη θέλει ψυχραιμία και μεθοδικότητα, όχι σπασμωδικές κινήσεις εκνευρισμού τύπου, "καλέστε το ΕΣΡ".
    Είναι ένας αγώνας που πρέπει να παιχθεί τίμια.



    mauro_provato
    14.06.2005, 00:23
    Quote:

    Το μέλος dimko στις 13-06-2005 στις 23:36 έγραψε:

    Θα συμφωνήσω με την άποψη των ph και nikos_music.
    Τι έγινε τώρα; Θα βγάλουμε το ΕΣΡ περίπολο να μαζέψει όσους διαφωνούν με την αισθητική μας;

    Ή μήπως δυσανασχετούμε όταν η εκκλησία πχ φορά τη στολή του αστυνόμου και ζητά την απαγόρευση για slipknot και γαμοτράγουδα, αλλά από την άλλη είμαστε έτοιμοι να πράξουμε ακριβώς το ίδιο, όταν κάτι ενοχλεί εμάς.

    Η ελευθερία του λόγου είναι δύσκολο πράμα, αλλά πρέπει να ναι για όλους το ίδιο. Όσο επώδυνη κι αν είναι.

    Η απαγόρευση δεν είναι λύση. Η δημοκρατία στην τέχνη θέλει ψυχραιμία και μεθοδικότητα, όχι σπασμωδικές κινήσεις εκνευρισμού τύπου, "καλέστε το ΕΣΡ".
    Είναι ένας αγώνας που πρέπει να παιχθεί τίμια.









    Φίλε μου, εγω είμαι απο τους πιο φανατικούς που βρίζει και κατακρινει την εκκλησία αλλα και κάθε άλλο όργανο που καταπνίγει οποιαδήποτε μορφή της τέχνης.

    Επίσης πιστεύω στα ιδεώδη της δημοκρατίας.

    Αλλα δεν πιστεύω οτι το να διασύρονται παιδιά με ειδικές ανάγκες πανελληνίως είναι έκφραση τέχνης όπως παράδειγμα μια συναυλία, ούτε είναι μετάδωση ιδεών την οποία θέλω να αποκόψω.

    Το Ελληνικό Ραδιοτηλεοπρικό Συμβούλιο ξεπουλήθηκε πάρα πολλές φορές.

    Ξέχασε κανένας την απαγόρευση των ριάλιτι που διέρκησε μονο για μια μέρα (!) και την επομένη όλα τα μέλη εκτός από εναν άλλαξαν γνώμη.
    Ή μήπως δεν βλέπαμε κανάλια που εκπέμπουν νόμιμα επι 12 ώρες την ημέρα να εξαπατούν απλό κόσμο που έχει την ανάγκη των χρημάτων με εκπομπές "Βρες τη διαφορά" και 090???? Παρολαυτά τοτε το κράτος κυνηγουσε τους ραδιοπειρατές που εκπέμεμπουν για 10 οικοδομικά τετράγωνα.
    mauro_provato
    16.06.2005, 00:50
    Mπορειτε να βαλετε αλτερ αυτη τη στιγμη να δειτε....
    Har--rY
    16.06.2005, 02:49
    Πιστεύω ότι δεν πρέπει να υπάρχει κανενός είδους λογοκρισία στην τηλεόραση όπως και αλλού. Έτσι ο καθένας πρέπει να μπορεί να έχει τη δυνατότητα επιλογής... Σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει τα τηλεοπτικά προγράμματα να περιορίζονται σε συγκεκριμένα είδη όποια και αν είναι αυτά. Εξάλλου πιστεύω ότι μόνο έτσι ξεχωρίζουν οι αξιόλογες εκπομπές.
    musicproducer
    18.06.2005, 00:21
    Καραγκιοζη ph ειμαι κοριτσακι οχι αγορακι.Κι αν θες ελα να τα βαλεις μαζι μου,αν εχεις τα κοτσια δηλαδη.Μονο οταν θα σταματησεις να μιλας για τον ακατανομαστο και να τον συγκρινεις με αλλους φτασμενους καλλιτεχνες μονο τοτε θα σταματησω να σε λεω καραγκιοζη αλλιως καν την με ελαφρα πηδηματακια απ το FORUM γιατι οχι και τιποτε αλλο αλλα ετσι και ειχα ......... θα μου τα ειχες κανει τσουρεκια.Μας επρηξες με το αταλαντο υποκειμενο....ΕΛΕΟΣ!!!!!!!
    ph
    18.06.2005, 23:44

    Απαράδεκτη συμπεριφορά!
    elzaatar
    19.06.2005, 01:11
    Η απάντηση μου στο τι κάνει το Ε.Σ.Ρ δεν γράφεται, αλλά εννοείται.
    Αυτός είναι όμως ο ρόλος του.
    Όλες οι καλούμενες ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ αρχές είναι πλήρως ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ και όποιος πιστεύει το αντίθετο είναι μακριά νυχτωμένος.
    Αν περιμένουμε ως κοινωνία να μας σώσουν από αθλιότητες τύπου Πάνια και όχι μόνο, τα ΕΣΡ,τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

    Η ζώη κυλλάει δίχως να κυττάει την δικιά σου μελαγχολία.

    ph
    19.06.2005, 02:27

    Ουδείς πνευματικός άνθρωπος κινδυνεύει από την Πάνια. Από την Πάνια κινδυνεύουν μόνον οι απαίδευτοι, που νομίζουν πως μέσω τηλεόρασης μπορεί να υπάρξει πολιτιστική ανάπτυξη, επειδή ακριβώς δεν έχουν ανοίξει πάνω από δέκα βιβλία στη ζωή τους. Περιμένουν δηλαδή από την τηλεόραση να τους σώσει τη γλώσσα και τον πολιτισμό, οι ίδιοι που γράφουν άθλια ανορθόγραφα ελληνικά και είναι έτοιμοι, αντί να συζητήσουν, να βρίσουν για να υπερασπιστούν την παιδεία που δεν έχουν. Κάποιοι από αυτούς, που με αποκαλούν Καραγκιόζη, (αγνοώντας τι πολυμήχανος ΄Ελληνας είναι), αντί να βλέπουν Πάνια συνεχώς, ας αντιτάξουν το δικό τους πνευματικό προιόν και αν δεν μπορούν, ας συνεχίσουν να φτύνουν αυτό που πραγματικά τους φταίει. Διότι δεν είναι η κατάντια της τηλεόρασης που τους φταίει. Είναι η επιτυχία κάποιων εκπομπών. Γιατί όλοι αυτοί δεν διαμαρτύρονται για την κατάντια του τύπου (που κάποτε ήταν πηγή μόρφωσης) ή για την κατάντια του βιβλίου (που η κάθε καρακάξα γράφει με πόσους πηδήχτηκε, πετάει τον τίτλο ''το αγγούρι του γυρισμού'' και μοσχοπουλάει).
    DeLaSane
    19.06.2005, 04:18
    Quote:

    Το μέλος musicproducer στις 18-06-2005 στις 00:21 έγραψε:

    Καραγκιοζη ph ειμαι κοριτσακι οχι αγορακι.Κι αν θες ελα να τα βαλεις μαζι μου,αν εχεις τα κοτσια δηλαδη.Μονο οταν θα σταματησεις να μιλας για τον ακατανομαστο και να τον συγκρινεις με αλλους φτασμενους καλλιτεχνες μονο τοτε θα σταματησω να σε λεω καραγκιοζη αλλιως καν την με ελαφρα πηδηματακια απ το FORUM γιατι οχι και τιποτε αλλο αλλα ετσι και ειχα ......... θα μου τα ειχες κανει τσουρεκια.Μας επρηξες με το αταλαντο υποκειμενο....ΕΛΕΟΣ!!!!!!!





    OOOPS!

    Nomizw pws einai aparadekto na xarakthrizontai alla melh etsi, mono kai mono epeidh exoun diaforetikes mousikes protimiseis.



    Ki aporw, o agwnas metaksy tou Musicproducer kai tou ph tha provlithei live apo thn ekpomph ths Panias??

    An nai, peite mou na syntonistw! Euxaristw!
    mauro_provato
    20.06.2005, 02:17




    επισυναπτόμενα: Jedi fight.jpg 
    EffieKakaflika
    20.06.2005, 16:06
    Δεν υπάρχει λόγος να βρίζετε... Είναι δικαίωμα του καθενός να εκφράζει την άποψη του και να την παραθέτει στο forum. Μην τρελλαίνεστε.... Κατά τη γνώμη μου δεν κινδυνεύει η "ποιοτική" μουσική από τα διάφορα σκουπίδια... Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να σεβόμαστε τους λόγους για τους οποίους επιλέγει ο κάθε άνθρωπος να ακούει ή να βλέπει ή να υποστηρίζει κάποιο είδος... Και ο καθένας έχει διαφορετικούς λόγους... Είναι δικαίωμά του.
    Η πολυφωνία είναι σημαντική. Και βέβαια δεν νομίζω ότι θα συνέχιζαν να υπάρχουν αυτά τα άθλια κατά την γνώμη μου shows αν δεν τα στήριζε το κοινό... Άρα μήπως υπάρχει κοινό και μάλιστα ισχυρό που τα στηρίζει; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους άνθρωποι το αποτελούν, αλλά δεν είναι φάντασμα... Υπάρχει...
    Αν εμείς σεβόμαστε τον άλλον και τις απόψεις του, θα σεβαστεί κι αυτός εμάς και τις δικές μας... και θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι....