ελληνική μουσική
    786 online   ·  210.833 μέλη

    ( Χωρίς τίτλο) - ψάχνω για στίχο & φωνητικά για αυτό το κομμάτι.

    chriskrikelis
    30.11.2014, 20:59

    Καλησπέρα φίλοι μου.

    Αν κάποιος έχει την διάθεση ή έχει έτοιμους στίχους θα ήθελα να τους προσθέσω στην μουσική μου. Είτε Eλληνικούς είτε ξένους.

    Το τραγούδι είναι  σε C, tempo 69bpm, 4/4 , διάρκεια 3.00 min

    http://www.reverbnation.com/control_room/artist/4378568/songs

    Ευχαριστώ

    Chris Krikelis


    ANDRIANACH
    01.12.2014, 11:45
    έχω αρκετό υλικό σε ελληνικό στίχο αν σε ενδιαφέρει υπάρχει και ένα αναρτισμένο στις δημιουργίες μουσικών εδώ.
    chriskrikelis
    01.12.2014, 19:01

    Adrianach καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ. ξεκίνησα να γράφω την μουσική πραγματικά για τους στίχους σου! Το διάβασα και ονόμασα και το κομμάτι "δραπέτης". Αλλά κατόπιν σκέφτηκα να ζητήσω την βοήθειά σου, πράγμα που θα το έκανα σήμερα. Πολύ ωραία λοιπόν. Χάρηκα για το ενδιαφέρον. Αν έχεις όρεξη, δες τι μπορει να γίνει Επίσης θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις στίχους σου, ώστε να μην ξεκινάω ανάποδα, δηλαδή μουσική πρώτα και μετά,στίχος! Ευχαριστώ, στην διάθεσή σου Chris Krikelis

    Υ.Γ. Το μαιλ μου είναι το κανονικό.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την chriskrikelis, 01-12-2014 20:40 ]


    ANDRIANACH
    04.12.2014, 13:20
    Φίλε ευχαριστώ για το μήνυμα χαίρομαι που ξεκίνησες να γράφεις μουσική γι αυτό το στίχο. Βασικά γράφω ελέυθερα και δεν ξέρω αν αυτό στη μουσική σύνθεση την επηρεάζει ούτε έχω σπουδάσει στιχουργός οπότε αν κάτι δεν ταιριάζει πολύ το αλλάζουμε. Αν θέλεις να τα λέμε και από fb το προφίλ μου είναι Andriana Notestouparadisou b έχω αρκετούς στίχους εκεί.
    chriskrikelis
    04.12.2014, 18:26
    Ευχαριστώ. Πάντως αυτό που διάβασα εδώ είναι πολύ καλό. Όσο για να το μελοποιήσουμε, θα το κάνω εγώ. Θα τα πούμε στο fb.