ελληνική μουσική
    482 online   ·  210.823 μέλη

    Duran Duran στο Terra Vibe

    Sofia
    09.06.2005, 13:04
    Duran Duran στο Terra Vibe

    23 Ιουνίου 2005


    Μετά από την (σε χρόνο ρεκόρ) εξάντληση των εισιτηρίων της συναυλίας τους στο θέατρο του Λυκαβηττού και κάτω από την πίεση των ιδιαίτερα πολυάριθμων φίλων των Duran Duran, η DI DI MUSIC - BIG STAR PROMOTION ήρθε σε συμφωνία μαζί τους για την οριστική (πλέον) μεταφορά του απόλυτου live του καλοκαιριού, στον χώρο που κρίθηκε ως ο καταλληλότερος για να φιλοξενήσει το πολυπληθές κοινό τους - μα και την απαιτητική τους παραγωγή.

    Ο χώρος αυτός δεν είναι άλλος από το Terra Vibe, 37ο km Αθηνών - Λαμίας στην Μαλακάσα Αττικής που φέτος φιλοξενεί όλα τα μεγάλα συναυλιακά γεγονότα (Iron Maiden, Rockwave Festival με Black Sabbath και Μοby κλπ ). H προπώληση των εισιτηρίων συνεχίζεται από τα Ticket House ενώ οι κάτοχοι των εισιτηρίων του Λυκαβηττού μπορούν να είναι σίγουροι ότι τα εισιτήρια τους ισχύουν κανονικά για την είσοδο τους στο Terra Vibe.

    Για την μεταφορά του κοινού, εκτός από τα ιδιωτικά μέσα και τα μέσα μαζικής μεταφοράς θα ναυλωθούν ειδικά ιδιωτικά λεοφωρεία (πώληση εισιτηρίων από το πρακτορείο Sunways, Ξενοφώντος 15Α Σύνταγμα, τηλ 210 3234513)

    Ώρα Έναρξης: 21:30
    Τιμή προπώλησης: 45€
    Τιμή ταμείου: 45€

    Σημεία Προπώλησης: TicketHouse Αθήνας, TicketHouse Θεσσαλονίκης




    www.flash.gr

    xristos
    24.06.2005, 10:26
    Τι ήταν αυτόοοο; Κάθε φορά που βλέπω κάτι αντίστοιχο βγάζω πάντα το ίδιο συμπέρασμα. Οι μεγάλες πραγματικά μπάντες, όποιο είδος μουσικής και να παίζουν, δεν έγιναν μεγάλες γιατί έτυχε. Κι όποιος ήταν εχθές στο Terra Vibe φαντάζομαι θα κατάλαβε γιατί η Duran Duran είναι μια πολύ μεγάλη μπάντα (με αδιάφορα για το προσωπικό μου γούστο τραγούδια, με κομματάρες για το προσωπικό γούστο άλλων)...

    Αλλά τι ήταν αυτό; 2 ώρες γεμάτες από ξένο group δεν έχω ξαναδεί ποτέ στην ζωή μου... Και τόσα γκάζια από Duran Duran επίσης δεν περίμενα ποτέ... Και τόσο καλό πρόγραμμα δεν περίμενα. Φοβόμουν ότι θα παίξουν όλο το καινούριο album, αλλά δεν νομίζω ότι υπήρξε ανθρωπος εχθές που να έφυγε με παράπονο από την συναυλία... Εντάξει δεν είπαν το "please, please tell me now", αλλά υπσχέθηκε ο Simon ότι θα το πει την άλλη φορά...

    Έχει επίσης κανείς ιδέα πόσοι είμασταν εχθές το βράδυ εκεί μέσα. Γιατί με πρόχειρους υπολογισμούς δεν μας κάνω κάτω από 12.000. Τι ήταν αυτόοοο;;;

    Μόνη οδηγία για όσους θα πάνε στο Terra Vibe το τριήμερο και δεν έχουν ξαναπάει. Ίσιο παπουτσάκι και περπάτημα, ποοοοοολυ περπάτημα! Έφτασα εχθές στις 8 (ώρα έναρξης συναυλίας 9.30), παρκάρησα 2 χλμ. μακριά από το Terra Vibe, και μπήκα μέσα στις 8.45. Περιττό να σας πω, ότι όποιοι έφταναν εκείνη την ώρα, απλά άφηναν τα αυτοκίνητά τους πάνω στην Εθνική γιατί είχαν μπλοκαριστεί τα πάντα! Τι ήταν αυτό;;;


    iris-the-black
    27.06.2005, 10:23
    Χαμός έγινε στους Duran-duran!
    kostas14
    29.06.2005, 11:12
    Quote:

    Έχει επίσης κανείς ιδέα πόσοι είμασταν εχθές το βράδυ εκεί μέσα. Γιατί με πρόχειρους υπολογισμούς δεν μας κάνω κάτω από 12.000. Τι ήταν αυτόοοο;;;



    [/I]




    Ε και?Και στους Sabbath με πρόχειρους υπολογισμούς ήμασταν πάνω από 18000...Έτσι δεν είναι?
    DARCKANGEL
    29.06.2005, 11:41
    Βασικα στους Black Sabbath ηταν πανω απο 25.000 ατομα !!!!!!!!!
    Χαμος !!!!!!!!
    kostas14
    29.06.2005, 11:44
    Quote:

    Το μέλος DARCKANGEL στις 29-06-2005 στις 11:41 έγραψε:

    Βασικα στους Black Sabbath ηταν πανω απο 25.000 ατομα !!!!!!!!!
    Χαμος !!!!!!!!





    Σκέφτηκα να το πω αλλά λέω μην είναι υπερβολικό...Βασικά εγώ το έκοψα για 20000-22000!!!!!!!!!Όπως και να΄χει ήταν τέλεια...
    DARCKANGEL
    29.06.2005, 12:16
    Ε... καλα για μια τετοια μπαντα καθολου υπερβολικο . Δεν πηγα διστιχος αλλα σιγουρα ηταν τελοια !!!!!!!!! Πηγα ομως στην πρωτη μερα του ROCKWAVE !!!!!!!!!!!!!!!